pannowacki

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  316
 • Dołączył

 • Ostatnio

pannowacki ostatnio wygrał w dniu: 21 Styczeń

pannowacki miał najwięcej polubień!

Reputacja

-22

O pannowacki

 • Ranga
  Przodownik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. 1. Tak, błędem byłoby powtarzać wątki z pierwszego sezonu, dlatego zasugerowałem jakieś inne sfery, w których Luke Cage mógłby być zaangażowany. 2. Przemiana Marii mogła być całkiem ciekawa, ale po prostu tutaj mnie to nie kupiło, nie był w moim odczuciu dobrze poprowadzony ten wątek. Ale to już subiektywne odczucie. Co do palenia ziół - nie było to pokazane w sposób humorystyczny, ale ja jednak nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, kiedy BM się inhalował. Mogli wykorzystać dowolny inny sposób aplikacji - mógł pić z nich wywar, mógł je jeść, mógł sobie nacierać nimi klatę. Nie musialy to być zioła, mógł to być super magiczny kamień, czary, etc. - ale nie, zdecydowali się, że Jamajczyk będzie palił zioła. Jak dla mnie wyszło karykaturalnie. Inna kwestia, że mistycyzm pasuje do Iron Fista i Daredevila, Luce Cage i Jessica Jones lepiej sprawdzają się w bardziej realistycznych klimatach. 3. To się pojawia we wspomnieniach Bushmastera, ale a) nie mamy powodu sądzić, że w tym momencie był niewiarygodny; b) Bushmaster nie jest do końca czarnym charakterem. 4. Okej, używa sztuk walki do wywołania wstrząśnienia mózgu. Problem w tym, że właśnie nawet gdy bomba nie jest w stanie przebić skóry LC, to fala uderzeniowa powinna móc uszkodzić narządy wewnętrzne. Nie mam problemu z samym faktem, że BM jest w stanie pobić LC, tylko z tym, że serial nie utrzymuje swojej wewnętrznej logiki.   Ogólnie, tak jak pisałem w samej recenzji, nie uważam tego sezonu za porażkę, ale jednak zbyt wiele mi tu zgrzytało, i, szczerze mówiąc, musiałem się trochę zmuszać do obejrzenia całego sezonu. Z kolei ostatnia JJ czy Punisher weszły mi bardzo gładko.
 2. Jeżeli nie umiesz odczytać podstawowej ironii, to się nie wypowiadaj. Nie, jako osoba o lewicowych poglądach nie mam nic wspólnego z Tobą ani Twoimi brunatnymi kolegami.
 3. Naziole chcą wytłuc/wyrzucić z kraju/zreedukować/uciszyć określone grupy ludzi tylko za to, że trochę się od nich różnią. Ja chcę się bronić przed takimi ludźmi. TAK JESTEŚMY DOKŁADNIE TACY SAMI. Brawo Ty.  Przy okazji polecam ten komiks: https://goo.gl/WtuZZ8 Czy popełnienie przestępstwa nie pozbawia przestępcy praw? No to okradnij sklep, zostań skazany i pokaż mi, jak korzystasz z prawa do swobodnego przemieszczania się. Popełniasz przestępstwo, licz się z konsekwencjami.
 4. Myślę, że odżegnywanie się od przemocy to raczej klasyczny dupochron. Dla mnie sam fakt, że nie mówi o strzelaniu do osób o innym kolorze skóry nic nie znaczy, bo segregacja rasowa i podporządkowywanie jednej rasy drugiej jest już formą przemocy.
 5. Nawoływanie do nienawiści. Propagowanie faszyzmu.
 6. Ale dokładnie tak jest. Przestępcom ograniczane są ich prawa - prawo do swobodnego przemieszczania się czy na przykład w USA prawo do głosowania. A to, że na Spencerze dokonano samosądu jest winą tego, że państwo zawiodło, dlatego ktoś postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Tak jak wyżej pisałem - nie popieram, ale nie to jest naturalna kolej rzeczy, że kiedy państwo nie działa jak należy, ludzie mogą sięgać po takie dwuznaczne etycznie środki.
 7.  Niezmiernie irytuje mnie to masowe wyciąganie radzieckiej propagandy (przesadzonej). Nie sądzę, aby feministkom i psychopatom od SJW spodobałaby się prawda o tym jak ZSRR traktowała swoje żołnierki. Od wykorzystywania w prostackiej propagandzie na użytek batiuszki Stalina i KC po gwałty. Może o tym grę ktoś zrobi? Nie? Nie widzę lasu rąk. Okej. A co powiesz na to, że kobiety stanowiły 30% powstańców w PW?
 8. Cześć, kolejny obrońco praw nazistów! Hint: popełniając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Richard Spencer i każdy inny naziol powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. 
 9. Nie przeszkadza mi to, że większość osób jest biała, tak samo jak nie przeszkadzało mi to, kiedy pracowałem w firmie, gdzie dużo osób miało inny kolor skóry. Po prostu nie jest to czynnik, na podstawie którego oceniam ludzi.
 10. Sam fakt wartościowania ludzi na podstawie rasy jest rasizmem. Jeżeli uważasz, że ktoś nie powinien mieszkać w tym samym mieście dlatego, że ma inny kolor skóry, to jest już nawet całkiem hardkorowy rasizm. Rasistowskie było w stanach to, że czarnoskórzy nie mogli korzystać z tych samych łazienek. Ty chciałbyś, żeby nie mogli korzystać z tych samych ulic.
 11. Wyrzucanie ludzi z kraju ze względu na kolor skóry to jest rasizm według każdej definicji tego pojęcia. Czyli co, gdyby Twój dziadek urodził się nie na Litwie, tylko w Berlinie, to Hitler już byłby OK?
 12. Dobra, miałem kończyć, ale jestem jednak zbyt ciekaw: jak pogodzić to, że Twój dziadek walczył z reżimem, którego ideologia opierała się na rasizmie, a sam przejawiasz rasistowskie poglądy? Co do drugiego akapitu - niezgoda na nietolerancję nie jest nietolerancją.
 13. Wow. Po prostu wow. Wczoraj chwaliłeś się dziadkiem walczącym z hitlerowcami, dzisiaj wprost piszesz, że podzielasz poglądy faszystów. Jestem pod wrażeniem. I właśnie to miałem na myśli, pisząc o dysonansach poznawczych. Pomimo tego, że te dwie rzeczy skrajnie sobie zaprzeczają, to jednak jesteś to sobie w stanie ułożyć w głowie tak, że dla Ciebie to ma sens. To jest aż fascynujące. Mam jednak do Ciebie prośbę: nie komentuj już więcej moich artykułów. Komentarze od sojuszników faszystów nic nie wniosą i będą tylko zaśmiecały forum.
 14. Może dlatego, że mam dużo wiary w ludzi. To ostatnia rzecz. Czy uważasz, że robienie takich demonstracji jest ok? www.youtube.com/watch?v=Oh5OmA3BE-M Władze USA (i Polski też) były zbyt długo pobłażliwe wobec takich rasistowskich dzbanów. Richard Spencer to jest tylko jeden, najbardziej znany palant z tysięcy. Szerzenie białego suprematyzmu powinno być zakazane, bo to jest ideologia, która nie niesie nic, oprócz nienawiści. I tak, zakazanie szerzenia takich faszystowskich poglądów jest ograniczeniem wolności - ale wolność od faszyzmu jest ważniejsza od wolności do szerzenia faszyzmu. Czy zgodzisz się z tym?
 15. No to wróć i przeczytaj jeszcze raz. Nie jestem tu od tego, żeby prowadzić Cię za rączkę.