Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Nigdy nie miałem iPoda.
Powoli zbliża się wiosna i chciałbym się doposażyć pod kątem jazdy na rowerze a, że lubię słuchać muzyki w dobrej jakości postanowiłem sprawić sobie używanego iPoda.
Będę korzystał z niego również stacjonarnie i chciałbym aby miał on wyświetlacz.

Poszukuję iPoda classic, Touch, nano.
Czy na coś szczególnie muszę zwrócić uwagę?
Czy zgrywanie mp3 na ipody jakoś zasadniczo różni się od zgrywania w przypadku innych odtwarzaczy gdzie po prostu pojawia mi się on po podłączeniu do PC jako dysk przenośny?

Chcę wydać max 250zł. Pojemność nie musi być duża, już 4GB mnie zadowolą.

Poratujcie wiedzą żółtodzioba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 10:19, Citkowsky napisał:

Nigdy nie miałem iPoda.
Powoli zbliża się wiosna i chciałbym się doposażyć pod kątem jazdy na rowerze a, że lubię
słuchać muzyki w dobrej jakości postanowiłem sprawić sobie używanego iPoda.
Będę korzystał z niego również stacjonarnie i chciałbym aby miał on wyświetlacz.

Poszukuję iPoda classic, Touch, nano.
Czy na coś szczególnie muszę zwrócić uwagę?
Czy zgrywanie mp3 na ipody jakoś zasadniczo różni się od zgrywania w przypadku innych
odtwarzaczy gdzie po prostu pojawia mi się on po podłączeniu do PC jako dysk przenośny?

Chcę wydać max 250zł. Pojemność nie musi być duża, już 4GB mnie zadowolą.

Poratujcie wiedzą żółtodzioba;)


Używany? Hmm, do 250 dostaniesz tylko ipoda shuffle i to nowego :),ale nie posiada on wyświetlacza, tam masz 2GB. Większy to już nano, ale w okolicach 400-500pln ;)
Shuffle ma klips, którym możesz przypiąć do ubrania. Do nano potrzebne byłoby etui na ramię.
Wrzucanie muzyki odbywa się przez program Itunes, który jest bardzo prostu w obsłudze. Pamiętaj, że baterie są tam niewymienialne i możesz przypadkiem trafić na zdechlaka. Trzeba też pamiętać o specyficznym kabelku jakim jest usb-jack do ładowania i synchronizacji. Nowy kabel to koszt 85 pln.

Jako, że shuffle nie ma wyświetlacza, to playlisty będziesz musiał robić na komputerze, ale za to będzie przemawiał w języku polskim:

http://www.apple.com/pl/ipodshuffle - funkcja voiceover.

Nano ma możliwość podpięcia słuchawek na bluetooth, funkcję radia, zegar, zdjęcia, apkę do biegania Nike (jeśli lubisz) ;) i ma 16GB pojemności.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........

To jakoś inaczej szukamy bo na olx przebierać można w Nano, Classic a i Touch się znajdzie.
Tak myślałem właśnie, że baterie są niewymienialne- dość spory minus.

Co do schuffle to bez problemu znalazłem za 150zł nówkę sztukę ale schuffle mi nie odpowiada, chce coś z wyświetlaczem więc skupię się na nano, classic i touch.

Mówię oczywiście o poprzednich generacjach.

bardziej mi chodziło o informacje typu których generacji omijac, które są ok, które nie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 11:19, Citkowsky napisał:

>>>.........

To jakoś inaczej szukamy bo x przebierać można w Nano, Classic a i Touch się znajdzie.
Tak myślałem właśnie, że baterie są niewymienialne- dość spory minus.

Co do schuffle to bez problemu znalazłem za 150zł nówkę sztukę ale schuffle mi nie odpowiada,
chce coś z wyświetlaczem więc skupię się na nano, classic i touch.

Mówię oczywiście o poprzednich generacjach.

bardziej mi chodziło o informacje typu których generacji omijac, które są ok, które nie
itp.


Wszystkie generacje będą ok. Sam mam classica od bodajże 7-8 lat. Chodzi o to, że poprzednich generacji nie ma już w sprzedaży od dłuższego czasu, co może skutkować tym, że trafisz na padlinę zarówno z baterią jak i ekranem.
Przebierać można, tylko czy dobrze działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........

Dnia 18.02.2015 o 15:17, maniekk napisał:

Przebierać można, tylko czy dobrze działają?



WIem, że nie ma w sprzedaży.
Toć napisałem, że chcę kupić używaną sztukę.
Czy dobrze działają? Będę bazował na opisie sprzedawcy i ewentualnie dla pewności dopytam się o szczegóły.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch 4G 8GB- jak nowy, mało używany za 300zł z przesyłką. Z pudełkiem, kablem, słuchawkami.
Opłaca się?


Czy iphony mają te same komponenty ,,muzyczne" co ipody i w równie dobrym stopniu nadają się do słuchania muzyki? Bo w sumie za 300zł można kupić iPhone 3gs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować