Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2006 o 22:53, 777misiek napisał:

Witam, pojdzie gothic na moim staruszku?
AMD Athlon XP, 2066 MHz (12.5 x 165)
1,5 GB ram
RADEON 9200 SE (128 MB)

z gory dzieki za odp :)


twoja karta graficzna - może mieć wieeeelki problem reszta jeszcze jako tako ale grafę mógłbyś wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:11, scott napisał:

> Witam, pojdzie gothic na moim staruszku?
> AMD Athlon XP, 2066 MHz (12.5 x 165)
> 1,5 GB ram
> RADEON 9200 SE (128 MB)
>
> z gory dzieki za odp :)

twoja karta graficzna - może mieć wieeeelki problem reszta jeszcze jako tako ale grafę mógłbyś
wymienić

Mam zamiar kupic geforce 7600 GT :) moze bedzie smigac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 13:53, 777misiek napisał:

>
Mam zamiar kupic geforce 7600 GT :) moze bedzie smigac :)


owszem zdecydowanie lepsze rozwiązanie - przy tej grafice powinieneś już dość komfortowo pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Przeglądałem 4um i wydaje mi sie ten temat najodpowiedniejszym miejscem na moje pytanie.
Czy będe miał porblemy z Gothic''iem 3 na:
GeForce 6600GT
512RAM
AMD 64 2600+
Z góry dzięki za odpoiwedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Cały ten temat, wiele postów i (przynajmniej dla mnie) brak konkretnej odpowedzi. Wybacz jeśli czegoś nie rozumiem, ale na forum( już nie 4um :P) jest wiele różnych opini, stąd chciałem odpoiwedzi wprost. Krótko, czy ODPALĘ Gothica i jeżeli tak to NA JAKICH DETALACH żeby w miarę ładnie chodziło - nie mówie o pełnej płynności.

P.S. Trochę wyrozumiałości proszę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sola w oku Twojego confingu jest 512 RAMu ;/ jesli dobrze pamietam to minimum to 1GB (zalecane nawet 1,5 giga) bo reszta sprzetu spokojnie udzwignie gre na medium, ale jak mowie, ten RAM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. tak sie sklada ze mam gothic 3 po angielsku i z zainstalowanym pathem gralem na wysokich, w rozdzielczosci 1152x864 jedynie mam gęstość trawy troche zmniejszoną i filtrowanie anizotropowe na x2. moj komp to sepmpron 2800+64bit podkrecony z 1.6ghz na 2.2ghz 1,5gb ram ddr 400mhz i karta graficzna radeon x1600pro na agp, ktory nie jest po podkrecaniu. i gra chodzi wmiare plynnie, ale czesto są zrywki przez niedobór ramu i słabą szyne danych w karcie graficznej ktora wynosi tylko 128bit. a niektorzy pisza ze na 3gb radeonie x1900xt i athlonie 3800+ gra chodzi tragicznie, a to sciema albo maja kompa zasyfionego, ja prawde mowiąc tez mam maly balagan na dysku ale da sie grac, jedynie przez ramy troche przyszarpnie czasami ale FPS oscyluje okolo 20fps, w jaskiniach do 30dochodzi, a minimalnie zauwyazylem 17 ale gra i tak wtedy jeszcze nie zarywa i moim zdaniem da sie grac, powtarzam ustawienia na maxa tekstury, shadery i inne rzeczy, zmienjszona jedynie gęstość trawy o jeden stopień i filtrowanie anizotropowe nie jest na maxa tylko x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na co dokładnie wpływa RAM ? Decyduje o tym, czy gra sie włączy, jakie będą FPSy ? Bo jak na razie to wynika że z 512 to się gra nawet nie wlączy O_o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:34, mightysquirrel napisał:

A na co dokładnie wpływa RAM ? Decyduje o tym, czy gra sie włączy, jakie będą FPSy ? Bo jak
na razie to wynika że z 512 to się gra nawet nie wlączy O_o ?



RAM będzie (chyba :)) wpływał na ścinki, bo na RAM idzie cały świat. (W mwolnym tłumaczeniu go wszyscy kupują :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 10:17, Martin3 napisał:

Mój komputer to AMD Athlon 2500+,GeForce 4 FX 5200,1GB RAM.Czy na moim kompie pujdzie na minimalnych
detalach? Proszę o odpowiedz, i z góry dziękuje.

Z procesorem i rozmiarem pamięci RAM nie powinno być problemów, aczkolwiek z GF FX5200 może być (mówiąc bez ogródek) kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja, która powinna już udźwignąć Gothic 3, aczkolwiek nie pozwoli się cieszyć szczegółową grafiką:
# CPU: Pentium 4 2GHz / AMD 2000+
# RAM: 512 MB
# GPU: GeForce 3 / Radeon 8500 (64 MB)
# OS: Win2k / ME / XP / Vista
# Napęd: DVD-ROM

Konfiguracja optymalna, która zapewni grywalność na najwyższym poziomie detali: (włączone wszystkie opcje graficzne)
# CPU: Pentium 4 3GHz / AMD 3000+
# RAM: 1024 MB
# GPU: Geforce 6800 GT / Radeon X800 Pro *
# OS: Win2k / ME / XP / Vista
# Napęd: DVD-ROM

*) Do płynnej gry ze średnim stopniem szczegółowości powinny wystarczyć karty graficzne GeForce 5900 / Radeon 9800 PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są już stare i nieaktualne wymagania. Najnowsze są takie:

Minimalne:

1. Windows(R) 2000/XP
2. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
3. 1024 MB RAM
4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
6. DirectX(R) 9,0c
7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
8. napęd DVD

Zalecane:

1. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
2. 1,5 GB RAM
3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 15:09, Mr Black napisał:

To są już stare i nieaktualne wymagania. Najnowsze są takie:

> Minimalne:

Dnia 25.10.2006 o 15:09, Mr Black napisał:


1. Windows(R) 2000/XP
2. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
3. 1024 MB RAM
4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
6. DirectX(R) 9,0c
7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
8. napęd DVD


To są bzdury, ze to sa minimalne. Moj kolega ma Gothica 3 z angli i na pudełku są wymagania takie jak kolega podał powyzej. I ma kompa AMD athlon 2000+ Radeon 9800, 512mb
i Gothic 3 chodził mu lądnie na takich ustawieniach:
-rodzielczość 1024x768
-Detale Low
-Textury Low
-powylanczane cienie, Antyalasing, rózne efekty.
Normalnie mu sie wogule nie tnie chyba, ze jest jakas zadyma czy wejdzie do lasu to sieprzytnie dość ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować