Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Reklamowa ofensywa Sony

15 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Idą święta, więc zachwalających swoje wdzięki spotów doczekały się PlayStation 4, PlayStation Vita, Playstation 3 oraz wszystkie wymienione jako wesoła rodzinka produktów PlayStation. Która jest przy okazji idealnym rozwiązaniem dla każdej prawdziwej rodziny.

Przeczytaj cały tekst "Reklamowa ofensywa Sony" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cienka ta reklama PS4, wlasciwie pokazali wszystkie powody dla ktorych nie kupilem konsoli i zostalem sobie przy PS3 i PC. A powod jest prosty nie ma na ps4 zadnej gry ktora by mnie interesowala a nie mogl bym grac w nia na PC (w dodatku w ladniejszej oprawie graficznej). Niezlego wala zrobili z ludzi, wyprzedali konsole po czym oznajmili swiatu ze polowa gier, (oczywiscie tych najwazniejszych) zostala przesunieta na przyszly rok. Ujmujac krotko jakbym kupil teraz ps4 to nie mial bym nawet w co na nim grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnieliście mi, że mam PSP Vita... poważnie! Kupiłem i nie używam, dlaczego? Ceny gier wyższe niż za dobre gry na PC, lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to robia, o co chodzi? Nie wiem czy zauwazyliscie, ale ps4 dopiero co wyszlo, kto liczyl na tuzin wysokobudzetowych exow na start powinien czym predzej zejsc na ziemie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to robia, o co chodzi? Nie wiem czy zauwazyliscie, ale ps4 dopiero co wyszlo, kto
> liczyl na tuzin wysokobudzetowych exow na start powinien czym predzej zejsc na ziemie;
Zejść na ziemię? Czy może kupić Xbox One? Tam na starcie jest genialna Forza 5, która mocno przesuwa poprzeczkę w tego typu grach, a GT6 wygląda na jej tle żałośnie... Ryse do pogrania, ale nie na długo, ale gra porządnie zrobiona. Bardzo dobra 3 część Dead Rising. Także są 3 gry, a na PS4 w jedna - Killzone. PS4 z takim line-upem nie powinno znaleźć się na rynku, ale wiadomo że jeśli sprzedawać konsole to w sezonie świątecznym, a grudzień 2014 byłby zdecydowanie zbyt późnym terminem, bo Xbox co by nie mówić jest dużo lepiej przygotowanym systemem, tylko że bez oficjalnego supportu u Nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, line-up MS w praktyce okazal sie rownie cienki jak na platformie konkurencji, konsola jest slaba jak One Direction a zaufanie do MS zerowe. Dziekuje, baw sie dobrze. Gdybym mial ten szmelc wymienilbym go chocby na wspomniane GT6 (FM5 = smiech na sali, model jazdy to gleboki last-gen a pula aut i brak zmiennej pogody czy cyklu dzien/noc to zwyczajna lameriada na poziomie nizszym niz GT5), czyli cos co ma minimum wartosci w oferowanej przez producenta cenie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

Zejść na ziemię? Czy może kupić Xbox One? Tam na starcie jest genialna Forza 5, która
mocno przesuwa poprzeczkę w tego typu grach,

Przesuwa poprzeczkę w czym? tym, że po tylu latach nie ma cyklu dnia i nocy? Efektów pogodowych? (na co idzie ta niesamowita moc Xboksa One?) Że jest mniej tras i samochodów niż w poprzedniej części? Czy może w końcu tym, że jest to gra za 60 dolców, w której dzięki mikrotransakcjom zmodyfikowano gaemplay tak, że przypomina bardziej Real Racing 3 niż pełnoprawną Forzę?

Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

a GT6 wygląda na jej tle żałośnie... Ryse
do pogrania, ale nie na długo, ale gra porządnie zrobiona.

Bzdura, Ryse to słabizna, gorsza nawet od Knacka, a to naprawdę sukces.

Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

Bardzo dobra 3 część Dead Rising.

Która równie dobrze mogła się pojawić na X360. 720p@20FPSów to nie next-gen.

Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

Także są 3 gry, a na PS4 w jedna - Killzone.

Bo oczywiście innych gier nie było (skoro podałeś Ryse, to ja podam tego nieszczęśliwego Knacka. Jest jeszcze Resogun).

Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

PS4 z takim line-upem nie powinno znaleźć się na rynku, ale wiadomo że jeśli sprzedawać konsole to w sezonie > świątecznym,

Xbox One z kolei z takimi bebechami nie powinien W OGÓLE znaleźć się na rynku. Poza tym, jeżeli gry mają być jakimś argumentem - One jest w jeszcze gorszej sytuacji niż PS4. Startowe eksy są równie słabe a multiplatformy chodzą o wiele gorzej na One niż na PS4.

Dnia 21.12.2013 o 13:54, scyzor napisał:

a grudzień 2014 byłby zdecydowanie zbyt późnym terminem, bo Xbox co by nie mówić jest
dużo lepiej przygotowanym systemem

Dobry żart milordzie. Patrząc na to, jak działa system operacyjny w One - ta konsola nie była gotowa na 2013 rok. MS ją przyspieszył.
A o hardwarze to już nie wspominam, bo to śmiech na sali. Ostatnio się okazało, że One może nie miec szybszego CPU niż PS4, mimo że cały Internet myślał inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zejść na ziemię? Czy może kupić Xbox One? Tam na starcie jest genialna Forza 5,
> która
> > mocno przesuwa poprzeczkę w tego typu grach,
> Przesuwa poprzeczkę w czym? tym, że po tylu latach nie ma cyklu dnia i nocy? Efektów
> pogodowych? (na co idzie ta niesamowita moc Xboksa One?) Że jest mniej tras i samochodów
> niż w poprzedniej części? Czy może w końcu tym, że jest to gra za 60 dolców, w której
> dzięki mikrotransakcjom zmodyfikowano gaemplay tak, że przypomina bardziej Real Racing
> 3 niż pełnoprawną Forzę?
> > a GT6 wygląda na jej tle żałośnie... Ryse
> > do pogrania, ale nie na długo, ale gra porządnie zrobiona.
> Bzdura, Ryse to słabizna, gorsza nawet od Knacka, a to naprawdę sukces.
> > Bardzo dobra 3 część Dead Rising.
> Która równie dobrze mogła się pojawić na X360. 720p@20FPSów to nie next-gen.
> > Także są 3 gry, a na PS4 w jedna - Killzone.
> Bo oczywiście innych gier nie było (skoro podałeś Ryse, to ja podam tego nieszczęśliwego
> Knacka. Jest jeszcze Resogun).
> > PS4 z takim line-upem nie powinno znaleźć się na rynku, ale wiadomo że jeśli sprzedawać
> konsole to w sezonie > świątecznym,
> Xbox One z kolei z takimi bebechami nie powinien W OGÓLE znaleźć się na rynku. Poza tym,
> jeżeli gry mają być jakimś argumentem - One jest w jeszcze gorszej sytuacji niż PS4.
> Startowe eksy są równie słabe a multiplatformy chodzą o wiele gorzej na One niż na PS4.
> > a grudzień 2014 byłby zdecydowanie zbyt późnym terminem, bo Xbox co by nie mówić
> jest
> > dużo lepiej przygotowanym systemem
> Dobry żart milordzie. Patrząc na to, jak działa system operacyjny w One - ta konsola
> nie była gotowa na 2013 rok. MS ją przyspieszył.
> A o hardwarze to już nie wspominam, bo to śmiech na sali. Ostatnio się okazało, że One
> może nie miec szybszego CPU niż PS4, mimo że cały Internet myślał inaczej.
Nie będę się wykłucał, bo większość tego co piszesz to głupoty i pobożne życzenia. Ale do jednego po prostu muszę się odnieść. Forza 4 jest grą lepszą od GT6 praktycznie pod każdym względem, a Forza 5 to zupełnie inna liga. Grałeś w ogóle w obie serie? Czy tylko oglądałeś recenzje? Ja wszystkie GT od części drugiej i wszystkie Forzy przegrałem i to mocno. Ostatnio siedziałem na GT6 i co po jakichś zmiennych efektach pogodowych, jak grafika jest gorsza od tej z FM4 na Xbox 360, modyfikacje i model jazdy też słabiutko, nie mówiąc o dźwiękach. Muzyka jest jak zawsze dobra. Z kolei FM5 audio-video po prostu niszczy, co do modelu jazdy to jakieś poprawki pewnie są, nie grałem ani na padzie, ani na kierze. Względem FM4 nie szaleli pod tym względem, wiec i tak Gran Turismo jest z tyłu. Zgodzę się co do przycięcia tras co jest nieporozumieniem, ilość samochodów jest O.K. i tak te co odpadły były mało popularne, ja ze swoich ulubionych i tych którymi bym chciał pojeździć nic nie straciłem. GT ma 120 Nissanów, z czego 10-15 ciekawych, reszta to toczące się pudła dla Japończyków... Co do reszty to możesz gadać zdrów, u Sony nie ma w co grać a Knack to katastrofa, gdzie Ryse i Dead Rising dostają oceny 7-8/10. Co do tego 720p i 60fps, to może czas byś zatrybił żę nie sama rozdziałka, ale szczegółowość grafiki się liczy i to co tam jest. To by nie poszło na X360 w takim detalu, a tym bardziej na PS3... Nie twiedzę, że Xbox One jest świetnie przygotowany, ale lepiej niż Sony na pewno. Moc ma niższą, owszem, ale patrzenie na sam RAM czy ilość shaderów GPU to błąd, XOne jest wyżej taktowany i ma wlutowany eDRAM, a to robi sporą różnicę. Dla mnie sama przewaga jednej konsoli nad drugą od strony technicznej nic nie znaczy. Xbox był mocniejszy od PS2, ale nie miał tylu dobrych gier, X360 był lepszy graficznie i już miał gry, więc osiągnął sukces. Teraz obie konsole są bardzo blisko pod względem hardware i jak zawsze najważniejsze są gry. Xbox One na ten moment ma więcej porządnych tytułów, to jest oczywiste. Sony na razie obiecuje, jak spełni obietnice to O.K. ja i tak kupie obie konsole dla konkretnych gier, tylko że tą moim zdaniem lepszą szybciej i będzie to prawdopodobnie Xbox. Chyba, że zapowiedzą na 2015 rok GT7, które okaże się znacznie lepsze od Forzy, ale nie liczyłbym na ten tytuł "tak szybko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Nie będę się wykłucał, bo większość tego co piszesz to głupoty i pobożne życzenia.

Polecam się zainteresować tematem. To nie są pobożne życzenia. Zwłaszcza co do mocy PS4.

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Co do reszty to możesz gadać zdrów, u
Sony nie ma w co grać a Knack to katastrofa, gdzie Ryse i Dead Rising dostają oceny 7-8/10.

Ryse?
http://www.metacritic.com/game/xbox-one/ryse-son-of-rome
To są oceny 7-8? Raczysz żartować. Zdejm klapki z oczu, Ryse to porażka równie wielka jak Knack.

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Co do tego 720p i 60fps, to może czas byś zatrybił żę nie sama rozdziałka, ale szczegółowość
grafiki się liczy i to co tam jest. To by nie poszło na X360 w takim detalu,

Mhm. Zwłaszcza, że grę tworzono najpierw na X360 :3
A poza tym, gra w 720p@20 na next-genowej konsoli kosztującej 599$ w 2013 roku, to PORAŻKA.

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

a tym bardziej na PS3...

A to niby dlaczego? X360 ma jakieś secret-sauce? Bo exy na PS3 wyglądają lepiej niż te na X360 i to jest uznawane za fakt.

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Nie twiedzę, że Xbox One jest świetnie przygotowany, ale lepiej niż Sony na
pewno.

W jakiej to niby kwestii?

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Moc ma niższą, owszem, ale patrzenie na sam RAM czy ilość shaderów GPU to błąd,

Nope. W radosnych czasach poprzedniej generacji, gdy gra na PS3 chodziła w 640p a na X360 w 720p cały Internet krzyczał (ty też, patrz niżej), jakie to PS3 jest słabe i w ogóle skazane na porażkę. Tutaj mamy znacznie większe różnice (720p vs 1080p). Przypomnijmy użytkownikom tego forum twoje poprzednie posty na ten temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49580&pid=13
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62939&pid=5
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52632&pid=11
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=73352&pid=5 (ten post mi się spodobał najbardziej "Nowa generacja to 1080p natywne i nic więcej" - czyli coś, czego w większości gier Xbone nie osiąga :D)

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

XOne jest wyżej taktowany

Jesteś tego pewien?
http://gamingbolt.com/substance-engine-increases-ps4-xbox-one-texture-generation-speed-to-14-mbs-12-mbs-respectively

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

i ma wlutowany eDRAM, a to robi sporą różnicę.

eSRAM a nie eDRAM. W dodatku to rozwiązanie:
a) jest trudne do zaprogramowania, bo twórca musi sam zdecydować, co tam ładować. Przy eDRAMie tego problemu nie było
b) pojemność tej pamięci jest zbyt mała, by pomieścić cały framebuffer w grach FullHD
c) eSRAM choćby był pierdyliard megabajtów na sekundę szybki, nie nadrobi różnicy w GPU. A jest ona, uwaga, OGROMNA (32ROP vs 16ROP, 18CU vs 12 CU)

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

Dla mnie sama
przewaga jednej konsoli nad drugą od strony technicznej nic nie znaczy. Xbox był mocniejszy
od PS2, ale nie miał tylu dobrych gier, X360 był lepszy graficznie i już miał gry, więc
osiągnął sukces.

Interesujące, teraz spójrzmy na twoje posty, które wspomniałem wyżej.
Teraz obie konsole są bardzo blisko pod względem hardware i jak zawsze

Dnia 21.12.2013 o 21:16, scyzor napisał:

najważniejsze są gry. Xbox One na ten moment ma więcej porządnych tytułów, to jest oczywiste.

Nie ma. Ryse to crap. Jedyną dobrą grą na One z eksów to Forza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie będę się wykłucał, bo większość tego co piszesz to głupoty i pobożne życzenia.
>
> Polecam się zainteresować tematem. To nie są pobożne życzenia. Zwłaszcza co do mocy PS4.
> > Co do reszty to możesz gadać zdrów, u
> > Sony nie ma w co grać a Knack to katastrofa, gdzie Ryse i Dead Rising dostają oceny
> 7-8/10.
> Ryse?
> http://www.metacritic.com/game/xbox-one/ryse-son-of-rome
> To są oceny 7-8? Raczysz żartować. Zdejm klapki z oczu, Ryse to porażka równie wielka
> jak Knack.
> > Co do tego 720p i 60fps, to może czas byś zatrybił żę nie sama rozdziałka, ale szczegółowość
>
> > grafiki się liczy i to co tam jest. To by nie poszło na X360 w takim detalu,
> Mhm. Zwłaszcza, że grę tworzono najpierw na X360 :3
> A poza tym, gra w 720p@20 na next-genowej konsoli kosztującej 599$ w 2013 roku, to PORAŻKA.
> > a tym bardziej na PS3...
> A to niby dlaczego? X360 ma jakieś secret-sauce? Bo exy na PS3 wyglądają lepiej niż te
> na X360 i to jest uznawane za fakt.
> > Nie twiedzę, że Xbox One jest świetnie przygotowany, ale lepiej niż Sony na
> > pewno.
> W jakiej to niby kwestii?
> > Moc ma niższą, owszem, ale patrzenie na sam RAM czy ilość shaderów GPU to błąd,
> Nope. W radosnych czasach poprzedniej generacji, gdy gra na PS3 chodziła w 640p a na
> X360 w 720p cały Internet krzyczał (ty też, patrz niżej), jakie to PS3 jest słabe i w
> ogóle skazane na porażkę. Tutaj mamy znacznie większe różnice (720p vs 1080p). Przypomnijmy
> użytkownikom tego forum twoje poprzednie posty na ten temat:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49580&pid=13
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62939&pid=5
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52632&pid=11
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=73352&pid=5 (ten post mi się spodobał najbardziej
> "Nowa generacja to 1080p natywne i nic więcej" - czyli coś, czego w większości gier Xbone
> nie osiąga :D)
> > XOne jest wyżej taktowany
> Jesteś tego pewien?
> http://gamingbolt.com/substance-engine-increases-ps4-xbox-one-texture-generation-speed-to-14-mbs-12-mbs-respectively
> > i ma wlutowany eDRAM, a to robi sporą różnicę.
> eSRAM a nie eDRAM. W dodatku to rozwiązanie:
> a) jest trudne do zaprogramowania, bo twórca musi sam zdecydować, co tam ładować. Przy
> eDRAMie tego problemu nie było
> b) pojemność tej pamięci jest zbyt mała, by pomieścić cały framebuffer w grach FullHD
> c) eSRAM choćby był pierdyliard megabajtów na sekundę szybki, nie nadrobi różnicy w GPU.
> A jest ona, uwaga, OGROMNA (32ROP vs 16ROP, 18CU vs 12 CU)
> > Dla mnie sama
> > przewaga jednej konsoli nad drugą od strony technicznej nic nie znaczy. Xbox był
> mocniejszy
> > od PS2, ale nie miał tylu dobrych gier, X360 był lepszy graficznie i już miał gry,
> więc
> > osiągnął sukces.
> Interesujące, teraz spójrzmy na twoje posty, które wspomniałem wyżej.
> Teraz obie konsole są bardzo blisko pod względem hardware i jak zawsze
> > najważniejsze są gry. Xbox One na ten moment ma więcej porządnych tytułów, to jest
> oczywiste.
> Nie ma. Ryse to crap. Jedyną dobrą grą na One z eksów to Forza.
Gdy odnosiłem się do mocy, to nie dlatego że stwierdzałem, że jest ona ważna, wręcz przeciwnie. Stąd to co napisałem na koniec. W poście co najwyżej umniejszałem znaczenie papierowej mocy PS4, bo gry nie będą o połowę lepiej wyglądały. Jest jeszcze kwestia jak to się będzie miało do programowania, gry tworzone są standardowo pod directX i czy OpenGL ma wszystkie jego funkcje, wątpię, a mowa tu o dX11. Co do samych sterowników to się nie martwię, ale funkcjonalność bibliotek. PS4 jest konsolą, którą się kupuje bo nic ciekawszego nie ma na polskim rynku. Ja kupię XOne dla gier, bo dostane te co lubię. Kontynuacja Killzone do mnie w ogóle nie przemawia. Jak wyjdzie Uncharted, GT7, jakaś powodująca opad szczęki nowa marka to biorę. Na razie naprawdę nie wiem po co się ładować w to jak się ma PS3 czy X360. Za rok będzie w co grać, a te paszkwile które teraz są za 250 będzie można kupić w rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2013 o 10:40, scyzor napisał:

Gdy odnosiłem się do mocy, to nie dlatego że stwierdzałem, że jest ona ważna, wręcz przeciwnie.
Stąd to co napisałem na koniec. W poście co najwyżej umniejszałem znaczenie papierowej
mocy PS4, bo gry nie będą o połowę lepiej wyglądały.

I dlatego BF4 na Xbox One działa w 720p a na PS4 w 900p. I na PS4 działa lepiej. I dlatego AC: Black Flag działa na PS4 w 1080p a na One w 900p. I dlatego CoD: Ghosts na PS4 działa w 1080p a na One w 720p.

Dnia 22.12.2013 o 10:40, scyzor napisał:

Jest jeszcze kwestia jak to się
będzie miało do programowania, gry tworzone są standardowo pod directX i czy OpenGL

PS4 nie obsługuje OpenGL.

Dnia 22.12.2013 o 10:40, scyzor napisał:

ma
wszystkie jego funkcje, wątpię, a mowa tu o dX11. Co do samych sterowników to się nie
martwię, ale funkcjonalność bibliotek.

I dlatego większość devów mówi, że PS4 jest zdecydowanie łatwiejsze do ogarnięcia niż One...

Dnia 22.12.2013 o 10:40, scyzor napisał:

PS4 jest konsolą, którą się kupuje bo nic ciekawszego
nie ma na polskim rynku. Ja kupię XOne dla gier, bo dostane te co lubię.

To fajnie. Problem w tym, że gry na One wcale nie są lepsze od tych na PS4. Obecnie na obu jest posucha. Potem - prawdopodobnie Sony wygra. Dlaczego? Bo ma znacznie więcej studiów wewnętrznych niż Microsoft. Teraz jeszcze są zajęci PS3 - Micorosoft swojego X360 dawno olał, jeżeli chodzi o eksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować