Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

D`Astous: - Square Enix musi się nauczyć sprzedawać gry

20 postów w tym temacie

Ma sporo racji. Sleepings Dogs to fajny, klimatyczny sandbox, a Hitman to świetna gra skradnkowa. Tomb Raider, jest bardzo dobrą grą akcji, więc nie wiem czemu nie sprzedały się z zyskiem. Widocznie za mało kasy na marketing, bo poziom mają dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hitman: Rozgrzeszenie to nie jest gra dla mas. Sleeping dogs - nowa marka, za mało reklamowana a i sama gra nie urywa - mocne 7. Tomb Rider - kolejna gra akcji jakich setki na + znana bohaterka której fani byli zniesmaczeni formą jaką przyjęła gra. Więc biorąc to wszystko pod uwagę, jak mieli zrobić dobry wynik finansowy? :D Ludzie którzy kupują gry mają mało czasu, wybierają tylko perełki ze względu na dobre rozeznanie w rynku rozrywki elektronicznej lub crapy które są najlepiej reklamowane bo nie mają tego rozeznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 13:37, fireno napisał:

Ma sporo racji. Sleepings Dogs to fajny, klimatyczny sandbox, a Hitman to świetna gra
skradnkowa. Tomb Raider, jest bardzo dobrą grą akcji, więc nie wiem czemu nie sprzedały
się z zyskiem. Widocznie za mało kasy na marketing, bo poziom mają dobry.

Raczej bezsensownie rozdmuchany budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szukają nowych doznań i wybierają gry pokroju The Last of Us. Wszystkie 3 gry to gry pokroju "to już było ale wciśniemy to jeszcze raz". Taka firma a nie ma pomysłu na wykonanie i nowe IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie szukają nowych doznań i wybierają gry pokroju The Last of Us. Wszystkie 3 gry
> to gry pokroju "to już było ale wciśniemy to jeszcze raz". Taka firma a nie ma pomysłu
> na wykonanie i nowe IP.
Taka gra jak The Last of Us też już była. TLoU to miks Uncharted z The Walking Dead :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Taka gra jak The Last of Us też już była. TLoU to miks Uncharted z The Walking Dead :)"
A loty na Marsa też już były to połączenie Lotu na księżyć ze Statkiem z Star Treka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma na przestrzeni raptem kilku miesięcy wydaje trzy wielkie hity z najwyższej półki i sprzedaże wszystkich idą w miliony (z czego jeden jest w zasadzie nową marką). Jeżeli to nie jest w stanie zagwarantować zysku firmie, to raczej nie jest to problem zbyt niskiej sprzedaży, tylko ciapowatego zarządzania. To co się dzieje w SE jest dla mnie nie do pojęcia. A jeżeli naprawdę chcą osiągać wyniki typu 5 milionów i więcej - sorry SE, ale to już nie te czasy, gry AAA tak nie schodzą, chyba że w nazwie mają "Grand Theft Auto" lub "Elder Scrolls". W sumie to nie dziwne, że szukają sobie miejsca na urządzeniach przenośnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Firma na przestrzeni raptem kilku miesięcy wydaje trzy wielkie hity z najwyższej półki". Jasne a jakby wyszła gra Moda na Sukces: Revival z ultra realistyczną grafiką, zawiłą fabułą, świetnym gameplay''em kontynuującą wątki z odcinka 4578. Jak myślicie ile sztuk tej gry by się sprzedało? Hitman i Tomb Raider to dla mnie zrzynka i jazda na marce poprzedniej serii która albo była tylko dobra albo już się sama wykończyła. Sleeping Dogs niczym mnie nie przyciągnęło i po demie tyle ją widziałem. Cuda na kiju oczekiwali i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Firma na przestrzeni raptem kilku miesięcy wydaje trzy wielkie hity z najwyższej półki".
> Jasne a jakby wyszła gra Moda na Sukces: Revival z ultra realistyczną grafiką, zawiłą
> fabułą, świetnym gameplay''em kontynuującą wątki z odcinka 4578. Jak myślicie ile sztuk
> tej gry by się sprzedało? Hitman i Tomb Raider to dla mnie zrzynka i jazda na marce poprzedniej
> serii która albo była tylko dobra albo już się sama wykończyła. Sleeping Dogs niczym
> mnie nie przyciągnęło i po demie tyle ją widziałem. Cuda na kiju oczekiwali i tyle.
szkoda ze żadna z tych 3 gier nie zagrales,w tomb rader nie gralem wiec nie powie ale hitman wyskoczyl z zupelnie nowym pomyslem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaczna robic gier wymagajace konta takjakw blizardzie to beda meic jeszcze gorzej proste i logiczne na 100% 70% pceciakow nie kupuje orginalow tylkosciagaja z netu wystarczy ze zrobia online tak jak blizard i wszystko bedzie jasne tylko orginal zeby pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konami sprzedało Castlevanie: Lords of Shadów w niecałych 2 mln sztuk i ogłosiło grę sukcesem.
Tomb Raider sprzedał się w milionach i Square określiło wynik gry porażką.

Komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego The Walking Dead? TLOU rozwija pewnie rzeczy, między innymi skradanie się, eksplorację, przywraca pasek życia i wymaga większej ostrożności. Model zaproponowany przez Gears of War nie jest zły wbrew temu, co piszą "hardkorzy" i zaślepieni nostalgią fani Dooma, ale wymaga twórczego rozwijania i wykorzystywania.

A Squenix to mnie bawi. Uncharted to miks Tomb Raider i Gears of War -> nowy Tomb Raider to hołd dla Uncharted. Dishonored mocno inspirowało się Thiefem -> to robimy Thiefa na modłę Dishonored xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to SE miało problemy z kosztami produkcji - dlatego sprzedaż była tak niezadowalająca. Acti może być pewne sprzedaży kolejnej części CoD-a, EA kolejnej części BF-a, a Bethesda kolejnego TES-a, więc nie muszą tak pilnować kosztów produkcji. Jednak w przypadku bardziej niszowych marek trzeba uważać, żeby budżet gry zbytnio się nie rozrósł.
Martwią mnie trochę problemy SE, bo i Hitman i Sleeping Dogs były naprawdę bardzo udanymi grami, a i Tomb Raider dostał dobre oceny. Martwię się trochę o kontynuacje tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gry się kiepsko nie sprzedały, więc brak zysku jest zaskoczeniem, ale winnych należy chyba szukać gdzie indziej... ja wielu gier nie kupuję, ale akurat te wszystkie trzy mam, dwie nawet kupione bez żadnych promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 16:17, Demagol napisał:

A Squenix to mnie bawi. Uncharted to miks Tomb Raider i Gears of War -> nowy Tomb
Raider to hołd dla Uncharted. Dishonored mocno inspirowało się Thiefem -> to robimy
Thiefa na modłę Dishonored xD

To pewnie Thief też będzie klapą po względem sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też będzie, bo to od zawsze była gra niszowa i kierowana do konkretnego grona, które zresztą sama stworzyła. Ale Thief od Eidosa to gra tworzona pod jak największe grono, a wszystkich nie da się zadowolić. Dishonored chyba spektakularnym sukcesem finansowym nie było, tu pewnie będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem TR i 47, może nie są to gry wybitne jednak trzeba im oddać, że twórcy starali się zadowolić wszystkich, co jak wiemy nikomu w życiu nie wyszło. Mimo to, zabójcą grało się fajnie, Lara zaczynała nieźle po to tylko, żeby rozwinąć się w bezmyślną naparzankę bez polotu. Cóż chyba znak tych ''nowych'' starych gier.

Co do Thiefa... nie mam zbyt wygórowanych nadziei ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować