Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2009 o 22:48, kurczak-AFC napisał:

Dziś pierwszy raz w życiu rozpocząłem kampanię Szkocją. Powiem Wam, że jeszcze ŻADNĄ
frakcją nie grało mi się tak łatwo oO. Anglików wyparłem z wyspy BŁYSKAWICZNIE, ale oczywiście
nie mogę ich zniszczyć bo stary dziad aka papież się dowala... Tak czy inaczej, Szkotami
(SzkoTami, nie szkoPami!!) gra się banalnie :).


Ooo, tak Szkocją to normalnie spacerek :) Najłatwiej jest na wersji 1.00 wtedy są absolutnie-nie-do-ruszenia. Grałem jakiś czas w multi z kumplem, i umawialiśmy się na pojedynki samej piechoty - żadnych jednostek strzelających, konnica tylko dla generała, zero maszyn i słoni itede. No i znajomy zawsze brał Państwo Papieskie i elitarną gwardię szwajcarską. Się wkurzałem bo piechotą nie było jak tego ruszyć, wojsk miał koło 800 ale wypróbowałem niemal każdym państwem niemal wszystkie formacje piechoty - i najróżniejsze taktyki - wbicie klinem, ława, oflankowanie, okrążenie, itede. Nic, nic go nie ruszało. Wypróbowałem w końcu Szkocję. Efekt porażający - nie dość że jednostki tanie (mogłem wystawić ok 1200 ludzi, w tym ulepszonych) to dzięki długim pikom kumpel nie miał szans, przegrywał zawsze tracąc armię w stosunku 100: 20-30. W końcu on zaczął wypróbowywać wszelkie możliwe taktyki dowolnym państwem. W końcu padło pytanie: jak ty to ku*** robisz że masz tyle wojsk i wszystkich zmiatasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podoba jednostka Góralski Motłoch :D. Nie dość, że fajnie wyglądają i fajną mają nazwę, to śmiesznie wymachują rękoma :D. Słabi są ale śmieszni :D. Ogólnie Szkoci są bardzo dobrzy. Co bitwa, to w porównaniu do przeciwnika, jaki by on nie był, tracę śladowe ilości jednostek... W bitwie 800vs800, gdy przeciwnik chowa się za murami miasta, ja tracę góra 200typa a przeciwnik wszystkich. Dobra frakcja na rozluźnienie ;]

EDIT.
To 'żałosne' to do tego typa co podał link do bitefight oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 12:44, kurczak-AFC napisał:

Mi się najbardziej podoba jednostka Góralski Motłoch :D. Nie dość, że fajnie wyglądają
i fajną mają nazwę, to śmiesznie wymachują rękoma :D. Słabi są ale śmieszni :D. Ogólnie
Szkoci są bardzo dobrzy. Co bitwa, to w porównaniu do przeciwnika, jaki by on nie był,
tracę śladowe ilości jednostek... W bitwie 800vs800, gdy przeciwnik chowa się za murami
miasta, ja tracę góra 200typa a przeciwnik wszystkich. Dobra frakcja na rozluźnienie
;]


Mój kumpel wymyślił bardzo fajny pomysł: nazwał to "szkołą generałów". Najpierw zajął York, ale nie niszczył Anglii. Umieścił tam trochę jednostek i generała któremu chciał nabić gwiazdek. Anglicy cały czas atakują i oczywiście zostali starci bez znaczących strat u Szkotów, a generał nabija gwiazdki szybciej niż Vlad Tepes swoich wrogów na pal :) Potem zamienia generałów - weteran dostaje armię i płynie walczyć na kontynencie, jakiś leszcz zastępuje go w Yorku i po paru turach mamy kolejnego hero 10 gwiazd, a im wyższy poziom trudności tym lepiej, bo Anglicy atakują agresywniej :D

Dnia 30.01.2009 o 12:44, kurczak-AFC napisał:


EDIT.
To ''żałosne'' to do tego typa co podał link do bitefight oO


OMG ten chipatama baka* wkleja to już chyba w 10 temacie i nadal nawet degrada nie dostał....

*bardzo brzydkie określenie po japońsku, nie podam tu co znaczy bo dostał bym ze 3 stopniowego degrada :)

Spoiler

(Ale mogę Ci powiedzieć co to znaczy na gram sajcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górski motłoch rządzi. :) A kiedyś wypróbowałem z kumplem takie coś, że on miał sam górski motłoch, a ja tureckie ogomne bombardy. I wygrałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 13:04, Luk Zombi napisał:

Mój kumpel wymyślił bardzo fajny pomysł: nazwał to "szkołą generałów". Najpierw zajął
York, ale nie niszczył Anglii. Umieścił tam trochę jednostek i generała któremu chciał
nabić gwiazdek. Anglicy cały czas atakują i oczywiście zostali starci bez znaczących
strat u Szkotów, a generał nabija gwiazdki szybciej niż Vlad Tepes swoich wrogów na pal
:) Potem zamienia generałów - weteran dostaje armię i płynie walczyć na kontynencie,
jakiś leszcz zastępuje go w Yorku i po paru turach mamy kolejnego hero 10 gwiazd, a im
wyższy poziom trudności tym lepiej, bo Anglicy atakują agresywniej :D


No dobry pomysł :D. Tylko że mi największą przyjemność sprawiło starcie anglików w proch. Nie powstrzymałbym się :D. Tylko oczywiście nie mogłem ich rozwalić od razu bo stary dziad aka pop się dowalał... Teraz planuję atak na Francję, bo Anglia już nie istnieje ale, kurde jak na złość, papieżem jest Francuz -.-''.
Propo papieży, wczoraj udało mi się pierwszy raz w karierze zlikwidować dziada :D. Nigdy wcześniej nawet nie próbowałem ;). Poniżej screen z tego pięknego widoczku :).

Dnia 30.01.2009 o 13:04, Luk Zombi napisał:

> To ''żałosne'' to do tego typa co podał link do bitefight oO

OMG ten chipatama baka* wkleja to już chyba w 10 temacie i nadal nawet degrada nie dostał....

*bardzo brzydkie określenie po japońsku, nie podam tu co znaczy bo dostał bym ze 3 stopniowego
degrada :)

Spoiler

(Ale mogę Ci powiedzieć co to znaczy na gram sajcie)



Baka to chyba ''głupek'' albo coś w tym stylu :D. Ale z chęcią dowiem się co to dokładnie znaczy :D.

[URL= http://imageshack.us][IMG] http://img99.imageshack.us/img99/6104/beztytuuog3.jpg[/IMG][/URL]
[URL= http://g.imageshack.us/img99/beztytuuog3.jpg/1/][IMG] http://img99.imageshack.us/img99/beztytuuog3.jpg/1/w1280.png[/IMG][/URL]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 13:26, kurczak-AFC napisał:

Kurde, co jest z tą opcją edycji ;/? Raz działa raz nie... Eh, nie chciał się obrazek
wrzucić przez forum to go na imageshack wrzuciłem i teraz znowu nie wiem który kod wkleić
:D. Jak coś to tu jest link: http://img99.imageshack.us/my.php?image=beztytuuog3.jpg


Łał, czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem :D "To był wypadek, ofiara przypadkiem "wpadła" na ostrze 48 razy, w tym 27 plecami. :D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre też jest, jak się nie uda. Ta strzała wbija się w tiarę, dosłownie 2cm nad czołem. Ogólnie filmik z zamachu na papieża podoba mi się najbardziej :D. Fajny też jest z kapłanem, jak siedzi w konfesjonale. Tylko ta krew bardziej wino przypomina, za rzadka :D. Ale wino też dobre jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze ktos nie wie to odzialy można mieć np. 160-osobowe w taki sposób:
Menu gry->Opcje->Opcje kamery->Skala jednostek->Olbrzymia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medieva IIl to świetna gra. Ile radości sprawia zmienianie biegu historii Europy. Kto by pomyślał, że taka mała Szkocaj podbije tereny dzisiejeszej Wielkiej Brytani, Francji, Holandi , Belgi i Włoch. I najważniejsze dalej podbija :) Szkoda, że w tej grze nie ma, za pośrednictwem sieci, kampanii z innymi graczami ;/
No chociaż z kurczakiem- AFC, nieżle przy jednym kompie sobie Szkocją i Polską pograliśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 20:10, JanoP napisał:

Obrona Tuluzy. :)

No tak ale miałeś najlepszych żołnierzy Angielskich:P Ja kiedyś bawiłem się w 300 tzn wybrałem 300 supermocnych Anglikow i puscilem ich na tysiace tatarskich chłopów i spokojnie wygrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 20:26, 21question napisał:

> Obrona Tuluzy. :)
No tak ale miałeś najlepszych żołnierzy Angielskich:P Ja kiedyś bawiłem się w 300 tzn
wybrałem 300 supermocnych Anglikow i puscilem ich na tysiace tatarskich chłopów i spokojnie
wygrali

a ja biore sobie tatarow, kompowi daje najlepsze wojo jakies frakcji i nie mam z nimi zadnych problemow :P (z francja 1000 straconych, tatarzy 300)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz jakiegoś arystokratę, dodajesz mu parę oddziałów około 9, i na ekranie w którym rekrutujesz najemników, masz w dolnym rogu małą okrągłą ikonkę, z flagą z krzyżem. Klikasz w nią i dołączasz do krucjaty. Chyba nic nie pomyliłem. Osobiście polecam dopłynąć do Ziemi Świętej flotą, jest o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:07, Alexx1 napisał:

Bierzesz jakiegoś arystokratę, dodajesz mu parę oddziałów około 9, i na ekranie w którym
rekrutujesz najemników, masz w dolnym rogu małą okrągłą ikonkę, z flagą z krzyżem. Klikasz
w nią i dołączasz do krucjaty. Chyba nic nie pomyliłem. Osobiście polecam dopłynąć do
Ziemi Świętej flotą, jest o wiele szybciej.



Co najmniej 8 oddzialow ;) Warto tez wziac wiecej, niz jednego gena. Zeby nie bylo tak, ze ture przed atakiem na Jerozolime gen umrze, a armia rozbiegnie sie pare tur pozniej. Wiiem z doswiadczenia xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:34, kurczak-AFC napisał:

To już lepiej wziąć młodego generała. Po co marnować dwóch :S?


Zeby byl czas dokonczyc krucjate. Papiez nie lubi, kiedy nie bierze sie w nich udzialu mimo jego nakazu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować