Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

caly swiat gothic 3 podobnie jak obliviona jest uzupelniany (wczytywany) na biezaco, czyli bez zadnych ekranow ladowania po przejsciu kilku krokow i za to odpowiada ram, za wczytywanie calego swiata.
Przy g3 1024 to minumun, jesli chcesz w miare plynnie pograc, ja gram w ang. wersje na bartonie 2500+, 1gb ram, radeonx850pro 256/256 w rozdzielczosci 1024x768 na medium detalach i chodzi spoko

Dnia 20.10.2006 o 21:34, mightysquirrel napisał:

A na co dokładnie wpływa RAM ? Decyduje o tym, czy gra sie włączy, jakie będą FPSy ? Bo jak
na razie to wynika że z 512 to się gra nawet nie wlączy O_o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 15:32, knight88 napisał:

caly swiat gothic 3 podobnie jak obliviona jest uzupelniany (wczytywany) na biezaco, czyli
bez zadnych ekranow ladowania po przejsciu kilku krokow i za to odpowiada ram, za wczytywanie
calego swiata.
Przy g3 1024 to minumun, jesli chcesz w miare plynnie pograc, ja gram w ang. wersje na bartonie
2500+, 1gb ram, radeonx850pro 256/256 w rozdzielczosci 1024x768 na medium detalach i chodzi
spoko

> A na co dokładnie wpływa RAM ? Decyduje o tym, czy gra sie włączy, jakie będą FPSy ? Bo
jak
> na razie to wynika że z 512 to się gra nawet nie wlączy O_o ?

no czyli mi też na medium pójdzie, ale ciekaw jestem czy przy 1 gb ram na max da się grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto już gra w Gothica III i ma kartę graficzną GeForce 7600GT, czy Ci działa na tej karcie?? ponieważ chcę kupic tego GeForce`a ale nie wiem czy mi pójdzie Gothic III, ponieważ testach niemieckiego WOG`a (www.worldofgothic.de) nie ma tam zamieszczonej tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie. Z Gothiciem jest taki problem, że muli nawet na 2GB RAM. Miałem przyjemność(?) grać w wersję angielską i niestety wolę poczekać na 2 patcha, który ukaże się za 5-6 tygodni, gdyż nie chcę psuć sobie radości z gry. Ale EK zamówiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe pytanie-Bidasek uświadomił mi że na moim kompie G3 niepójdzie.Niech ktoś obczajony powie mi czy do mojego kompa da się dołączyć GeForca 7600GT? Musze to wiedzieć bo mam fundusze na jego kupno.Z góry dziękuje za odpowiedz>(ps. moj komp to-AMD Athlon 2500+,GeForce 4 FX 5200,1GB RAM, pł. główna ASRock K7S8X v3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 17:53, Martin3 napisał:

Mam nowe pytanie-Bidasek uświadomił mi że na moim kompie G3 niepójdzie.Niech ktoś obczajony
powie mi czy do mojego kompa da się dołączyć GeForca 7600GT? Musze to wiedzieć bo mam fundusze
na jego kupno.Z góry dziękuje za odpowiedz>(ps. moj komp to-AMD Athlon 2500+,GeForce 4 FX
5200,1GB RAM, pł. główna ASRock K7S8X v3).


To bidasek wprowadził cie w błąd ponieważ na tym kompie G3 ci pójdzie, ale możesz mieć problemy z prockiem, na tym GeForce gra pójdzie ci ale na minimalnych detalach, więcej info znajdziesz na www.worldofgothic.pl i na www.gothic.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanko czy tak na oko pujdzie na mojim kompie na minimalnych ??

AMD Sempron(tm) 2400+
768 Ram
Radeon 9550


Prosze o szybka Odpowiec

Z Góry dziekuje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morze i pójdzie ale Oblivion ma podobne wymagania i jak włączyłem to sie tak cieło że niedało się ruszyć!!! Potrzebna mi jakaś karta graficzna!!!Mam kase tylko niewiem co kupić i co podejdzie do mojego kompa???Pomużcie prosze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 06:35, Martin3 napisał:

Morze i pójdzie ale Oblivion ma podobne wymagania i jak włączyłem to sie tak cieło że niedało
się ruszyć!!! Potrzebna mi jakaś karta graficzna!!!Mam kase tylko niewiem co kupić i
co podejdzie do mojego kompa???Pomużcie prosze.......


Ile masz tej kasy?? I rozumiem że masz złącze AGP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam

Pentium D 930 (2x3Ghz-dwurdzeniowy)
1Gb Ramu 667 Mhz
GF 6600GT z silent pipe


:P:P:P


pódzie mi na średnich bez problemu...
A jak coś to licze na dobre chłodzenie i się karte troche podkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem nowego GF 7900GTO. Na kompie mam 1GB RAM i Athlona 3500+. Nawet jak G3 na full mi nie
pójdzie to zadowolę sie medium detale. Jakby ktoś chciałby wymieniać kartę graficzną to niech poczeka na
MS Windows Vista i DX 10. Pewnie wtedy ceny kart spadną na łeb, a te bez DX 10 i Pixel Shader 4.0 to będą śmiecie.
Ja osobiście jestem z mego GF zadowolony, ale pewnie zestarzeje się szybciej niż kobieta. Tak czy siak w przyszłym
roku zmienię albo całego kompa, albo tylko procka, plyte główną i RAM. Zależy od rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 15:37, Martin3 napisał:

Już mam rozwiązanie. Kupuje GeForce 7600 GS . Za karte
dam ok 500zł ale pogram na 100%. (ps.wypasiona gra jest tego warta)


Znaczy, że kupisz G3 na 100%, czy że chcesz by chodził na 100%???
Sory, że spamuje, ale tak z ciekawości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymagania Gothic III nie są wcale przesadzone! Spójrzcie na scrrenshoty. Mam na chwilę obecną Pentium 4 2,7 GHz, 512 MB RAM i kartę grafiki nędzną niestety ATI Radeon 9200 SE 128 Mb. Z tego co pamiętam II się na tym zacinała a jest sto lat za murzynami do Gothic 3. Moim zdaniem aby popykać w G3 trzeba się zaopatrzyć w moim przypadku w warte z 1000 zł zabawki, mam na myśli kartę ATI Radeon X1650 PRO 256 MB i oczywiście w kość RAM o pojemności 1024 MB. Bo przeżywać mękę długich loadingów i ciągłego zacinania oraz spowalniania gry w chwilach walk to nie ma sensu.
A grać na średnio-niskich detalach to bzdura! Po co? Ta gra to akcja (z 40%) i przede wszystkim efekty wizualne (60%). Tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować