Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

No, niestety. Tylko 3 miejsce. Jeszcze parę tygodni temu bym napisał aż 3 miejsce[/b,] ale jak widać, w miarę sukcesów Adama, apetyty rosną :-D.
Tak czy owak do Jacobsena 60 pkt. odrobił. Poza tym cieszą miejsca w 30-ce Piotra Żyły i Kamila Stocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:00, A-cis napisał:

No, niestety. Tylko 3 miejsce. Jeszcze parę tygodni temu bym napisał aż 3 miejsce[/b,] ale
jak widać, w miarę sukcesów Adama, apetyty rosną :-D.

Rosną, rosną, ale nie można zbyt wiele od niego wymagać. Chociaż bym się nie pogniewał gdyby wygrał Mistrzostwa Świata.Będzie dobrze zobaczysz A-cis :D

Dnia 07.02.2007 o 18:00, A-cis napisał:

Tak czy owak do Jacobsena 60 pkt. odrobił. Poza tym cieszą miejsca w 30-ce Piotra Żyły i Kamila
Stocha.

No odrobił i to bardzo dobrze. Szkoda tylko, że stracił do Szlirencauer''a (nie wiem jak się to pisze). A miejsca polaków w czołowej 30 to znaczy, że mają formę polacy i już do mistrzostw nie powinni jej zmarnować, a wtedy będzie bardzo dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu genialnym dla Adama dzisiaj przyszła pora na słabszy dzień, jednak trzecie miejsce to i tak dobry wynik. Co do pozostałych Polaków to ja nie jestem optymistą. Skoki Żyły i Stocha w drugiej serii były słabe przez co zaliczyli poważny spadek. To świadczy o tym, że dalej są niestabilni, więc nie oszukujmy się, na dobry wynik drużynowo nie mamy co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 16:46, sodolis napisał:

Trochę ciężko nadążyć za tymi Niemcami, raz mieszają nas z błotem (czyt. piłka ręczna przed
finałem) a tydzień później stawiają Małysza na Niemcami (i to cztery razy;-P ) ;-)

Coś tu nieładnie pachnie - oni coś knują :)

Apropos trzeciego miejsca Adama Małysza na dzisiejszych zawodach to podzielam zdanie A-cis`a, taka to już chyba nasza natura, że zawsze chce się coś więcej i więcej :)
No i wreszcie Hula hula poza skocznią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podano skład naszej kadry na Mistrzostwa Świata. Do Sapporo pojadą: Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Robert Mateja. Co do 3 pierwszych nie mam zastrzeżeń, ale obaj kolejni, to IMHO na wyjazd i reprezentowanie Polski, kompletnie nie zasłużyli.

Co do najbliższego konkursu w PŚ, to jedne portale podają, że Anders Jacobsen w Willingen nie wystapi, a inne, że zarówno on, jak i Andreas Kuettel w nadchodzący weekend powrócą do pucharowej rywalizacji.
Z Polaków, poza Małyszem, mają startować (tylko w konkursie indywidualnym) Wojciech Skupień i Tomisław Tajner.
Kwalifikacje mają rozpocząć się dziś o 16:30 (transmisja na Eurosporcie jest o 18.0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Skupień odda tak dobre skoki, że pojedzie zamiast Mateji...ehhh pewnie nie, ale pomarzyć można :) Jakoś nie mam przekonania do talentu ( nie wiem czy to właściwe słowo w tym przypadku ) pana Roberta. Tyle lat skacze i cały czas buduje forme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 04:16, hehe napisał:

Może Skupień odda tak dobre skoki, że pojedzie zamiast Mateji...ehhh pewnie nie, ale pomarzyć można :)

Niestety, nic nie wskazuje na to. Jestem świeżo po obejrzeniu kwalifikacji. Ponieważ aż 5 zawodników z czołowej 15-ki się nie stawiło w Willingen, w kwalifikacjach mogło wejść aż 40 zawodników (9 odpadało), a mimo to Tonio Tajner (109,5 m) się nie zakwalifikował. Skupień skoczył nieco lepiej (116 m) i wszedł, ale właśnie tylko dlatego, że brakowało tych kilku z czołówki. Normalnie, też by się nie załapał.
I nie ma co się dziwić. 116 m, podczas gdy najdłuższy skok był 144 m, to niebo a ziemia.
Jeśli Tomisław Tajner i Wojciech Skupień, to jest wszystko co mamy majlepszego zamiast Huli i Matei, to ja się pytam co robią trenerzy II reprezentacji i gdzie są ci następcy Małysza?! (Małysz w kwalifikacjach nie skakał).
Jutro turniej drużynowy w którym nie startujemy (bo i z kim?) i gdzie o czołowe miejsca mogą o dziwo walczyć Japończycy, którzy dziś wypadli bardzo dobrze.
Pojutrze konkurs indywidualny z Małyszem i Skupniem, oraz z Jacobsenem (jednak), który dziś wygrał kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:23, A-cis napisał:

Jutro turniej drużynowy...
Pojutrze konkurs indywidualny...

Nie czasami na odwrót? Mi się wydaje, że z tego co słyszałem jutro konkurs indywidualny, a dopiero w niedziele drużynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:23, A-cis napisał:

Jutro turniej drużynowy w którym nie startujemy (bo i z kim?) ...


Wiesz, wydaje mi się że teraz naprawde mamy z kim się pokazać. Przynajmniej w porównaniu do tego co było w zeszłych latach. Do tej pory skakaliśmy, mimo że oprócz Małysza nikt nie miał formy. Teraz, kiedy Stoch i Żyła całkiem nieźle się prezentują, to nas nie ma. O czołowe lokaty pewnie byśmy nie powalczyli, ale występ mógłby być całkiem udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 20:08, Kukowsky napisał:

Nie czasami na odwrót? Mi się wydaje, że z tego co słyszałem jutro konkurs indywidualny, a dopiero w niedziele drużynowy

Przejrzałem portale i wygląda na to, że masz rację. Być może coś zostało zmienione ostatnio, bo na stronie FIS cały czas była informacja, że: "Willingen (GER), Large Hill Indyvidual - SUN 11 FEB 2007"
Tym się zasugerowałem i cały czas sądziłem, że w sobotę będą zawody drużynowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 01:31, A-cis napisał:

Przejrzałem portale i wygląda na to, że masz rację. Być może coś zostało zmienione ostatnio,
bo na stronie FIS cały czas była informacja, że: "Willingen (GER), Large Hill Indyvidual
- SUN 11 FEB 2007
"
Tym się zasugerowałem i cały czas sądziłem, że w sobotę będą zawody drużynowe.


Dzisiaj jest konkurs, a wczoraj były kwalifikacje. Małysz odda skok dopiero w serii próbnej przed zawodami, a potem dwa dobre (mam nadzieję) skoki w konkursie.
PS Podobno reprezentacja Polski nie będzie startować w konkursie drużynowym. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 09:06, ko?nik napisał:

Dzisiaj jest konkurs, a wczoraj były kwalifikacje. Małysz odda skok dopiero w serii próbnej
przed zawodami, a potem dwa dobre (mam nadzieję) skoki w konkursie.
PS Podobno reprezentacja Polski nie będzie startować w konkursie drużynowym. Czy to prawda?


Też tak słyszałem..... Nie wiem... zobacz na jakimś portalu może tam coś będzie na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 09:06, ko?nik napisał:

PS Podobno reprezentacja Polski nie będzie startować w konkursie drużynowym. Czy to prawda?

Rzeczywiście, nie będzie. I nie ma szans na jakąkolwiek zmianę w ostatniej chwili, bo w Willingen będzie tylko 3 naszych zawodników (Małysz, Skupień i Tomisław Tajner).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w lini prostej ok. 10 km od Szczyrku. Wyjechałem na narty, a przy domu było wtedy 9 stopni!! A mieszkam w gorach :D W Szczyrku też się topił śnieg, ale co prawda stoki były świetnie przygotowane. Było super !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z takim składem i formą Finów jakie prezentują w konkursie drużynowym, mielibyśmy szansę wygrać z nimi i Kazachstanem.
Ale wyżej, to już chyba nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować