Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Zgadzam sie całkowicie z Revodacius. Jak można czekać na drobniusienki patch i dodatek przez PÓŁ ROKU??!!!To jest nie dopuszczalne !!!Przez pół roku zaledwie podłożyliście pliki z zaledwie kilkoma tekstami i dialogami!!! Nie wierzę abyście od razu 29 sierpnia w dniu wydania dodatku zajeliście sie tą sprawą. Moje pytanie brzmi JAK DŁUGO MUSIMY JESZCZE CZEKAC NA TEN DODATEK!!! PODAJCIE NAM KONKRETNA DATE ! A przede wszystkim zajmijcie sie poządnie za tę sprawe bo przez to co robicie tracicie tysiace swojich zwolenników, którzy pozostawią was i postanowia kupowac zagraniczne pełne wersje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również popieram Revodacius''a, chciałbym Ci przy okazji może coś doradzić, nie napisałeś w sumie czy z tego korzystałeś ale AMD zrobiło taki programik co się nazywa "dual core optimizer" http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/DCO_1.1.4.zip, który pomaga na problem z przyśpieszaniem i zwalnianiem do tego trzeba zainstalować łatkę na windowsa o takim numerze KB896256-v4. jeżeli tego jeszcze nie używałeś to może coś jak raz pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:54, zaodrze244 napisał:

również popieram Revodacius''a, chciałbym Ci przy okazji może coś doradzić, nie napisałeś
w sumie czy z tego korzystałeś ale AMD zrobiło taki programik co się nazywa "dual core
optimizer" http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/DCO_1.1.4.zip, który
pomaga na problem z przyśpieszaniem i zwalnianiem do tego trzeba zainstalować łatkę na
windowsa o takim numerze KB896256-v4. jeżeli tego jeszcze nie używałeś to może coś jak
raz pomoże.



Powiem szczerze że nie słyszałem o czymś takim i dziękuję za radę, z tym że problem nie leży tylko po stronie procesora, ale też samego softu, z którego składa się cała gra, a mianowicie dochodzą do tego - losowe wywalanie z gry w dowolnym momencie (bardzo wkurzające, zwłaszcza jak się nie zrobiło save''a przez długi czas) zawieszanie się gry i wyskakiwanie różnych błędów itd. A wiem że patch te rzeczy naprawia, gdyż przeczytałem o jego dzałaniu na stronie Bioware''u. Więc nawet jeżeli naprawię problem z procesorem to reszta problemów i tak zostanie, ale cóż, trzeba się zdać w tej sprawie, niestety na CD Projekt, który mam nadzieję rzeczywiście coś robi. Jeszcze raz dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mass effect kupiłem przed wczoraj i jeszcze nie miałem czasu pograć w nią tyle żeby mnie z niej wywaliło niestety chroniczny brak czasu, ale za to bez CRACKA nie udało mi się odpalić gry gdyż wywala mi żebym włożył oryginalną płytę CD do napędu gdzie oczywiście się ona znajduje. W poniedziałek będe dzwonił do mistrzów z cdprojektu i będe się pytać dlaczego tak jest... moim zdaniem jest to skandal po to kupiłem oryginał żeby grać bez cracka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
co do dotatku BDtS. Dokladne info o sytuacji napisalem tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&pid=73

W czwartek dostalismy aktualizowane zbiory do PL patcha, pierwsze testy byly calkiem pomyslne, glowny problem (import polskich dialogow do datowych zbiorow map) sie udalo zalatwic. Jeszcze pracujemy nad poprawka PL dabingu. Tak wiec prosze jeszcze o pare dni cierpliwosci, mam nadzieje, ze do tygodnia dokonczymy robote. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 12:36, Gremlin741 napisał:

Hej,
co do dotatku BDtS. Dokladne info o sytuacji napisalem tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&pid=73

W czwartek dostalismy aktualizowane zbiory do PL patcha, pierwsze testy byly calkiem
pomyslne, glowny problem (import polskich dialogow do datowych zbiorow map) sie udalo
zalatwic. Jeszcze pracujemy nad poprawka PL dabingu. Tak wiec prosze jeszcze o pare dni
cierpliwosci, mam nadzieje, ze do tygodnia dokonczymy robote. Dzieki.



Nie chcę być chamski, ale jak tak czytam te wasze posty, na temat waszych działań co do Mass Effect, to mam takie wrażenie że jak ten dodatek i patch wyjdą w końcu, okaże się że będą sprawiać więcej problemów niż sama podstawowa gra i że trzeba będzie robić patcha do patcha i do dodatku...
Chociaż mam nadzieję że tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Panowie z CDP . JEST JUZ KUR...A GRUDZIEN !!!!!!
A PIE.......O PATCHA DO ME NIE MA!!!
OD LIPCA CZEKAM zeby kontynulowac gre bo wiesza mi sie pier.... w jednym miejscu i krew mnie zalewa jak czytam ".. wrzesien, nie przesunieto na pazdziernik, nie na koniec, nie na listopad nie na h.j wie kiedy ..."
KIEDY wyszla ta gra ?, ile jeszcze czasu ma uplynac zebym mogl normalnie sobie pograc.
Poprosil bym o nazwisko osoby bezposrednio odpowiedzialnej za Patch i o namiary na jego przelozonego. Moze jak sie zorganizuje jakis mailowy napad na osobe odpowiedzialna to sie cos zmieni ?
z leka juz wkurwi...ny i nie zadowolony (chyba byly) klient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Z wiadomości, które posiadam wynika, iż patch 1.01a wcale nie poprawia stabilności gry.

Jedyne co zmienia to:

1. Poprawia stabilność Lauchera (tylko Launchera) dla procesorów AMD Phenom
2. Dodaje wpis do glosariusza (o Batarianach)
3. Poprawia komunikat o wchodzeniu/wychodzeniu z MAKO
4. Poprawia kucanie i krycie się Sheparda w niektórych sytuacjach
5. Poprawia komunikat informujący o potrzebie restartu gry przy zmianach w opcjach audio

I w zasadzie tyle jest tych zmian. Jeśli mowa o samej stabilności - nie ma nic.
A z postów na BioWare wynika, że jest identycznie (dla jednych lepiej, a dla drugich gorzej) - średnia wychodzi na to samo.

Niemniej jednak oczekuję na BDtS :) - kolejna chwilka przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoje oburzenie i całkowicie je popieram lecz nastepnym razem próbuj nie używac wulgarnych słów.Co do twojich słów także je popieram Dodatek wydany był w sierpniu a my czekamy czekamy czekamy lada chwila i będzie boże narodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze.
Przyznam się, że jestem zawiedziony sytuacją z dodatkiem do Mass Effect. Zrozumiałbym, że trzeba chwilkę poczekać aż dodatek zostanie przetłumaczony ale tyle miesięcy i nic?!
To czego nie umiem zrozumieć przede wszystkim to dlaczego jeśli mamy możliwość grania całkowicie w wersji angielskiej ta wersja nie jest kompatybilna z oryginalnie angielską? Po co przerabiać grę tak, że przestaje być kompatybilna z oryginałem wiedząc, że takie dodatki powstaną? Rozumiem – spolszczenie, trzeba było nagrzebać. Ale dlaczego angielskojęzyczna wersja nie może się instalować oryginalnie a polskojęzyczna inaczej?

Niestety zaczyna mi brakować cierpliwości i wyrozumiałości. Patche do polskich wersji językowych wydawane są ze znacznym opóźnieniem, to samo jak widać dotyczy dodatków.
Muszę przyznać, że co raz częściej zaczynam się przychylać do kupowania gier przez Steam’a czy Direct2Drive. Przynajmniej sprawa patchy i dodatków zostaje rozwiązana definitywnie. Z jednej strony chciałbym wspierać polskich dystrybutorów ale chciałbym żeby w zamian oni wspierali nas a nie traktowali jako zło konieczne. W końcu to my, gracze, wydajemy u Was ciężko zarobione pieniążki i jeśli ta sytuacja się nie zmieni skończy się na tym, że większość zniechęci się do polskich wersji gier i albo przesiądzie się na piraty albo zacznie kupować legalnie oryginalne wersje przez internet. Pamiętajcie, że łącza są w Polsce co raz szybsze i co raz więcej ludzi zna angielski. Dlatego wydaje mi się, że czas zmienić nastawienie i zacząć dbać o swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tlen1235790 poprostu juz inaczej niemoge. siedzialem tyle cicho az wybuchlo. jak czytam te dyrdymaly i zmylki to cisnienie mi tak skacze ... Nie ma osoby odpowiedzialnej za wydanie patcha to nie ma kogo porzadnie opiepr..
poprostu tylko urzadzic shooting day i nap...

Co do ciagle pojawiajacych sie pytan/opini/kometarzy dot. dlaczego pol wersja sie rozni od eng. to to chyba jest na nasze (graczy) zyczenie. niechcielismy tak upierdliwej wersji scuroma jaka dostali wszyscy inni i ztad taka roznica ze nie dziala nasza wersja ang. z angielska orginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
to ja moze tez dorzuce swoje 3 grosze. Przed kilku tygodniami byliscie niezadowoleni, ze nie ma informacji, co sie dzieje z patchem, kiedy bedzie. Tak wiec staralem sie informowac, jak wyglada sytuacja oraz na kiedy moze byc patch. Od tej pory jestescie informowani na biezaco, o problemach, postepu prac, nowych terminach. Co prawda 3-4 z was sa niezadowoleni z tych informacji, ale mysle, ze wiekszosc klientow cieszy, ze przynajmniej wiedza, co sie dzieje.

Ja jestem odpowiedzialny na ten dodatek do Mass Effectu, tak wiec jako osoba docelowa do opieprzenia potwierdzam, ze przeczytalem dokladnie wszystkie uwagi. I zgadzam sie jak najbardziej, ze tyle miesiecy robic patcha jest nie do akceptacji. Mamy pare takich starych niewydanych patchow, ktore sie staramy dociagnac do konca, na nich niestety nie zlepszymy sobie reputacji, jakikolwiek termin wydania bedzie po prostu pozny.

Mam nadzieje, ze wyniki naszej prace zobaczycie w innym swiatle u nowo wydawanych gier - patche do Stalkera: Clear Sky PL byly natychmiast ten sam dzien, patch do Mount and Blade byl bezposrednio zabudowany do gry, patch do Gothic 3: Zmierzch Bogow bedzie na 4.12. razem z wydaniem gry. I tak chcemy trzymac i u dalszych nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego kawałka:
"Mam nadzieje, ze wyniki naszej prace zobaczycie w innym swiatle u nowo wydawanych gier - patche do Stalkera: Clear Sky PL byly natychmiast ten sam dzien, patch do Mount and Blade byl bezposrednio zabudowany do gry, patch do Gothic 3: Zmierzch Bogow bedzie na 4.12. razem z wydaniem gry. I tak chcemy trzymac i u dalszych nowych gier."

Szanowny Panie.
Zakupiłem grę Mass Effect PL.
Zostałem wprowadzony w błąd brakiem informacji o niekompatybilności tegoż wydania gry z pathami/dodatkami wydawanymi przez producentów gry.
Następnie od paru ładnych miesięcy jestem zwodzony w sprawie wydania polskiego patcha i dodatku do ME.

Ja nie zamierzam patrzyć na waszą pracę przez pryzmat innych tytułów wydanych przez CD PROJEKT z prostej przyczyny, po prostu po takim potraktowaniu mnie w trakcie "przygody" z Mass Effect, NIE ZAMIERZAM KUPIĆ WIĘCEJ ANI JEDNEJ GRY WYDANEJ PRZEZ WASZĄ FIRMĘ.
Będę kupował gry innych wydawców, lub będę kupował gry zagranicą, ale na pewno nie u was i nie od was. Mam już dość "przygód" z wydawanymi przez was tytułami, przyjemność ta wątpliwa jest mocno.

Dotarło?

Ponadto trudno zrozumieć Pańską nadzieję innego oceniania waszej pracy. Jakiej pracy?, ja efektów nie widzę żadnych. Tłumaczenie faktu, iż patcha/dodatku do ME nie ma, ale do stalkera był tego samego dnia itd jest po prostu żenujące.
Jak by ten patch do stalkera działał z ME to może bym to zrozumiał. A tak to mi to lata koło wiadomo czego.

Dodatkowo, takie tłumaczenie, takie nadzieje, są w moim odczuciu kompletnym, ordynarnym, wręcz bezczelnym brakiem szacunku między innymi dla mnie jako waszego klienta - nabywcy gry Mass Effect.

Może ktoś u was w końcu ruszy głową, i zastanowi się czy robienie sobie z gęby holewy jest opłacalne w przypadku komercyjnej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 13:40, Hocum napisał:

No Panowie z CDP . JEST JUZ KUR...A GRUDZIEN !!!!!!
A PIE.......O PATCHA DO ME NIE MA!!!


Nerwy nerwami, sam na patcha do Mass Effect czekam, ale krzyczenie, wyzywanie i obrazanie nie przyspieszy jego wydania. Ostrzezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 05:55, accerone napisał:

Nie rozumiem tego kawałka:
"Mam nadzieje, ze wyniki naszej prace zobaczycie w innym swiatle u nowo wydawanych gier
- patche do Stalkera: Clear Sky PL byly natychmiast ten sam dzien, patch do Mount and
Blade byl bezposrednio zabudowany do gry, patch do Gothic 3: Zmierzch Bogow bedzie na
4.12. razem z wydaniem gry. I tak chcemy trzymac i u dalszych nowych gier."

Szanowny Panie.
Zakupiłem grę Mass Effect PL.
Zostałem wprowadzony w błąd brakiem informacji o niekompatybilności tegoż wydania gry
z pathami/dodatkami wydawanymi przez producentów gry.

...

Dnia 03.12.2008 o 05:55, accerone napisał:

Ponadto trudno zrozumieć Pańską nadzieję innego oceniania waszej pracy. Jakiej pracy?,
ja efektów nie widzę żadnych. Tłumaczenie faktu, iż patcha/dodatku do ME nie ma, ale
do stalkera był tego samego dnia itd jest po prostu żenujące.
Jak by ten patch do stalkera działał z ME to może bym to zrozumiał. A tak to mi to lata
koło wiadomo czego.

...

Hej,
dziekuje za komentarz. Moze najpierw skieruje do mojej wczesniejszej informacji, w ktorym wyjasnialem sytuacje oraz dlaczego polskie wydanie Mass Effect ENG nie jest kompatybilne z wersja zachodnia:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&pid=12
Bardzo dobrze wiem, ze gracze by raczej chcieli patcha + dodatek BDtS zamiast moich wyjasnien. Pracujemy intensywnie na tym, zeby juz dluzej nie przedluzac wydania tego, ale zdaje sobie sprawe, ze dokad nie bedzie dostepny link na ten polski dodatek, to bedziecie niezadowoleni.

Na przykladzie patchow do innych gier chcialem pokazac, ze sie zmienilo podejscie do patchow. Patche u nowych gier sa robione szybko na biezaco oraz sie pracuje i na do tej pory niewydanych patchach do starszych gier. Dalszym konkretnym wynikiem jest wydanie PL patcha 1.10 do Empire Earth 3 (od wczoraj do sciagniecia na tej stronie). I dalsze patche sa w przygotowaniu. Jesli ta prace na odrobieniu zaleglosci i informacje o tym ktos odbiera jako bezczelny brak szacunku dla klienta, to niestety, na to nic nie poradze. Ja naprawde tylko moge miec nadzieje, ze az te patche beda do dyspozycji, ze nasi klienci beda zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 16:20, Vantor Zorin napisał:

Witam czy jest szansa na wejście do jakiejś serii staarego Faraona z dodatkiem?
I czy jest szansa na wydanie tego http://www.immortalcities.com/cotn/downloads/patch.php
patcha do Immortal Cities: Children of the Nile w Polsce?


Witam,
na wydanie reedycji Faraona prosze sie raczej zapytac w drugim konsulacie (u Lukasza Macha), o ile wiem, na razie sie nic takiego nie planuje.

Tak, pracujemy na polskiej wersji patcha 1.3.0.1 do CotN, jest to jeden brakujacych patchow, o ktorym pisalem wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować