Zaloguj się, aby obserwować  
Mertin

Jak reklamować sklep z grami ?

6 postów w tym temacie

Dzień dobry wszystkim, otwieram sklep online, z grami, i teraz moje pytanie jak mogę go reklamować ? Pytanie tutaj na forum ponieważ jesteście graczami i jak szukacie gier oraz w jaki sposób zapamiętujecie sprzedawce sklepu online ? Ma logo, które rzuca się w oczy ? ceny atrakcyjne ? Proszę o wasze opinie. Dziękuje i Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym rynku jest już sporo sklepów, więc bez naprawdę okazyjnych cen może być ciężko. Ażeby te wyjątkowe ceny uzyskać będziesz musiał zrezygnować z większej części marży albo mieć solidne układy z wydawcami. Najlogiczniejsze wydają się jakieś reklamy, może współpraca z jakimś kanałem YT gdzie recenzują gry. Coś w ten deseń. No i spróbuj też założyć konto na Kinguin albo G2A, przy konkurencyjnych cenach, da się tam zarobić(mowa tylko o kluczach). Jeszcze jakieś często konkursy, coby przyciągnąć klientów na FB, twittery czy inne ustrojstwa. Generalnie, muszą o Twoim sklepie mówić. Może jakieś ulotki w twojej miejscowości, może 1 na 20 osób się tym zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny, ceny, jeszcze raz ceny. Nie oszukujmy się, wszyscy konsumenci szukają jak najniższych cen dla siebie, a już szczególnie gier na konsole i duże promo cyfrówek. Jak Snafu napisał, osiągnąć to będzie ciężko. Układy, mniejsze marże przez to dochody (ale ile można schodzić w dół!). Tu na gramie, na pewno wszyscy napisaliby o programach lojalnościowych. Reklama? Cóż YT, FB, może jakieś ''banery'' na stronach poświęconych grom takich jak: gry-online, ew. w działach o grach/technologiach na onetach itp. Przejrzystość, łatwość znalezienia produktu i przede wszystkim zero kombinacji. Mam tu na myśli parę takich sklepów, które jeszcze oprócz nówek mają używki i dosyć słabo oznaczają co jest czym, licząc chyba, że ktoś przez przypadek się natnie na taką ofertę. A do tego nie opisują za ile czasu konkretnie produkt będzie wysłany, albo chociaż już w ich posiadaniu, jeśli jest na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tymi plecakami zrobisz? :P Będziesz rozdawał przechodniom? Nie o taką reklamę chodzi, raczej coś w rodzaju ulotek(jest teraz masa agencji która ci zaprojektuje, wydrukuje i zapewni dystrybucję ulotek) Dodatkowo jakieś reklamy w internecie, dobrze by było gdybyś nawiązał współpracę z jakimś portalem growym czy "jutuberem" żeby reklamował twój sklep w zamian za dostęp np. do nowych gier do recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2015 o 14:01, Mertin napisał:

Znalazłem tutaj takie plecaki [link] tylko nie wiem czy jakość teko druku, będzie ok.

Ale to już trochę podchodzi pod reklamę. Poza tym chcesz założyć sklep, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać ze strony marketingowej. :P

Klient, a zwłaszcza klient sklepu internetowego, jest nielojalny. I nie oszukujmy się, ale nie mając programu partnerskiego dwie rzeczy pozwolą ci przyciągnąć kupujących - konkurencyjne ceny i jakość obsługi. Sam szukam wszędzie tam, gdzie jest najtaniej. Wstrzymuję się tylko wtedy jeśli sklep ma opinię handlującego lewymi kluczami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować