Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2013 o 21:16, Boguslav4 napisał:

CSS i HTML nie są problemem w wiekszości z wyjątkiem kwestii zgodności niektórych rzeczy.
PHP, AJAX i reszta to kwestie, które wiem, że istnieją. :P Mniej więcej taki poziom.


No to niestety jest za mało, żeby postawić sklep samemu. Na upartego można skorzystać z gotowego rozwiązania w stylu Magento, ale i tak pozostaje kwestia podpięcia płatności (no i sklep będzie miał wygląd standardowy, a przygotowanie własnego nie będzie takie trywialne)

Dnia 18.01.2013 o 21:16, Boguslav4 napisał:

Mam stronę na serwerze, do której chciałbym dodać przynajmniej dla nauki podstawową funkcjonalność
sklepu. Serwer home.pl Bussines Web. Jako, że nie mam dużo czasu, a zamierzam sam się
tego nauczyć, ilość czasu jaki musze na to przeznaczyć jest dla mnie ważna.


Na upartego student za jakieś grosze mógłby wprowadzić prostą funkcjonalność sklepową jeśli nie będzie w nich płatności ''z góry'', ale tylko za pobraniem (więc każde zamówienie przejdzie przez ręce człowiek ze sklepu, który może je zweryfikować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 00:20, kindziukxxx napisał:

naprawdę istnieją takie sklepy? ;)


Sam taki poprawiałem, i to w "poważnej" firmie, z kilkuletnim doświadczeniem w branży. :] Poza tym gdzieś czytałem o hackowaniu jakiegoś popularnego sklepu (empik, euro, nie pamiętam już) i też trafił się jakiś prosty błąd w stylu walidacja po stronie klienta.
A co do studentów, to byłbym ostrożny - mam znajomego, który też robił jakiś sklep (na szczęście bez płatności), miał kilka projektów za sobą, a o SQLi nigdy nie słyszał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka domen na jednym serwerze - jakieś poważne konsekwencje?

Kiedyś coś mi się obiło o uszy lub oczy, że ma to niby wpływ na wyniki wyszukiwania i całe pozycjonowanie, czy to prawda, czy mogę spać spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 22:06, rob006 napisał:

> Najfajniejsze są sklepy, w których cenę towaru (używaną potem w zamówieniu!) przekazuje

> się w parametrze URL :D

Albo podsumowania przeliczane i walidowane przez js, a później przesyłane jako pola formularza...
;]
Zresztą, tu nie trzeba wymyślnych błędów, wystarczy zwykłe SQLi albo XSS.


Ale to jest błąd projektowy. :)

Szkoda, że nie ma zabezpieczeń na socjotechnikę :/

Chyba, że cene potem pobiera przy złożeniu zamówienia.
I programista który napisał tak sklep powinień wylecieć z hukiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 19:35, maAtis9988 napisał:

Wie ktoś jak wygląda kod CSS menu poziomego takiego jak na tej stronie : http://mikaskami.prv.pl/strona/pokaz/pokaz.html
?


"Google Chrome zablokował dostęp do tej strony na mikaskami.prv.pl.
Na tej stronie została umieszczona treść od error.prv.pl – znanego dystrybutora złośliwego oprogramowania. Wejście teraz na tę stronę najprawdopodobniej zainfekuje Twój komputer złośliwym oprogramowaniem."

Obawiam się że musisz dać inny przykład bo ta strona mi nie ruszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2013 o 19:52, rob006 napisał:

Przecież CSSy są publicznie dostępne, co za problem do nich zajrzeć i samemu sprawdzić?


Już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 19:41, ziptofaf napisał:

> Wie ktoś jak wygląda kod CSS menu poziomego takiego jak na tej stronie : http://mikaskami.prv.pl/strona/pokaz/pokaz.html

> ?

"Google Chrome zablokował dostęp do tej strony na mikaskami.prv.pl.
Na tej stronie została umieszczona treść od error.prv.pl – znanego dystrybutora
złośliwego oprogramowania. Wejście teraz na tę stronę najprawdopodobniej zainfekuje Twój
komputer złośliwym oprogramowaniem."

Obawiam się że musisz dać inny przykład bo ta strona mi nie ruszy xD


Tzn. jak klikniesz to ruszy. :) "Ale to może mieć małe konsekwencje"

Ewentualnie maszyna virtualna w sandboxie i testujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 23:29, Jan_Czarny napisał:

Tzn. jak klikniesz to ruszy. :) "Ale to może mieć małe konsekwencje"

Ech, obecnie już nie ma jakichś naprawdę fajnych wirusów. Gdzie te czasy gdy Chernobyl usuwał BIOS z płyty głównej, gdy jeden wirus przejmował ci kontrolę nad systemem operacyjnym i formatował dysk. Code Red DDoS-ował Biały Dom z każdego komputera na jakim się znalazł...

A teraz? Jakieś nędzne botnety i keyloggery, nawet się nie pokazują na oczy. Nuda panie, nuda. Nawet nie ma po co wchodzić na niebezpieczne strony bo nic ciekawego się nie stanie. Gdzie te czasy gdy otwierając dyskietkę/płytę od znajomego człowiek zastanawiał się czy mu komputer nie wyleci w powietrze?

Dnia 02.02.2013 o 23:29, Jan_Czarny napisał:

Ewentualnie maszyna virtualna w sandboxie i testujesz :P

Mam dwa systemy - Windowsa 7 i Ubuntu, już to widzę jak coś mi zrobią w tym drugim przypadku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 00:05, ziptofaf napisał:

> Tzn. jak klikniesz to ruszy. :) "Ale to może mieć małe konsekwencje"
Ech, obecnie już nie ma jakichś naprawdę fajnych wirusów. Gdzie te czasy gdy Chernobyl
usuwał BIOS z płyty głównej, gdy jeden wirus przejmował ci kontrolę nad systemem operacyjnym
i formatował dysk. Code Red DDoS-ował Biały Dom z każdego komputera na jakim się znalazł...

A teraz? Jakieś nędzne botnety i keyloggery, nawet się nie pokazują na oczy. Nuda panie,
nuda. Nawet nie ma po co wchodzić na niebezpieczne strony bo nic ciekawego się nie stanie.
Gdzie te czasy gdy otwierając dyskietkę/płytę od znajomego człowiek zastanawiał się czy
mu komputer nie wyleci w powietrze?


UEFI bios, hmm być może on kiedyś będzie fajny do flashowania :)
//Albo może już jest. Kiedyś by trzeba spróbować sprawdzić to :)

Dnia 03.02.2013 o 00:05, ziptofaf napisał:

> Ewentualnie maszyna virtualna w sandboxie i testujesz :P
Mam dwa systemy - Windowsa 7 i Ubuntu, już to widzę jak coś mi zrobią w tym drugim przypadku
xD


Żebyś się nie zdziwił :)
Wirusów na windows jest więcej, ale na linuxa też się trafiają. :)

W sumie teraz coraz więcej będzie strategi na atakowaniu ludzi tam gdzie często bywają.

// Oftop się powoli robi


@maAtis9988
CTR + u
w firefoxie i klikosz w linka css

arkusze css zazwyczaj są w osobnych plikach, ale są mistrzowie, co wrzucają inline css :)
i potem weź to Edytuj :)

Albo narzędzia developerskie, IE lub FF, Chroma, opery itd..

przecinki traktuj jako lub :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz hakerzy zmądrzeli i zamiast chwalić się swoją wiedzą przez wandalizm, wolą na tym zarobić, a kasowanie biosu to raczej mało dochodowy biznes. Jeżeli będziesz kimś ważnym, wymierzony zostanie w ciebie ciekawy atak, ale na razie jesteś zwykłą mrówką do botnetu i nie zasługujesz na więcej niż exploita na kolejną dziurę w Javie. :D Brak hakerskich rozrywek to ostatnia rzecz na jaką powinieneś narzekać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić poziome menu rozwijane. Próbowałem na podstawie tego: http://krzysztof-furtak.pl/2010/06/wielopoziomowe-menu-kod-glowny-cz-1/ , ale nie wiem czemu nie działa. Po najechaniu myszką nie rozwija się dalej menu. Taki kod CSS:
nav {
width: 60%;
height: 40px;
margin-left: 20%;
background-color: #151515;
}
nav li {
float: left;
list-style: none;
margin-left: 10px;
margin-right: 10px;
background-color: #151515;
}
nav li, a {
text-decoration: none;
color: #808080;
padding-top: 10px;
padding-left: 6px;
}
nav li a:hover {
text-decoration: underline;
color: white;
}

Co dodać (i poprawić) żeby było dobre wielopoziomowe menu rozwijane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 00:15, ziptofaf napisał:

/.../

Pokaż kod HTML i javascript jaki zastosowałeś, same CSS-y dużo nie mówią.


// Mam nadzieję, że to nie jest forma reklamy.
Lepszy byłby pastebin lub jsfidle lub inny serwis do przechowywania kodu :)

Ze względu na kolorową składnie i szybkość możliwości analizy składni.
A tak jak walnie 1k lini kodu... To trochę będzie ciekawe czytanie tego :)

//albo poprawianie w edytorze wcięć kodu itp. po przeklejeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 00:29, Jan_Czarny napisał:

// Mam nadzieję, że to nie jest forma reklamy.
Lepszy byłby pastebin lub jsfidle lub inny serwis do przechowywania kodu :)

A to fakt, zwłaszcza że to forum wyjątkowo wręcz nie znosi niektórych znaczników i przerobi je na jakieś kursywy czy pogrubienia.

Dnia 04.02.2013 o 00:29, Jan_Czarny napisał:

A tak jak walnie 1k lini kodu... To trochę będzie ciekawe czytanie tego :)

1k? :D Dla NASA pisał czy co? XD Nie jestem pewny czy w historii tego forum ktoś takiego potwora wkleił, chyba że chodziło o raport dxdiag ^^

A jeśli już...bądźmy szczerzy, już nieważne GDZIE to wklei to i tak szczerze powątpiewam żeby komukolwiek się chciało przeglądać tysiąc linii kodu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 00:15, ziptofaf napisał:

/.../

Pokaż kod HTML i javascript jaki zastosowałeś, same CSS-y dużo nie mówią.


To najprostsze menu jakie chyba się da. HTML: http://pastebin.com/qZTnMCWX , CSS: http://pastebin.com/q4k7axPE (tyle chyba wystarczy?) . Problem w tym, że po najechaniu na "Link 2" i "Link 3" nie pokazuję się 2.1, 2.2, 3.1, 3.2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic odnośnie rozwijanego menu - wg poradnika ta funkcja jest realizowana przez jQuery, więc bez JavaScripta nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować