Zaloguj się, aby obserwować  
The_Warrior

Co sądzicie o grach strategicznych typu Faraon, Zeus, Cezar

41 postów w tym temacie

Bardzo lubię gierki typu city-builder. Ostatnio łupałem ostro w "Cesarza - Narodziny Państwa Środka". Skończyłem go i uważam za niedościgniony wzór tego typu strategii ekonomicznych. Wszysto przejrzyste, pięknie zsynchronizowane, zniewalająca muzyka, fantastyczne łańcuchy ekonomiczne. Gra była bardzo wyważona i czuła na wszelkie błędy gracza. Dopieszczanie skomplikowanej konstrukcji takiego wirtualnego świata jest prawdziwym wyzwaniem, gdy od siebie zależy kilkadziesiąt elementów układanki. Wszelkie rts`y przy tym wymiękają ze swoim prostactwem - "kupą, mości panowie" i "nakryć wroga czapkami".

Teraz ostrzę sobie ząbki na Caesara IV - brawa dla CDP, że ją wyda już 9 listopada (oby bez opóźnień). To tytuł kultowy i nie chciałbym się na nim sparzyć. Ostatnio wiele tytułów - sequeli wychodzi i są po prostu spaprane. Twórcy liczą, że na sławie tytułu pojadą, szkoda...
Sid Meiers wydał niedawno "CivRome" - z recenzji wyłania się gra ledwie przeciętna. Na styczeń `07 zapowiadana jest "Heart of Empire: Rome" - trudno ocenić, czy nie będzie wtórna - za dużo tych "rzymskich" klimatów jednym czasie się namnożyło. Teraz "Caesar IV" - oby nie powtórzył karygodnych błędów "Children of the Nile". Poczekamy, to raptem dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 22:59, Adik989 napisał:

Nie cierpie takich gier. Krótko i na temat.


A jakiś konkretny argument?
Ja uważam że te gry są świetne. Poprostu aż miło zarządzać swoim miastem albo czymś takim. I ta ekonomia, stale potępiana w nowych RTSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:02, Galadin napisał:

> Nie cierpie takich gier. Krótko i na temat.

A jakiś konkretny argument?
Ja uważam że te gry są świetne. Poprostu aż miło zarządzać swoim miastem albo czymś takim.
I ta ekonomia, stale potępiana w nowych RTSach.



Wole klasyke czyli gry a''la starcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:26, Adik989 napisał:

Wole klasyke czyli gry a''la starcraft


Ja też wolałem do czasu, w którym uznałem, że takie gry jak WarCraft czy StarCraft polegają w 50% na szybkim klikaniu i poruszaniu myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warcraft i Starcraft jest głupi :] a takie gry gdzie się buduje miasto nawet lubię. Grałem sporo w Faraona. Jednak takie gry są za "trudne" dla mnie. Nie umiem za abrdzo zarządzać ludźmi i miastem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ne można od razu zakładać, że coś jest głupie bo się w to nie grało lub nie lubi...tak jak np. ja nie lubie za bardzo strzelanin i wyścigowych gier ale nie mówie, że są głupie poprostu nie rajcują nie ;)

Grałem kiedyś z tej serii w Kleopatrą: Królowa Nilu to jest chyba Faraon tylko z rozszerzeniem...noi gra mi sie podobała na poczatku fakt trudno jest ale na tym to polega, żeby być coraz lepszym i opanować grę przeszedłem dwie misje noi znudziło mi sie, ale kiedys powrócę do tych tytułów.
W Zeusa też grałłęm przeszedłem ok. 3 - 4 misji i tez mi się podbał :D

Ogólnie lubie strategie oraz starożytne klimaty, także mi sie miło grało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie czasem pograć w "niesmiertelnego" zeusa :)
w takich grach fajne jest to ze wszystko zależy od ciebie a nie od tego ile mobów spotkasz :)
nie ma nic fajniejszego niż porządnie i bez zamieszek działajace miasto :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie gry mnie nie wciągaja są strasznie nudne i zazwyczaj skomplikowane chociaż to nie jest ich minus ;)
Wolę Sim City IV ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na noworoczną wyprzedaz kupiłem Cezara 4 i powiem, że mnie zawiódł, ani 3 ani 4 nie wciągnęły mnie tak jak Zeus, Cesarza też kupowałem ostatnio i po dwóch misjach zrezygnowałem, Faraon też mi nie podpasił. A do Zeusa wróciłem po raz n-ty i przelazłem wszystko 3 razy pod rząd 0_o Nie wiem co mnie tak zafascynowało akurat w tej odsłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faraon, Cezar, Zeus! Wszystkie gry są fajne... przynajmniej nie ma czegoś takiego, że zbuduj 5 budynków i rozwal bazę wroga:/ szkoda, że nie ma tak zrobionej gry ekonomicznie w świecie Władcy Pierścieni:) np. że się buduje wioskę chobbitów albo orków;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Faraona i Zeusa wraz z dodatkami i muszę powiedzieć, że maja niesłychany klimat starożytności. Z chęcią do nich powracam, a zabawa jest ciągle fajna :) Szczególnie podoba mi się w Zeusie, wspaniałe powiązanie misji wraz z mitologią. :) Co do Cezara to nie miałem styczności ale słyszałem, że jest nie gorszy.

Fajne są również gry tego typu ale w 3D jak, np. "Dzieci Nilu". Odmienne trochę od powyższych tytułów, inna rozgrywka, ale również świetnie odwzorowuje klimat i wciąga. Podobno Civcity: Rome też jest niczego sobie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z "Zeusem" styczności niemiałem ale "Faraon" i "Cezar III" to prawie jedno i to samo ale ciągnie do obydwu gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 20:51, KapiJ napisał:

Z "Zeusem" styczności niemiałem ale "Faraon" i "Cezar III" to prawie jedno i to samo
ale ciągnie do obydwu gier


no, w zasadzie tak, ale klimat i realia inne ;p fanom wystarczy

co do tematu, to city-buildery to jedyne strategie, jakie toleruje. Grałem w Pharaona, Ceasera 3 i teraz 4, drugi raz, niesamowite gry. Wszelkie militarne są nuuudne, ale takie budowanie miasta jest miodne po prostu. Olbrzymie miasto - cud architektoniczny, zbudowany wg własnego pomysłu mmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie takie gry,tylko elementy militarne sa w nich slabe, szczegolnie Zeus przypadl mi do gustu lubie nieraz sobie w niego pograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować