Sandro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  8458
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sandro

 1. Bardzo fajna zabawa zapożyczona z innego forum. Chodzi o to, że następna osoba opisuje swojego poprzednika. Wystarczy napisać kilka znań na jego temat, co się o nim myśli itp.... Zapraszam do opisywania ;)
 2. Mam dosyć długi tekst w formacie .doc do przeczytania. Chciałbym go w jakiś sposób przeczytać na Kindlu. Domyślam się (bo samemu jeszcze nie próbowałem), że zwykłe skopiowanie go na czytnik poprzez kabel brzmi zbyt prosto aby było prawdziwe. W związku z tym, jakim programem mógłbym to w łatwy i szybki sposób przerobić na .epub? O.mobi nawet nie pytam, bo czytałem że z tym formatem jest już więcej roboty, a nie zależy mi na estetyce tekstu tylko na zwykłym czytaniu poza domem.
 3. Sandro

  GTA: Vice City

  Jestem ciekaw czy jest na tym forum ktoś, kto przeszedł tę/tą gre w 100%? Osobiście nie udało mi się dokonać tego czynu, ale się staram. Mam save z ukończonym VC w 100%, ale to nie ja tego dokonałem... Acha. Jeszcze jedno. Zna ktoś może jakąs fajną stronke, z której można ściągać jakieś dodatki do Vice City np. skiny, pojazdy itp??
 4. Racja... Efekt uboczny chodzenia do pracy na 4.00 ;) Chodzi o Kindle Paperwhite 2. Po otwarciu ebooka wystarczyło wejść w "Go to" i tam w zakładkę "Notes" aby pojawiła się lista wszystkich podkreślonych w nim fragmentów, ale wczoraj zauważyłem, że prawie wszystkie mi gdzieś wcięło. Nie zapisują się one w chmurze czy coś? Zależy mi trochę na tych fragmentach.
 5. Chciałem powrócić do fragmentów, które podkreślałem sobie podczas czytania pewnej książki, ale okazało się, że wszystkie poza dwoma ostatnimi zostały wymazane. Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym i wie jak przywrócić stracone cytaty?
 6. Logo Bethesdy na okładkach pierwszych Falloutów...
 7. TYTUŁ: Meksyk: Pierwsze wrażenie TEMAT: Pierwsza część obszernej relacji z mojej dwutygodniowej wyprawy po Meksyku. Na początek - pierwsze emocje po dotarciu do Mexico City. LINK: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=183403&n=186
 8. Sandro

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Jeżeli chodzi o tego nieszczęsnego kupca w klatce to przeczesałem każdy metr kwadratowy w najbliższej okolicy i nie znalazłem żadnego klucza. Inny bug zablokował mi kolejnego questa, jeszcze w Białym Sadzie, który polegał na odnalezieniu skarbu przemytników, który oczywiście odnalazłem, ale dopiero potem przeczytałem odpowiednią notatkę, przez co quest zawiesił się na etapie poszukiwania skrzyni.
 9. Polecam przeskoczyć od razu do Black Flag. To taki malutki skok pulsu w tym stygnącym ciele jakim jest seria Assassin''s Creed :)
 10. Wszystkim śpiochom, którzy dopiero co wstali ze snu zimowego, pragnę podpowiedzieć jedno hasło do sprawdzenia na Wikipedii: DLC. Nie od razu dodano do Forzy samochody Porsche, a Lamborghini pojawiły się w DriveClub zaledwie parę tygodni temu. Daję sobie rękę uciąć, że i Project CARS będzie doił kasę poprzez regularne wypuszczanie paczek dwóch samochodów i naklejki, aż po kilkunastu miesiącach lista będzie w końcu wyglądała tak, jak powinna była wyglądać już na starcie.
 11. Sandro

  Plebiscyt - gry wszech czasów

  1. Far Cry 3 (2012) 2. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007) 3. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (2007) 4. Metro: Last Light (2013) 5. Medal of Honor: Allied Assault (2002) 6. Call of Duty (2003) 7. Metro 2033 (2010) 8. Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay (2004) 9. Quake III: Arena (1999) 10. Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast (2002)
 12. Roboty drogowe i ruch wahadłowy są, ale bardzo sporadycznie i nie jestem pewien czy są to w ogóle losowe lokacje czy wcześniej zdeterminowane miejsca. Faktycznie, brakuje jakichś urozmaiceń na trasie i dziwi mnie w sumie, że po ponad dwóch latach studio nadal bawi się w poprawianie animacji kół i trawy zamiast zaimplementować chociażby mandaty w postaci pseudo pościgów policyjnych znanych bodajże z pierwszego Hard Trucka.
 13. Ciężko jest się oprzeć robieniu zdjęć, jeszcze ciężej zachowaniu jakichś sensownych odstępom czasowym we wrzucaniu ich to tego tematu, a już najciężej ograniczeniu się do trzech konkretnych screenów. To zielone Lambo przypomniało mi o jednym z moich najnowszych zdjęć... Ostatni raz w tym miesiącu, obiecuję :) DriveClub
 14. Tak na dobrą sprawę to mogą być obydwie wersje. "Would" odnosi się również do czasu przeszłego. Jednak w mowie potocznej bardziej prawdopodobne jest, że ta wypowiedź odnosi się do przyszłości.
 15. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Bohaterowie i oś fabularna to już typowy Glukhovski. Jest jakaś tam paleta bohaterów, ale na chwilę obecną nie potrafię wymienić imienia choćby jednego z nich. Fabuła też niby jest, ale zdaje się być sprawą drugorzędną, tłem dla filozofowania o życiu i śmierci. Podobne wrażenia miałem po lekturze obydwu części Metra. Dobrze mi się to czytało, ale nie uważam tych książek za jakieś objawienie. Jednak klimat w Futu.re jest świetny i to właśnie on jest dla mnie głównym napędem tej całej powieści :)
 16. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Jestem dokładnie w połowie książki i dobrze mi się ją czyta. Czuć tam lekki powiew klimatów z wymienionych przez Ciebie tytułów, ale sam określiłbym to jako "Blade Runner" dla dorosłych. Nie żeby Dick napisał opowieść dla dzieci, ale Glukhovski czerpie od niego garściami. Książka jest mocno brutalna w niektórych momentach, wręcz przesadnie, ale całościowo wychodzi jej to raczej na plus, bo jeszcze głębiej wciąga w klimat powieści.
 17. Sandro

  Książki - temat ogólny

  Książek w klimatach post-apo trochę jest, ale nie przychodzi mi wiele tytułów, które można by porównać do Fallouta. Cywilizacja zbudowana na gruzach poprzedniej, mutacje, radioaktywność, podział ludzkości na poszczególne subkultury i społeczności... Właściwie "Metro 2033" Glukhovskiego najbardziej pasuje mi do tych klimatów. Jeżeli już czytałeś to naturalnym odruchem byłoby "Metro 2034" i coś z Uniwesum. Osobiście polecam trylogię Diakowa, ze szczególnym naciskiem na "W Mrok". "Apokalipsa Według Pana Jana" może pasować, ale osobiście mocno się wynudziłem podczas lektury. "Piknik na Skraju Drogi" to świetna powieść, ale nie bardzo popieram szufladkowanie jej jako post-apo. Gdyby nie seria Stalker, która diametralnie różni się od książki klimatem, mówiono by o niej przede wszystkim jako o dobrym sci-fi, nie post-apo. Bardzo spodobały mi się natomiast "Gwiazdozbiór Psa" oraz "Gdy Zgasną Światła", ale to wizje apokalipsy na skutek śmiercionośnego wirusa dziesiątkującego ludzkość oraz wyczerpaniu światowych zasobów ropy, a więc daleko od promieniowania i grzybów atomowych z Fallouta. Niemniej, są to bardzo dobre powieści.
 18. Photo mode w DriveClub wciąga bardziej niż sama gra! Nazbierało mi się trochę zdjęć od ostatniego czasu.
 19. Ten znaczek 18+ na okładce książki to nic więcej jak żenujący zabieg marketingowy. Wiadomo że sporą częścią publiki Glukhovskiego (aka "gościa od M2033") są nastolatkowie, gracze i szeroko pojęta młodzież, która na jakąkolwiek oznakę zakazanego owocu, zaczyna się ślinić. Co w tej książce jest takiego dorosłego? Przemoc? Seks? Pesymistyczna wizja przyszłości? "Lolita", "Gra o Tron" czy choćby i nawet "50 Twarzy Grey''a" są o wiele bardziej skupione na dorosłym czytelniku, ale żadna z tych książek nie potrzebuje walącego po oczach 18+ na okładce. Śmiech na sali, Insignis...
 20. Sandro

  Krwiodawstwo

  Hmm... Naklejka na samochód się liczy? Nie, nic z tych rzeczy. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Co najwyżej zaproszą kogoś na specjalną ceremonię wręczenia dyplomu przy okazji setnej donacji. To już nawet Anglia ma swoje przywileje i nagrody za kolejne przekroczone progi. W Szkocji o czymś takim jeszcze nie słyszałem. A może warto się tym zainteresować, bo ostatnio narzekali, że jedynie 2% populacji Szkocji regularnie oddaje krew. Najwyraźniej tylko 2% jest w stanie udzielić bezinteresownej pomocy; resztę trzeba przekupić zniżkami na autobusy i pociągi ;)
 21. Sandro

