Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Boom

D&D DragonShard - temat ogólny

57 postów w tym temacie

w tym temacie mozecie pisac o pierwszej grze strategicznej z serii D&D.
moim zdaniem gra jest swietna, nawet troche podobna do W3.

grafika jest niewiarygodna i chodzi nawet na mojej karcie graficznej ATI Radeon 9550.

( a tak na marginesie...wie ktos gdzie dostanie spolszczenie bo mam angielska wersje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 17:29, Mr.Boom napisał:

( a tak na marginesie...wie ktos gdzie dostanie spolszczenie bo mam angielska wersje)


A czy spolszcenia należą do orginalnych wersji raczej nie a to już można podciągnąć pod piractwo a tego tu na forum się tego nie toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 17:34, fx22 napisał:

> ( a tak na marginesie...wie ktos gdzie dostanie spolszczenie bo mam angielska wersje)


A czy spolszcenia należą do orginalnych wersji raczej nie a to już można podciągnąć pod piractwo
a tego tu na forum się tego nie toleruje.


wersja jest oryginalna. a jak zladuje polskiego patha to nie bedzie szlo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 17:35, Mr.Boom napisał:

wersja jest oryginalna. a jak zladuje polskiego patha to nie bedzie szlo???


Gra owszem jest orginalna ale czy spolszczenie? NIe wydaje mi się aby któryś z producentów udostępniał i pisał osobne spolszczenia jeżeli już to wydaje grę w polskiej wersji językowej. A spolszczenia piszą zwykli ludzie nie związani z wydawcą gry czyli robią to nielegalnie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2006 o 17:53, fx22 napisał:

Gra owszem jest orginalna ale czy spolszczenie? NIe wydaje mi się aby któryś z producentów
udostępniał i pisał osobne spolszczenia jeżeli już to wydaje grę w polskiej wersji językowej.
A spolszczenia piszą zwykli ludzie nie związani z wydawcą gry czyli robią to nielegalnie.
Pozdrawiam.



oczywiście, pewnie tzw."nieoficjalne spolszczenia" są nielegalne, ale czy wydawcy/producenci gier powinni się ich czepiać dopuki sami nie wydadzą odpowiedniej wersji językowej ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a od kiedy to spolszczenia są nielegalne? Gdzie tu piractwo? Gdzie tu masz piractwo osoby udostępniającej własne wyniki pracy za darmo? Co innego, jeśli czerpie z tego zysk...Coś mi się zdaje, że macie bzika na tym punkcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 18:00, Fagno napisał:


> Gra owszem jest orginalna ale czy spolszczenie? NIe wydaje mi się aby któryś z producentów

> udostępniał i pisał osobne spolszczenia jeżeli już to wydaje grę w polskiej wersji językowej.

> A spolszczenia piszą zwykli ludzie nie związani z wydawcą gry czyli robią to nielegalnie.

> Pozdrawiam.


oczywiście, pewnie tzw."nieoficjalne spolszczenia" są nielegalne, ale czy wydawcy/producenci
gier powinni się ich czepiać dopuki sami nie wydadzą odpowiedniej wersji językowej ? :/

zgadzam sie. poprostu ludzie niechca czekac no i graja na nieoficjalnych spolszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 18:00, Fagno napisał:

oczywiście, pewnie tzw."nieoficjalne spolszczenia" są nielegalne, ale czy wydawcy/producenci
gier powinni się ich czepiać dopuki sami nie wydadzą odpowiedniej wersji językowej ? :/


Producenci i wydawcy nie ale inne osoby tudzież instytucje pewnie mogą. Wydaje mi się że odbiegliśy od tematu i to do Nas mogą się przyczepić, lepiej zabrzmi zwrócą Nam uwagę że nie piszemy na temat. A o tym że zacząłem pisać na temat piractwa zainspirował mnie sam autor tematu cytuję:
>( a tak na marginesie...wie ktos gdzie dostanie spolszczenie bo mam angielska wersje)
i raczej wątpliwa sprawa aby w tej kwesti ktoś pomógł bynajmniej tutaj na forum.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 17:29, Mr.Boom napisał:

w tym temacie mozecie pisac o pierwszej grze strategicznej z serii D&D.


Tak, Dragonshard jest pierwszą grą strategiczną w świecie D&D, ale edycji 3.5 i w świecie Eberron. Tak ogółem to pierwszą strategą D&D była chyba strategia turowa "Fantasy Worlds" lub pewna strategia osadzono w świecie Birthright, ale nie jestem pewien, w każdym bądź raqzie Dragonshard nie był pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 18:33, Azuredragon napisał:

> w tym temacie mozecie pisac o pierwszej grze strategicznej z serii D&D.

Tak, Dragonshard jest pierwszą grą strategiczną w świecie D&D, ale edycji 3.5 i w świecie
Eberron
. Tak ogółem to pierwszą strategą D&D była chyba strategia turowa "Fantasy Worlds"
lub pewna strategia osadzono w świecie Birthright, ale nie jestem pewien, w każdym bądź raqzie
Dragonshard nie był pierwszy.

dobra, moj blad. zostalem zle poinformowany. :)

ale jak spojrzysz dokladniej na opakowanie wersji angielskiej to stoi tak: '''' the fisrt D&D REAL-TIME strategy experience. ''''

wiec nie lezalem az tak zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj wycyztałem pierwszą Turówką był Fantasy World więcw czasie rzeczywistym pierwszą pewnie jest dragonshard
a tak apropo, mógłby mi ktos przybliżyć ta grę? Jest ona już wydana po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 19:04, Sebacom napisał:

Z tego co tutaj wycyztałem pierwszą Turówką był Fantasy World więcw czasie rzeczywistym pierwszą
pewnie jest dragonshard
a tak apropo, mógłby mi ktos przybliżyć ta grę? Jest ona już wydana po polsku?

nie moglem nic znalesc. w empiku jest tylko wersja ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 19:04, Sebacom napisał:

a tak apropo, mógłby mi ktos przybliżyć ta grę? Jest ona już wydana po polsku?


Po polsku gry nie ma, bo jej dystrybucją zajął się LEM, a wiadomo jak oni się spieszą z tłumaczeniem gier na PC :-P.

Draognshard to RTS, którego akcja rozgrywa się w najnowszym ze światów D&D - Eberronie, który napisano zaledwie dwa lata temu. Opowiada ona losy trzech nacji walczących o dominacjęm nad tytułowym dragonshardem. Dragonshard to specyficzny surowiec, magiczny kryształ, który podobno powstał z serc pierwszych smoków, które stoczyły podnoebną walkę dobra ze złem. Raz na jakiś czas spadają deszcze dragonshardów, ale wszystkim wojskom chodzi o ten największy. Te trzy nacje to:

Jaszczuroludzie: w rzeczywisotści grupka istot na czele której stoją jaszczuroludzie, którzy wcześnirej byli zwykłymi jaszczurkami a ewoulowali po kontakcie z kryształem, współpracują ze swymi sojusznikami - kobldami i trodlogrytami i wspomagają się wojskami najemnymi - yuan-ti. Strzegą kryształu przed pozostałą dójką. Rasa neutralna.

Zakon (albo jakoś tak :-P): oddział ludzi, elfów, krasnoludów, gnomów i warforged, którzy chcą zdobyć kryształ dla ogólnego dobra.

Umbragen: złe istoty, chcące zdobyć kryształ dla swyuch mrocznych celów.

Tak mniej więcej rysuje się fabularnie ta gra ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 19:58, Sebacom napisał:

Ach dziekuję z ainfo, chyba sobie kupię ta grę jesli Lem nie spieprzy, [chodź wiadomo że tak]
polonizacji


Szczerze to raczej doczekamy się, że to CD Projekt wyda spolszczoną wersję, zwłaszcza, że to on posiada teraz prawa do tytułów od Atari, wydawcy Dragonshard''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 11:34, Azuredragon napisał:

> Ach dziekuję z ainfo, chyba sobie kupię ta grę jesli Lem nie spieprzy, [chodź wiadomo
że tak]
> polonizacji

Szczerze to raczej doczekamy się, że to CD Projekt wyda spolszczoną wersję, zwłaszcza, że to
on posiada teraz prawa do tytułów od Atari, wydawcy Dragonshard''a.

To bardzo dobrze, mam nadzieje że na nowy rok chłopaki się wyrobią jezeli dostana pozwolenie na tłumaczenie
Gierka wydaje sie barddzo dobra, z niecierpliwością czekam na polską wersję, chociaz chyba kupie sobie angielską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh mam nadzieje że gierka wyjdzie w wersji eng i ewentualnie dożucą płytke polonizującą bo to co zrobiono z Dawn of War woła o pomste do nieba (miłośnicy młotka 40k battle wiedzą o co biega). A co do giery zapowiada sie miło i ma to co tygrsy czyli świat D&D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie screeny i wymagania sprzetowe:

Windows 2000/XP

Processor 1.5 i 512MB

2.5 GB wolnego miesca na dysku

Karta graficzna 64MB ( 128 albo wyzej polecane )

Karta dzwiekowa kompatybilna z DirectX 9.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować