Zaloguj się, aby obserwować  
Blackgoat

Chaos League - chyba pierwsza na świecie Strategiczna Gra Sportowa

11 postów w tym temacie

ChL to niecodzienna gra. Z ,,ludzkich" sportów najbliżej jej do futbolu amerykańskiego. Są 2 drużyny np. ludzie orkowie, elfy, pretorianie(dwunożne wilki) itp. Są 3 zasady: punkt zdobywa się jeśli jakiż gość żywy(lub nie jeśli gramy umarlakami) przekroczy linię boiska na połowie przeciwnika, druga to to że jedynie kopanie lężącego jest karane przez sędziego, ostatnia dotyczy tego że piłkę można jedynie podać, nigdy rzucić tak sobie gdzieś. Jednak najdziwniejsze że gra toczy się w konwencji strategii czasu rzeczywistego lub z aktywną pauzą, albo coś jakby tury. Do tego różne umięjętności wojowników... to znaczy zawodników:). Ogólnie opisałem może z połowę wszystkich atrakcji. Muszę jeszcze powiedzięć o komentatorach. Są świetni. Walą sporo śmiesznych tekstów. Gra można jeszcze kupić i warto to zrobić . A co wy o niej sądzicie? Chciałbym usłyszeć wasze komentarze dotyczące gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w to kiedyś grałem. Pełną wersję miałem oczywiście z CDA. :) Na początku gra mi się podobała, ale po pewnym czasie zaczęła się nudzić. Na pewno plusem tej gry jest dosyć oryginalny pomysł i świetne komentarze. Grafika teraz już nie robi zbyt dużego wrażenia. Według mnie, można w to pograć, ale nie należy liczyć na rewelacyjną grę. Trochę za szybko się nudzi. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strategiczne Gry Sportowe powstaja od co najmniej kilkunastu lat i bylo ich juz wiele :-) Chyba najbardziej zapadlo mi w pamiec Blood Bowl. Zreszta w Wielkiej Brytanii jest popularna gra "figurkowa" pod tym tytulem, a u nas kiedys wyszla dobra podroba pt. "Troll Football".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 02:04, Elwro napisał:

Strategiczne Gry Sportowe powstaja od co najmniej kilkunastu lat i bylo ich juz wiele :-) Chyba
najbardziej zapadlo mi w pamiec Blood Bowl. Zreszta w Wielkiej Brytanii jest popularna gra
"figurkowa" pod tym tytulem, a u nas kiedys wyszla dobra podroba pt. "Troll Football".

Coś o tym słyszałem, chciałem by tytuł był bardziej dramatyczny;)
A propo, ja też grę mam z CD-Action:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnież jak inni, grę mam z CDA. Po przeczytaniu swego czasu recenzji-myślałem, że będzie to coś świetnego :) . Ale jednak nie było...
Wydaje mi się zbyt skomplikowana, przekombinowana. Choć być może wynika to z faktu, że nie gram w gry sportowe a ze strategii jem tylko Warhammera 40k: DoW :) . Ale małymi porcjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra jest raczej niszowa, to i temat taki będzie... Swoją drogą, ciekawe określenie na forumowy Temat: "niszowy".

Jeśli ktos będzie miał jakieś problemy, pytania i inne takie odnośnie ChL (zakładam, że taki ktoś to osoba inteligentna): wpisze nazwę gry w Wyszukiwarkę, wyskoczy mu Twój temat i dyskusja ruszy. Nie ma sensu sztucznie jej nakręcać, bo może się to co najwyżej przykro skończyć.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat leży już sobie ładnych parę latek ale w związku z pojawieniem się Blood Bowl zapytam (a nuż ktoś zajrzy): Można gdzieś jeszcze dostać tę grę? No i czy jest w wersji PL (chociaż instrukcja)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to kiedyś.Bardzo dobra gra, niestety póżniej płytka się zepsuła i nijak nie dało rady zagrać jeszcze raz.
Straszna frajda była , jak można było usłyszeć Touchdown ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować