DarkSarevok

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  177
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O DarkSarevok

 • Ranga
  Przodownik
 1. DarkSarevok

  Empire: Total War - temat ogólny

  Wielkie dzięki, bardzo dobry poradnik
 2. DarkSarevok

  Empire: Total War - temat ogólny

  Witam, mam następujące wątpliwości: 1.Jeszcze w ogóle nie próbowałem tego wstawiania statków kupieckich na kotwice, ale zawczasu mam pytania: 1.1 Czy ilość staków kupieckich stojących na tej kotwicy coś zmienia? 1.2 Jak duży jest z tego dochód (czy to się opłaca)? 2. Co do szlaków handlowych, to nie do końca rozumiem jak to tu jest. W Medievalu jak sie budowało porty to większość miast w okolicy łączyła się szlakami handlowymi. Tutaj nabudowałem portów kupieckich (oczywiście nie po kilka w jednej prowincji) i sporo z nich stoi odłogiem (tzn nie ma do nich szlaków handlowych). Ktoś wie o co chodzi? Jedynie dwie pary portów połączyły mi się szlakami handlowymi (nie licząc szlaków od innych państw). Ewentualnie czy istnieje jakiś spis (mapa), portów które się z czymś połączą? 3. Czy da się, a jak tak, to jak doprowadzić do rewolucji? 4. Czy problem z przechodzeniem między wersją angielską, a polską (to wyszło przy sprawie sławnego patcha, który bugował bitwy) został już rozwiązany? Jestem jednym z tych którzy ratowali się przejściem na angielską, ale wolałbym grać po polsku, a nie chce niepotrzebnie dwa razy ściągać plików językowych. A tak ogólnie to przeszedłem Drogę do Niepodległości i gram teraz Polską. Od początku oprócz Rosji prawie wszystkie kraje mnie nie lubią, ale jakoś daje rade. Z nielicznymi mam pakty handlowe, a sąsiadów powoli wchłaniam, Pokonałem i przejąłem już Prusy, Austrię, Denmark, Szwecje, Anglie, Saxonie i obecnie prowadzę wojne z Imperium Osmańskim. Wysłałem też floty z armiami do Ameryki i Indii także nikt już nie jest przede mną bezpieczny.
 3. DarkSarevok

  Empire: Total War - temat ogólny

  A ja równierz mam pytanie do tych jednostek dodatkowych: jak się kliknie na opis produktu Empire:Total War to pisze, że dostanie się kod do odblokowania jakiegoś statku. Przy opisie wersji kolekconerskiej (Doborowe Jednostki) nic takiego nie pisze, ale są wymienione inne jednostki, które się dotaje z faktu, że jest to wersja rozszerzona. I tu moja wątpliwość: czy ten statek z wersji zwykłej dotaną też ci co zamówili kolekcjonerską (tam są wymienione inne jednostki bonusowe, nie ma wśród nich tego statku)?
 4. DarkSarevok

  Sacred 2: Fallen Angel - Temat ogólny

  Ja gram inkwizytorem właśnie z dwiema broniami. Bardzo dobrze radzi sobie jak masz rowinięte wzocnienie z zakładki wiedzy o zaświatach (nie pamiętam jak to się nazywało). Z tym, że dużo lepszy jest na duże grupy niż pojedeynczych, a mocnych.
 5. DarkSarevok

  Sacred 2: Fallen Angel - Temat ogólny

  Wiem jak co jest w grze oznaczone ;). Ale wygodnie by było mieć taką mapkę (która predzej czu później się ukaże). Także jakby ktoś coś w tym stylu znalazł byłbym wdzięczny za linka.
 6. DarkSarevok

  Sacred 2: Fallen Angel - Temat ogólny

  Fajna ta mapka do której ktoś podał linka. Ma ktos może coś w tym stylu, tylko że z zaznaczonymi questami?
 7. Wie ktoś może czy da się coś kupić od drugiego kupca na pchlim targu? Bo jest tam jeden, który sprzedaje tylko amunicje i jakieś śmieci i on mówi, że "prawdziwe interesy zaczynają się w nocy", czy jakoś tak. Przychodze w nocy i nic. Jest tam jeszcze jeden koleś, który zawsze jak go widze to śpi i mówi żebym przyszedł później, bo jest za wcześnie na robienie interesów (mówi jak go obudze). Czy da się z nim handlować? Jak tak to o której godzinie.
 8. DarkSarevok

