Zaloguj się, aby obserwować  
sylka30

Naruto vs dragon ball

375 postów w tym temacie

Temat coś się nie kręci, a od 3 tygodni mamy Nauto Shippuuden !!! :D
Każdy kolejny odcinek trzyma poziom, a pierwszy to czysta poezja ;] Kurdee nie mogę się doczekać
-walk (wszystkich ;p)
- KMS (jakbym rozszyfrował ten skrót to ci co nie oglądali anime, chyba by mnie zabili ;] )
- czteroogonowca (hell yeah, pure rage >_<)
- no i treningu Kage Bunshin (i jego rezultatów *_*)
- ... w ogóle dzięki tej fillerowej przerwie jest tyle do nadgonienia, że się w głowie nie mieści. Przynajmniej animatorzy nie muszą się martwić czym wypełnić odcinek i mogą się skupić na jakości animacji (super kreska :D) i muzyce (o yeah!) Ogólnie, Naruto Shippuuden po tych 2 latach (prawie) to jak łyk wody na pustyni dla zmęczonego wędrowca. Kto porzucił Naruto przez te fillery, niech teraz wróci to się nie zawiedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Balla nie lubiłem(Nie pasiło mi i...interwencja mamy).Obecnie obejrzałem 95 odcinków Naruto i jest dla mnie lepsze,bo:
-Więcej śmiechu
-Główny bohater to nie taki"ideał"
-Więcej technik(Naruto:Kage Bushin no Jutsu,Chidori,Rasengan itd.a DB:Kame-hame ha,final flash i z jakieś 5)

Oglądam także Naruto na Jetix,żeby pośmiać się z MPD(Marny Polski Dubbing) i cenzury(Mam wrażenie,że jestem w Matriksie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2007 o 23:58, szweider napisał:

Oglądam także Naruto na Jetix,żeby pośmiać się z MPD(Marny Polski Dubbing) i cenzury(Mam wrażenie,że
jestem w Matriksie)


No tylko cenzura to nie wina Polaków, ale Anglików, bo mamy wersję od Jetix UK ... nie było ich stać na JAP? Albo chociaż USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 07:16, BzyQacz napisał:

DB RLZ, a Naruto niech się scowa. Takie to poryte, że masakra.


Gusta są różne jak kto lubi, Dlamnie oba są ciekawe, chociaż Naruto bardziej domnie przemawia. DBZ wymięka przy Tenjou Tenge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiem że to myślenie stereotypowe, ale wszyscy którzy uważają Naruto za badziewie mają do 15 lat. Heh uważacie że tylko DB jest spoko? A wiecie co to jest Daimos? Kapitan Tsubasa? Gigi la Trotola? Nie? A no właśnie ... To powinny być dla Polaków anime kultowe, bo były pierwsze, a nie Dragon Ball. Nie zaprzeczam, że DB jest dziełem wielkim, bo dzięki niemu M&A stały się popularne na świecie. Ale ta manga ma już ponad 20 lat! Pierwsza publikacja to 1984 rok (nie wspomnę już o publikacji w Shonen Jumpie, pewnie jeszcze wcześniej ... ). Do czego zmierzam? Jeżeli ktoś jest fanem anime, to nie powinien zawężać swoich horyzontów do jednego tytułu. Ja sam najchętniej bym obejrzał wszystko, ale ogranicza mnie neostrada i czas ... i nie oglądajcie Naruto na Jeix, cenzura jest taka, że się w pale nie mieści. No i trochę ten dubbing (ale cenzura mniej bardziej wpienia).
Kolejna rzeczą jest fakt że Naruto wiele czerpie Z DB (Kishimoto to ogromny fan CAŁEJ twórczości Toriyamy), tym bardziej dziwię się że fani DB omijają ten tytuł ...
Jest jednak jedna rzecz, gdzie DB jest w 100% lepsza od Naruto. Chodzi oczywiście o fillery, są niemal niezauważalne. A jeżeli nie wiecie co to są fillery to pfff ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać tylko parę uwag.
Po pierwsze (jak to już np. Sand Wraith napisał) jak chcecie oglądać Naruto to NIE na Jetix. Nawet największy fan nie wytrzyma tej "karykatury" prawdziwej serii... chyba że nie podchodzi do oglądania "serio" :P
Po drugie - "Kurde wiem że to myślenie stereotypowe, ale wszyscy którzy uważają Naruto za badziewie mają do 15 lat" - niekoniecznie. Są jeszcze tzw. pseudo kibice DB - osoby które oglądały DB bo było to popularne i inni tak robili. Tacy ludzie nigdy nie sięgają po inne anime. Nie da się im również wytłumaczyć, że DB idealny nie jest i są rzeczy od niego lepsze.
A co do samego porównania DB i Naruto... jest to niewykonalne...przynajmniej dla fana obu serii :).
Nawet jeśli Naruto jest lepszy, to nigdy nie zastąpi DB. Dla DB zawsze pozostanie swego rodzaju szacunek, tak samo jak dla Yattamana, Daimosa itd. To są bajki z tzw. "dzieciństwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem (i jestem) wielkim fanem dragon ball''a. Jednak gdy zacząłem zgłębiać się w świat Naruto (mówię o mandze, bo wolę czytać niż oglądać), to DB odszedł w cień.
Naruto jest dużo lepsze. Więcej technik, walki o WIELE ciekawsze (wystarczy np Gaara vs Rock Lee), niesamowite postacie z rozbudowanymi charakterami, życiorysami i cechami, które czynią je bardzo ludzkimi (Gaara, Kakashi, Sasuke).
DB wiele brakuje do Naruto. Tam walki były na jedno kopyto. Ewidentny podział na dobrych i złych (jedynie Vegeta coś się tam wahał). I ten ciągle powtarzany schemat fabuły: super wróg - Goku go łota, kilka lat przerwy, super wróg, Goku go łota, kilka lat przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać o tym, że nie wypowiadajcie się na temat anime oglądanych na Cartoon Network, Jetix albo RTL 7, bo mnie na śmiech zbiera xD
Przecież to jedna wielka cenzura, a jeszcze te głosy! Zgroza!
Najlepsza jest wersja japońska, czyli oryginalna z napisami.

P.S. Krew mnie zalewa jak czytam: Dragon Ball to fajna BAJKA!
:- \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
No, walka Lee z Gaarą ma szczególne miejsce w moim osobistym rankingu. W zasadzie to jest #1 ;D
Btw. Z tą walką wiąże się ciekawa historia. Jak niekórzy wiedzą, anime można ściągać packami po 50 odcinków ... no i se ściągnąłem (miałem wtedy neo 256 7 giga, jezuuu jak to się ciągnęło parę dni kompa nie wyłączałem bo limit jest 7 giga, a pack ma ponad 8 ... szło to ominąć poprzez natychmiastowe włączenie neo po restarcie, ale jak się spóźnisz parę minut to po ptakach i już masz prędkość modemową ...) a walka z Gaarą kończy się w 51 odcinku >_< Najlepsza walka, a ja muszę czekac miesiąc??? NO WAY! I wtedy chyba pierwszy raz kupiłem se zdrapkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NARUTO wymiata pod każdym względem ;DD tak samo po stronie wizualnej jak i dzwiękowej, o fabule nie wspominając. (chociarz.... wróć!!! naruto wizualnie chyba tylko ostatnio ustępuje death note`owi.). I zgadzam się z Feno ze dubbingowanie mangi to jeden wielki shit. jak oglądałem jeden odcinek naruto z angielskim dubbingiem to po pół minucie szybko szukałem z napisami(sic!).

no właśnie z napisami... wie ktos gdzie można najnowsze odcinki naruto z polskimi napisami znaleźć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 21:48, Venomess napisał:

Dragonball rządzi



Twoje argumenty sa takie oh ah, ze az nie mam sil wdac sie z toba w dyskusje


Pewni i tak bylaby to strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 22:10, BlackSephir napisał:

Pewni i tak bylaby to strata czasu


Dokładnie. To jeden z tych, dla których świat mangi zamyka się na jednej serii (i to pewnie oglądanej na jetix).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować