Zaloguj się, aby obserwować  
Flameruler

W11 Wydział Śledczy

93 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2005 o 20:08, Uther_Lightbringer napisał:

Moim zdaniem jedyne co znakomite w tym serialu to śmiesznie niski poziom aktorstwa i żenująco aż głupie >pomysły

>>> A jakie to niby głupie pomysły? Proszę o konkrety, a nie o oskarżenia bez pokrycia...

Dnia 01.11.2005 o 20:08, Uther_Lightbringer napisał:

Nie powiem Ci teraz bo tego nie oglądam

---> Super, a ja sądze że jesteś głupi i brzydki choć Cię nigdy nie widziałem, przeczytałem tylko kilka postów. sprawiedliwy osąd ? [nie bierz tego wyżej za bardzo do siebie]

Dnia 01.11.2005 o 20:08, Uther_Lightbringer napisał:

te kryminalne zagadki mnie rozbawiły.

---> Mógłbyś czytać inne posty. Serial pokazuje prawdziwe sprawy. Czyli raczej -> ale Ci bandyci głupi, żadnego skomplikowanego problemu nie dają policji do rozwiązania...
A do ludzi którzy sądzą że wadą serialu jest to że każda sprawa jest rozwiązana - a widzieliście jakiś dobry film akcji w którym główni bohaterowie przegrywają ? Jeśli nawet to ile ich było ? Nie wiecie że to by się nie sprzedawało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego serialu i nie lubie tej aktorki zo gra tą policjantkę. Gra tak sztucznie, wogóle cały serial jest sztuczny. Widać że to niedoświadczeni aktorzy. Czy nie uważacie że lepszy jest serial "Kryminalni" albo "Fala zbrodni" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 20:26, Grizzly. napisał:

Nie lubię tego serialu i nie lubie tej aktorki zo gra tą policjantkę. Gra tak sztucznie, wogóle cały serial jest sztuczny.
Widać że to niedoświadczeni aktorzy. Czy nie uważacie że lepszy jest serial "Kryminalni" albo "Fala zbrodni" ?


Ludzie zlitujcie się!!! To NIE są aktorzy tylko prawdziwi policjanci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli ktoś lubi pooglądać np. "ekranizacje" morderstw w programach typu 997, to z całą pewnością spodoba mu się również W11.
Gra aktorska - fakt, momentami jest wręcz tragiczna. Tylko czy naprawdę o to chodzi? To typowy program autorstwa stacji tvn - po prostu sie ogląda, nie warto przy tym jakoś specjalnie wysilać się na myślenie czy czepianie się tego, że samo śledctwo trwa góra 2-3 dni, że zawsze zły zostaje złapany, że policjanci są tacy nieskazitelni (BTW jeśli ktoś naprawde tak o nich myśli to polecam film "Pitbull" :)), itp. I o ile na początku byłem do tego negatywnie nastawiony, o tyle od pewnego czasu w miarę reguralnie sie odmóżdżam i nie narzekam :) Da sie pooglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 20:26, Sarafan_Knight napisał:

Widzę, że nareszcie mam jakiegoś sojusznika. :)

---> Być może ;-) Lubię ten serial, a słaba gra aktorska mi nie przeszkadza (ale dostrzegam ją). Ciekawsze to na pewno od Kryminalnych, którzy są po prostu kolejnym typowym serialem o policjantach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w11 oglądam dość regularnie. Serial nawet mi się podoba. Nie mniej jednak w życiu nie jest tak jak pokazuje to w11. Bo śledztwa potrafia toczyć się miesiącami (a nie w 3 dni) i nigdy nie jest tak, że złapie się 100% przestępców i udowodni się zbrodnię.

Niejako przy okazji wspomne o innym policyjnym serialu - Kryminalni. Powiem krótko: tak dobrego polskiego serialu o policjantach wcześniej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge ze spokojem powiedzieć, że W11 nie przypadł mi do gustu. Takie to sztuczne! Wiem, że to są prawdziwi policjanci, ale grają fatalnie.
Zawsze za to oglądam Kryminalnych z udziałem Marka Włodarczyka, oraz Falę Zbrodni z udziałem Mirosława Baki i reszty. Te dwa seriale są chyba najlepsze jakie dotychczas mogłem oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze dla mnie wyznacznik ogladalnosci w Polsce jest niczym... 80% Polakow ma podstawowe wyksztalcenie - wypas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:54, BajteK_ napisał:

Tylko, ze dla mnie wyznacznik ogladalnosci w Polsce jest niczym... 80% Polakow ma podstawowe
wyksztalcenie - wypas...

---> Albo mówisz na własnym przykładzie, albo nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. Współczynnik scholaryzacji w Polsce na poziomie wyższym już kilka lat temu wynosił ok 43%, więc teraz można spodziewać się go na poziomie 45% albo i więcej.Proszę Cię, zanim następnym razem będziesz chciał palnąć jakąś bzdurę, zastanów się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, chodzilo mi o 55%. Zreszta niewazne, rzeczywiscie pomylilem sie, ale to nie znaczy, ze Polska to inteligentny i wyksztalcony narod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 00:17, BajteK_ napisał:

Aaa, chodzilo mi o 55%. Zreszta niewazne, rzeczywiscie pomylilem sie, ale to nie znaczy, ze Polska to
inteligentny i wyksztalcony narod.

---> A jakim argumentem możnaby Cię przekonać, że Polska to jednak wykształcony naród ? Może takim, że ten sam współczynnik scholaryzacji np w Kanadzie, Niemczech, USA i Japonii jest na poziomie 40% ? A co inteligencji - no to już trudno zmierzyć, więc nie zaprzeczę ;-)
Ale żeby nie odbiegać od tematu - podsumowując W11 bardzo dobry IMHO serial. Odbiegający od ogranych już schematów i ukazujący wszystko z trochę innej strony. A co do argumentu że śledztwo trwa 3 dni - czasami tak jest naprawdę, ale przeważnie to jedynie umowna ilość dni potrzebna na rozwikłanie sprawy. Wolelibyście oglądać w wersji przyspieszonej ("na forwardzie") oglądać kilka miesięcy/lat, każdy ruch bohaterów, słowo ? To nie dokument i nie telenowela ;-) Jak dla mnie taki zarzut jest całkiem chybiony, bo jeśli owe przyspieszenie czasu by bardzo wam przeszkadzało, to dużo do oglądania w telewizji dla was nie zostaje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 20:22, LifaR napisał:

A do ludzi którzy sądzą że wadą serialu jest to że każda sprawa jest rozwiązana - a widzieliście
jakiś dobry film akcji w którym główni bohaterowie przegrywają ? Jeśli nawet to ile ich było ? Nie wiecie że to by się nie sprzedawało ?


Polecam ''Kryminalne Zagadki Las Vegas'' (jest też ...Los Angeles). Tutaj nie każdy odcinek kończy się sukcesem. I jest o wieeeeeeeele lepszy od jakiegokolwiek kryminalnego serialu. W szczególności tych polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 01:29, Galdor napisał:

Polecam ''Kryminalne Zagadki Las Vegas'' (jest też ...Los Angeles). Tutaj nie każdy odcinek kończy się
sukcesem. I jest o wieeeeeeeele lepszy od jakiegokolwiek kryminalnego serialu. W szczególności tych
polskich.

---> Galdor ? ;-) Serial znam, widziałem parę odcinków, faktycznie lepszy niż niejeden polski serial, ale ja porównywałem W11 do innych polskich seriali. Bo jakby porównywać ze *wszystkimi* serialami, to większość nawet tanich seriali amerykańskich bije wg mnie atrakcyjnością oglądania (tak to nazywam) seriale polskie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei Krymianalni kompletnie nie podchodzą. Lubię jedynie te odcinki, w których lata dużo antyterrorystycznej. :P Takiego serialu jak W11 brakowało mi w polskiej telewizji. Bez wątpienia odbiega on od schematów, choćby pod względem sposobu realizacji (jak dokument). Kryminalni to taki standardowy policyjny serial z panem Zawadą macho na czele. :) W W11 nie ma takich osób (no może ostatnio Kubuś Gęsiarz zastępujący Maćka Friedka trochę pod takiego podchodzi, ale nie za bardzo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha! Zapomniałem napisać w poprzednim poście. Ja W11 oglądam praktycznie codziennie. :P Dla mnie to jest już prawie kult. :) Czasami robię sobie jakąś trzydniową przerwę, ale ostatnio skończyło się to tragicznie (nie widziałem odcinka, w którym jakiś skurczybyk postrzelił Maćka :) ) i chyba dlatego skończę z przerwami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować