Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak wypada 1983, pierwszy polski serial Netflixa?

3 posty w tym temacie

Nie zauważyłem sztywnych dialogów ani słabej gry aktorskiej. Myślę, że recenzenci wymyślają wady na siłę.

Główny problem z serialem jest taki, że nie wciąga widza od 1 odcinka. Po paru odcinkach nadal nie wiadomo po co my wgl oglądamy serial, bo nie ma żadnej konkretnej fabuły, jedynie jakieś mrzonki o ruchu oporu który nie ma w zasadzie żadnego celu i spiski w wojsku. Po obejrzeniu całego serialu... nadal nie wiem o co chodziło ze spiskami w wojsku, co to za operacja Północny Lew i o co chodziło z bronią atomową. No niestety - musi być 2 sezon.

P.S. " Powstaje więc jawna sprzeczność, przywodząca na myśl jedną z pierwszych scen w serialu, kiedy to Kajetan jako student prawa rozpływa się nad zaletami podporządkowania się partii i jej roli w wymierzaniu sprawiedliwości " - jaka tu niby sprzeczność? Był na egzaminie, wiadomo, że trzeba mówić co chcą usłyszeć. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie robił z siebie przed komisjami "yntelygenta" tylko po to, żeby później ich wyśmiać lub zwyzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione powyżej wady serialu są kwestią subiektywnego odbioru. Aktorzy zagrali w porządku i kwestie też wypowiadali w porządku. Nie ich wina, że komuś "dziwnie się słucha" dialogów pisanych na styl amerykański wypowiadanych przez Polaków. Pokazuje to tylko, jak głupio brzmią takie dialogi w każdym amerykańskim filmie dla samych Amerykanów.

OK, jednego nie mogłem strawić. Wietnamca mafioza, który dostał polski tekst do wykucia na pamięć ale bez objaśnienia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować