Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Masz replikę Mausera k98, tak? W związku z tym mam do ciebie dwa pytania. Czy da się strzelać bez łusek (samymi kulkami) i czy da się tę replikę stuningować (315 FPS to jednak mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:49, Graszczur napisał:

Masz replikę Mausera k98, tak? W związku z tym mam do ciebie dwa pytania. Czy da się
strzelać bez łusek (samymi kulkami) i czy da się tę replikę stuningować (315 FPS to jednak
mało)

Nie ma możliwości strzelania bez łusek. Nie mam pojęcia czy można ją stuningować, ale mogę się dowiedzieć w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:06, Szczur22 napisał:

To replika gazowa więc jedynym tuningiem będzie uszczelnienie wszystkiego i wstawienie
preclufy.

Mowa tutaj o Kar98k od [BOYi] : P (spring - ~315fps), a nie tego od Tanaka (który ma ~550fps, sweet). Do takiego springa jest możliwość wstawienia preclufy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 17:54, Damianuss1 napisał:

> To replika gazowa więc jedynym tuningiem będzie uszczelnienie wszystkiego i wstawienie

> preclufy.
Mowa tutaj o Kar98k od [BOYi] : P (spring - ~315fps), a nie tego od Tanaka (który ma
~550fps, sweet). Do takiego springa jest możliwość wstawienia preclufy?

W takim razie mocniejsza sprężyna pomoże. A preclufę na pewno da się włożyć, dla pewności zapytaj się w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy mausera.
Właśnie go dostałem (trochę to zajeło - tydzień -.- a w poniedziałek zeszły wysyłane było), no i odpakowuje, otwieram pudło i biorę go sobię do ręki. Na próbę naciskam parę razy spust, po czym łapię za rygiel i bez oporu pociągam, otwieram, patrzę gdzie się wsadza łuski. Potem z lekką trudnością wpakowuje to na miejsce, oddaję suchy strzał (bez kulki). Potem patrzę: "o jest instrukcja". Przeglądam i co widzę? Że jak bezpiecznik jest przekręcony na prawo to broń jest zabezpieczona. Jak przekręcony na lewo to odbezpieczona.
Patrzę na swojego kar98k. Bezpiecznik na prawą stronę przekręcony a wszystko chodzi. Spust i ten rygiel. Mówię sobię WTF, przekręce bezpiecznik na lewo. Nie da się, a próbowałem dość mocno, a mocniej nie chcę bo się jeszcze złamie. O co biega? Jakaś wada techniczna? Czy ktoś się z tym spotkał? Co z tym zrobić? :/

Dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:10, Rumcajs52 napisał:

A po kiego Ci to? Nie mów że Cię boli jak dostaniesz po paluszkach :P


STFU:P A po takiego grzyba że rękawice mi są potrzebne bo tera w zimę zimno:P Chodziło mi o to czy ktoś z was ma takie i wie czy są w miarę wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma coś podobnego (nie wiem czy ten sam producent) do paintballa, i jakoś nie narzeka.
A co do zimna, to IMHO te rękawice to dupa blada jest. Lepiej weź sobie zwykłe rękawice, te mają chroni przed uderzeniami, a nie zimnem.

***
Ma ktoś oporządzenie w systemie ALICE? Jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie miałem czegoś takiego jeszcze :|. Sprawdziłem w swoim i wszystko chodzi jak powinno nawet z aktywnym bezpiecznikiem. Spróbuj przeciągnąć lekko ten rygiel do siebie i wtedy przesunąć bezpiecznik. Naciśnij spust, przytrzymaj i wtedy spróbuj go przeciągnąć? Wszystko to spróbuj zrobić delikatnie. Bez zbędnej siły. To oczywiście tylko moje pomysły, bo tak naprawdę to nie wiem co w takim przypadku zrobić. W razie gdyby to nie pomogło, ani nic innego to pozostaje kontakt ze sprzedawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:17, Damianuss1 napisał:

Szczerze to nie miałem czegoś takiego jeszcze :|.


Niestety, popróbowałem i nic, bezpiecznik nie da się ruszyć ze swojej pozycji. W zasadzie to aż tak nie przeszkadza - strzelać się (oddałem z 5 strzałów dla próby w ogródku - bardziej karabin potestuje w weekend) i normalnie da się strzelać, przeładowywać itp (czasem tylko łuska źle wejdzie, albo nie pociągnie się sprężyna do końca do tyłu i się w efekcie nie naciąga, ale widać taki urok tej giwerki). Przeładowanie idzie nawet dość ciężko, trzeba w to włożyć trochę siły (zwłaszcza by dociągnąć do samego końca i przełożyć rygiel z góry na bok :P), ale to chyba normalne. Czyli karabin działa normalnie, tylko bezpiecznik nie chce działać. Raczej nie chce mi się robić całego cyrku z wymianą itp, więc pewnie zostanie tak jak jest. Raczej działający bezpiecznik aż tak ważny nie jest (broni naładowanej nie będę trzymał) więc raczej będzie dało się przeżyć ;o

Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym przeładowywaniem to na początku jest tak ciężko : P. Później w miarę dalszego maltretowania znacznie się rozluźni, ale na szczęście nie kosztem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 22:07, Szczur22 napisał:

Jak ci zimno, to poszukaj rękawiczek Bundeswehry, zrobionych z gore-texu. Są naprawdę
swietne.


Hmm a wiesz po ile mniej więcej kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zastanawiam się nad jakąś bronią główną. Myślałem nad G36C z TG za 350zł. Co byście polecali za ok 300- 350 zł na broń główną (czyt. Karabin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 07:23, Raito93 napisał:

W sumie to zastanawiam się nad jakąś bronią główną. Myślałem nad G36C z TG za 350zł.
Co byście polecali za ok 300- 350 zł na broń główną (czyt. Karabin)


Tu masz kilka dobrych broni. Te m16 JG wygląda zachęcająco...

http://www.taiwangun.com/shop,list,003,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 08:46, Irc100 napisał:

Te m16 JG wygląda zachęcająco...

Szczególnie jeśli chcesz mie po jakimś czasie front grip klejony izolką :P

Bierz g36c, za tą cenę nie będzie nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 07:23, Raito93 napisał:

W sumie to zastanawiam się nad jakąś bronią główną. Myślałem nad G36C z TG za 350zł.
Co byście polecali za ok 300- 350 zł na broń główną (czyt. Karabin)

CO ci mogę polecić...
http://www.taiwangun.com/shop,show,1226
http://www.taiwangun.com/shop,show,1228
http://www.taiwangun.com/shop,show,172
http://www.taiwangun.com/shop,show,792
Rumcajs52
Jezeli chodzi o tą emkę z frontgripem bez risów to masz rację, ale kumpel ma tą z risami, i wszystko się trzyma ( trudno żeby się złamało jak jest z metalu XD), i nic nie nawala. Emki JG polecam, u nas w składzie jest... 5 emek. Zero awarii.
I co do rękawiczek - ja musze zainwestować, bo ja niestety jestem takim szczęśliwcem że jak obrywam to w ręke ( palce ) albo w głowę ( ale już hełm mam XD )... a z 400 fps potrafi zabolec ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować