Mogrim

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5530
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Mogrim

 • Ranga
  Wróg ludu

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. "Gospodarka państwa faszystowskiego była przykładem silnego modelu etatystycznej gospodarki rynkowej, tzn. że państwo respektowało istnienie własności prywatnej i nie zakazywało funkcjonowania prywatnej przedsiębiorczości, ale prowadziło bardzo silny interwencjonizm gospodarczy (...) W kwestii walki z bezrobociem faszyści wybierali wybitnie etatystyczną metodę walki z nim – szeroko zakrojone działania państwa finansowane z budżetu. " (wiki) I nazizm i faszyzm nie były liberalne gospodarczo. Nazizm w wydaniu niemieckim był bardziej etatystyczny niż włoski faszyzm, więc znowu: nazizm to "faszyzm plus".
 2. Trzeci raz: pytam się co MA faszyzm, a czego NIE MA nazizm. Dociera? Widzę, że nie masz podstawowej wiedzy z logiki. Nie rozumiesz pojęcia zawierania się. Ze zdania "nazizm jest formą faszyzmu" nie wynika, że faszyzm jest formą nazizmu. Masz nawet w wikipedii napisane: nazizm to faszyzm+antysemityzm. Dlatego moje stwierdzenie, że nazizm zawiera się w faszyzmie było prawidłowe :]
 3. Nazizm nie ma antysemityzmu? Trololo Może przeczytaj jeszcze raz pytanie: elementy ktore MA faszyzm, a NIE MA nazizm.
 4. Znam, zapewniam, że lepiej od ciebie. Wskaż elementy, które ma faszyzm, a których nie miałby nazizm. Poczytaj sobie dowolną książkę na temat doktryn politycznych (np. "historię doktryn politycznych i prawnych" Chojnickiej), albo zwykłą wikipedię: "Usually characterised as a form of fascism that incorporates biological racism and anti-Semitism".
 5. Krytyka polityczna nie używa tego zwrotu, przynajmniej ja się nie spotkałem. Chłopcy z ruchu narodowego też pewnie chcieliby zhakować lewakom konta, ale zdaje się, że narodowcy składają się głównie z bezmózgich kiboli i paru bezrobotnych humanistów, więc hakerów tam nie ma.
 6. Nazizm zawiera się w faszyzmie. Te rozmowy kompromitują całkowicie chłopaczków z szeroko pojętego ruchu narodowego. Bo są tam poważne kwestie, obok rzeczy niepoważnych, jak podróże astralne Holochera: https://www.facebook.com/korwinizmy/posts/474470112651165 Banda oszołomów katofaszystowskich.
 7. Wikileaks wzięło się za polskich nazistów i opublikowało wszystkie rozmowy faszysty Holochera (szefa ONRu). Powstał fanpage zbierający co ciekawsze kawałki, bo rozmowy są na setki stron. https://www.facebook.com/pages/Holocher-Codzienny/425542390899555 Można się dowiedzieć, że faszyści celowo manipulowali opinią publiczną (wmawiać ludziom, że antifa pobiła staruszka-uczestnika marszu niepodległości), o zbieraniu haków na Zawiszę, który (wielki katolik) ruchał niepełnoletnią dziewczynę, o Korwinie defraudującym pieniądze partii (20 tys. na budowę dachu w domu córki) i mnóstwo innych. Mam nadzieję, że podobnie hakerzy rozprawią się z resztą nazioli, ze szczególnym uwzględnieniem winnickiego. Szczególnie polecam: http://i.imgur.com/BoifTWk.jpg
 8. Ale bzdura. Znasz wszystkich żydów? Żydzi mają do innych religii/ narodowości całkiem sporo, co wynika z religijnego oszołomstwa. Poczytaj sobie o rabinach głoszących, że goje to zwierzęta, które mają służyć żydom albo jak żydzi krzyczeli na siostry Radwańskie "katolickie suki" (nie wnikam, czy słusznie).
 9. Po raz pierwszy w ciągu 7 lat na tym forum nie wiem co napisać.
 10. Gapol forsuje tezy o zamachu Smoleńskim, manipulowali słowami Komorowskiego o "samolotach, które latają i spadają". Czego by Urban nie napisał, to tego nie przebije.
 11. Na razie z żadnym, bo to w tym roku było. Tusk żąda przeprosin. Urban zgodził się przeprosić i powiedział: "przepraszam, pana premiera Donalda Tuska, że przeze mnie robi z siebie idiotę". Gazeta Wyborcza nie przekracza norm kręcenia. A gazeta polska zostawia NIE daleko w tyle.
 12. To pismo ma głównie charakter satyryczny. Kiedyś Urban napisał, że odkupił prawa autorskie do Mazurka Dąbrowskiego i każde wykonanie hymnu wymaga teraz jego zgody. Jednostki wojskowe dzwoniły i pytały, ile coś takiego będzie kosztować. Ostatnio opisał rozmowę Tuska na stadionie, za co został przez niego pozwany. A 100-procentowej prawdy nie ma w żadnej gazecie. Nawet w najwyższym czasie.
 13. >. Chodziło o wywołanie przesilenia, po którym Milewski doszedłby do władzy I taka jest też wersja Urbana, tyle, że nie wymienia Milewskiego ani innego nazwiska.
 14. Nie widzisz sensu, a już drugi post poświęcasz mojej osobie, mimo że w ogóle z tobą nie dyskutowałem. Trochę kiepsko ci wychodzi "absolutna ignorancja mojej osoby". Dzieci tak mają, że tupią nóżką i się obrażają, ale tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Widocznie nie każdy z tego wyrasta. Pozdrawiam i życzę tym razem udanej ignorancji, do trzech razy sztuka.
 15. Nie wstyd ci obgadywać innych za ich plecami? Pisz publicznie, sam jestem ciekawy. A ten cwaniaczek co mnie nazywa "kolejnym trolem" niech się uspokoi, ja tu miałem konto jak on szedł do pierwszej komunii.