Wilkv

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  6479
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Wilkv

 1. Outsourcing jest wygodnym rozwiązaniem, gdy prezesem / dyrektorem wynajmowanej firmy jest kolega prezesa / dyrektora firmy wynajmującej. Niestety z takim problemem borykamy się od lat, dostając nic niewarte kody. No ale góra wie lepiej od żuczków z dołu, którzy się na tym znają i orają w tym na codzień.
 2. Wilkv

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  No tak. Komentarze bronią się same... :) Ostatecznie po 8 próbach, z 4 różnych przeglądarek, na 2 stacjach i 1 telefonie udało mi się dodać komentarz. Pozostałe z automatu oznaczały się jako spam i nawet nie wyświetlały.
 3. Nie widziałem podobnego tematu więc zakładam. Która z obecnie dostępnych poczt mailowych jest według Was najlepsza?? Dlaczego tak uważacie?? Na jakiej podstawie opieracie swoje poglądy?? Ktoś Was zachęcał do założenia skrzynki na danym serwerze, czy z własnej inicjatywy??
 4. W tym momencie na tym forum istnieje kilka wątków o Settlers IV. Jednak żaden nie jest ogólny, każdy dotyczy jednego problemu. W związku z tym postanowiłem założyć jeden, aby nie było już problemów i sporów odnośnie SIV.
 5. Ja po prostu dostałem wiadomość od Sol, o której pisałem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96456&pid=78 ;) A dlaczego ja tam trafiłem, to też nie wiem. A może i nie pamiętam...
 6. Tja... ;] Zostawić Wam moją postać na tydzień nieobecności do opieki, aby po powrocie zastać ją odzianą w różowe wstążeczki i inne takie... Trzeba jednak przyznać, że jednak Neverending Story początkowo nastawione na jednozdaniowe pościki, zmieniło się w coś lepszego.
 7. Hehehe... Faktycznie sporo antyków się wygrzebało z kurzy forum. Chociażby Kuk, Sol ;] Zebrałoby się jeszcze parę innych jednostek od dawna niewidzianych. Alexei do Ciebie dzwoniła z obietnicami, do mnie w sprawie wywiadu do rozGRAMionych swojego czasu ;) Zaczynając oczywiście od wiadomości o treści bliskiej ''daj mi swój numer, prooooszę'' ;) Nie mówiąc już o tym, że swojego czasu dostała ona (albo może i cała ekip''a) przypadkowego maila z moim zdjęciem z czasów słodkiego dzieciństwa ;) A miał iść na zupełnie inny adres... Patrząc po osobie docelowej, to musiał trafić do całej ówczesnej ekipy gramu. Natomiast skąd ja tutaj trafiłem. Tak jak i wiele innych osób, zaczynałem jeszcze na CDP. Za daleko tam nie dotarłem, ponieważ spędziłem tam nie więcej jak pół roku. Tutaj to jednak trochę inna kwestia. Burzliwe początki, czyli masa spamu i udziału w gierkach i tym podobnych. Potem się ustatkowało, dotarło. Zaczęły się Zapomniane Krainy (nie udało mi się niestety osiągnąć wtedy najdłuższego posta na forum, a to było takich ładnych 37 stron A4... :( ), poznało się spore grono fajnych ludzi - trochę z nich w rzeczywistości. Obecnie jednak ograniczam się głównie do przeglądania, sporadycznej wypowiedzi. Jakoś ani czasu nie ma na pisanie, ani jakiejś większej ochoty. Z niektórych rzeczy czasami trzeba zrezygnować.
 8. Wilkv

  World Of Tanks

  Hue hue, gość się musiał bardzo postarać, aby zadając 1pkt obrażeń w bitwie, zdobyć fraga i jednocześnie Kamikaze... :]
 9. Wilkv

  World Of Tanks

  I wersja dla nowych ode mnie 6FBN3-TYCRK-97PTT-AFSPT
 10. Wilkv

  World Of Tanks

  Ah, tak bardzo jak nie trawię czasami jazdy T95, ze względu na ilość latającego obecnie złota, tak czasami potrafi się jeszcze trafić perełka :] W sumie to i tak i tak jest znacznie lepszy od Sf.V... Przynajmniej nie jest wykrywany z drugiego końca mapy.
 11. Wilkv

  Dołącz do rewolucji AMD!

  Ja ze swojej strony przeproszę lekko za zamieszanie - a dokładniej za potwierdzenie z drugiego maila ;) Niestety Thunderbird domyślnie podstawia główną skrzynkę, na co nie zawsze zwrócę uwagę. Dopiero dzisiaj po otrzymaniu drugiego maila zorientowałem się, że przyszedł nie na tą skrzynkę co powinien.
 12. Wilkv

  Diablo III - temat ogólny

  Ponieważ używa broni dwuręcznej? ;)
 13. Wilkv

  Diablo III - temat ogólny

  Spróbuj w innej przeglądarce. U mnie nie działa logowanie ani na Chrome, ani na FireFox. Ostatecznie udało się u mnie na, ekhem... IE.
 14. Wilkv

  World Of Tanks

  Mój błąd. Dostają, ale znikome. In a new non-premium vehicle of the same Type as that in which he has his Vehicle Competence, a Penalty will apply and the crewman would earn 50% less experience per battle than he normally would. In a new non-premium vehicle of a different Type as that in which he has his Vehicle Competence, a Penalty will apply and the crewman would earn 75% less experience per battle than he normally would.
 15. Za uczciwość powinieneś coś dostać ;) Bo sporo przy takiej okazji by wzięło i się dwa razy nie zastanawiało.
 16. Wilkv

  World Of Tanks

  Zachować ich i używać na SU-100. Ale nie poprzez proste przerzucenie - wchodzisz w szczegóły członka załogi i na zakładce od szkoleń, wybierasz ''Current vehicle'' i przeszkalasz za złoto / kredyty / darmo. Tracisz wtedy parę % przeszkolenia bazowego (przy kredytach spadasz ze 100% do 90%), ale przynajmniej załoga będzie zdobywać doświadczenie. Jak masz ich na czerwono, to mają właśnie karę 25% i nie zdobywają ani jednego punktu doświadczenia na tym czołgu.
 17. Wilkv

  World Of Tanks

  A ja wolałbym MM z wczesnej bety. T1 tylko z T1. Cała reszta do jednego worka, czyli T2 wpadasz na T10. Było wtedy miło i przyjemnie, przynajmniej trzeba się było czegoś nauczyć gdzie strzelać, a nie biadolić jaki to obecny MM jest zły...
 18. Dziękować :] A Chrome akuratnie stawiał opory przy wysyłaniu...
 19. Wilkv

  World Of Tanks

  There, I fixed it. http://worldoftanks.eu/en/news/premium/shop-collector-edition/
 20. Wilkv

  World Of Tanks

  Druga linia jest po prostu badziewna. Nie prezentuje sobą niczego wartościowego. Na T7 masz mizerne działo z mizerną przebijalnością (175mm). Na T8 musisz się namęczyć kilkanaście tysięcy na działo cokolwiek warte, ale z szybkostrzelnością tej armatki po 3-4minutach jesteś bez amunicji. I wciąż przebijalność na T8 nie powala. Nie wspominam już nawet o wychyle działa, który nie istnieje - w żadnym kierunku. W dół masz wychył o bodajże 1-2 stopnie, czyli działo leży niemalże na płasko z czołgiem. Na boki aby zmienić cel z przodu Maus''a na tył Maus''a stojącego na skraju rysowania musisz obrócić czołg. Przez T8 nie przebrnąłem, ale T10 też nie prezentuje się rewelacyjnie. Widziałem może ze 2-3 bitwy, gdzie nie zeszły te Obiekty na strzał od arty. I to były jedyne bitwy, gdzie arty nie było. Nie oznacza to jednak, że przetrwały więcej niż 2 minuty. A co do czystej siły ognia z linii ISU to też racja. Lepiej strzelić raz na 13-15s za ~750 z przebijalnością 268mm, niż 2 razy za ~300 z przebijalnością 225mm...
 21. Wilkv

  World Of Tanks

  Raczej by nawet nie został strackowany... ;) 203 mm pocisk przeciwpancerny Bardzo często widzę to też na T95, gdzie strzał pada w przednią płytę i się ześlizguje.
 22. Wilkv

  World Of Tanks

  Dokładniej to SerB. Przydomek / nick szefa. I tak, to są Białorusini, z gatunku pro-rosyjskich.
 23. Wilkv

  World Of Tanks

  Sport bez 122mm? To lepiej nie graj nim... ;) Jedyne działo warte uwagi na nim. 85mm się nie sprawdza. Poza tym z 85mm będziesz musiał więcej strzelać, aby wyjść tak samo jak ze 122mm. Bez premki da radę na spokojnie nieogarniętemu graczowi zarobić na T7. Na T8 też, pod warunkiem że nie strzela gdzie popadnie, a w przeciwnika. Oczywiście bez premium.
 24. Wilkv

  World Of Tanks

  Taka mała kopułka na szczycie wieży. Generalnie w każdym czołgu to jest weakspot. Także jak widzisz tylko wieżę, to tylko tam trzeba strzelać. Poza tym - KV-Sport też ma pociski po ponad 1k.
 25. Wilkv

  World Of Tanks

  Tak. Zielone oznacza gwarantowane przebicie, gdyby pancerz był pod kątem 90''. Pomarańczowe, że mieści się w granicach 25% RNG pod kątem 90''. Czerwone, że nie masz szans na przebicie pod kątem 90''. Wyliczenia te nie uwzględniają ustawienia pancerza pod jakimkolwiek kątem, dają jednak jakiś prosty wyznacznik. Ale nadal lepiej się nauczyć weekspotów.