Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 12:25, castlerock napisał:

to teraz musisz jeszcze Mroczne tajemnice zaliczyć - a warto :)


Z tego co wiem to szerszeń45 nie będzie w mroczne tajemnice grał no chyba, że się mylę bo ja na pewno w żadnego moda nie zagram bo dla mnie najlepsza jest fabuła, którą nam przygotowali twórcy. Jeszcze w żadnego moda nie grałem i nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:36, wdowiakm napisał:

> to teraz musisz jeszcze Mroczne tajemnice zaliczyć - a warto :)

Z tego co wiem to szerszeń45 nie będzie w mroczne tajemnice grał no chyba, że się mylę bo ja
na pewno w żadnego moda nie zagram bo dla mnie najlepsza jest fabuła, którą nam przygotowali
twórcy. Jeszcze w żadnego moda nie grałem i nie zamierzam.


dziwne podejście wdowiak, poziomki odwaliły kawał dobrej roboty i szczerze mówiąc ja bez MT w gołą podstawke już chyba nigdy nie zagram. za biedna mi się wydaje.
ale skoro nie zamierzasz....nawet nie próbuję cię zrozumieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:40, castlerock napisał:

dziwne podejście wdowiak, poziomki odwaliły kawał dobrej roboty i szczerze mówiąc ja bez MT
w gołą podstawke już chyba nigdy nie zagram. za biedna mi się wydaje.
ale skoro nie zamierzasz....nawet nie próbuję cię zrozumieć ;)


A dlaczego dziwne? Nie mówię, że poziomki źle coś zrobiły ja po prostu wolę oryginalna fabułę ;)
Ale może kiedyś się skuszę czas pokarze na razie nie zamierzam wgrywać tego moda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:44, wdowiakm napisał:

> dziwne podejście wdowiak, poziomki odwaliły kawał dobrej roboty i szczerze mówiąc ja bez
MT
> w gołą podstawke już chyba nigdy nie zagram. za biedna mi się wydaje.
> ale skoro nie zamierzasz....nawet nie próbuję cię zrozumieć ;)

A dlaczego dziwne? Nie mówię, że poziomki źle coś zrobiły ja po prostu wolę oryginalna fabułę
;)
Ale może kiedyś się skuszę czas pokarze na razie nie zamierzam wgrywać tego moda ;)


nie będe cie namawiał ale MT tej oryginalnej fabuły wcale nie zabieraja tylko ją rozbudowuja, tak jak NK a chyba nawet bardziej - mam wrażenie że gdyby jacyś profesjonalisci dopracowali MT byłby z nie o wiele lepszy dodatek niż NK do G2
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:50, castlerock napisał:

nie będe cie namawiał ale MT tej oryginalnej fabuły wcale nie zabieraja tylko ją rozbudowuja,
tak jak NK a chyba nawet bardziej - mam wrażenie że gdyby jacyś profesjonalisci dopracowali
MT byłby z nie o wiele lepszy dodatek niż NK do G2
pozdr.


Nie namawiasz ale powoli przekonujesz ;] A powiedz mi czy są jakieś ciekawe questy i co zostało rozwinięte lub zmienione? Oraz co muszę mieć żeby zagrać w tego moda (grę posiadam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:13, wdowiakm napisał:

> a powiedzcie mi jeszcze czy jak wypełniłem już wszystkie zadania w Starym Obozie, zdałem
test
> i zostałem przyjęty do Starego Obozu nadal mogę wypełnić misje w Bractwie i Nowym Obozie
(starać
> się o przyjęcie) bo coś mi się wydaje że nie bo np nie mogę w Bractwie wypełnić misji
z Dustym
> a w Nowym Obozie szef nie daje zadań a podobno to od niego zależy czy zostanę przyjęty
???

Nie nie możesz wypełniać tych zadań o przyjęcie do Nowego Obozu czy Obozu Sekty. Mogłeś je
wypełnić dopiero jak starałeś się o przyjęcie do któregoś z obozów a jak już się zdecydowałeś
to niestety nie ma możliwości wypełnienia tych zadań.


szkoda, dużo expa przez to straciłem ??? chyba będę musiał po lasach więcej pochodzić ;)

czyli teraz rozpocznę II rozdział ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:58, wdowiakm napisał:

> nie będe cie namawiał ale MT tej oryginalnej fabuły wcale nie zabieraja tylko ją rozbudowuja,

> tak jak NK a chyba nawet bardziej - mam wrażenie że gdyby jacyś profesjonalisci dopracowali

> MT byłby z nie o wiele lepszy dodatek niż NK do G2
> pozdr.

Nie namawiasz ale powoli przekonujesz ;] A powiedz mi czy są jakieś ciekawe questy i co zostało
rozwinięte lub zmienione? Oraz co muszę mieć żeby zagrać w tego moda (grę posiadam)?


Dużo by opowiadać ale chyba cały temat wyczerpano na:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20505&tpage=1

gdzieś tak od 10ej zaczyna sie merytoryczna dyskusja, poczatek to takie oczekiwanie ale wyjasniają jak zainstalowac i takie tam.

a w najwiekszym skrócie to dołożono obóz przemytników, obóz przed kopalnią, obóz fanatyków arene wicznego ognia, obóz łowców orków, świątynię pradawnych i cały ich podziemny świat
masa nowych itemów, nowi npce, potwory nawet orki elity są chyb ponad setka nowych questów, tekstury z g2 pewne uoskonalenia w systemie nauki, ekwipunek -wizualnie rodem z g2, ogólnie to kilkadziesiat godzin nowej zabawy doszło.
minus -to brak dubbingu -tylko napisy w nowych kwestiach, są i bugi ale już chytba ze dwa patche wypuścili (najlepiej je od razu zainstalować) no i troche błędów ort. jest, ale to najmniejszy problem.
uff to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Słyszałem kiedyś o tym modzie, ale nie wiedziałem że "już" wyszedł... Zresztą zainteresowałeś mnie nim i sobie go właśnie ściągam. Widzę, że grałaś więc może wiesz czy wątek główny się jakoś zasadniczo zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i uwielbiam piosenke in extremo "gothic theme'' - od drugiego rozdziału kapela ta daje koncert na podwyższeniu (z szubienicą)przy wejściu do zamku - urzekł mnie ten kawałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 13:06, protason napisał:

szkoda, dużo expa przez to straciłem ??? chyba będę musiał po lasach więcej pochodzić ;)

czyli teraz rozpocznę II rozdział ?


Troszkę straciłeś ale nie przejmuj sie tym ;) Rozdział drugi zacznie sie gdy pójdziesz do Obozu sekty ;)

castlerock -----> dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 13:19, wdowiakm napisał:

> szkoda, dużo expa przez to straciłem ??? chyba będę musiał po lasach więcej pochodzić
;)
>
> czyli teraz rozpocznę II rozdział ?

Troszkę straciłeś ale nie przejmuj sie tym ;) Rozdział drugi zacznie sie gdy pójdziesz do Obozu
sekty ;)

castlerock -----> dzięki ;)


drobiazg, nie ma to jak obiektywizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyzwiesz Kharima dwa razy i dwa razy dostaniesz od niego w skórę to Scatty''emu zaimponuje twoja odwaga i cię poprze. Kharima można pokonać w 1 rozdziale (Scatty będzie jeszcze szczęśliwszy) ale jest to niezwykle trudne - wymaga posiadania dużo siły, jakiejś dobrej broni (np łomotacza), mistrzostwa w walce bronią jednoręczną i kilku prób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:26, popcorn napisał:

> No a ja mam problem - walczylem na arenie ale nikogo nawat nie zranilem, murdrag powalil
mnie
> 1 ciosem a ja mu nic nie moglem zrobic - czy to normalne??
Po pierwsze nie Murdrag tylko Mordrag, a poza tym to on nie walczy na arenie tylko Kharim:)
. Jest to normalna sytuacja.

wiem ze mordrag nie walczy na arenie, chodzilo mi ze i mordrag i kharim i jeszcze jeden na arenie są po prostu niesmiertelni, ale dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 13:34, Karharot napisał:

Jeśli wyzwiesz Kharima dwa razy i dwa razy dostaniesz od niego w skórę to Scatty''emu zaimponuje
twoja odwaga i cię poprze. Kharima można pokonać w 1 rozdziale (Scatty będzie jeszcze szczęśliwszy)
ale jest to niezwykle trudne - wymaga posiadania dużo siły, jakiejś dobrej broni (np łomotacza),
mistrzostwa w walce bronią jednoręczną i kilku prób.

Ja wyzwałem go tylko raz (dostałem łomot) i zaimponowałem Scatty''emu odwagą ... Mi tylko raz udało się go pokonać, ale takim fuksem że szok ... Zablokował się, a ja prawo, lewo, prawo, lewo itd... ;D aż w końcu dostał łomot ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są nieśmiertelni. Kharima można pokonać a Mordrag może zginąć (jeśli np. w czasie gdy eskortuje nas do Nowego Obozu napuścimy na niego zębacze). Kirgo (ten drugi koleś z którym można walczyć na arenie) też może zostać pokonany - jest zresztą o wiele łatwiejszym przeciwnikiem niż Kharim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:52, Karharot napisał:

Nie są nieśmiertelni. Kharima można pokonać a Mordrag może zginąć (jeśli np. w czasie gdy eskortuje
nas do Nowego Obozu napuścimy na niego zębacze). Kirgo (ten drugi koleś z którym można walczyć
na arenie) też może zostać pokonany - jest zresztą o wiele łatwiejszym przeciwnikiem niż Kharim.

ale w czasie przyjecia do obozu JA nie moge ich zabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic ma bardzo prosty system obliczania obrażeń zadanych przeciwnikowi vs jego klasa pancerza. Jeśli klasa pancerza przeciwnika wynośi 30 przeciwko danemu typowi obrażeń a Ty użyjesz przeciwko niemu broni która zsumowana z twoją siłą zada mu 35 takich obrażeń to przeciwnik otrzyma 5 pkt damagu. Jeśli więc Kharim ma np. 55 pancerza a ty zadajesz mu jednym ciosem 40 obrażeń to w efekcie twoje ciosy nie mają żadnego efektu. Dlatego właśnie aby go pokonać musisz mieć sporo siły i dobrą broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 16:13, Karharot napisał:

Gothic ma bardzo prosty system obliczania obrażeń zadanych przeciwnikowi vs jego klasa pancerza.
Jeśli klasa pancerza przeciwnika wynośi 30 przeciwko danemu typowi obrażeń a Ty użyjesz przeciwko
niemu broni która zsumowana z twoją siłą zada mu 35 takich obrażeń to przeciwnik otrzyma 5
pkt damagu. Jeśli więc Kharim ma np. 55 pancerza a ty zadajesz mu jednym ciosem 40 obrażeń
to w efekcie twoje ciosy nie mają żadnego efektu. Dlatego właśnie aby go pokonać musisz mieć
sporo siły i dobrą broń.

sprawdzilem i przy sile 20, mieczu thourusa i pancerzu gomeza nic mu nie moge zrobic (1 rozdzial - z kodami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 16:13, Karharot napisał:

Gothic ma bardzo prosty system obliczania obrażeń zadanych przeciwnikowi vs jego klasa pancerza.
Jeśli klasa pancerza przeciwnika wynośi 30 przeciwko danemu typowi obrażeń a Ty użyjesz przeciwko
niemu broni która zsumowana z twoją siłą zada mu 35 takich obrażeń to przeciwnik otrzyma 5
pkt damagu. Jeśli więc Kharim ma np. 55 pancerza a ty zadajesz mu jednym ciosem 40 obrażeń
to w efekcie twoje ciosy nie mają żadnego efektu. Dlatego właśnie aby go pokonać musisz mieć
sporo siły i dobrą broń.


Ciekawe informacje - nigdy się nie zastanawiałem nad głębszym rozszyfrowaniem systemu zadawania obrażeń. Teraz jak patrze na te przykładowe wyliczenia to faktycznie wydaje się to logiczne (no i oczywiście bardzo proste). Wzór te przyda się teraz - kiedy gram ponownie w pierwszą część Gothic''a wraz z mod''em "Mroczne tajemnice" ;P Tak nawiasem to gierkę wszystkim polecam - w razie problemów również będę się starał udzielać na nie odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować