poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Żeby była jasność, status też podlega regulaminowi i za reklamy, wulgarne słowa czy też inne rzeczy łąmiące regulamin znajdą się w czyimś statusie to takiego forumowicza spotka odpowiednia kara.

Dnia 30.03.2007 o 21:52, Modest-Vermin napisał:

Prawem na forum jest Regulamin a nie moderator,


To fakt, ale jest w regulaminie taki punkt:
1. Podstawowe zasady
*W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatów. Pamiętaj, że masz prawo do wyjaśnień w tym przypadku, a Moderator ma obowiązek udzielić Ci konkretnej, zrozumiałej i wyczerpującej odpowiedzi. Prośbę o wyjaśnienie Twoich wątpliwości prosimy kierować poprzez ten formularz: http://www.gram.pl/moderator

To czy można sobie ustawić status typu przodownik, moderator czy CDProjekt nie jest co prawda w regulaminie jasno określone, jednak takie postępowanie nie będzie mile przez nas widziane i raczej nie będzie tolerowane ponieważ:
* takie zachowanie może wprowadzać w błąd innych forumowiczów.
* jeśli ktoś sobie ustawi np. status CDProjekt, Moderator to będzie to po prostu podszywanie się pod kogoś kim się nie jest.
* sama nazwa "własny tytuł" już coś sugeruje ;) ustawiasz sobie wtedy swój własny wymyślony status a nie ten który był wcześniej już wymyślony przez CDProjekt.
* własny status to przywilej dla tych najbardziej zasłużonych, a ustawianie sobie istniejących statusów to nie jest to czego od takiej osoby by się oczekiwało.
* poza tym własny tytuł jest po to aby się wyróżniał spośród innych statusów, jak ktoś będzie bardzo uparty aby sobie ustawić jakiś istniejący tytuł, to może się tego doczekać, ale w postaci degrada ;)
* możliwe, że mogłoby to mieć zły wpływ na statystyki, bo zastanawiam się czy w przypadku ustawienia sobie tytułu np. "sekretarz" skrypt statystyk nie potraktowałby tego jako zwykłego degrada chyba, że Vilmar jakoś to przewidział ;) Jednak jest to mój domysł i najlepiej aby się w tej sprawie wypowiedział Vilmar.

A jeśli jednak twórca forum zablokował możliwość zmiany statusu na już istniejący to mój post był zbędny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 22:59, cinus` napisał:

A jeśli jednak twórca forum zablokował możliwość zmiany statusu na już istniejący to mój post
był zbędny ^^


Był zbędny w ogóle bo ja też napisałem że jeśli coś jest uwzględnione lub zablokowane, Ty po prostu rozwinąłeś myśl, no pewnie niektórzy młodziakowie by wpadli w tą moją "pułapkę" i zaczęli by się bawić :) Jednak dałeś to jako przestrogę dla nas, mój post by też przypomnieniem dla Was... każdy każdego pilnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się grzecznie pytam: czemu najciekawsze rzeczy dzieją sie wtedy, gdy mnie nie ma na forum??? Zrobiłem sobie jeden dzien przerwy, aby udowodnić sobie, że nie jestem uzależniony od internetu i pach! - 2 własnotytułowców i jeden sekretarz. Ja zawsze dowiaduję sie ostatni! :)
Gratulacje oczywiście. Może jak zrobię sobie jeszcze jeden dzień przerwy WT będzie jeszcze więcej?...

A ten screen zachowam sobie chyba na pamiątkę :)

20070330233954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę historyczny moment dla gram.pl i warty do zachowania w postaci screena. Teraz dopiero zaczęła się fala awansów sekretarzy na własny tytuł więc to dopiero początek. Zresztą inni też awansują np. Kamilos ;). Gratulacji jest bardzo wiele a ja się zastanawiam nad tym czy to nie jest w jakiś sposób nabijanie postów no ale z drugiej strony można chyba podziękować , nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 00:34, trolik93 napisał:

to ile trzeba miec postów by zostać brygadzistą ??

Nie chodzi tylko o posty. Liczy też się czas jaki przybywasz na forum. Właściwie to nie wiadomo ile postów bądź ile czasu potrzeba aby dostać awans. Są prawdopodobnie naliczane jakieś punkty, ale są one ukryte przed użytkownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 00:40, knopfler napisał:

ale są one ukryte przed użytkownikami.


I niegy nie będzie ujawnione ile na co potrzeba:) I bardzo dobrze zresztą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 01:09, Stwór napisał:

> ale są one ukryte przed użytkownikami.

I niegy nie będzie ujawnione ile na co potrzeba:) I bardzo dobrze zresztą:)

Masz rację. Bardzo dobrze, bo przynajmniej nie ma takich nabijaczy postów, co piszą tylko po to by awansować. Tutaj się trzeba trochę wysilić, siedzieć i czytać żeby awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 01:13, knopfler napisał:

Masz rację. Bardzo dobrze, bo przynajmniej nie ma takich nabijaczy postów, co piszą tylko po
to by awansować. Tutaj się trzeba trochę wysilić, siedzieć i czytać żeby awansować.


Gdzie dużej części sie po prostu nidzi gdy widzi że po 2 tygodniach spamienia mają ledwo Przodownika;) A dalej już długa droga i miesiącami trzeba czekac.. A do WT prawie 2 lata dobrego pisania;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 01:39, Patryk R napisał:

O ? to już ktoś "nabił" własny tytuł ? w takim razie gratulacje dla szczęściarza !

Chciałeś powiedzieć: Szczęściarzy! :) Bo jest ich dwóch a ich grono coraz bardziej się powiększa z dnia na dzień. I pozdro dla imiennika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 07:08, Rzezim napisał:

Nie 2 tylko 3.
HumanGhost, KrzysztofMarek i A-cis.

A tutaj sprawa jest dziwna, bo A-cis chyba dopiero napisze posta dającego mu awans. Niby w tabelce pisze, że ma WT, ale w jego statystykach jeszcze widnieje sekretarz. Nie wiem dokładnie o co chodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba teraz jak A-cis napisze posta to dopiero stanie się WT. W tabelce pisze : "Użytkownicy z własnym tytułem A-cis (ileś tam postów) do HumanGhost bodajże. Dziwne te statystyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy może wiecie za ile będe miał kolejny awans?? Przeliczałem i wyszło mi, że około po 1050 poście otrzymam awans ale nie wiem czy to są prawidłowe przelczenia. Pomóżcie! Chciałbym wiedzieć kiedy to nastanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle statystyki muszą mieć trochę czasu, aby przyswoić sobie taki większy awans jaki jest z sekretarza na własnotytułowca. O ile pamiętam, gdy HG i KM awansowali te staty też trochę dziwnie wyglądały ...
Ale za parę godzin (!?) powinno być wszystko w porządeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.... Tego to nikt nie wie. A i żadnym liczeniem tego nie wyliczysz, bo nie wiadomo do końca ile postów z tych wszystkich napisanych przez Ciebie jest obdarzonych punktem potrzebnym do awansu. Możesz napisać w ciągu 1 godziny 100 postów, a tylko jeden będzie punktowany. Jakby dało się to policzyć, każdy by wiedział kiedy spodziewać ma się awansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem jednak jest jedno prawdą: Każdy ma inny zestaw awansu. Wydaje mi się, że to z powodu ilości postów w ciągu danego czasu. Przykład: Ja miałem awans z Obywatela na Robotnika po 63 postach i już nigdy nie byłem obywatelem a inna osoba dostała awans po 20 postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się