Verd_Navarro

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  255
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Verd_Navarro

 1. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Jeśli chodzi o mnie to od jakiegoś czasu poświęcam uwagę kanałowi CUBEBRUSH [ https://www.youtube.com/channel/UCKtu_JtQCY0yryIy6zK4ZCg ] - znajdziesz tu wiele praktycznych porad nie tylko dotyczących technik rysowania, ale również branży. Jak dla mnie must see. Pytanie do starych wyjadaczy: znacie dobre fora artystyczne, gdzie ludzie wrzucają swoje prace i wymieniają się uwagami na ich temat? Nie chodzi o wazeliniarstwo czy hejt, ale obiektywną ocenę i konstruktywną krytykę.
 2. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Dlaczego? Jak go stać to niech kupuje. :P Po co kupować coś słabego, skoro potem i tak będziesz musiał kupić lepszy sprzęt? Nie jesteś w plecy o cenę pierwszego zakupu, a lepszy albo zostanie na długo albo sprzedasz po okazjonalnej cenie. Win-win situation. Ja śmigam na Intuosie i do szczęścia mi nic więcej nie potrzeba, ale jakbym miał możliwość to chętnie bym spróbował się pobawić tabletem z wyświetlaczem. Nie koniecznie takim wielkości okna na stojaku. x]
 3. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Jeśli czujesz, że chcesz i sprawia Tobie to frajdę - zrób to! :) PS + tablet graficzny/piórkowy [jak zwał tak zwał] i darmowe brushe - artyści udostępniają paczki, które możesz wykorzystać do rysowania każdej powierzchni. Wykorzystywanie tekstur też się opłaca, ale możesz wyręczyć się pędzelkami. Corel do wektorówki - do conceptów lepszy PS, pro wspomagają się jeszcze programami 3D, ale możesz sobie ułatwić pracę zdjęciami [przykład na obrazku]. Też zaczynałem od przerysowywania, jak to opisujesz. ;) Częste trenowanie to dobry sposób na ćwiczenie mózgu - właśnie jego urobienie to podstawa, bo często lubi ściągać w koleiny starych błędów. Bardzo wiele dają tutoriale na YouTube krok po kroku jak rysować [a w zasadzie jak można, bo jest mnóstwo sposobów] i oglądanie prac z górnej półki - na pewnym etapie patrząc na obrazek wiesz już "jak to jest zrobione" albo na podstawie kreski możesz odgadnąć, że autor boi się rysować dłonie. ;) Jeśli chodzi o tablety to unikaj Pentagramów - tanie warianty "żeby popróbować" tylko zniechęcają [jak ze wszystkim - gitarą itp.], więc warto kupić np. Wacoma - Intuosy to dobry wybór w przystępnej cenie. Przy okazji wyleję gorzkie żale: znajomy dostał sprzęt za pięć kafli i używa go tylko do grania w minigierkę, a to tak jakby grać strzykawkami z penicyliną w darty, ale co kto lubi. Ja pracuję na dużo tańszym sprzęcie i jak widać można. Co jest najważniejsze? Nie zniechęcać się, nie patrzeć na pro prace i myśleć "dobra, mi nawet za sto lat tak nie wyjdzie". Każdy kiedyś zaczynał. Nie porywaj się od razu z motyką na słońce, minie wiele czasu zanim będziesz z siebie zadowolony [choć z tym zadowoleniem jest jak na rollercoasterze ;)], więc rysuj po swojemu, ale najlepiej jak potrafisz. Dawaj z siebie wszystko, podpatruj mistrzów, zauważaj swoje błędy i je koryguj [to jest trudne, bo mózg lubi stare nawyki]. Korzystaj z for - ja akurat wstawiałem swoje prace tutaj, ale są fora poświęcone specjalnie w tym celu. Warto, bo zebrałem tu kilka celnych uwag, po których podskoczyło mi ciśnienie [w końcu serwowałem moje najlepsze wówczas prace, a tu jakieś wytykanie!], a potem jak emocje opadły przychodziła myśl "ej, faktycznie" i brałem to pod uwagę w kolejnych pracach. Dużo możesz sam wywnioskować zadając sobie pytanie "czemu moja praca nie jest tak dobra jak tamta?". Bardzo wiele możesz się nauczyć od innych - dużo szybciej niż samemu mógłbyś na to wpaść. Ja nadal się uczę, ciągle rozwijam, ale tyle mogę powiedzieć na pewno. ;) omujborze, jaki esej. tl;dr xD
 4. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Czy to bardzo brzydko z mojej strony, jeśli zareklamuję fejsbukowego fanpejdża? www.facebook.com/verdrage
 5. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  A ja se takie.
 6. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Wasteland zawsze na propsie.
 7. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Sorry za szybkie podbicie - coś mi nie pasowało w tym obrazku i pobawiłem się jeszcze efektami. Troszkę podrasowałem, teraz wygląda lepiej jak na mój gust. Co myślicie?
 8. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Też czekacie na nowego Mass Effecta?
 9. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Ej, jak na "drugą" pracę to nieźle. Ja też jeszcze żyję, speedpaincę:
 10. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  W tej dziedzinie ZAWSZE się coś znajdzie - jak nie ulepszanie nauczonych technik, to opanowywanie nowych. Dobre podejście, grunt to nie stać w miejscu. ;)
 11. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Nie. :D A tak serio to oczy ostatnio trenuję, ryje, jeśli chodzi o podstawy... bo w sumie potrzebuję. Niby w tych dwóch obrazkach rysowanie ludzi się "nie przydaje", ale wiem co chcesz powiedzieć. Small steps. ;) btw dalej katujesz tablet czy wróciłeś to tradycyjnych technik? Jak wrażenia?
 12. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Z ciekawszych...
 13. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Dwa ciekawsze speedpainciki ode mnie, co by wątek nie zdechł.
 14. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Brudna maziaja na rozgrzewkę i eksperyment. Fajnie się tak paca pędzlami w tym drugim obrazku.
 15. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  A jak dla mnie ten styl elegancko broni się przed zaburzoną kompozycją czy proporcjami czaszek - bo wydaje się nieco abstrakcyjny, nie wiem jak to ująć. Symbolika też się liczy, jakbyś narysował czaszki wielkości głowy postaci to nie wiem czy tak dobrze by to wyglądało, a tak leżą sobie elegancko na kupce, wiadomo o co chodzi [a może to czaszki zarżniętych dzieciątek, stąd rozmiar? ;) ]. Jak już się czepiać kompozycji to może bardziej centralnie je umieścić, a lewą stronę wypełnić florą? W każdym razie widzisz - jako odbiorca się nie skapnąłem, może jakbyś drugi, poprawiony wrzucił to by było "aaahaaa". Ale, żeby nie było total słodko to drażnią niezamalowane kropki wokół laski i przy brodzie. x]
 16. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Musisz mi wytłumaczyć czemu spitolony, bo moje laickie oko nie rozumie. Nawet takie detale jak krateczka na twarzy wyszła precyzyjnie. Czarne powierzchnie nie są idealnie pokryte, ale w tradycyjnym to raczej norma. W Twoim stylu, wykonanie przeca dobre, nie wiem czego się doczepić - może tylko jako autor widzisz błędy? Rick - Straszna choroba! ;D
 17. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Magiczny komentarz, nie wiem czy wiesz ile znaczą takie słowa dla autora. :D Dzięki, Ty powiesisz sobie plakat, a ja komentarz. xD Astmol - przyrząd rewelacja, ale nie wiem czy umiałbym się tym posłużyć - od kiedy mam tablet nie robię nic tradycyjną, a po jakiejś szybkiej próbie odrzuciłem długopis jakby parzył. Możliwe, że cierpię na syndrom braku Ctrl+Z. Chociaż... Ech.
 18. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Tak, właśnie w klimaty retro chciałem się wstrzelić, skojarzenie jak najbardziej słuszne. :D Dzięki pięknie. ;)
 19. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Nie próżnuję, jeśli chodzi o naukę, choć braknie mi czasu. Plakat w sumie nie jest rysunkiem, ale poza karabinem i logo wszystko robione myszą. A co tam! Kolejność od najstarszego do najnowszego, o ile to ma znaczenie.
 20. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Trening czyni mistrza, pracuj, pracuj. ;) A ostatni obrazek inspirowany Warframe. Kanał na YT CreativeStation ma nawet fajne wideła, jeśli chodzi o naukę. Podglądam od wczoraj speedpainty jak tworzą, coś mi brak cierpliwości teraz i w ogóle jakoś coś nie ten.
 21. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Znowu spamuję. x] Efekt weekendowego rysowania.
 22. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Prace takie piękne, płótno takie bogate. Moja wersja fotoszopa odrzuca [niekompatybilne, "NIE!" instalacji] pędzle wspaniałych artystów, niczym niechciany przeszczep. Lichość wśród braszy, pożoga wielka. Niby wolno, a jakby szybko. I odwrotnie. Scenka rodzajowa, obraz jest, a jakby o niczym.
 23. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Na co więc czekasz? ;) Do dzieła!
 24. Verd_Navarro

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Sorry za double post, ale mam tyle frajdy z malowania kolorami [a nie pod koniec kolorowanka prac bw jak zazwyczaj], że wrzucam hurtem. ;)