Fang

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3055
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Fang


 1. Quo vadis gram.pl?

  Najpierw trochę sentymentów. Na gram jestem od pierwszego dnia i przez spory czas swojego istnienia ta strona była moim głównym źródłem informacji na temat gier. Poznałem tu kilka osób z którymi ostatecznie zdarzało mi się utrzymywać kontakt w "realu" a odbiór paczek przy ulicy Jagielońskiej przy większych premierach był naprawdę fajnym wydarzeniem które będę pamiętał jeszcze długo (szczególnie dobrze wspominam premierę Mass Effect-a, Gears of War i S.T.A.L.K.E.R.-a) Żal patrzeć co tu się teraz dzieje. Kiedyś newsy czy recenzje stały naprawdę na wysokim poziomie (największa w tym zasługa Michała Nowickiego i Łukasza Wiśniewskiego czyli Myszastego i Lucasa the Great). Niestety obaj Panowie piszą obecnie od wielkiego dzwonu a ci co przyszli na ich miejsce to jedno wielkie nieporozumienie. Tamci Panowie poruszali sporo (sensownych) około growych tematów. Obecnie część newsów wygląda jak gdyby ktoś brał to co podsunie mu Google News i bez większego zastanowienia czy pasuję wklejał na stronę. Sporo newsów to jedno zdanie lub nieudolny Google Translator plus link do twittera. Reszta tekstu jest skonstruowana tak żeby być odnośnikami do innych newsów czasem nawet niepowiązanych z tym co czytasz. Dodatkowo mimo niezbyt długiej formy większość wiadomości na stronie zawiera błędy merytoryczne i na pierwszy rzut oka widać że tworzą je osoby której nie mają pojęcia o czym piszą. Chyba jedyną osobą która tworzy coś ambitniejszego i potrafi wykazać się zdolnością wyciągnięcia samodzielnie jakichkolwiek wniosków jest Mateusz Mucharzewski pozostali bezmyślnie kopiują z innych stron nie tylko treść ale nawet poglądy autorów oryginalnych wiadomości. Kolejnym problemem jest rozbijanie newsów na kilka. Świetnym przykładem jest trzeci odcinek Night City Wire który trwa raptem 22 minuty i zamiast zrobić o nim jeden tekst z wypunktowaniem co w nim było tworzycie ich sześć i tak jak wspomniałem wcześniej linkujecie miedzy nimi. Jeśli myślicie że takie praktyki zwiększą wam oglądalność to jest to niestety strategia krótkookresowa która może przynieść fatalne konsekwencji. Początkowo na pewno zwiększy to ruch ale potem kiedy ludzie zobaczą jakiej jakości informacje otrzymują mogą nie tylko przestać wchodzić na stronę ale co gorsze zablokować ją tak aby Google nie podsuwało was w wynikach. Drugi przypadek jest o wiele gorszy bo ludzie praktycznie nigdy nie odblokowują raz zablokowanej strony. Kiedy Google zobaczy że część ludzi blokuje stronę jej wyniki zaczną lecieć coraz bardziej w dół. W sumie piszę to tylko po to żeby wyżalić się co stało się z tą stroną nie liczę już niestety na żadną poprawę z waszej strony.

  Na koniec przypomnę tylko że serwis gram.pl powstał w 2005 roku i początkowo należał do Cenegi aby w 2015 stać się niezależnym serwisem. <- dla tych co nie potrafią wyczuć ironii prawie każdy news obecnie kończy się słowami "na koniec" i tak błędy w tym zdaniu są całkowicie zamierzone.


 2. Sanders-sama napisał:

  Pewnie tyle produkcja, bo muszą wszystkim posągom w Grecji dongi pozakrywać ^^

  Oczywiście poprawne UBI pominie homoseksualizm, zoofilię i pedofilię która była normą w Grecji.

  Chyba zaszła jakaś pomyłka jeśli chodzi o homoseksualizm. Przecież Ubi to jedna z tych firm która to mocno promuje. Ja się naprawdę dziwie że w ich grach są jeszcze postacie hetero...


 3. W jedynkę zagrywałem się sporo czasu ale nie czułem się nasycony tego typu rozgrywką... Potem grałem w dwójkę jeszcze więcej godzin niż w jedynkę. W sumie ponad 300h. Wymaksowane postaci z najlepszymi itemami pod dany build itp... Potem zagrałem w Pre-Sequel i nie wiem czy to zmęczenie materiału ale kompletnie mi nie podszedł. Winą obarczałem to że nie robi tego ten sam zespół który odpowiada za pierwsze dwie części. Nie mogłem się doczekać aż zapowiedzą pełnoprawną trójkę i niestety... Liczyłem na coś świeżego z większą ilością zmian a dostajemy coś mocno wtórnego :(


 4. Sanders-sama napisał:
  KucharzSnaf napisał:

  To dobrze ale obawiam się, że im więcej będą warci to tym bardziej ktoś do nich wejdzie z butami i każe im wciskać do gry jakieś poprawnie politycznie dziwactwa.

  Musieli by się najpierw sprzedać komuś (na przykład diabłom z EA), a oni cenią sobie niezaleźność i tego nie chcą. Swoją drogą, tak czułem że po tym pokazie akcje podskoczą.

  Spoko tylko jajk jakaś grubsza ryby skupi ich akcję to nie będą za bardzo mieli pola do dyskusji... 

  PS. Czy jeszcze kiedyś będzie dało się zalogować na forum bo od dłuszego czasu nie można...?


 5. 20 godzin temu, Dhoine napisał:

  Wszystko świetnie tylko jedna mała uwaga - to jest RUDY LAS a nie czerwony. Złe tłumaczenie z angielskiego, byłem tam to wiem, przewodnik ukrainiec rodowity nam to tłumaczył. Trzymam kciuki za projekt.

  U nas funkcjonuje pod tą nazwą. Tak jest w książkach, filmach czy chociażby w serii S.T.A.L.K.E.R. U nas funkcjonuje pod tą nazwą. Tak jest w książkach, filmach czy chociażby w serii S.T.A.L.K.E.R. - https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwony_Las