  Stalker Czyste Niebo - problem na wysypisku

  Poza tymi większymi w grze jest mnustwo "mniejszych" bugów. Np. kupiłem ulepszenie do strzelby Chester 13 zwiększające pojemność magazynku i nic to nie dało. Równierz w opisie broni jest podany zły rodzaj amunicji którym rzekomo strzela - pisze 70 x 16 mm, a jest 76 x 16 mm.
 9. Mam następujący problem: gdy dochodzę do Wysypiska i wykonuje dla stalkerów misje zjęcia punktu odbiorczego (czy jakoś tak) nikt za mną nie przechodzi z Kordonu. Na miejscu są tylko jakieś potwory po których zabiciu nic się niedzieje (tzn nie da się skończyć tej misji). Kolejnym razem na posterunku odbiorczym zastałem grupe bandytów (na radarze pisało, że jest w okolicy 12 osób), ale jak tylko zaczynała się walka oni znikali, udawało mi się zabić tylko jednego, bo reszta po prostu wyparowywała. Raz jedyny jakoś mi się udało wykonać tą misję (pojawili się inni stalkerzy wychodzący z Kordonu), ale potem gdy atakowałem "obóz koncentracyjny" gra mi się nonstop wywalała i musiałem się cofnąć do poprzedniego sejwa. Ogólnie zaczynałem grę dwa razy i za karzdym razem są jakieś problemy przy Wysypisku (gra się zawiesza itp.). Raz dodatkowo zniknęli mi wszyscy stalkerzy gdy wróciłem z Wysypiska do Kordonu, mimo, że na mapie miałem zaznaczonych tych, od których miałem jakieś zadanie (ale nie stali w zaznaczonych na mapie miejscach). Czy da się coś zrobić, żeby zapobiec wyżej wymienionym sytuacjom? Ma Viste 32 bity Mój sprzęt to GeForce 9800 GX2 4 GB RAM
 10. DarkSarevok

  Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

  Miałeś racje
 11. DarkSarevok

  Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

  Tylko tyle, tzn nie trzeba dodatkowo niczego naciskać, po prostu skoczyć i patrzeć czy doleci? Tobie to się udało?
 12. DarkSarevok

  Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

  Mam mały problem, nie wiem jak doskoczyć do flagi na kolumnie w ruinach w Królewstwie. Ma ktoś jakąś rade tzn. czy trzeba to zrobić w jakiś "specjalny" sposób itp?
 13. DarkSarevok

  Windows Vista - Temat ogólny

  Mam pewien problem z Vistą - gry, które na XP-ku dpbrze działąły (Anno 1701, Supreme Comander), na Viście się notorycznie wysypują na pulpit. Mam 32 - bitową wersje systemu i 4GB RAM, poniewczsie przekonałem się, że ten system tego nie zaadresuje - czy ma to coś wspólnego z moim problemem ? Wysuwam taką hipoteze bo po wywaleniu SupremeComandera na pulpit pisał coś o błędnym adresowaniu pamięci, czy jakoś tak, ale nie dało się do końca przeczytać (system zawisł) i nie jestem peny.
 14. DarkSarevok

  Kościół i nie tylko...

  Niestety taki właśnie jest nasz kraj - trudno się wyłamać bo od razu "świętobliwi" zaczną kogoś takiego wytykać palcami. Dochodzi też często problem rodziny, wierząca matka czy ojciec trudno zniesie nowiny, że dziecko ich syna czy córki nie ma chrztu, że nie było ślubu w kościele itp. Przykładem na takie zachowanie może być relacja jednej z ofiar niedawnego pedofilskiego skandalu - jej matka gdy dowiedziała się, że córka oskrża księdza powiedziała, że się jej wypiera. To świetnie pokazuje niezasłużoną pozycje jaką mają w Polsce księża, naszczęście na choryzoncie widać już przebłyski zmian. Powoli, bo powoli ale jednak zmienia się u nas w kraju na lepsze.
 15. DarkSarevok

  Kościół i nie tylko...

  Liczenie na to, że Mogrim-a do czegoś przekonasz jest płonną nadzieją. Osobiście to przerabiałem w tym samym temacie, tylko wcześniej. Co do kościoła, to w moim przypadku nic się nie zmieniło od czasu tamtej dyskusji: dalej widze obłude kościoła w Polsce i poltyków, którzy łaszą się do kleru celem uzyskania taniego poklasku.