  Krwiodawstwo

  Achievement unlocked :) Szkockie centrum krwiodawstwa nie rozdaje żadnych odznak za przekroczenie ustalonej ilości donacji. Po pierwszej wizycie dostaje się plastikową kartę członkowską, przy okazji drugiej jest to metalowa przypinka z dwoma sercami i grupą krwi dawcy, a potem to już co najwyżej można zjeść batona i napić się kawy po zakończonej sesji krwiodawstwa :P
 22. Sandro

  TOP GEAR - temat ogólny

  Trudno mi uwierzyć w taką wersję zdarzeń, bo brzmi tak niewiarygodnie, że aż śmiesznie. Za każdą historią kryją się dwie wersje zdarzeń i nawet jeżeli Clarkson uderzył kogoś z produkcji tylko za to, że chodził głodny, to z pewnością narastało to już od dawna i po drodze musiało dochodzić między nimi do mniejszych lub większych spięć. Zbyt wiele razy byłem świadkiem tego, jak media rozdmuchują zwykłe błahostki lub wydarzenia, które w rzeczywistości wyglądały zupełnie inaczej, aby dać się teraz ponieść pospolitemu ruszeniu pod tytułem "Uuuaaaa!!! Clarkson bije współpracowników!!!". Nie bronię go. Nigdy nie byłem jego fanem, bo choć lubiłem obejrzeć sobie od czasu do czasu Top Gear, a jego specyficzne poczucie humoru nawet mi odpowiadało, to zawsze miałem na uwadze, że ten cały program jak i 99% gagów i sytuacji jest mocno aranżowana i rozpisana punkt po punkcie na długo przed rozpoczęciem nagrywania. Poza programem (książki, wywiady, spotkania) Clarkson sprawia wrażenie zwykłego buca dlatego pomimo jakiejś tam szczątkowej sympatii dla tego gościa, na wieści o jego zawieszeniu zareagowałem słowami: "No, w końcu".
 23. Cancun to jeden wielki kurort dla Brytyjczyków i Niemców. To jak lecieć na Ibize i gadać że było się w Hiszpanii :P Dlatego myślałem, że mówisz o all inclusive. Niemniej, wokół Cancun znajduje się sporo ciekawych miejsc, których poznawanie spokojnie zajmą caly tydzień :)
 24. Sandro

  Jaka to piosenka?

  Brzmi jak theme song z Metro: Last Light, ale gitara jakby bardziej przywodziła na myśl Stalkera. https://www.youtube.com/watch?v=M5N1b3SYtc4&list=PL43B056149A010645&index=2 EDIT: Było blisko, to theme song Metro 2033 :) https://www.youtube.com/watch?v=an0rZ-knfpI
 25. Niecałe 500 GBP. W przeliczeniu wychodzi nawet spora sumka, ale to tylko suche kalkulacje, nie uwzględniające wartości nabywczej itp. Niemniej, od dłuższego czasu odkładałem sobie na bok co miesiąc ile tylko mogłem i uzbierało się akurat tyle pieniędzy, że nareszcie mogę sobie pozwolić na namiastkę luksusu :) W kwestii samolotu jest akurat spora elastyczność, bo różne linie używają innych modelów, a cenowo wcale aż tak się od siebie nie różnią. Niektórymi liniami, szczególnie amerykańskimi, wychodzi wręcz taniej, ale są to połączenia z przesiadką w USA, przez co musiałbym się bawić w dodatkowe koszta i wizytę w ambasadzie, bo nawet spacer z jednego samolotu do drugiego na terenie USA wymaga ode mnie tzw. transit visa... Ciekawa oferta, ale kompletnie nie dla mnie. Kurorty i wczasy all inclusive rozmijają się z moim wyobrażeniem o podróżowaniu :) Chociaż Cancun jest o tyle dobrym miejscem, że loty do niego są tańsze niż do Mexico City. I często bezpośrednie, bo wakacyjne czartery nie lubią tranzytów. Jak ktoś ma mało czasu to lepiej nawet polecieć do Cancun, bo Chichen Itza znajduje się z 2-3 godziny jazdy dalej, a jak ktoś się uprze to z Cancun do Mexico City można polecieć lokalnymi liniami za około 50 GBP. @Prince_Miki Jeżeli chodzi o północny Meksyk to sporo ludzi odradza mi pobyt w Mexico City, ale generalnie to zachód kraju jest miejscem, które lepiej omijać szerokim łukiem. Mam przyjaciela z Kolumbii, który bardzo serdecznie zaprasza mnie w swoje rejony, ale z drugiej strony kiedyś zapytałem go dlaczego uciekł aż do Szkocji, i jak zaczął opowiadać mi o tym co tam przeżył, co widział, czego doświadczył... Sam nie wiem czy bardziej obawiać się samotnej jazdy meksykańskim metrem, czy spotkania z kolumbijskimi guerillas. @Diverso Mój wypchany do granic możliwości zawsze wchodzi bez problemu pod siedzenie. Chyba że teraz specjalnie zmienią siedzenia na węższe :P