Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 19:05, wiedx1 napisał:

mam pytanko 1 raz wziałem sie ostro za przejście gothica bez kodów:
czy da sie używać akrobatyki tak aby zawsze udawał sie ten lepszy skok ??

o ile będziesz skakał z miejsca, zawsze będziesz go wykonywał. Ale na naprawdę wielkie odległości nie licz, to się przydaje głównie do przeskakiwania pułapek, no i raz, że nie padasz jak kłoda a dwa, że tracisz mniej zdrowia przy upadku z dużej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:22, zadymek napisał:

> mam pytanko 1 raz wziałem sie ostro za przejście gothica bez kodów:
> czy da sie używać akrobatyki tak aby zawsze udawał sie ten lepszy skok ??
o ile będziesz skakał z miejsca, zawsze będziesz go wykonywał. Ale na naprawdę wielkie
odległości nie licz, to się przydaje głównie do przeskakiwania pułapek, no i raz, że
nie padasz jak kłoda a dwa, że tracisz mniej zdrowia przy upadku z dużej wysokości.

teraz jestem w 2 akcie ale to przyda mi sie w 3 akcie(hmm moze 4)

Spoiler

jak z gornem ide do tej fortecy tam u gory jest taka skrzynia i tylko skokiem do niej dojde i chyba w tej wierzy z lesterem gdy musze zdjac kamien ogniskujacy


nie wierze żeby komuś przeszkadzalo ze podalem kawalek fabuly ale zrobie ten spojler ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

kamień to ty zdejmiesz zwojem telekinezy który dostaniesz od Laresa (uczeń porusza przedmioty ręcami i nogami a mistrz siłą woli czy coś takiego ;D)


jak spojler to spojler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:26, wiedx1 napisał:

teraz jestem w 2 akcie ale to przyda mi sie w 3 akcie(hmm moze 4)

Spoiler

jak z gornem ide
do tej fortecy tam u gory jest taka skrzynia i tylko skokiem do niej dojde i chyba w
tej wierzy z lesterem gdy musze zdjac kamien ogniskujacy


nie wierze żeby komuś przeszkadzalo ze podalem kawalek fabuly ale zrobie ten spojler
...

Spoiler

To trzeba z ta kolumną kombinować...może kula ognia, może miecz albo coś...nie pamietam dokładnie :/ I po niej przejdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:32, Gothic 12 napisał:

Spoiler

To trzeba z ta kolumną kombinować...może kula ognia, może miecz albo coś...nie pamietam
dokładnie :/ I po niej przejdziesz


Spoiler

inni to mogą sobie kombinować, dla przykładu u mnie zawsze przewraca się nie w tą stronę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:32, Gothic 12 napisał:

> teraz jestem w 2 akcie ale to przyda mi sie w 3 akcie(hmm moze 4)

Spoiler

jak z gornem
ide
> do tej fortecy tam u gory jest taka skrzynia i tylko skokiem do niej dojde i chyba
w
> tej wierzy z lesterem gdy musze zdjac kamien ogniskujacy


> nie wierze żeby komuś przeszkadzalo ze podalem kawalek fabuly ale zrobie ten spojler

> ...
Spoiler

To trzeba z ta kolumną kombinować...może kula ognia, może miecz albo coś...nie pamietam
dokładnie :/ I po niej przejdziesz



hmm o jakiej kolumnie mowisz czyzbym cos ominal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:26, wiedx1 napisał:

teraz jestem w 2 akcie ale to przyda mi sie w 3 akcie(hmm moze 4)

Spoiler

jak z gornem ide
do tej fortecy tam u gory jest taka skrzynia i tylko skokiem do niej dojde i chyba w
tej wierzy z lesterem gdy musze zdjac kamien ogniskujacy


a tam, to się dostałem "na wyskok", beż żadnej akrobatyki, wystaczy skoczyć tak, by przy wyskoku zachaczyć nogą o postument i wystrzeliwuje nas jak z procy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:44, zadymek napisał:

> hmm o jakiej kolumnie mowisz czyzbym cos ominal ?
>
a co nie stoi tam nad przepaścią?

hmm za bardzo nei pamietam (i nigdy nie probowalem) teraz jestem na poczatku 2 aktu(koncu 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A fabula gry zostanie automatycznie przeniesiona do danego rozdziału? Czy jak to działa? Zaraz sprawdzę i zobaczymy co z tego wyjdzie... Tak czy inaczej dziękuje za pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:52, boduczek napisał:

A fabula gry zostanie automatycznie przeniesiona do danego rozdziału? Czy jak to działa?
Zaraz sprawdzę i zobaczymy co z tego wyjdzie... Tak czy inaczej dziękuje za pomoc ;-)

No chyba niestety tak. Fabuła zostanie przeniesiona do danego rozdziału. Ale wiesz co? Jak żadna z tych metod nic nie da to po prostu zagraj w Gothica II Noc Kruka. W I magia nie jest taka specjalnie silna(przynajmniej według mnie bo jak grałem magiem to zaklęcia były albo słabe albo powolne np. fala śmierci Uriziela lub deszcz ognia były potwornie wolne. W każdym razie magia nie przypadła mi do gustu w I.). A za to w NK jest super. Jak se zrobisz na samym początku tak z 2500 punktów many plus tak z 1200 pkt. życia masz przednią zabawę do samego końca gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Miałeś rację, wystarczyło przenieś się do innego rozdziału :) A w G1 magia faktycznie jest DUŻO słabsza niźli w G2 /G2 NK. Tchnienie śmierci jakieś takie słabe się wydaje, deszcz ognia długo się ''''tworzy'''' ;d Chyba sobie wrócę do Gothica 2 NK ,żeby się troszkę rozerwać ;d

PS. Ja zawsze robiłem sobie 10 tyś many ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:32, boduczek napisał:


Miałeś rację, wystarczyło przenieś się do innego rozdziału :) A w G1 magia faktycznie
jest DUŻO słabsza niźli w G2 /G2 NK. Tchnienie śmierci jakieś takie słabe się wydaje,
deszcz ognia długo się ''''tworzy'''' ;d Chyba sobie wrócę do Gothica 2 NK ,żeby się
troszkę rozerwać ;d

PS. Ja zawsze robiłem sobie 10 tyś many ^^


No 10 tys. many to fajna sprawa ale ja nie lubię jak jest tak łatwo. Bo wtedy nie masz żadnych ograniczeń o to dość nudny i proste. Ale to tylko moje skromne zdanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:18, Desann235 napisał:

/..../

Jak się przechodzi pierwszy raz to nie powinno się korzystać z kodów ;d ja za 3 czy 4 razem używam maks kodów do zabawy ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:25, mlynar911 napisał:

> /..../
Jak się przechodzi pierwszy raz to nie powinno się korzystać z kodów ;d ja za 3 czy 4
razem używam maks kodów do zabawy ;d


No tak ale ja nie mówię że pierwszy raz przechodziłem z kodami. Dopiero za około 3 razem zacząłem grać z cheatami, a dopiera za 5 razem poznałem prawie wszystkie kody do gry. Bo według mnie przechodzenie gry na kodach to po prostu oznacza brak umiejętności w graniu w daną grę. A jeśli się nie umie jej przejść bez kodów to w ogóle nie powinno się jej kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Ale boduczek już przeszedł grę jakby co ;d Ja teraz jak gram sobie to używam kodów pod "K" i "F8" żeby szybcej się przemieszczać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też praktycznie cały czas tych kodów używam.Jest taka recepta żeby sobie gry nie popsuć ,trzeba najpierw bez kodów przejść a potem z kodami,kiedyś już to mówiłem ale powtórzę kody mogą wydłużyć pociechę z gry ale mogą też ją popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:52, gto65 napisał:

Ja też praktycznie cały czas tych kodów używam.Jest taka recepta żeby sobie gry nie popsuć
,trzeba najpierw bez kodów przejść a potem z kodami,kiedyś już to mówiłem ale powtórzę
kody mogą wydłużyć pociechę z gry ale mogą też ją popsuć.

Ja wieele razy przeszedłem grę, lecz mimo to nie używam kodów, nawet jak gram na rozróby...zawsze to lepiej samemu podpakować, a potem rozwalił w pył kolonię...raz tylko użyłem kodów do przejścia za bariarę(na placu wymian) byliście? ;> Fajnie...ale tak trochę dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować