Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Wczoraj
 3. Renchar

  Fallout 76 być może z mikrotransakcjami

  Patrząc jak szybko spadła cena to pewnie jeszcze z miesiąc może dwa :D. Minął ledwo miesiąc od premiery, a z 260zł już prawie wszędzie sprzedają F76 za 85-87zł :P.
 4. Marcin9028

  The Crew 2 czy NFS U2?

  Co lepsze?
 5. Przeczytaj cały tekst "Invasion Machine - strategia osadzona w czasach współczesnych ukaże się w przyszłym roku w Early Access" na gram.pl
 6. " Poniższy trailer ilustruje, co aktualizacja ma do zaoferowania " -taaaa. Nic nie ilustruje. Jedynie informuje, ze update juz jest.
 7. Przeczytaj cały tekst "Święta we Frostpunku. Darmowy dodatek Opowieść Wigilijna już dostępny" na gram.pl
 8. ZubenPL

  Fallout 76 być może z mikrotransakcjami

  Ciekawe kiedy będzie f2p?
 9. Przeczytaj cały tekst "Fallout 76 być może z mikrotransakcjami" na gram.pl
 10. Ostatni tydzień
 11. Wielu, że już o nie wspomnę o tych większych "graczach" próbowało zdetronizować już Steama... i g**** im z tego wyszło :P Właściwie to udało im się jedynie odnieść odwrotny skutek do zamierzonego. Chyba za bardzo się podjaraliście tym fortnitem, bo prawda jest taka że ten tytuł w rzeczywistości nie ma i nie stanowi żadnej siły przebicia.
 12. Miło by było, jakby Steam doczekał się prawdziwej konkurencji, GOG to nie ta skala, a inne przedsięwzięcia to jakoś póki co szczęścia za bardzo nie miały (Desura na przykład czy bodajże Capsule od GMG). Origin czy Uplay to żadna konkurencja, nie tylko z powodów wymienionych przez przedmówców, ale też dlatego, że to w pierwszej kolejności DRM EA czy Ubi (jakoś ciężko znaleźć np. gry EA na Uplay'u, na Steamie jakoś tak zgodniej tytuły obu wydawców koegzystują :), poza tym wersje steamowe i tak często wymagają dodatkowo uruchomienia i zalogowania się do takiej czy innej platformy).
 13. 1. Dużo devów będzie się trzymać stricte z gigantem, który jest najbardziej rozwinięty i posiada najwięcej opcji. Steam oferuje mnogość takowych, i jeszcze iirc otwarte API. Rozwijają obecnie jeszcze Protona, który pozwala na łatwiejsze przeportowanie gier na Linuxa. Znacznie bardziej rozwinięte opcje COMMUNITY, możliwości API i co najważniejsze opcje monetyzowania (karty, tła, przedmioty w grach etc.) no i wprowadzają co rusz nowe funkcje. Epic Store, Origin, czy M$ Store oferują co najwyżej API do gier Online czy Achivementów, są to platformy tworzone typowo pod zarobek, brakuje poprawnego wsparcia dla community (każda gra musi mieć własną strone z forami etc.) brak OAuth przy użyciu kont (no po za m$ ale to inna kwestia) i dużo by wymieniać 2. Epic Store obecnie posiada swoje produkcje i innych twórców, jednak nadal nie zwalnia to ich z faktu że sami w ToS mają napisane paragrafy, które są wbrew/łamiące RODO 3. Uplay z tego co pamiętam ma gry stworzone/wydane przez Ubisoft więc to platforma bardziej zamknięta
 14. Nawet jeśli mówił to pół żartem, pół serio, wybieranie płci ze względu na jej walory ekhmm wizualne, jest dziecinne, takie rzeczy robiło się za małolata, gdy człowiek wybierał kobiecą postać i scrollem chciał zobaczyć co ma pod spudnicą :) Ja przy wyborze płci postaci kieruję się tym jaką klasą będę grał, w jakim uniwersum, czy będę badassem czy rozwiązywał konflikty na spokojnie, czy chodził z 2h swordem czy z łukiem... wszystko zależy od takich drobiazgów... nie zaś od kształtu pixelowej kobiecej dupy.  Oj tam oj tam nie udawajmy już takich poważnych, to tylko gra a że tam motyw wybrania kobiecej postaci taki w nie inny to już kwestia małej wagi
 15. Nawet jeśli mówił to pół żartem, pół serio, wybieranie płci ze względu na jej walory ekhmm wizualne, jest dziecinne, takie rzeczy robiło się za małolata, gdy człowiek wybierał kobiecą postać i scrollem chciał zobaczyć co ma pod spudnicą :) Ja przy wyborze płci postaci kieruję się tym jaką klasą będę grał, w jakim uniwersum, czy będę badassem czy rozwiązywał konflikty na spokojnie, czy chodził z 2h swordem czy z łukiem... wszystko zależy od takich drobiazgów... nie zaś od kształtu pixelowej kobiecej dupy.
 16. Ja tam jak mam wybór zawsze gram postacią żeńską z oczywistego szowinistycznego hue hue powodu gapienia się na tyłek bohaterki i też mogę snuć przypuszczenia że po kobiecej stronie może być tak samo czyli że wybierają postać męską i przez to dalej jest taka dysproporcja zwłaszcza że jak jest wybór to każdy gra czym chce a nie że jak facet to przymus grania bohaterem a kobieta bohaterka 
 17. Jeżeli jakaś FIFA była na Steamie to tak dawno temu, że chyba nikt tego już nie pamięta. Firmy japońskie jak Capcom nie odejdą, bo zanim w ogóle załapią, co się dzieje to minie kolejna dekada. Ubisoft pomimo swojego UPlay nadal jest na Steamie. Więc jedyna potencjalnie odczuwalna strata to ten CoD.  Do Epic jak na razie to przechodzą głównie mniejsi deweloperzy liczący na to, że tam będą mieli lepszą widoczność. A jak będzie to się przekonamy w okolicach 2020 - 2021, kiedy zacznie wychodzic ile finansowo daje czasowe ograniczenie gry tylko do sklepu Epic.  I mam wrażenie, że prasa w całej tej sprawie przecenia moc Fortnite. 
 18. Jak zawsze po newsach od Kasi, życie nabiera nowych barw i zyskuje sens.
 19. "Konsumentom jeszcze nigdy konkurencja nie zrobiła nic złego". W takim razie ja zapytam: co dobrego mnogość platform sprzedażowych przyniosła nam do tej pory? Na pewno nie niższe ceny, bo choć część wydawców omija steamowe marże poprzez stosowanie własnych kanałów dystrybucji, wciąż musimy płacić tyle samo, co wszędzie - a często nawet więcej. Co więcej, o ile duże przeceny produkcji dostępnych na Steam następują już kilka miesięcy po premierze, tak w przypadku wspomnianej "konkurencji" proces ten następuje o wiele wolniej. Nie bez znaczenia jest też sam stan techniczny platform: niech podniesie rękę ten, komu nigdy nie zdarzyło się zakląć siarczyście po kolejnym błędzie/utracie połączenia podczas korzystania z takiego np. Uplay. A funkcjonalność? Czy autor zdaje sobie sprawę, że Origin do dziś nie posiada funkcji przenoszenia zainstalowanych gier na inny dysk/partycję? Epic wszedł na rynek z impetem, ale pytanie, czy odniesie sukces na dłuższą metę? To, że Fortnite cieszy się wielką popularnością, nie sprawi, że wszyscy nagle przerzucą się na sklep dewelopera. Można kusić darmowymi prezentami, ale już przykład GOG pokazuje, że niekoniecznie przekłada się to na przywiązanie klienta. Stawki prowizyjne zależą od kaprysu Valve i firma Newella może je w każdej chwili obniżyć wytrącając Epicowi kolejny argument. Brak DRM? Dla jak wielu osób ma on tak naprawdę jakiekolwiek znaczenie? Teoretycznie najważniejszą kartą atutową jest wyłączność na dystrybucję, ale to z kolei zbyt duże ryzyko, by podjęli się go naprawdę duzi gracze, a niszowe produkcje pokroju Ashen nie przyciągną wystarczającej uwagi potencjalnych klientów. 
 20. Przeczytaj cały tekst "Ciemne chmury zbierają się nad Steamem. Zaczyna się nowa cyfrowa rewolucja?" na gram.pl
 21. Świetny artykuł, merytoryczny, dający pogląd na to w jakim kierunku obie firmy podążają. Oby na następnej generacji 60 klatek było standardem, najlepiej oczywiście w 4K, choć jest to oczywiście bardzo wątpliwe, wystarczy popatrzeć jakiego PieCa trzeba, żeby pozwolić sobie na takie przyjemności.
 22. Przeczytaj cały tekst "Nowa generacja konsol coraz bliżej. Pojedynek PS5 i Project Scarlett zapowiada się ekscytująco" na gram.pl
 23. Generalnie naczytałem się, że Kassandra ma lepszy voice acting i animacje, ktoś mi kiedyś powiedział w pracy, ze granie Kassandrą jest kanoniczne dla serii, nie wgłębiałem się w to, ale uwierzyłem na słowo no i... gram, a raczej będę grać jak już przejdę pierwsze Darksiders :)
 24. Gdy gram to wole grac mezczyzna gdyz to oczywiste ze latwiej wczuc sie w swoja plec. Granie kobieta jest ok w grach gdzie nie mamy wyboru jak np. Lara ^^
 1. Załaduj więcej aktywności