Zaloguj się, aby obserwować  
kowal44

o uśmiercaniu harrego pottera

74 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2006 o 22:50, nocnyszakal5 napisał:

> > Rowling mówiła ze uśmierci dwie osoby już wiadomo że to potter ponieważ to omawiała
1000razy
>
> > a o 8czesci mi nei wiadomo i tak ma kasy do konca zycia,w gazecie o harrym pislao
ze moze
> napisze
> > ale pozniej w internecie napisala ze jej sie nei bedzie chcialo
> A gdzie tam Potter, który pisarz by się odważył ujawniać część fabuły przed premierą :)?



Nie no pomyśl chcialo by ci sie nieskończonośc tomów o tym pisać, mówiła ze go usmierci bo
straciła zapał do pisania.

Może go przecież nieuśmiercać, wymyślić jakiekolwiek zakończenie i po prostu przestać pisać :), i być niewrażliwym na prośby i groźby fanów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 22:52, Sztywny-pl napisał:

> > > Rowling mówiła ze uśmierci dwie osoby już wiadomo że to potter ponieważ to omawiała

> 1000razy
> >
> > > a o 8czesci mi nei wiadomo i tak ma kasy do konca zycia,w gazecie o harrym pislao

> ze moze
> > napisze
> > > ale pozniej w internecie napisala ze jej sie nei bedzie chcialo
> > A gdzie tam Potter, który pisarz by się odważył ujawniać część fabuły przed premierą
:)?
>
>
>
> Nie no pomyśl chcialo by ci sie nieskończonośc tomów o tym pisać, mówiła ze go usmierci
bo
> straciła zapał do pisania.
Może go przecież nieuśmiercać, wymyślić jakiekolwiek zakończenie i po prostu przestać
pisać :), i być niewrażliwym na prośby i groźby fanów :).



No racja lae jakby go usmierciła z Voldemortem to by było lepzse zakonczenie a nie napisy koncowe(Harry żył dlugo i szczęśliwie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 22:56, nocnyszakal5 napisał:

No racja lae jakby go usmierciła z Voldemortem to by było lepzse zakonczenie a nie napisy koncowe(Harry
żył dlugo i szczęśliwie)

Z punktu widzenia Autorki dobre rozwiązanie... ale fanom by się to nie spodobało:). Już by chyba woleli brak kontynuacji, ale ze szczęśliwym zakończeniem, niż śmierć bohatera. Ja idę spać, branoc wszystkim :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 22:59, Sztywny-pl napisał:

> No racja lae jakby go usmierciła z Voldemortem to by było lepzse zakonczenie a nie napisy
koncowe(Harry
> żył dlugo i szczęśliwie)
Z punktu widzenia Autorki dobre rozwiązanie... ale fanom by się to nie spodobało:). Już by
chyba woleli brak kontynuacji, ale ze szczęśliwym zakończeniem, niż śmierć bohatera. Ja idę
spać, branoc wszystkim :D.



Już spac ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 22:52, Sztywny-pl napisał:

Może go przecież nieuśmiercać, wymyślić jakiekolwiek zakończenie i po prostu przestać
pisać :), i być niewrażliwym na prośby i groźby fanów :).


Zawsze mogą znaleść się naśladowcy którzy podchwyciliby temat na "hit". Uśmiercając Pottera Rowling miałaby wyłączność na książki z tej serii. Ale mimo to nie wiem, czy ktoś dalej chciałby pisać o tym czarodzieju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 23:00, nocnyszakal5 napisał:

> > No racja lae jakby go usmierciła z Voldemortem to by było lepzse zakonczenie a nie
napisy
> koncowe(Harry
> > żył dlugo i szczęśliwie)
> Z punktu widzenia Autorki dobre rozwiązanie... ale fanom by się to nie spodobało:). Już
by
> chyba woleli brak kontynuacji, ale ze szczęśliwym zakończeniem, niż śmierć bohatera. Ja
idę
> spać, branoc wszystkim :D.


Już spac ??????

Spać, a przed spaniem obejrzeć jakiś film :)
Koniec offtopu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 22:48, pawel1990 napisał:

znowu się wszyscy rzucą do
sklepów po nową książke i znów będą debili z siebie robić. Czy jest ktoś na tym forum kto nie
czyta harrego oprócz mnie


Uważasz, że jeśli ktoś czyta, a co gorsza podoba mu się coś innego niż Tobie, to od razu robi z siebie debila? A ponoć oczytani ludzie mają szerokie horyzonty... wyjątek potwierdza regułę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 23:02, GanD napisał:

> znowu się wszyscy rzucą do
> sklepów po nową książke i znów będą debili z siebie robić. Czy jest ktoś na tym forum
kto nie
> czyta harrego oprócz mnie

Uważasz, że jeśli ktoś czyta, a co gorsza podoba mu się coś innego niż Tobie, to od razu robi
z siebie debila? A ponoć oczytani ludzie mają szerokie horyzonty... wyjątek potwierdza regułę?



No wysokie horyzonty mają ,ale zalezy co czytają dal mnie to chyba 6czesc była najlepsza.A wogóle ma racje debili z siebie robia jak stoją pod sklepem i czekja na północ kiedy wejdzie nastepna czesc do sklepu (to jednak chore jest);/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodzi że kto czyta harrego to debil tylko o to że jak jest nowy tom w sprzedaży ludzie przebierają sie za harrego i siedzą pod księgarnią od 7.00 do 24.00 żeby dostać książke jako pierwszy. Czy to jest normalne?? według mnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 23:05, pawel1990 napisał:

Czy to jest normalne?? według mnie nie


Podobnie setki tysięcy Japończyków potrafią tkwić po kilkanaście godzin przed premierą np. nowej konsoli czy gry, aby tylko jak najszybciej zdobyć ten wymarzony przedmiot. I nie ma w tym nic zdrożnego, a nikt nie twierdzi, że są debilami. Pasjonowanie się książkami, interesowanie światem swoich bohaterów, integrowanie z innymi fanami nie jest niczym złym, ani nie normalnym. Każdy ma swoje pasje i należy to uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie śmierć głównego bohatera to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. i jeżeli Rowling udałoby sie to dobrze, ciekawie pokazać, to możemy dostac w swoje raczki naprawdę piękne i wzruzające zakończenie.

no chyba że pójdzie na łatwiznę i napisze "Harry dostal Avada Kedavra w twarz i padł bez ruchu".

jeśli oglądaliście Gladiatora, to wiecie, że piękne zakończenie to nie konioecznie takie, w którym bohater odjeżdża na swoim rumaku w stronę zachodzącego słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominajmy że Harry Potter to w duzej mierze książka dla dzieci i wielu właśnie taka zapada w pamięć. Dużo jest tam magii "bajkowej" a nie takiej rytualnej jak na przykład w Wiedźminie. Wielu osobom się nie podobało że zginął Syriusz nie mówiąc już o Dumbledorze, jakby zabiła Harry''ego straciła by duzo fanów, a i jakie przesłanie niosło by to dla dzieci- "nie warto być dobrym bo umrzesz, buuuuu...". Na początku jak przeczytałem 6-tą część to też myślałem że Harry jest horcruxem ale cubba zręcznie wybił ten argument ;D. porównajmy to z innymi książkami- Władca Pierścieni- ginie praktycznie tylko Boromir, Wiedźmin- no akurat w Wiedźninie ginie dużo osób ale to jest już naprawdę fantasy nie dla dzieci a HP to w gruncie rzeczy tylko bajka którą czytają nawet przedszkolaki. (słyszeliście że Stephen King zaapelował do J.K. Rowling że by nie zabijała Harry''ego?)[sory że post taki długi :D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby miał zginąc harry to najlepiej w taki sposob siekiera odciąc jego J A J A uciec a potem spalic ohydnego czarodzieja wraz z ohydnym worem w piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam tylko nadzieje że jeżeli już harry zginie to nie skończy sie książka na tym że np. "ciemnośc ogarnęła wszystko i nagle harry ujrzał swoją rodzinę i poczuł sie szczęśliwy THE END" tylko jeszcze na jakiejś żałobie czy czymś...a sama scena jak harry umrze...no cóż może to jakaś walka z voldemortem będzie albo coś w tym stylu...tak czy siak końcówka chyba będzie dramatyczna ( w końcu to już końcówka końcówki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować