PioMrex

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1799
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O PioMrex

 • Ranga
  Przewodniczący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. PioMrex

  CD-ACTION

  Ja kupuje tylko dla płyt, magazynu nie czytam. Traktuje to jako prywatną archiwizację gier. Już jakiś czas temu przestałem kolekcjonować wersje pudełkowe, ponieważ nastała "moda" na aktywację przez Internet, a ja kupowałem po to, aby grę archiwizować i można ją było odpalić za 50lat (stosowny sprzęt uruchomieniowy też archiwizje) bez dostępu do Neta, bo nie wiadomo, czy za 50lat firma będzie aktywację supportować. Ostatnio jednak coraz więcej jest w CDA gier wymagających aktywacji, więc i pewno kupowanie magazynu robi się dla mnie bezcelowe.
 2. VLC ma dużo możliwości operowania na strumieniach obrazu/dźwięku w filmach i konwersji, nie są to opcje widoczne bezpośrednio, ale odtwarzacz ten jest doprawdy potężny, konwersje znajdziesz w menu otwierania pliku, będą tam opcje oprócz zwykłego odtwarzania, także te związane z konwersją/ekstrakcja.
 3. PioMrex

  MANHUNT

  Fajnie gdyby gra wróciła, jedynka jest rewelacyjne (niestety dwójka to już stracona okazja, słabsza w odbiorze grafika, oporność i nie dopracowanie).
 4. PioMrex

  FIFA 15

  Witam, mam pytanie jak z gry raportowac (w FIFA 15) cheaterow co uciekaj z meczu, jak przegrywaja? Psuja zabawe i nie potrafia grac fair play akceptujac takze porazke. Jezeli nie mozna z gry to jak inaczej? Wolalbym latwa metode cos jak kliknij i zapomnij, a nie przchodzenie do programu pocztowego i wysylanie e-maila. Dodatkowo gosc nie mial nazwy (pusto) tylko swoja nazwe klubu i logo..
 5. Będzie problem wpisując w Google i5 HD6650M +USB3 15.6'''' nie znajduje niczego. zamieniając ATI na nVidię: i5 GT540 15.6'''' +USB3 otrzymujemy Acer 5750: http://www.x-kom.pl/p/64724-notebook-laptop-15,6-acer-as5750-i5-2410m-4gb-640-dvd-rw-7hp64x.html
 6. WOW, co ja mogę na tak wyrafinowaną i dogłębną analizę kolegi? Chyba siądę w kącie i odrobię lekcje z filmografii światowej...
 7. UUUUUuuuuuuuuu, oczekiwałem czegoś innego. Pominęli kilkanaście wątków, nie tłumacząc ich: Ogólnie od 3 sezonu przerwałem oglądanie, wróciłem na 5 i 6 (potem trochę nadrobiłem 3 i4 ale tak przelatując przez odcinki na "forwardzie" ważniejsze momenty) i miałem duże nadzieje na zakończenie w wielkim stylu a otrzymałem taki banał-niebanał.
 8. PioMrex

  Google patentuje granie przez YouTube

  Na szczęście póki co patenty na idee działają tylko na terytorium US, bo i gdzieżby indziej takie idioctwo jak patent na pomysł a nie na rozwiązanie "materialne" - "fizyczne" (jak jest w innych, normalnych, cywilizowanych krajach).
 9. Dlatego też takie gry omijam dalekim łukiem, producent nie szanuje mnie (stwarzając mi jakiekolwiek ograniczenia jako legalnemu nabywcy, podczas gdy piraci takich praktycznie nie mają) - ja nie uszanuję jego pracy moją forsą. Proste. Grać nie muszę.
 10. Tylko te filmiki making off, często pokazują wyluzowanych gości uśmiechniętych, na których nie poznać, aby wykonywali "katorżniczą pracę", tylko jeszcze jakby się przy tym dobrze bawili "naszym kosztem". Stąd takie filmy nie oddadzą wysiłku włożonego w tytuł. Może wprowadźmy w szkołach zajęcia w stylu skomponuj kawałek muzyki, zrób obiekt 3D w programie graficznym (i jeszcze dla utrudnienia w darmowym Blenderze ;-/), już nie będę pisał o pisaniu kodu bo to już mało komu przemówi do wyobraźni. I niech taki rodzic jeden z drugim pomaga potem dziecku (jak to często robią rodzice w przypadku prac na plastyce) zmodzić takie cudo, jak by się wtedy nagimnastykowali to by wiedzieli ile wysiłku to kosztuje.
 11. I o tym powinien wydawca wiedzieć i trzeba go na tym polu uświadomić, co jest m.in. przyczyną piractwa i jak chce z nim walczyć to niech m.in. sprawniej obsługuje klienta.
 12. Porażka na jednym froncie nie oznacza porażki na innym, a doprowadzając do ogólnego uświadomienia kolejnych podmiotów doprowadza się do powstawania ogólnych tendencji w branży.
 13. I tu leży klucz do całej sprawy. Tylko zaraz pojawiają się argumenty ile z ceny końcowej dostaje twórca, którego chcemy uszanować, a ile ta brzydka, pazerna korporacja wydawnicza, której uważamy, że nic się nie należy. Problem w tym, że większość twórców nie dysponuje na starcie projektu funduszami pozwalającymi na spokojne ukończenie tytułu i stąd musi uzależniać się od producenta, który ze swojego wkładu chce potem wyciągnąć jak najwięcej. Mało które studio jest w stanie samo zaspokoić swoje potrzeby we własnym zakresie.
 14. Błąd polega na tym, że Ty pomyślisz: "a co im będę mówił dlaczego nie kupię i tak tego sobie nie wezmą ''do serca''". Otóż wbrew pozorom, jak ty nie powiadomisz, i tak parę innych osób to taki podmiot gospodarczy sam próbuje znaleźć odpowiedź i często wpada na złe wnioski, dlatego ja zawsze daję informację zwrotną do podmiotu odpowiedzialnego za produkt. EA w przypadku praktycznie całego swojego asortymentu wycofało się, po fali krytyki, ze swojego systemu aktywacji (w tym roku bodaj FIFA Manager 10 jest tym niechlubnym wyjątkiem, gra i tak niszowa i mająca silną konkurencję, a dobijają ją systemem aktywacji).