elmartin

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1780
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez elmartin


 1. O.K. Żeby było jasne.

  Brak Joela w The Last of Us Part 2, jako grywalnej postaci lub co gorsza, ewentualna śmierć Joela w The Last of Us Part 2. Mnie osobiście w ogóle nie cieszy, ale nie znaczy to, że nie podobało mi się to co zobaczyłem na E3.

  Bez przesady, Ellie ma już 19 lat i jeżeli taka pani archeolog, którą zresztą również bardzo lubię, może łapać i wieszać przeciwników niczym Spider-Man, polować na nich w lasach niczym wojownik z Apocalypto, zabijać ich skrycie niczym Assassin lub w otwartej walce niczym Rambo... To dlaczegóż to młodziutka Ellie, po tym co przeszła w pierwszej części i z pewnością po tym co przeżyje w drugiej części, nie może robić tego co robi?

  Zarzuty, że Neil przedstawia Ellie jako lesbijkę. No cóż, po pierwsze: to jego gra i może kreować postać według własnego światopoglądu, po drugie: to było wiadome już od Left Behind.

  Co do gustu, to już jest uwaga chyba obraźliwa, jeżeli nie w pewnym sensie rasistowska.

  Czy mam rozumieć, że wszystkie bohaterki, niezależnie od uniwersum, muszą być za przeproszeniem cycatymi blondynkami, klonami z magazynów??

  Czy przeciętna, piegowata dziewczyna nie ma prawa do istnienia jako część fabuły?

  Przecież nie dla "lasek" graliśmy w The Last of Us?

  Czy Bill z pierwszej części był ok? Czy nie przeszkadzała jego orientacja? Nie lepiej by wyglądał Bill jako np. Brad Pitt? Przecież Bill był chyba najfajniejszą postacią drugoplanową w The Last of Us!!

   

  Poczekajmy cierpliwie, chociaż sam nie wierzę, że to piszę ;) aż poznamy więcej szczegółów.

  Sama historia ma być uzupełnieniem, częściowym wyjaśnieniem, kontynuacją niektórych wątków z pierwszej części, więc nie zgadujmy i nie zarzucajmy czegoś.

  Osobiście bardzo czekam na The Last of Us Part 2. Pozdrawiam wszystkich.


 2. Bardzo się ucieszyłem z zapowiedzi Dying Light 2.

  Wygląda pięknie, prezentuje się doskonale i o ile nie mam obaw o stronę techniczną, rozgrywkę i być może historię, która za tym stoi. Obawiam się tego przejścia mocniej w kierunku walki z ludźmi.

  Mimo tego, że jak twierdzą rozgrywka jest nastawiona głównie na kampanię.

  Koop na 4, lub nawet jak mówił Adrian możliwe, że na więcej ludzi; podział świata na frakcje, to mi pachnie multi.

  Przewaga wrogów "nieludzkich" w pierwszym Dying Light w stosunku do ludzkich przeciwników była ogromna.

  Tutaj wygląda to dokładnie odwrotnie. Jak dla mnie szkoda.


 3. Przemoc to przemoc. W takiej rzeczywistości jaka jest przedstawiona w świecie The Last of Us, przemoc jest elementem nieuniknionym. A przedstawienie jej w sposób bardziej dosłowny, wręcz epatowanie przemocą, jest tylko odzwierciedleniem tego uniwersum.

  To nie uniwersum Lego PEGI 7+ i nie ma co udawać, że to wygląda inaczej.

  Nie mogę się doczekać. Po tym co pokazali na E3, rozgrywka będzie bardziej miodna niż w pierwszej części.


 4. 5 minut temu, Lamenre napisał:

  Czuję się rozczarowany, po tym jak czytałem opis tego uniwersum oraz po teaserze spodziewałem się czegoś bardziej w stylu Bladerunner, czegoś mrocznego i cięższego. To co pokazali wygląda jak cukierkowy zlepek całego punk mainstreamu z internetu.

  Widac, że gra będzie bardzo duża i brawo im za to, że póki co dobrą jakością reprezentują polski rynek gier wideo. Sposób w jaki wprowadzili ten trailer na pokazie dowodzi, że chca się liczyć na tym rynku i traktują to poważnie.

  Osobiście ten trailer mnie ostatecznie odepchnął od tytułu, nie mój klimat. Fajnie chociaż, że DMC 5 wtjdzie i nowe Metro : )

  Aha, i skoro nie było nawet pokazanej rozgrywki z Cyberpunk i daty premiery to gra pojawi się zapewne dopiero w 2020 roku. Taka taktyka nakręcania hypu graczom, którzy się tym jarają jest nieprzyjemna.

  Cóż. Niestety muszę napisać, że zaoszczędziłeś mi pisania.

  Piszę niestety, ponieważ nie piszę tego z radością, ale również nie tego się spodziewałem po Cyberpunk 2077 i mam dokładnie taki sad odbiór tego trailera.


 5. 8 minut temu, Sanders-sama napisał:

  Zapowiada się niezła przystawka przed daniem głównym, czyli TLoU Part 2.

  A ja mam malutką nadzieję, że w nocy z poniedziałku na wtorek, właściwie już we wtorek (3:00),

  dowiemy się, że "danie główne" The Last of Us Part II będzie jeszcze przed tą "przystawką" :D

   

  Ta ślicznotka, krzykaczka z trailera, kojarzy mi się z postaciami z filmu Jestem legendą.