Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

Pokémon GO - temat ogólny

39 postów w tym temacie

Jak wiadomo, Pokémon GO to prawdziwy międzynarodowy fenomen, który sprawił, że miliony osób wychodzą na długie spacery by łapać pokemony. Przyda się zatem temat ogólny, by móc podyskutować i powymieniać się przydatnymi informacjami.

Dziś wbiłem piąty level i zastanawiam się nad teamem. Pierwotnie myślałem o żółtych, ale jest ich naprawdę sporo mniej, co widać po Warszawie - większość gymów jest zajęte przez czerwonych i niebieskich i chyba do jednej z tych ekip najbardziej się opłaca dołączyć. Jak tam sytuacja wygląda w Waszych stronach?
Pokestopów w centrum miasta jest dosłownie cała masa, na przedmieściach dużo mniej, mam nadzieję, że będą je stopniowo dodawać.

I czy u Was też tylko same Pidgeye, Weedle i Rattaty są? xD Ciężko natrafić na coś innego, chyba że im wyższy level, tym lepsze poki będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 16:27, Outlander-pro napisał:

I czy u Was też tylko same Pidgeye, Weedle i Rattaty są? xD Ciężko natrafić na coś innego,
chyba że im wyższy level, tym lepsze poki będą...


Gildia idzie w team Mystic więc i ja się dołączę. ;) Jeszcze nie wychodziłem gdzieś dalej, ale pidgeye, rattatty, spearowy i zubaty trafiają się cały czas. Raz zobaczyłem w sylwetkach Gastly''ego i Electrabuzza, ale nie mogłem ich znaleźć. :P

P.S. A, mam chyba póki co 3 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 18:59, Rick napisał:

Gildia idzie w team Mystic więc i ja się dołączę. ;) Jeszcze nie wychodziłem gdzieś dalej,
ale pidgeye, rattatty, spearowy i zubaty trafiają się cały czas. Raz zobaczyłem w sylwetkach
Gastly''ego i Electrabuzza, ale nie mogłem ich znaleźć. :P


Gildia, w sensie OLA? :P Od wieków nie zaglądałem na forum... Anyway ja dziś dołączyłem do Mystic właśnie, bo w mojej okolicy jest bój o dwa gymy między niebieskimi a czerwonymi :) Pojawiają się poki z coraz wyższym CP, zatem fajnie, nawet Rattaty z 70+ wpadają :P Ja dziś widziałem w nearby Abrę i Magnemite''a, ale nie udało sie wytropić :(

Dnia 15.07.2016 o 18:59, Rick napisał:

P.S. A, mam chyba póki co 3 lvl.

Ja dziś wbiłem lvl 6 :) Zostawiłem też jednego poke''a w sojuszniczym gymie i zgarnąłem nagrodę - 500 pyłu i 10 monetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 18:59, Rick napisał:

Gildia idzie w team Mystic więc i ja się dołączę. ;)


Ja dla odmiany poszedłem w team Valor, wolałem mieć Moltresa w logo :P

Gram już od kilku dni, 11 lvl, 35 złapanych różnych pokemonów, najsilniejszy Pidgeot z CP 677.

W mojej okolicy najliczniejsze pokemony to Pidgeye, Rataty, Spearowy, Weedle. W okolicy mojego miejsca pracy za to jest zatrzęsienie Hypno. Dosyć często można spotkać też Eevee, jednego już wyewoluowałem we Flareona. A z rzadkich pokemonów to udało mi się złapać dzikiego Squirtle, Meowth czy Jigglypuffa. Wnioskuję, że są rzadkie, bo to jedyny raz jak je widziałem =p
Ostatnio ktoś złapał koło mojej pracy Snorlaxa :< Chciałbym go mieć, ale jak tam poszedłem następnego dnia to już nie było żadnego :(

Ogólnie gra bardzo fajna i świetnie mi się uzupełnia z chodzeniem do pracy, dziennie robię z 7 km piechotą idąc do pracy i łapanie pokemonów fajnie umila mi ten nudny czas :P a i jajka często się wykluwają, jeszcze 1km spacerku i pierwsze dziesięciokilometrowe jajo mi się wykluje :]
Pokestopów po drodze też mam pełno i ostatnio chodzę z zapchanym ewkipunkiem... bardzo blisko mieszkania mam też gyma, tak z kilkadziesiąt metrów, ale niestety nie łapię się z mieszkania w jego zasięg :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 13:40, Kadaj napisał:

Jejku, każdy pseudonim zajęty. Pochlastać się można. : /

Też miałem ten problem xD Nawet mój zastępczy nick, którego nikt w internecie nie używa jakimś cudem był zajęty, heh. Zbyt dużo userów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 13:29, Outlander-pro napisał:

Od dziś Pokemon GO oficjalnie dostępne w Polsce :)


Szkoda, że mój telefon jest nieobsługiwany (mimo, że gra i tak chodzi dobrze) i dalej będę musiał ręcznie ściągać apk aby zaktualizować grę :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten element losowości w CP jest cokolwiek irytujący. Np. Poliwhirl jest słabszy od Oddisha :D Będzie śmiesznie, jak ktoś będzie miał szczęście i złapie np. Caterpie z 1000 CP ;)

Jest jakaś reguła co do jajek? Np. że z tych co trzeba inkubować dłużej, wykluwa się coś mocniejszego, czy też losowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 15:26, maniekk napisał:

Jest jakaś reguła co do jajek? Np. że z tych co trzeba inkubować dłużej, wykluwa się
coś mocniejszego, czy też losowo?

Znalazłem takie coś http://i.imgur.com/XnIvnlC.png
Tylko nie wiem czy z 10km jajka można tylko te 10km czy też i te z 5km i 2km, ale wydaje mi się, że nie. Sam dziś wyklułem pierwszy raz jajo 10km i miałem Mr.Mime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noż kurde, ja pracuję w domu i w sumie nie mam potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Muszę się z kimś na jakieś "piwko" umówić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 16:05, Outlander-pro napisał:

No i serwery leżą, kolejna fala graczy chce grać!

Tyle wysiłku w wymyślaniu pseudonimu, a na koniec i tak nie można się zalogować. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 18:15, Kadaj napisał:

> No i serwery leżą, kolejna fala graczy chce grać!
Tyle wysiłku w wymyślaniu pseudonimu, a na koniec i tak nie można się zalogować. ;d


Serwery właśnie ruszyły z tego co widzę :P Zatem próbuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 18:37, Outlander-pro napisał:

Serwery właśnie ruszyły z tego co widzę :P

Niestety nie u mnie. ;p

20160716185702250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2016 o 18:57, Kadaj napisał:

Niestety nie u mnie. ;p

Nie wiem co wy macie z tymi problemami, u mnie działa normalni. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 20:40, Rick napisał:

Nie wiem co wy macie z tymi problemami, u mnie działa normalni. Ciekawe...

Mistrzom pokemon blokują tymczasowo dostęp, żeby cała reszta choć przez chwilę mogła się bawić. xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj złapałem Ratata, który stał na moim kocie :P
Poza tym nie do końca rozumiem działanie tej gry. Czy muszę mieć cały czas włączony internet? A co z GPS? Mogę mieć telefon w kieszeni i wyciągnąć, jak np. mi zawibruje, czy muszę patrzeć w ekran? Jeśli muszę się gapić w ekran, to po 1. Dużo baterii zejdzie, po 2. Pokemon GO + rower to raczej słaby pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 21:57, 8bit napisał:

Ja dzisiaj złapałem Ratata, który stał na moim kocie :P
Poza tym nie do końca rozumiem działanie tej gry. Czy muszę mieć cały czas włączony internet?
A co z GPS? Mogę mieć telefon w kieszeni i wyciągnąć, jak np. mi zawibruje, czy muszę
patrzeć w ekran? Jeśli muszę się gapić w ekran, to po 1. Dużo baterii zejdzie, po 2.
Pokemon GO + rower to raczej słaby pomysł.


Tak, caly czas musi chodzić internet, gps, a appka musi być włączona. Możesz za to włączyć tryb "battery save" w opcjach, który sprawia, że jeśli trzymasz telefon do góry nogami, to wygasza się ekran. No ale zawibruje Ci jeśli znajdzie poka obok Ciebie. Mają się pojawić jakieś dedykowane gadżety, które wspomagają granie z tego co wiem.

Apka jest bardzo bateriożerna, zapewne też zależy jak pojemną masz baterię, i czy jest w miarę nowa. Pokemon GO z rowerem może dawać radę, no ale jeśli miałbyś się gapić cały czas na ekran, to możesz sobie zrobić krzywdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 21:57, 8bit napisał:

Jeśli muszę się gapić w ekran, to po 1. Dużo baterii zejdzie,


No niestety taka to wada pokemon go, trzeba być dosyć aktywnym w graniu. Sam teraz 2-3 razy dziennie muszę baterię ładować, bo bateria schodzi jak szalona i telefon mocno się grzeje. Dla oszczędności baterii można wyłączyć AR, wtedy przynajmniej za użycie aparatu nie będzie zżerać baterii :P
Ogólnie to producenci power banków pewnie zacierają ręce, popyt musiał sporo wzrosnąć na te urządzenia =p


https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/4t1wz9/ran_into_a_guy_with_the_largest_battery_bank/ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować