Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 20:12, Graszczur napisał:

Dziś po południu doszedł do mnie CM 0.28 od krakmanów (kurierem, zamówione przedwczoraj,
a wczoraj rano wysłane). Pierwsze, co zrobiło na mnie wrażenie, to drewnopodobny ABS,
z którego wykonana jest kolba, okładziny lufy i chwyt pistoletowy. Na pierwszy rzut oka
nie sposób odróżnić tego od drewna. Na drugi też - kolor idealny, a i faktura jest świetna
w dotyku. Właściwie wszystko oprócz drewnopodobnych elementów, muszki i szczerbinki
jest wykonane z metalu (pomalowanego matową farbą, przez co wygląda trochę jak plastik)
Regulacja hopsiupa jest prościutka - wystarczy lekko przesunąć suwak i już widać efekt.
Na replice zauważyłem drobne ślady używania - i to mnie w sumie ucieszyło, bo to znak,
że krakmani go sprawdzili :)
Krakmani dodają do repliki metalowego hi-capa J&G (zamiast fabrycznego, z zestawu). Skąd
to wiem? Bo kupiłem drugiego identycznego, mam więc dwa identyczne metalowe hi-capy.
Zdarzają się co prawda puste strzały, ale nie narzekam. Co ciekawe, jeden z nich trzyma
się nieco gorzej, leciutko latając na boki.
Narzekania na selektor ognia są słuszne - już dwa razy mi się "pomylił" i zablokował
spust na pozycji semi-auto. Wystarczy jednak przełączyć i wszystko wraca do normy.
Zadowolony jestem, bo nabyłem kawał porządnego, ruskie... tfu, znaczy się chińskiego
żelastwa :), a nie zabaweczkę.
Na baterii nie było naklejki "bateria rozładowana", jak to czasem bywa u Krakmanów, więc
właśnie rozładowuję baterię za pomocą żaróweczki ;)
W zestawie był pas nośny - tylko ma trochę gówniane zaczepy. Ale daje radę
Zamówiłem jeszcze kulki 0.25 TM i tanie okulary, które zdały egzamin z bliskiej odległości
:)
Jak będę miał kasę, to zainwestuję w porządną ładowarko-rozładowywarę



hmm chyba też se to kupię możesz napisać co znajduje się dokładnie w zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:08, Xsaw napisał:

hmm chyba też se to kupię możesz napisać co znajduje się dokładnie w zestawie?

Kupiłem u Krakmanów (taiwangun.com), toteż zawartość zestawu może odbiegać od tych z innych sklepów (krakmani dodają m.in lepszy magazynek).
- kałach
- bateria
- ładowarka
- pas nośny z gównianymi zaczepami (moje są lekko skrzywione)
- kijek (nie wiem jak to inaczej określić :)) do czyszczenia/przepychania lufy wewnętrznej
- metalowy hi-cap na jakieś 500 kulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 21:35, Graszczur napisał:

- pas nośny z gównianymi zaczepami (moje są lekko skrzywione)
- kijek (nie wiem jak to inaczej określić :)) do czyszczenia/przepychania lufy wewnętrznej



Hmm a jeśli można się spytać na czym polegają te gówniane zaczepy?(jak się da to mógłbyś zamieścić fotę tych zaczepów.)
A jeśli się nie mylę to ten kijek to chyba wycior jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko przypomnę żeby nie kupować na airshitguns (airsoftguns.pl dla nie kumatych :p) oraz ten sam sklep, tylko pod innym szyldem gunfire.pl. Gawno jakich wiele. Jakby się ktoś pytał dlaczemu to niech poczyta opinie o tych sklepach, choćby na wmasg.pl xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wtrącam, ale te "gówniane zaczepy" ( na nich zawieszona jest broń; taki pasek zakończony zaczepami ), to zapewne zanaczy, że, co by tu nie mówić, są tandetne. Ja też takie miałem. Wystarczyło kilka chwil latania z moim prawie 4 kiloramowym gunem, aby puściły - czyt. pękły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys asg schotguna long 2 ale niestety bardzo szybko sie rozpad od tego czasu nie biegam z zelastwem i nie strzelam malymi kuleczkami i tak nikogo trafic nie moglem i sie zniechecilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o wycior mi chodziło :D

Dnia 03.06.2008 o 22:23, Xsaw napisał:

Hmm a jeśli można się spytać na czym polegają te gówniane zaczepy?

Na tym, że są lekko skrzywione i łatwo się odpinają poprzez odchylenie w bok. Myślę, że do AK najlepszy byłby pas ze skórzanymi zaczepami (zmieszczą się spokojnie, a i hałasu nie robią)

Dnia 03.06.2008 o 22:23, Xsaw napisał:

(jak się da to mógłbyś zamieścić fotę tych zaczepów.)

Proszę bardzo! Jako bonus dodaję fotę kałacha :D

M1chał

Dnia 03.06.2008 o 22:23, Xsaw napisał:

A ja tylko przypomnę żeby nie kupować na airshitguns (airsoftguns.pl dla nie kumatych :p) oraz ten sam sklep, > tylko pod innym szyldem gunfire.pl. Gawno jakich wiele. Jakby się ktoś pytał dlaczemu to niech poczyta opinie > o tych sklepach, choćby na wmasg.pl xP

Wychodzi więc na to, że jedynym dobrym sklepem pozostaje taiwangun, bo zbrojownia (to samo co airsoftguns i gunfire) i asgshop (tylko ekskluziwy po min. 1000 zł) odpadają

20080604115709

20080604115721

20080604120045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,że jeszcze raz zadaje to samo pytanie ;) Mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta szyna (
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_127&products_id=3584) będzie pasowała do tego karabinu( http://www.taniemilitaria.pl/sklep/repliki-metalowe/karabiny/cm027a4-mp5a4). I jaki celwonik do tego wybrać?

Z góry dziex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:01, Graszczur napisał:

Wychodzi więc na to, że jedynym dobrym sklepem pozostaje taiwangun, bo zbrojownia (to
samo co airsoftguns i gunfire) i asgshop (tylko ekskluziwy po min. 1000 zł) odpadają


Bardzo dobrym jest też specshop.pl. Jest on solidny i posiada szeroki asortyment produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam małe pytanie. Czy to szkło ochronne ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_179&products_id=2854 ) będzie pasowało ( pod względem wielkości ) do tego kolimatora ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=1039 ), jeżeli wielkość jego obiektywu wynosi 30 mm ?. I czy w ogóle takie coś jest porzydatne ? Szkoda, żeby sprzęt za dużo kasy się w taki banalny sposób zepsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam takie pytanie w związku z tym że nikt mi nie odpowiada. Czy ten Mp5 to w ogóle dobry karabin? Bo czasami potrafi sam wystrzelić kulki mimo że jest zablokowany. Kulki latają czasem dalej czasem bliżej mimo że ma baterie na max. Mało FPS ,bo tylko 290 :/ Doradźcie...sprzedać go gdzieś na allegro i kupić nowy porządniejszy? Ja już sam nie wiem ;)

karabin - http://www.taniemilitaria.pl/sklep/repliki-metalowe/karabiny/cm027a4-mp5a4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny z niego karabin bo to pistolet maszynowy jest :)
Mozesz probowac sprzedac bo nie oszukujmy sie,dobry to on juz taki nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 21:32, Farmer Widomo napisał:

Hej. Ja mam takie pytanie w związku z tym że nikt mi nie odpowiada. Czy ten Mp5 to w
ogóle dobry karabin? Bo czasami potrafi sam wystrzelić kulki mimo że jest zablokowany.
Kulki latają czasem dalej czasem bliżej mimo że ma baterie na max. Mało FPS ,bo tylko
290 :/ Doradźcie...sprzedać go gdzieś na allegro i kupić nowy porządniejszy? Ja już sam
nie wiem ;)

Słyszałem, że Cyma robi świetne kałachy i gówniane MP5.
Czas twojej spluwy się skończył.
Ja bym go sprzedał, ale nie wiadomo, czy ktoś to kupi. Masz jeszcze jakąś kasę odłożoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiecie czy repliki Mossbergów firmy DE są dość dobrymi gunami? (sprężyniaki jak coś). I pytanie drugie, czy strzela się ktoś w okolicach Nowego Targu i okolic :P??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 15:03, Farmer Widomo napisał:

Tak ...siedem stów mi zostało. Ale nie chce mieć dwóch karabinów ;)

Hohoho, za siedem stów to nawet tuningowane cacko na zbrojowni kupisz ( http://zbrojownia.linuxpl.com/index.php?cPath=92).
Za wiele na tej swojej empepiątce raczej nie zarobisz. Ale liczy się każdy grosz. Wystaw więc spluwę na allegro i kup sobie coś znacznie lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować