DawSolo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  275
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez DawSolo

 1. DawSolo

  DotA 2 niemal na pewno nie w tym roku

  @Visconius i reszty! Dota 2 jest Dotą 2. I tyle. Co z tego, że odnosi się do Defense of the Ancients? Valve nie miało praw do tej nazwy więc zastrzegło DOTA 2 i tak powinno się WSZĘDZIE grę nazywać. REASUMUJĄC: DOTA 2 NIE JEST SKRÓTEM, JEST PEŁNĄ NAZWĄ GRY, NAZWĄ KTÓRA JEST ZASTRZEŻONA ZNAKIEM TOWAROWYM PRZEZ VALVE. Pozdrawiam.
 2. DawSolo

  DotA 2 niemal na pewno nie w tym roku

  @Visconius Z tego co wiem to nie ma gry zatytułowanej Defense of the Ancients 2 ani DotA2. Jest to po prostu Dota2. Samo Valve na swoim blogu tak pisze, nie wiem skąd się wzięło, że to jest skrót. Dota to Dota, nie Defense of the Ancients.
 3. DawSolo

  Gwiezdne wojny na Kinect - zobacz film!

  Eheh. No ładny oficjalny fejk. Faktycznie postać z gry porusza się szybciej od gracza... Eh, komercha. :P
 4. Ja bym się nie zdziwił jakby powiedzieli "wkrótce ujawnimy więcej informacji nt. Episode 3, jakieś screeny i być może gameplay" jak to oznajmił pod koniec 2008 roku pewien Pan o imieniu Doug. ;)
 5. @MaZZeo Akurat Valve do Natala ma tyle co borsuk do pszenicy. :P ___ Marudzicie. Na prezentację czas najwyższy, a Valve od paru miesięcy daje znaki, że jednak coś jest na rzeczy. Warto mieć nadzieję.
 6. DawSolo

  Polskie okładki growe - cz. 2

  Chyba jest ok. :P
 7. Świetne. ;) Pamiętam jak "za gnoja" siedziałem w domu i oglądałem trailery z E3 2003. Później to fatalne opóźnienie premiery na koniec 2004 roku... HL2 w sumie to była moja pierwsza tak droga gra (145zł). Do dziś stoi na półce dumnie premierowe wydanie gry. Do dziś chętnie gram w całą serię Half-Life. To jest coś wspaniałego, coś w co będziemy grali jeszcze długie lata, a i Valve z pewnością nas czymś zaskoczą nieziemskim jak w 2003 roku.
 8. Nie, pełnoprawna kontynuacja teoretycznie restartująca serię. :P
 9. DawSolo

  Guild Wars 2 - kolejny zwiastun!

  "Hardkor :D, piękny trailer. Ciekawe jaki będzie abonament?" Nie będzie abonamentu. Trailer fajny. ;)
 10. "Ponadto dzięki omawianemu DLC na ulicach Paryża pojawi się kilka nowych kryjówek na wypadek, gdybyście musieli uciekać przed Nazistami po ulicach Paryża." Masło maślane. :P
 11. 1 grudnia? Łoł, trochę tak niespodziewanie. W realia Dzikiego Zachodu wgłębiłem się głównie dzięki Call of Juarez, które kupiłem w ciemnio i nie żałuję. Coś czuję, że Więzy Krwi mogą stracić posadę na tronie. :P
 12. DawSolo

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Lisku kochany ja tutoriali mam po sam sufit. To SimpleGamer poszukiwał ich. :-P
 13. Jedynie Valve chyba zostało ostatnim bastionem jeśli chodzi o darmowe DLC. Chociaż i tak powoli zaczynają się zmieniać...
 14. DawSolo

  Napoleon: Total War - zapowiedź

  Empire jest trochę przekombinowane. Komputer oszukuje jak może, zwłaszcza przy bitwach morskich. Jak to możliwe, że moje ogromne liniowce dostają po tyłku od małych łódeczek? Aby zniszczyć pecetowi maszty trzeba się nieźle napocić, za to on kilka strzałów i leżymy. Jak dla mnie seria zaczęła się staczać po Rome. MT2 był jeszcze fajny, bo to w sumie remake jedynki z dodatkami, ale Empire to już troszkę przekombinowania.
 15. DawSolo

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Pentagramy dobrej opinii nie mają, ale od jakiegoś czasu chwalony jest Pentagram Virtuoso. Miał ktoś już kontakt z tymi tabletami? Asmol - Twoje pracę są świetne. Gratuluję. ;)
 16. Czy teraz produkcja każdej gry wygląda tak: - tworzymy grę - kończymy grę - wycinamy kawałek gry - modyfikujemy go - wystawiamy na sprzedaż tydzień po premierze jako dodatek?
 17. DawSolo

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  O takie coś Ci chodzi? :P http://www.itchstudios.com/psg/art_tut.htm Trochę wiedzy, która się przyda. ;)
 18. Początkowo Napoleon miał być dodatkiem do Empire TW jednak postanowiono przeobrazić dodatek w pełnoprawny sequel więc nic nie jest potrzebne do uruchomienia tej gry.
 19. DawSolo

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Na początek proponuję porządnie nauczyć się rysować... na papierze. ;) W rysowaniu piórkiem na tablecie czy ołówkiem na kartce obowiązują podobne zasady. Jeśli chcesz rysować postacie, przydatne będą takie chociażby rysunki z książek medycyny. Tutoriali jest PEŁNO. http://www.tutorialized.com/tutorials/Photoshop/Digital-Art/1 http://www.cgtutorials.com/c9/Adobe_Photoshop http://www.3dtotal.com/ http://www.photoshoplady.com/the-100-most-popular-photoshop-tutorials-2008/ http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=3174 http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=3165 http://www.imaginefx.com/-2287754330326480692/Workshops.html
 20. DawSolo

  Valve wierzy w rynek PC

  A nie? Pracowałem już na Ubuntu na laptopie. ;) Może i Ty masz swój zagłówek, wygodny fotel itd. przy PC. Jednak zobacz, że statystycznie pewnie z 99% użytkowników siedzi garbiąc się przed komputerem i nawet jakby chciał to nie może się przenieść na coś wygodniejszego. A przy laptopie to kwestia wyboru i chęci.
 21. @Bartex69 Z tego co wiem na 6. Dobra recka, średnia gra. Przy MW1 bawiłem się dużo lepiej, szkoda, że tutaj trochę IW zawiodło, zwłaszcza jeśli chodzi o multiplayer.
 22. DawSolo

  Valve wierzy w rynek PC

  PC i Notebook może nie są traktowane jak dwie osobne platformy, ale jak dwa osobne produkty wywodzące się z jednego. Na siłę można też palmtopa potraktować jako PC. Tutaj raczej chodzi o kojarzenie PC jako wielkiego niewygodnego pieca, a laptopa jako małego, wygodnego i przenośnego kaloryferka. :P
 23. DawSolo

  Valve wierzy w rynek PC

  Jednak laptopy już doganiają PC. Nawet jeśli będą o krok do tyłu to i tak znajdzie się spora grupa ludzi, którzy pracują, podróżują, a chcą się np. w trasie trochę zabawić. Ani Ty ani ja nie znamy przyszłości, ale jednak technologia się dynamicznie rozwija. Kilka lat temu nie wierzono w małe telefony komórkowe, nanotechnologię czy przesyłanie energii elektrycznej bez przewodów.