Sandro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  8458
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Sandro

 • Ranga
  The one who knocks
 1. Mam dosyć długi tekst w formacie .doc do przeczytania. Chciałbym go w jakiś sposób przeczytać na Kindlu. Domyślam się (bo samemu jeszcze nie próbowałem), że zwykłe skopiowanie go na czytnik poprzez kabel brzmi zbyt prosto aby było prawdziwe. W związku z tym, jakim programem mógłbym to w łatwy i szybki sposób przerobić na .epub? O.mobi nawet nie pytam, bo czytałem że z tym formatem jest już więcej roboty, a nie zależy mi na estetyce tekstu tylko na zwykłym czytaniu poza domem.
 2. Racja... Efekt uboczny chodzenia do pracy na 4.00 ;) Chodzi o Kindle Paperwhite 2. Po otwarciu ebooka wystarczyło wejść w "Go to" i tam w zakładkę "Notes" aby pojawiła się lista wszystkich podkreślonych w nim fragmentów, ale wczoraj zauważyłem, że prawie wszystkie mi gdzieś wcięło. Nie zapisują się one w chmurze czy coś? Zależy mi trochę na tych fragmentach.
 3. Chciałem powrócić do fragmentów, które podkreślałem sobie podczas czytania pewnej książki, ale okazało się, że wszystkie poza dwoma ostatnimi zostały wymazane. Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym i wie jak przywrócić stracone cytaty?
 4. Logo Bethesdy na okładkach pierwszych Falloutów...
 5. TYTUŁ: Meksyk: Pierwsze wrażenie TEMAT: Pierwsza część obszernej relacji z mojej dwutygodniowej wyprawy po Meksyku. Na początek - pierwsze emocje po dotarciu do Mexico City. LINK: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=183403&n=186
 6. Sandro

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Jeżeli chodzi o tego nieszczęsnego kupca w klatce to przeczesałem każdy metr kwadratowy w najbliższej okolicy i nie znalazłem żadnego klucza. Inny bug zablokował mi kolejnego questa, jeszcze w Białym Sadzie, który polegał na odnalezieniu skarbu przemytników, który oczywiście odnalazłem, ale dopiero potem przeczytałem odpowiednią notatkę, przez co quest zawiesił się na etapie poszukiwania skrzyni.
 7. Polecam przeskoczyć od razu do Black Flag. To taki malutki skok pulsu w tym stygnącym ciele jakim jest seria Assassin''s Creed :)
 8. Wszystkim śpiochom, którzy dopiero co wstali ze snu zimowego, pragnę podpowiedzieć jedno hasło do sprawdzenia na Wikipedii: DLC. Nie od razu dodano do Forzy samochody Porsche, a Lamborghini pojawiły się w DriveClub zaledwie parę tygodni temu. Daję sobie rękę uciąć, że i Project CARS będzie doił kasę poprzez regularne wypuszczanie paczek dwóch samochodów i naklejki, aż po kilkunastu miesiącach lista będzie w końcu wyglądała tak, jak powinna była wyglądać już na starcie.
 9. Sandro

  Plebiscyt - gry wszech czasów

  1. Far Cry 3 (2012) 2. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007) 3. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (2007) 4. Metro: Last Light (2013) 5. Medal of Honor: Allied Assault (2002) 6. Call of Duty (2003) 7. Metro 2033 (2010) 8. Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay (2004) 9. Quake III: Arena (1999) 10. Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast (2002)
 10. Roboty drogowe i ruch wahadłowy są, ale bardzo sporadycznie i nie jestem pewien czy są to w ogóle losowe lokacje czy wcześniej zdeterminowane miejsca. Faktycznie, brakuje jakichś urozmaiceń na trasie i dziwi mnie w sumie, że po ponad dwóch latach studio nadal bawi się w poprawianie animacji kół i trawy zamiast zaimplementować chociażby mandaty w postaci pseudo pościgów policyjnych znanych bodajże z pierwszego Hard Trucka.
 11. Ciężko jest się oprzeć robieniu zdjęć, jeszcze ciężej zachowaniu jakichś sensownych odstępom czasowym we wrzucaniu ich to tego tematu, a już najciężej ograniczeniu się do trzech konkretnych screenów. To zielone Lambo przypomniało mi o jednym z moich najnowszych zdjęć... Ostatni raz w tym miesiącu, obiecuję :) DriveClub
 12. Tak na dobrą sprawę to mogą być obydwie wersje. "Would" odnosi się również do czasu przeszłego. Jednak w mowie potocznej bardziej prawdopodobne jest, że ta wypowiedź odnosi się do przyszłości.
 13. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Bohaterowie i oś fabularna to już typowy Glukhovski. Jest jakaś tam paleta bohaterów, ale na chwilę obecną nie potrafię wymienić imienia choćby jednego z nich. Fabuła też niby jest, ale zdaje się być sprawą drugorzędną, tłem dla filozofowania o życiu i śmierci. Podobne wrażenia miałem po lekturze obydwu części Metra. Dobrze mi się to czytało, ale nie uważam tych książek za jakieś objawienie. Jednak klimat w Futu.re jest świetny i to właśnie on jest dla mnie głównym napędem tej całej powieści :)
 14. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Jestem dokładnie w połowie książki i dobrze mi się ją czyta. Czuć tam lekki powiew klimatów z wymienionych przez Ciebie tytułów, ale sam określiłbym to jako "Blade Runner" dla dorosłych. Nie żeby Dick napisał opowieść dla dzieci, ale Glukhovski czerpie od niego garściami. Książka jest mocno brutalna w niektórych momentach, wręcz przesadnie, ale całościowo wychodzi jej to raczej na plus, bo jeszcze głębiej wciąga w klimat powieści.
 15. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Książek w klimatach post-apo trochę jest, ale nie przychodzi mi wiele tytułów, które można by porównać do Fallouta. Cywilizacja zbudowana na gruzach poprzedniej, mutacje, radioaktywność, podział ludzkości na poszczególne subkultury i społeczności... Właściwie "Metro 2033" Glukhovskiego najbardziej pasuje mi do tych klimatów. Jeżeli już czytałeś to naturalnym odruchem byłoby "Metro 2034" i coś z Uniwesum. Osobiście polecam trylogię Diakowa, ze szczególnym naciskiem na "W Mrok". "Apokalipsa Według Pana Jana" może pasować, ale osobiście mocno się wynudziłem podczas lektury. "Piknik na Skraju Drogi" to świetna powieść, ale nie bardzo popieram szufladkowanie jej jako post-apo. Gdyby nie seria Stalker, która diametralnie różni się od książki klimatem, mówiono by o niej przede wszystkim jako o dobrym sci-fi, nie post-apo. Bardzo spodobały mi się natomiast "Gwiazdozbiór Psa" oraz "Gdy Zgasną Światła", ale to wizje apokalipsy na skutek śmiercionośnego wirusa dziesiątkującego ludzkość oraz wyczerpaniu światowych zasobów ropy, a więc daleko od promieniowania i grzybów atomowych z Fallouta. Niemniej, są to bardzo dobre powieści.