Minamir

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  675
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Minamir

 • Ranga
  Delegat

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Minamir

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Skyrim Special Edition powinien automatycznie pojawić się na koncie jako osobna gra, o ile Skyrim oraz jego 3 DLC były aktywowane na koncie przed 28 października tego roku. Tak więc samo nic się nie ściągnie, to osobna gra. Jeśli mimo posiadania Skyrima z 3 DLC od dłuższego czasu nie masz SE na koncie (sprawdź dla pewności listę gier) to może skontaktuj się z supportem Steama.
 2. Bethesda owszem jeszcze jakiś czas temu była przeciwna projektowi Skywind, wspominając o zakazie portowania assetów między ich grami, przez co był to temat zakazany na oficjalnym forum. Jednak w lutym tego roku Bethesda zmieniła co do tego moda podejście i nie jest on już "zabroniony". Żródło: http://forums.bethsoft.com/topic/1590660-skywind-is-a-horrible-idea/page-4#entry25001828
 3. Minamir

  Tablety graficzne.

  Sprawdź sobie Kritę https://krita.org/en/ Nie wiem jak wypada w porównaniu do ArtRage, ale Krita także jest programem stworzonym przede wszystkim z myślą o "odręcznym" rysowaniu i malowaniu.
 4. Minamir

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Steam nie ma tu nic do rzeczy, za przeliczanie waluty odpowiada operator płatności (bank, PayPal, karta prepaid itp).
 5. Minamir

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Rozpoczynając NG+ masz takie samo menu wyborów stanu z Wiedźmina 2, jak przy normalnym starcie - symulacja WŁ/WYŁ oraz import save z dwójki.
 6. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  Mając otwarty Eksplorator, kliknij na górnej wstążce Widok i zaznacz "Okienko szczegółów". Po prawej stronie okna eksploratora - pojawią się w nim informacje zaznaczonego pliku, w przypadku muzyki będzie tam także zestaw tagów i gwiazdek, przy zdjęciach będą dane o aparacie itp. Alternatywnie można zamiast okienka szczegółów wybrać "Okienko podglądu", które w tym samym miejscu pozwoli np. na odtwarzanie wybranego utworu z miejsca, podgląd plików tekstowych itp.
 7. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  "Wizualnie" nie ma różnicy między starym a nowym zamknięciem/uruchomieniem, po prostu dzieje się szybciej. Sprawdź Opcje zasilania > Wybierz działanie przycisków zasilania > Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne > Włącz szybkie uruchamianie (zalecane). Jeśli ta opcja będzie niedostępna, to pewnie coś w sprzęcie lub instalacji systemu nie spełnia tych wymogów. Z tą opcją podobne lub nawet szybsze czasy osiągam na zwykłym HDD.
 8. Minamir

  Windows 10 - temat ogólny

  Tak. Już w Win8 wprowadzono coś co nazywa się "fast startup" czy uruchamianie hybrydowe (w użyciu jest jeszcze kilka innych zamiennych nazw). Działa to tak, że zamiast całkowitego zamykania systemu, stan systemu jest hibernowany (zapisywany na dysku) i następuje wyłączenie komputera. Przy kolejnym uruchomieniu system wstaje z hibernacji i na nowo wczytuje tylko część danych, jak stery i ustawienia użytkownika. Wejdź w Menadżer zadań, w zakładkę Wydajność i kliknij na CPU, w polu "czas pracy" zobaczysz pewnie dużo więcej nabitych godzin, niż aktualnie uruchomiona sesja. Pełne zamknięcie i pełne załadowanie od zera następuje przy wykonaniu "ponownego uruchamiania". Uruchamianie pewnie dałoby się jeszcze bardziej przyspieszyć. Jedną z możliwości jest dysk SSD, chyba że już taki masz. Druga opcja (oczywiście nie wykluczają się) to system zainstalowany w trybie UEFI, dysk w trybie GPT, oraz karta graficzna obsługująca UEFI GOP, wtedy w UEFI płyty głównej powinno dać się włączyć "Ultra Fast Boot" lub podobną opcję, która praktycznie wyeliminuje początkowy ekran płyty głównej, niemal natychmiast rozpoczynając uruchamianie systemu.
 9. Minamir

  Wiedźmin 2

  Pudełkowe wersje Wiedźmina można także aktywować na GOGu - https://www.gog.com/witcher/backup zakładając że jakiś żartowniś/cwaniak nie skorzystał już z kodu, który podałeś.
 10. Minamir

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Na tę chwilę Galaxy nie posiada synchronizowania zapisów w chmurze, więc tak, na razie trzeba samemu robić kopie. Lub aktywować funkcję Historia Plików (jest w Win 8 i 10, nie wiem jak ze starszymi) która sama robi kopie zapasowe m.in. "Dokumentów", gdzie swoje save''y trzyma większość współczesnych gier.
 11. Minamir

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  W tym samym miejscu jak w każdej innej wersji Windowsa - Dokumenty\Witcher 2\gamesaves
 12. Minamir

  The Elder Scrolls IV: Oblivion

  Sam nie mam Antologii, ale z tego co widziałem i pytałem na różnych forach to polskie wydanie nie zawiera kodów Steam (poza Skyrimem oczywiście). Dwa lata temu, niedługo po wydaniu Antologii, wysyłałem w tej sprawie mailowe zapytania do Cenegi oraz do ich sklepu, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jeśli jednak chodzi o samą wersję angielską, to tak Morrowind jak i Oblivion w wydaniu z Antologii mają możliwość instalacji zarówno wersji polskiej, jak i angielskiej.
 13. To akurat błąd niezwiązany ze Steamem. Niektóre zadania nie są poprawnie oznaczone w grze, przez co nie znikają z dziennika (przed premierą dodatków w ogóle nie było listy zadań, co było katorgą). Próbowałeś wgrać fanowskie patche? Np. Morrowind Patch Project, warto też dorzucić Morrowind Code Patch poprawiający sam silnik gry.
 14. Z tego co pamiętam to jedna z funkcji Morrowind Code Patch.
 15. Minamir

  Borderlands 2

  Cyfrowa, czyli w ogóle nie istniejąca fizycznie. Po zakupie (wyłącznie płatność z góry) znajdziesz na swoim koncie w Empiku klucz aktywacyjny, w przypadku Borderlands 2 to zapewne będzie klucz na Steama.