Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft obiecuje więcej zapowiedzi gier na PC

9 postów w tym temacie

Z punktu widzenia PCtowca, wszystko jest git. Z punktu widzenia gracza konsolowego... hmm, po co mam kupowac XBOne skoro Kinect mnie nie interesuje, a wychodzi na to, ze nadal "exclusive''y" wychodza na PC (z opoznieniem, bo opoznieniem, ale...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które już na Xone wyszły "brałbym i grałbym" na rydwanie - Halo: MCC, Forza 5, Forza Horizon 2. Z tych, które mają wyjść: Quantumbreak, Rise of The Tomb Raider - reszta mnie nie interesuje.

Nie napalam się jednak zbytnio, bo nie ma co tu kryć - na ten moment Microsoft rzucił pecetowcom ochłapy i to w większości "targetowane" pod tą platformę (free2play). Ok, GoW:UE nie zapowiada się źle, był wręcz najjaśniejszym punktem (obok nowego Deus Ex - z gameplayem z... PS4 - lol) niemożebnie słabego "PC Gaming Show"... ale jednak na PC już był w... 2007 roku. Teraz gra zyska nową oprawę, faktycznie mocno podrasowaną, ale jakbym jej nie kibicował - to jednak już było.

No nic, pożyjemy - zobaczymy, do tego czasu pozostaje sceptyczny ;-). Ostatnie zapowiedzi MS o rewitalizacji rynku PC skończyły się (w ich wykonaniu) przerabianiem znanych i lubianych marek na F2P (AoE) co oczywiście wiązało się z ich degeneracją (zwłaszcza Microsoft Flight Simulator bardzo ucierpiał). Naprawdę, uwierzę jak zobaczę :) Zwłaszcza Forzę, bo strasznie brakuje takiej konkretnej wyścigowej kolubryny na blaszaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 11:17, Piotrek_K napisał:

Z punktu widzenia PCtowca, wszystko jest git. Z punktu widzenia gracza konsolowego...
hmm, po co mam kupowac XBOne skoro Kinect mnie nie interesuje, a wychodzi na to, ze nadal
"exclusive''y" wychodza na PC (z opoznieniem, bo opoznieniem, ale...)?


Przecież masa dostępnych na XboxOne produkcji nigdy nie ukaże się na innych platformach (Sunset Overdrive, Forza, Halo...) - tak naprawdę, nie o to w tym wszystkim chodzi. Phil Spencer wspominał ostatnio, że MS zamierza traktować markę Xbox jako usługę, ekosystem spajający w całość ofertę "grową" firmy - niezależnie od tego, czy posiadasz smartfon, Xbox czy PC z Windows 10. Myślę, że to ciekawa wizja, pytanie, na ile gracze przyzwyczajeni do "wojen konsol" dadzą się do niej przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie wymaganie w grach W10 tylko jest tanią zagrywką ze strony Microsoftu i wcale im nie chodzi o takie dobro PC''towych graczy... Jak będzie mi się chciało to pewnie zupdate''uje do 10 system by obczaić co i jak, jeśli taka forza wyjdzie na PC to będzie koniec konsoli Microsoftu ;/ ale jakoś w tą wątpię, ale jeśli to nastąpi to co z wojenkami Sony vs Microsoft zagorzałych fanboyów? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 11:36, Principes napisał:

Myślę, że to ciekawa wizja, pytanie, na ile gracze przyzwyczajeni do "wojen konsol" dadzą się do niej przekonać.


Spokojnie, wojna przeniesie się na inne pole walki - będzie wojna ze Steamem/GoGiem/Originem/Playstation (które powoli też idzię w stronę usługi, ale trochę w inny sposób niż Xbox).

@Lordpilot:

Dnia 22.06.2015 o 11:36, Principes napisał:

Nie napalam się jednak zbytnio, bo nie ma co tu kryć - na ten moment Microsoft rzucił pecetowcom ochłapy i > to w większości "targetowane" pod tą platformę (free2play). Ok, GoW:UE nie zapowiada się źle, był wręcz
najjaśniejszym punktem (obok nowego Deus Ex - z gameplayem z... PS4 - lol) niemożebnie słabego "PC
Gaming Show"... ale jednak na PC już był w... 2007 roku. Teraz gra zyska nową oprawę, faktycznie mocno
podrasowaną, ale jakbym jej nie kibicował - to jednak już było.


Swoją drogą, widać tutaj różnicę między PC Gamingiem teraz a PC gamingiem parę lat temu. Teraz gracze PCtowi się w gruncie rzeczy cieszą z remastera Gears of War (którego przecież mieli) dostępnego tylko na Windows 10 i wymagającego DX12, podczas gdy parę lat temu dostali port gry, której nie mieli, dostępny tylko na DX10 i Windows Vista i straszliwie na niego narzekali. Dużo się od czasu Halo 2 zmieniło, oj dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie cieszę. GoW wynudził mnie niemiłosiernie swoim gameplayem, a postacie w tej grze wzbudziły jedynie niesmak zmieszany z zażenowaniem. Przez GoW mam chyba nieuleczalną odrazę do cover shooterów i przez to musiałem odpuścić SepcOps, w którego chciałem zagrać ze względu na fabułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować