• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
RDMN

Stream - Jaki sprzęt i internet

Pytanie

Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne 3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to procek AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM Corsair 1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry 3 podczas streamowania 720p/1080p?

17 odpowiedzi na to pytanie

• 0
Dnia 27.01.2013 o 22:39, RDMN napisał:

Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne
3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to procek
AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM Corsair
1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry 3 podczas
streamowania 720p/1080p?

Co do internetu, to dla 720p na Twitch zalecają ustawienie bitrate między 2500 a 3000 kbps, czyli powinieneś mieć najbiedniej upload 3 Megabity. Zaznaczam - upload. Czyli prędkość wysyłania. Download (ściąganie) praktycznie wcale się tu nie liczy.

• 0
Dnia 27.01.2013 o 23:07, Narmo napisał:

> Witam. Mam pytanko, a mianowicie do streamowania gier w 1080p starczy mi moje skromne

> 3,6 mb/s? Prędkość ogólnie dochodzi średnio do 420 kb/s. Jeśli chodzi o sprzęt to
procek
> AMD FX-8120 3.1 GHz (możliwość podkręcenia do 4.0) Grafa GF GTX 650 Ti 8 GB RAM
Corsair
> 1866 Mhz. Czy dam radę pociągnąć League of Legends, oraz nowsze gry typu Far Cry
3 podczas
> streamowania 720p/1080p?
Co do internetu, to dla 720p na Twitch zalecają ustawienie bitrate między 2500 a 3000
kbps, czyli powinieneś mieć najbiedniej upload 3 Megabity. Zaznaczam - upload. Czyli
prędkość wysyłania. Download (ściąganie) praktycznie wcale się tu nie liczy.

Właśnie Uploadu mam od 3,6 nawet do 4. A co do sprzętu to co myślisz?

• 0

Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu FFSplit- mam już konto na twitch i wszystkie dane do streamowania poza ustawieniami samego programu, otóż mój komp (intel i5, gtx 570, 8gb ramu) i net (niestety tylko 6mb) powodują niesamowite lagi w grze (chodzi głównie o ping więc zapewne problemy z uploadem)-> czy dam radę streamować z takim netem, czy jest jakaś opcja do zmiany która mogłaby mi pomóc?

http://www.speedtest.net/my-result/2830955011

• 0
Dnia 11.07.2013 o 23:46, JJZ_master napisał:

Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu FFSplit-

Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a nie download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.

• 0
Dnia 12.07.2013 o 00:54, Volvox napisał:

> Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu
FFSplit-

Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a nie
download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.

A więc jest nadzieja?
Wiesz co mógłbym tutaj zmienić?:

20130712010617

• 0
Dnia 12.07.2013 o 01:06, JJZ_master napisał:

> > Witam, jako nowicusz chciałem zacząć streamować rozgrywki LOL-owe, używam programu

> FFSplit-
>
> Twój internet to nie 6 Mb, ale niecały 1 Mb (do streamowania liczy się upload, a
nie
> download). To dość słabo. Musisz ostro przyciąć na ustawieniach jakości.
>
A więc jest nadzieja?
Wiesz co mógłbym tutaj zmienić?:

Jest ale bardzo kiepska i szczerze to Ci się nie opłaca w takiej jakości streamować bo będzie bardzo kiepska. Pobaw się bitrate np. zmniejsz na 400 i sprawdź jak będzie chodził. A najlepiej to zaopatrzyć się w szybszy internet minimum 3mb uploadu czyli jakieś 40 mb download albo wyższy.

• 0

dzięki wszystkim, chciałbym ale na mojej ulicy max do 10 bo nie ma poprowadzonego światłowodu lub coś w ten deseń się Orange tłumaczył, sprawdzę to co mi poleciłeś i jak mi wejdzie to dam linka ^^

• 0

Witam, mam takie pytanie czy na sprzęcie:
- Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core 3.60 GHz
- Karta grafgiczna NVIDIA GeForce GT 610
i internecie (7.80 Mb/s - pobieranie i 16.92 Mb/s - wysyłanie) da rade postreamować przez OBS grę League of Legends w obojętnie jakiej jakości bez lagów??

• 0
Dnia 24.07.2013 o 12:04, Arah napisał:

Witam, mam takie pytanie czy na sprzęcie:
- Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core 3.60 GHz
- Karta grafgiczna NVIDIA GeForce GT 610
i internecie (7.80 Mb/s - pobieranie i 16.92 Mb/s - wysyłanie) da rade postreamować
przez OBS grę League of Legends w obojętnie jakiej jakości bez lagów??

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie.

Karta graficzna to chłam który ledwo pozwala ten tytuł uruchomić płynnie, procesor to też naprawdę nic ciekawego pod kątem wydajności. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać ponad 100 fps-ów normalnie to o streamowaniu możesz zapomnieć.

• 0

Witam,
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł streamowania, jednak było to niemożliwe z powodu zbyt słabego neta.
Na szczęście po przedłużeniu umowy wszedłęm w posiadanie neta rzędu 30-40mbit/s
( http://www.speedtest.net/my-result/4276771633 )

Niestety nadal miewam klatkowanie w grach- przy różnorodnych testach w ustawieniach problem nie znika, mój sprzęt:

- Intel i5-2500 (3.30GHz)
- 8Gb Ram
- Geforce GTX 570
- Windows 7

Czy jest to wina sprzętu? Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Obecnie używam FFsplit, nie próbowałem żadnego innego programu

http://scr.hu/36fv/3uu5y
http://scr.hu/36fv/g50d3
http://scr.hu/36fv/3eezv

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować