Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

co wy macie do romka, przecież to bardzo odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu... ale tak na serio to z niego niezły cwaniak. w jednym tygodniu w rzeczpospolitej czytam, że jak, do końca tamtego tygodnia w którym to publikowali, nie znajdzie się 500 mln na dopałaty do pensji nauczycielskich to odejdzie ze stanowiska. a w poniedziałek następnego tyg. trybunał konstytucyjny ogłosił, iż jego pomysł o amnestjach maturalnych jest niezgodny z konstytucją i trzeba to w ciągu roku zmienić. a nasz romek, mimo że kasa dla nauczycieli się nie znalazła, zostaje, bo twierdzi że sam musi poprawić błąd(z amnestjami). tak więc jescze rok będziemy romka słuchać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 18:22, Arclight napisał:

Kasa się znalazła. Więc Romek nie musi odchodzić.

ale nie do końca tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że Rom,ek jest taki uczciwy?? Na pewno nie. Chciał tylko jak najwięcej ugrać i to mu się udało, bo oprucz 500 mln dostał 2 stołki w radiofoni i telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:39, Wnuko napisał:

Myślisz, że Rom,ek jest taki uczciwy?? Na pewno nie. Chciał tylko jak najwięcej ugrać i to
mu się udało, bo oprucz 500 mln dostał 2 stołki w radiofoni i telewizji.

moe i tak ale fakt faktem jego kariera polityczna rozwija sie dość błyskotliwie jeśli ktos sledzi ją od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:23, Wnuko napisał:

Romka??? Chłopie ty zobacz Kononowicza!!!

To jest temat o Romku a NIE O Kononowiczu.


A romek dziwne ma pomysły mi sie nie podobają ale pośmiać sie z niego można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:28, Wójek-Alfred napisał:

A romek dziwne ma pomysły mi sie nie podobają ale pośmiać sie z niego można.

Pośmiac?! Chyba popłakac! Jego pomysły są chore, stwierdza się, że niezgodne z konstytucją i co z tego skoro ten rocznik (mój) i tak pisze maturkę tak jak tego romuś chciał, bo nie ma już czasu na wprowadzenie zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:33, kamiln napisał:

Pośmiac?! Chyba popłakac! Jego pomysły są chore, stwierdza się, że niezgodne z konstytucją
i co z tego skoro ten rocznik (mój) i tak pisze maturkę tak jak tego romuś chciał, bo nie ma
już czasu na wprowadzenie zmian?

To nie jest spowodowane brakiem czasu. Gorzej - Trybunał dał Romkowi rok na zapoznanie się z podstawowymi zasadami prawa i wprowadzenie zmian. Biedny nie słyszał nigdy, że prawo nie działa wstecz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia: Czemu to zawsze mój rocznik ba byc rocznikiem eksperymentalnym ;(( Następne będą już miały spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 00:47, kamiln napisał:

Jedno mnie tylko zastanawia: Czemu to zawsze mój rocznik

Nie bądź takim samolubem :p

Dnia 28.01.2007 o 00:47, kamiln napisał:

ba byc rocznikiem eksperymentalnym
;(( Następne będą już miały spokój.

Od wprowadzenia nowej matury każdy rocznik ma jakiś dodatkowy stres związany z odgórnymi zarządzeniami. A to nie wiadomo czy pisać starą czy nową, a to znowu uczelnie nagle zmienią metody rekrutacji. Następny rocznik też będzie miał wesoło i dostanie nowe rozporządzenie we wrześniu, a mam wrażenie, że zdolności prawotwórcze Romka w tym zakresie znacznej poprawie nie ulegną :) Spójrz na to inaczej - cały ten rocznik ma przerąbane i wszyscy będą tak samo pokrzywdzeni przez "tabelę Romana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najciekawiej mają teraz na uczelniach są tam:
1) Ci ze starą maturą
2) Ci z nową
3) teraz będą ci z nową "romanową"
3) ci bez tabeli i podziału na poziomy rozszerzony i podstawowy, ale za to z innym dziadostwem
Jak tak dalej pójdzie to wprowadzą egzaminy na studia, bo inaczej nie będą wiedzieli jak ludzi sprawdzac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale uczelnie traktują wszystkich z nową maturą tak samo. A egzamin? Bardzo chętnie bym sobie napisał, bo mam wrażenie, że matura mnie ogranicza :) Przedmioty zdane na maturze determinują możliwe kierunki studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda, ja zdawałem na maturze historię, polski i angielski, a za rok będę kończył kierunek towaroznawstwo:) (chyba, że sie noga powinie, lub wybiore wariant urlop dziekański-1 w Anglii -magisterka)
A maturę się wybiera, w każdym bądź razie ja tak robiłem- pod kątem studiów (tylko, że później mi śię odwidziały wszelkie kierunki typu prawo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to normalne studia dzienne? To jakie mają kryteria naboru?:) A rok w Anglii, albo innej Irlandii to sam mam zamiar spędzić w trakcie studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studia dzienne, juz eni pamietam ajkie przedmioty byly wazne z tego co pamietam to polski, matematyka, fizyka, chemia lub biologia i jezyk, ale ostatnio przyjeli na mojej uczelni prawie wsyzstkich chyba, bo nasluchali sie historii ludize, ze niby jest jakos ciezko i nie chcieli ludzie przychodzic:P
http://www.fish.ar.szczecin.pl/dziekanat/dzienne2.htm tu jest link do m.in. tego kierunku na mojej uczelni, ale ien che sie teraz wczytac zakladka zasady rekrutacji wiec pozostaje tylko moja pamiec:)
A jak dziekanki nie wezme to pewnie i tak znow an wakacje pojade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 00:47, kamiln napisał:

Jedno mnie tylko zastanawia: Czemu to zawsze mój rocznik ba byc rocznikiem eksperymentalnym
;(( Następne będą już miały spokój.

Przepraszam rocznikiem eksperymentalnym był 1986 a nie późniejsze, reszta to skutki zmian politycznych, pomysłów aktualnych ministrów edukacji oraz rządów. To rocznik 1986 nie miał pojęcia co go czeka, reszta mniej więcej wie czego może się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 01:29, kordzio1 napisał:

Studia dzienne/.../

No, ale musisz przyznać, że dość specyficzne :) Tzn nie każda uczelnia daje takie możliwości przy rekrutacji i najczęściej jest ot ograniczone przez przedmioty maturalne.

Dnia 28.01.2007 o 01:29, kordzio1 napisał:

A jak dziekanki nie wezme to pewnie i tak znow an wakacje pojade:)

A gdzie indziej można pieniądze zarobić?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Biedny nie słyszał nigdy, że prawo nie działa wstecz... ;)

zgadza się. in dubio pro reo, tak to po łacinie. jego pomysły w większości są głupie. mówie w większości bo o tych niezłych się nie mówi. po prostu w telewizji jest nagonka na błędy giertycha, ale to dobrze bo im szybciej odejdzie tym lepiej. ja rok czekać nie będe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze Romana Gierycha bo ma lipne pomysły np: Mundurki, I czytalem na 1 z str. GTA Że ma w tym roku podobno zabronićw Polsce sprzedaży brutalnych gier a jak będą w sprzedaży i np: Jakiś małolat kupi grę co od 18 lat jest a to dziecko nie ma tyle lat to płacą kare jego rodzice i sprzedawca jak mu sprzedał tę gre tak było napisane na 1 z str. GTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować