Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. Nie trzeba było być wielkim (ani nawet małym) politologiem, żeby to przewidzieć ;] Co do reszty, to wiesz... jeśli ktoś (albo ktosia ;)) nie chce popierać obecnie panującego prezydenta, to bez żadnego problemu może znaleźć sobie mnóstwo innych i dużo lepszych argumentów, które jemu/jej to ułatwią, niż rewelacje o których piszesz ;)
 3. Wcześniej
 4. Cześć, Piszę w nietypowej dla mnie sprawie gdyż na telefonach się nie znam, jednak wczoraj zglosiła się do mine dziewczyna z informacją że w serwisie huawei po naprawie telefonu jej Mamie usuneli wszystkie dane (pewnie zresetowali ustawienia), oczywiście nie miała backupu w chmurze ani nic z podobnych rzeczy. Tutaj przychodzi moje pytanie. 1. Czy jest możliwość odzyskania tych zdjęć domowymi metodami? (próbowałem recuva ale nie widzi urządzenia) 2. a może jedynym wyjsciem jest $$$$ do serwisu. Dzięki za każdą wskazówkę, Pozdrawiam, kindziukxxx
 5. Osiol

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Faktycznie, zmienili grafikę "Gram.pl" na "15 lat gram.pl"...
 6. Powiedz, stary, gdzieś ty był? Dziwną minę masz. Pewnieś zwiedził Rzym lub Krym już nie jeden raz. Możeś wiatry w polu gnał, aż zgubiłeś ślad? Powiedz, gdzieś pod rynnę wpadł? Powiedz, stary, gdzieś ty był? Ileś soli zjadł? Może urwał ci się film u podnóża Tatr? Coś przed nami ukryć chcesz, lecz nie zwiedziesz nas! Powiedz! Już najwyższy czas!
 7. KrzysztofMarek

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Coś jednak się dzieje. Za wolno, za mało, ale jednak coś się dzieje. Sam to dzisiaj zauważyłem. A co się dzieje, to sam sprawdź, na pewno to dostrzeżesz.
 8. KrzysztofMarek

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  To nie jest nieuchronne. Jeśli ma szczęście i dobrze wybrał, to ani jazdy, ani gierek nie będzie. Tak jak ja nie miałem ani z żoną, ani ze św. p. teściową, ani ze św. p. teściem, moja żona też nie miała problemów ze swoją teściową, a moją św. p. mamą. Coś o tym wiem, w końcu w kwietniu będzie 42 lata jak jestem żonaty. Ale mam znajomych po dwóch rozwodach, znam żonę (już byłą), która biła męża, małżeństwo, które wiecznie się kłóci więc możesz mieć (oby nie) rację.
 9. Olamagato

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  To za jakiś czas znowu zacznie się jazda i gierki. Tym razem małżeńskie. Generalna zasada - "nie jesteś sama na świecie". Powodzenia.
 10. Olamagato

  Moje gry przestały działać

  Nie ma czegoś takiego jak starzenie się elektroniki. Najprawdopodobniej albo przegrzewa się procesor graficzny (GPU), albo padła jakaś bramka (w uproszczeniu tranzystor) w dedykowanej pamięci graficznej. Pisałeś, że zleciłeś przedmuchanie i wymianę pasty CPU. Ale czy zleciłeś to samo również wobec GPU? Wiele serwisów robi tylko dokładnie to co napisano w zleceniu i dokładnie nic więcej. Stara zaschnięta pasta termoprzewodząca, brak docisku lub brak radiatorów na pamięci grafiki i przez to parzące w paluchy może dać takie objawy, które opisałeś. Zmniejszenie rozdzielczości skutkuje niepełnym zajęciem pamięci grafiki oraz zmniejszonym transferem do pamięci grafiki, więc mniej więcej takie objawy jakie podajesz, że pozwoliło to Ci obejść problem. Ściągnij sobie jakiś GPU stress test, albo 3dmark w wersji test/pro, żeby działał w full rozdzielczości i wtedy sprawdź jeszcze raz co się dzieje.
 11. No cóż. Jeden z mądrych ludzi stwierdził, że demokracja to taki ustrój w którym ludzie muszą zbiorowo ponieść konsekwencje swojej zbiorowej głupoty... W Zimbabwe konsekwencje zapłaciły całe dwa pokolenia bo wybrali kolesia, który zlikwidował im demokrację oraz wolny rynek. Dzisiaj wcześniejszy drugi najbogatszy kraj Afryki jest najbiedniejszym krajem tego kontynentu. Polska dopiero co uzyskała status kraju wysokorozwiniętego, ale bardzo łatwo to stracić bo gospodarkę można rozwalić w ciągu miesiąca. A tak w ogóle, to witam wszystkich ponownie.
 12. Khalid

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  tak
 13. I się sprawdziło. Ech naprawdę Polacy mimo że A.Duda już chciał się rozwieść, to jednak się nie rozwiódł (na przeszkodzie stanęło to że został prezydentem) a Polacy nadal go popierają i jeszcze te "argumenty" bo się ładnie ubiera.
 14. Osiol

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  A czy ktoś w to jeszcze wierzy? Od ilu lato obiecywali super rewolucje i wspaniałe zmiany? Sam długo czekałem cierpliwie mając nadzieje, że coś ruszy. Teraz wiem, że nic z tego nie będzie na 100%.
 15. Rickenson

  Moje gry przestały działać

  Na dysku twardym jest dużo wolnego miejsca, system też jest w porządku (bez śmieci), a wszystkie sterowniki są aktualne. Dlatego oprócz zestarzenia się karty graficznej nie znajduję innego powodu. Dla przykładu uruchomiłem Code Vein bez pełnego ekranu o jeden stopień rozdzielczości niżej niż moja 1920x1080 z wysoką grafiką i klatkowaniem 60, a problem zniknął. To samo rozwiązanie działa na pozostałych grach.
 16. Adadid

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Naprawdę liczycie na odpowiedź? Przecież ten portal upadł we wszystkich swoich płaszczyznach na najpodlejsze dno. Użytkowników Kolektywu, w tym mnie, pracownicy gram zwodzą już od roku. Dla niezorientowanych - w ramach współpracy z gramem kilkanaście portali działało na serwerach Gram w ramach programu "Kolektyw". Działało i przestało, bo wyłączyli nam serwery bez jakiegokolwiek ostrzeżenia i nie dali nawet możliwości odzyskania plików i innych danych stron. Na początku pracownicy gram zabierali głos (raz na kwartał...), że już za momencik naprawią Kolektyw i wszystkie nasze portale znów zaczną działać. Później stwierdzili, że Kolektyw nie działa, bo przecież weszło RODO (i związku z tym serwery padły rok od jego wprowadzenia...) i trzeba podpisać nowe umowy - szkoda, że nas o tym wcześniej nie poinformowali. Sam, żeby się tego dowiedzieć, musiałem założyć nowe konto na Facebooku - stare zablokowali po jednej czy dwóch wiadomościach, na maile oczywiście nie odpisywali, olewali wszelkie inne próby kontaktu. Po przesłaniu wszelkich wrażliwych danych do tej całej nowej umowy - zero odzewu. Po przypomnieniu się pracownik gram zasłonił się, że trzeba poczekać na odpowiedź z działu prawnego. Po kilkunastu dniach dalszego czekania dostałem odpowiedź, że w sumie to prawnik ten jest na urlopie i wróci za dwa tygodnie, a wtedy to już na pewno się do nas zgłoszą z nowymi umowami i naprawą serwerów. No nie zgadniecie - znów mnie olali. Trzy tygodnie później wysłałem kolejnego maila z pytaniem, o co chodzi. Brak odpowiedzi. Zadzwoniłem więc na numer tego pracownika - usłyszałem, że już za tydzień wszystko będzie działać. Znów nie zgadniecie - nie działało, za to pracownik zmienił numer i nie miałem już możliwości jakiegokolwiek skontaktowania się z nikim. Dziecinada! Wczoraj znów przypomniałem się za pomocą nowego konta na Facebooku. Wiecie, co mi odpisano? Że w 2019 roku Kolektyw został wyłączony i mam się zgłosić po backup danych. I teraz powiedzcie mi - czy te ich wszystkie wersje nie są ze sobą w sprzeczności? Powiedzcie mi - czemu nie mogli po prostu wysłać wszystkim użytkownikom najpierw informacji, że wyłączą kolektyw, a później oddać nam nasze pliki i dane? Po co robili ten cały cyrk z umowami i innymi odwlekaniami tej sprawy? Gram.pl upadło na dno. Nie wierzę w to, że naprawdę wyślą mi pliki mojej strony. Nawet jeśli - co z tego? Kto po roku jej nieobecności na nią wróci? Dlaczego Gram zniszczyło mi portal, który za rok stuknęłoby 20 lat działalności? Tu żadne posty na martwym forum nie pomogą. Tu trzeba zrobić ogromny ferment na wszelkich mediach społecznościowych (przede wszystkim na Wykopie) i podesłać opis sprawy do wszystkich growych mediów, by same napisały artykuły na ten temat i by nikt nie zamierzał już z Gramem współpracować ani z niego korzystać. Zasłużyli sobie na to.
 17. Isildur

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Dołączam się do pytania: Co z GRAMSAJTAMI?
 18. Isildur

  Moje gry przestały działać

  Może dysk twardy jest zapchany? Może system spowalnia, jest zaśmiecony? Aktualne sterowniki do karty graficznej?
 19. Isildur

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  No nie wiem, czy maja wywalone czy nie, możliwe że nad czymś pracują. Można chociaż by było rozwiązać problem z logowaniem...
 20. RobeN

  Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

  Ta chwilowa przerwa techniczna na ja.gram.pl trwa nieco zbyt długo. Nie było też żadnej informacji dotyczącej jakichkolwiek działań, a tym bardziej likwidacji. W przypadku likwidacji powinna być podana informacja odpowiednio wcześniej, by można było zabezpieczyć dane - ba! powinno być przygotowane narzędzie pozwalające na stworzenie lokalnej kopii zapasowej treści i zawartości.
 21. Osiol

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Green1992, pewnie już nigdy nie wrócą, osoby odpowiedzialne za stronę mają już całkowicie wywalone, ważne że "polubienia" na fb się teraz zgadzają.
 22. green1992

  Witajcie na nowym forum gram.pl!

  Dawno mnie tutaj nie było i pierwsze co się mnie rzuciło w oczy to brak gramsajtów. CO SIĘ STAŁO?! Blogi jeszcze wrócą? A jeśli tak, to co ze starymi wpisami? To była kwintesencja tego portalu.
 23. sorry że nie w temacie, ale dlaczego na forum nie pojawiają się prawie wcale newsy ze strony głównej (pomimo obecności komentarzy)? oprócz tego, świeżego newsa poprzedni jest z lipca :0
 24. Olamagato

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Można tylko przy pomocy edycji rejestru. Usuwasz z pamięci wszystkie procesy i wyłączasz tymczasowo wszystkie usługi Adobe. Następnie w rejestrze wyszukujesz wszystkie ścieżki w których początek zawiera katalog Adobe na dysku C. Każdą znalezioną ścieżkę zmieniasz poprzedzając literką innego dysku zamiast 😄 i na koniec restartujesz system oraz włączasz wszystkie wyłączone wcześniej usługi. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że tych katalogów do poprawienia mogą być setki, a jedna pomyłka może spowodować nieprzewidziane konsekwencje. Niektóre pakiety programowe dodatkowo trzymają sobie listę ścieżek w swoich prywatnych plikach, a ręczna edycja tych plików może być niemożliwa (trzeba je znaleźć i poprawić ścieżki). Inaczej cała operacja staje się bez sensu.
 25. Olamagato

  Światłowód

  Światłowód daje wymierne korzyści przy umowie na internet od 600 Mbit/s w górę. Instalacja domowa powinna wtedy być zbudowana na kablowym połączeniu Gigabit Ethernet, którego prędkość graniczna to 1000 Mbit/s albo na routerze z Wi-Fi AC, którego przepustowość realna to ok. 600Mbit/s. Kupno usługi na światłowodzie po to, żeby używać z Wi-Fi N, a tym bardziej G lub B mija się z celem bo połączenie typu N, to 150 Mbit/s, albo na routerze z trzema antenami gdy radiowa karta sieciowa ma takie same parametry ok. 300 Mbit/s. W wypadku takim jak kolegi albo należy kupić router N ze switchem Gigabit (dość tani) i pociągnąć kabel Ethernet kategorii 6 na piętro, żeby przyłączyć komputer po kablu, albo kupić router AC (zwykle też ze switchem gigabitowym). Jest jeszcze możliwość zrobienia okablowania światłowodowego w domu i switcha światłowodowego, ale ma to jakikolwiek sens dopiero gdyby umowa na transfer internetu mówiła o prędkościach większych niż 1 Gbit/s czyli ponad 1000Mbit/s. Oczywiście ten ostatni przypadek jest kosmicznie drogi i jak stosowanie armaty na muchę.
 26. Mam dość dziwny problem, gdyż moje gry które wcześniej działały płynnie teraz strasznie lagują. Zaczęło się od aktualizacji sterowników, po której pojawiły się problemy. Przy okazji zainstalowałem Windows 10 na nowo wybierając opcję wymazania wszystkich plików z dysku dla pewności. Potem zrobiłem wszystkie aktualizacje, pobrałem Visual C++ najnowszą wersję ze strony Microsoftu, DirectX 12 też mam bo sprawdziłem, a oprócz tego sterowniki Geforce Experience dla mojej karty graficznej. Mój sprzęt to laptop o specyfikacji: procesor Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.0 GHz 2.6 GHz , RAM 8 GB, karta graficzna NVIDIA Geforce 840M 2 GB, system Windows 10 Home 64 bity. Wcześniej moje gry działały bez problemów, np TERA działała płynnie na rozdzielczości 1920x1080 i wysokich detalach grafiki, a teraz strasznie laguje i obraz zaczął migać. Soulworker to samo ma, ale jedna gra Code Vein - który mam obecnie zainstalowany działa bez problemu na dobrej grafice i rozdzielczości. Proszę o pomoc, ponieważ kończą mi się już pomysły. EDIT: " Napisano Thursday o 23:37 Code Vein nie działał długo, bo zaczęło się to samo. Nieco ponad tydzień temu dałem laptopa do serwisu prosząc o wymianę pasty na procesorze i przedmuchanie wentylacji, jednak nadal to samo. Najwyraźniej karta graficzna się zużywa bo laptop ma już blisko 5 lat (choć to chyba nie tak dużo), ale zauważyłem że jeśli zmniejszę rozdzielczość ekranu gry i wyłączę pełny ekran to mogę liczyć na całkiem dobrą grafikę. Cóż, grunt że działa."
 1. Załaduj więcej aktywności