Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remaster Star Ocean: The Last Hope z datą premiery na zachodzie

5 postów w tym temacie

Lubię tę odsłonę serii, mam ją na PS3, ale wersji PS4, nawet w tak względnie niskiej cenie nie kupię. Wersja na poprzednią generację mi wystarczy w zupełności i raczej nie będę zaczynał od nowa dla podbitej rozdziałki, tematu i awatarów. Tym bardziej, że po wielu godzinach wciągajacej rozgrywki wkurzył mnie etap w Purgatorium i to cholerne latanie przy zapalaniu zniczy w określonej kolejności z brakiem save'a po drodze. Po dwóch godzinach latania od znicza do znicza (z jak najczęstszym omijaniem walk) nie udało mi się dotrzeć do punktu zapisu i wyłączyłem w diabły. Czekam na natchnienie, które pozwoli mi na kolejne podejście...

Colidor napisał:

Lubię tę odsłonę serii, mam ją na PS3, ale wersji PS4, nawet w tak względnie niskiej cenie nie kupię. Wersja na poprzednią generację mi wystarczy w zupełności i raczej nie będę zaczynał od nowa dla podbitej rozdziałki, tematu i awatarów. Tym bardziej, że po wielu godzinach wciągajacej rozgrywki wkurzył mnie etap w Purgatorium i to cholerne latanie przy zapalaniu zniczy w określonej kolejności z brakiem save'a po drodze. Po dwóch godzinach latania od znicza do znicza (z jak najczęstszym omijaniem walk) nie udało mi się dotrzeć do punktu zapisu i wyłączyłem w diabły. Czekam na natchnienie, które pozwoli mi na kolejne podejście...

To jest bezdennie proste... o ile wie się co wskazuje kolejność, aka te obracające posągi ;) Gdy masz więcej niż jeden, musisz wtedy sprawdzić na którym zniczu się krzyżują.

Osobiście uważam Purgatorium za najciekawszy level design w całej grze, reszta to... leży i kwiczy. Gra broni sie głównie gameplay'em w kwesti walk, reszta jest... do dyskusji xD I tak grę uwielbiam, jestem w trakcie Platyny xD

4 godziny temu, Ryu_Makkuro napisał:

To jest bezdennie proste... o ile wie się co wskazuje kolejność, aka te obracające posągi ;) Gdy masz więcej niż jeden, musisz wtedy sprawdzić na k

Że posągi wskazują kolejność to ja wiem. Ale jest to zbyt długa sekwencja bez punktu zapisu, a ja nie miałem ostatnio tyle czasu, żeby to na spokojnie przejść. Zbyt mały limit na granie swobodne. I może nawet po tych dwóch godzinach byłem gdzieś blisko końca sekcji, ale po prostu już musiałem przerwać... Kiedyś jednak wrócę do tego i przejdę dalej.

Dnia 19.10.2017 o 20:49, Colidor napisał:

Że posągi wskazują kolejność to ja wiem. Ale jest to zbyt długa sekwencja bez punktu zapisu, a ja nie miałem ostatnio tyle czasu, żeby to na spokojnie przejść. Zbyt mały limit na granie swobodne. I może nawet po tych dwóch godzinach byłem gdzieś blisko końca sekcji, ale po prostu już musiałem przerwać... Kiedyś jednak wrócę do tego i przejdę dalej.

Z końca tej miejscówki do wyjścia (gdzie jest save point i resetują się kryształy ładujące pierścien) sprintując jednocześnie omijając wszystkich przeciwników, to zajmie 2 minuty max. Wszystkie odblokowane przejścia się zapisują, także naprawdę nie jest problem z punktem save. Do tego przed samym boss'em jest save też :D

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować