Zaloguj się, aby obserwować  
mtobi

Growi Milionerzy (z Hubertem Urbańskim) - gra forumowa

6183 postów w tym temacie

Jestem mile zaskoczony 100% frekwencją i to w tak krótkim czasie :)
W skład "Legend RPG" oprócz wyżej wymienionych gier wchodzą w skład także ich sequele oraz dodatki, ale w każdym przypadku pytałem oczywiście o część pierwszą. W 1998 wydane zostały Wrota Baldura, w 1999 Planescape: Torment, następnie w 2000 roku gracze mogli zapoznać się z Icewind Dale, a nieco później, bo w 2003 premierę miała chyba najmniej znana gra z zestawu, czyli Lionheart. Tym samym prawidłowa kolejność to BADC, czyli ta, która została podana już w pierwszej odpowiedzi!

Szczęśliwcem, który zmierzy się z pytaniami i zagra o milion jest skrywający się pod maską Dartha Vadera aragorn14!

Moi informatorzy donieśli mi, że raz już udało Ci się przejść eliminacje, ale wiem także, że było to dość dawno temu. Także byłoby wskazane, żebyś powiedział nam coś o sobie i w ten sposób przypomniał się naszym widzom.

Podczas gdy będziesz się zastanawiał co możesz na swój temat zdradzić, a co wolisz zachować w tajemnicy, ja przypomnę zasady turnieju. Grasz o okrągły milion, do którego prowadzi 12 pytań. Sumy gwarantowane to 1 000 za drugie pytanie i 40 000 za siódme. Masz do dyspozycji trzy koła ratunkowe: 50 na 50, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela, czyli któregoś z forumowiczów.

A teraz oddaję Ci głos i za chwilę zadam pierwsze pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 00:01, ManweKallahan napisał:

Jestem mile zaskoczony 100% frekwencją i to w tak krótkim czasie :)

Pewnie magia nowego prowadzącego ;)

Dnia 12.09.2014 o 00:01, ManweKallahan napisał:


Szczęśliwcem, który zmierzy się z pytaniami i zagra o milion jest skrywający się pod
maską Dartha Vadera aragorn14!


Na początek przepraszam, muszę wziąć parę minut oddechu z wrażenia :D http://www.youtube.com/watch?v=ZqJS3EQ_v6w

Ok, już.
Chodzę do liceum, obecnie szykuję się powooooli do matury, lubię gry komputerowe i planszowe, a także powieści fantasy. Chciałbym dużo wygrać(może nawet milion się uda ;) ) i dobrze się przy tym bawić. Jedno z moich imion - Krzysiek. No i korzystając z czasu antenowego chciałbym pozdrowić wszystkich z pewnego niewielkiego forum o nazwie gram.pl! Jestem gotów, zaczynajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 11:32, aragorn14 napisał:

Pewnie magia nowego prowadzącego ;)

Hoho, czyżby ktoś tu chciał zarobić na prostsze pytania? ;P

Dnia 12.09.2014 o 11:32, aragorn14 napisał:

Chodzę do liceum, obecnie szykuję się powooooli do matury, lubię gry komputerowe i planszowe,
a także powieści fantasy. Chciałbym dużo wygrać(może nawet milion się uda ;) ) i dobrze
się przy tym bawić. Jedno z moich imion - Krzysiek. No i korzystając z czasu antenowego
chciałbym pozdrowić wszystkich z pewnego niewielkiego forum o nazwie gram.pl! Jestem
gotów, zaczynajmy :)

Jako część wspomnianego forum, dziękuję.
No to Krzyśku, zaczynamy z pierwszym pytaniem, za 500 PLN.

Grą roku 2013 według BAFTA zostało:
A. Tetris
B. The Last of Us
C. Eurobusiness
D. Half Life 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 13:39, ManweKallahan napisał:

Hoho, czyżby ktoś tu chciał zarobić na prostsze pytania? ;P

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam :P

Dnia 12.09.2014 o 13:39, ManweKallahan napisał:

Grą roku 2013 według BAFTA zostało:
A. Tetris
B. The Last of Us
C. Eurobusiness
D. Half Life 3


Coś mi się o uszy obiło, ale dzięki metodzie eliminacji pozostaje odpowiedź oczywista - B. I to zaznaczmy (chociaż chciałoby się móc już o HL3 coś powiedzieć xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 14:52, aragorn14 napisał:

Coś mi się o uszy obiło, ale dzięki metodzie eliminacji pozostaje odpowiedź oczywista
- B. I to zaznaczmy (chociaż chciałoby się móc już o HL3 coś powiedzieć xD).

Rzeczywiście, pewnie wielu graczy chciałoby, żeby był to Half Life, bo znaczyłoby to, że powstał i jest dobry. Ale było to The Last of Us. Pierwsze koty za płoty, a przed Tobą pytanie za pierwszą gwarantowaną sumę. Przygotuj się.

Gdzieniegdzie słynny kod na nieśmiertelność do gry Doom brzmi:
A. BSOD
B. HAVOK
C. DUKENUKEMFOREVER
D. IDDQD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 17:39, ManweKallahan napisał:

Gdzieniegdzie słynny kod na nieśmiertelność do gry Doom brzmi:
A. BSOD
B. HAVOK
C. DUKENUKEMFOREVER
D. IDDQD


Przynaję, że słyszę o nim po raz pierwszy w życiu :D Moja intuicja mówi, że to D, więc poproszę tą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 18:00, aragorn14 napisał:

Przynaję, że słyszę o nim po raz pierwszy w życiu :D Moja intuicja mówi, że to D,
więc poproszę tą odpowiedź.

Umarł stary, zapalony gracz Dooma, Idzie do nieba, a tam św. Piotr zatrzymuje go i mówi:
- Choć byłeś dobry przez całe życie, byłeś dobrym ojcem i mężem, to nie mogę Cię wpuścić do nieba.
- A dlaczego?
- Bo kiedy zasiadałeś za kompem, stawałeś się bezlitosnym mordercą. Zabijałeś, paliłeś, burzyłeś co się dało.
- No to co mam zrobić?
- Niestety muszę wysłać Cię do piekła, ale za to że byłeś dobry, to spełnię Twoje 3 życzenia zanim tam pójdziesz.
- OK. Oto one:
1. IDDQD
2. IDFKA
- A trzecie życzenie?
- Nie trzeba. Zrzucaj mnie na dół.

Podałeś dobrą odpowiedź i tym samym możesz być pewnym, że nie skończysz z pustymi rękami! Gratuluję.
Możesz teraz napić się wody, a ja przedstawię Ci pytanie za 2000 PLN.

Który z tych filmów doczekał się swojej growej wersji:
A. Incepcja
B. Leon zawodowiec
C. X-Men Geneza: Wolverine
D. Sami swoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny żarcik (tak, teraz już wiem co te literki znaczą) :)

Dnia 12.09.2014 o 22:36, ManweKallahan napisał:

Który z tych filmów doczekał się swojej growej wersji:
A. Incepcja
B. Leon zawodowiec
C. X-Men Geneza: Wolverine
D. Sami swoi


Co do pytania: widziałem 3 z tych 4 filmów (jedynie Wolverine się nie załapał). I żaden z tych, które widziałem nie miał swojej egranizacji. Z tego wynika, że prawidłową odpowiedzią będzie C, czyli Wolverine. Zatem na tą odpowiedź się zdecyduję.
Swoją drogą filmy A, B i D były świetne i warte obejrzenia. Polecam je każdemu, kto teraz nas ogląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 00:00, aragorn14 napisał:

Co do pytania: widziałem 3 z tych 4 filmów (jedynie Wolverine się nie załapał). I żaden
z tych, które widziałem nie miał swojej egranizacji. Z tego wynika, że prawidłową odpowiedzią
będzie C, czyli Wolverine. Zatem na tą odpowiedź się zdecyduję.
Swoją drogą filmy A, B i D były świetne i warte obejrzenia. Polecam je każdemu, kto teraz
nas ogląda :)

Ponownie podałeś prawidłową odpowiedź, bo to w Logana gracze mieli okazję wcielić się w slasherze, którzy wyszedł w okolicach premiery filmu. I z tego co się orientuję, to zbierał nawet lepsze recenzje od swojego kinowego pierwowzoru.
W ten sposób przechodzisz do pytania za 5000, które ja właśnie przedstawiam:

W grze Warhammer 40,000: Dawn of War II kierujemy zakonem:
A. Krwawych Kruków
B. Tysiąca Synów
C. Troskliwych Misiów
D. Ultramarines

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 15:19, ManweKallahan napisał:

W grze Warhammer 40,000: Dawn of War II kierujemy zakonem:
A. Krwawych Kruków
B. Tysiąca Synów
C. Troskliwych Misiów
D. Ultramarines


No i dotarliśmy do miejsca, kiedy muszę rozważyć po raz pierwszy użycie któregoś koła. Grałem w Dawn of War, ale tylko w pierwszą część ze wszystkimi dodatkami. Drugą mam z CD-Action, ale nawet nie ruszyłem jej jak na razie ze względu, że to już nie jest RTS pełną gębą, że tak powiem. Znając trochę realia świata W40k mam swoje typy odpowiedzi - niestety, więcej niż jedną, a ponieważ mam wszystkie koła ratunkowe to wolę się upewnić. Zobaczmy zatem co zostanie po 50/50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 17:31, aragorn14 napisał:

No i dotarliśmy do miejsca, kiedy muszę rozważyć po raz pierwszy użycie któregoś koła.
Grałem w Dawn of War, ale tylko w pierwszą część ze wszystkimi dodatkami. Drugą mam z
CD-Action, ale nawet nie ruszyłem jej jak na razie ze względu, że to już nie jest RTS
pełną gębą, że tak powiem. Znając trochę realia świata W40k mam swoje typy odpowiedzi
- niestety, więcej niż jedną, a ponieważ mam wszystkie koła ratunkowe to wolę się upewnić.
Zobaczmy zatem co zostanie po 50/50.

Cóż, pomimo, że DoW II nie jest typowym RTSem, to nadal jest dobrą grą. Myślę, że wartą zapoznania.
Skoro potrzebujesz pomocy koła, nie pozostaje mi nic innego, jak poprosić komputer o odrzucenie dwóch losowych błędnych odpowiedzi:

W grze Warhammer 40,000: Dawn of War II kierujemy zakonem:
A. Krwawych Kruków
B. Tysiąca Synów
C.
D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 18:27, ManweKallahan napisał:

W grze Warhammer 40,000: Dawn of War II kierujemy zakonem:
A. Krwawych Kruków
B. Tysiąca Synów
C.
D.


W takim razie nie mam już wątpliwości - poproszę raz, jeszcze ciepłą i na wynos, odpowiedź A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 20:35, aragorn14 napisał:

W takim razie nie mam już wątpliwości - poproszę raz, jeszcze ciepłą i na wynos, odpowiedź
A :)

Relic Entertainment pozwoliło graczom wcielić się w kampanii swojej gry w przedstawiciela zakonu Ultramarines, konkretnie kapitana Titusa, ale było to w Warhammerze 40,000: Space Marine. Co do drugiej odrzuconej odpowiedzi, to po Herezji Horusa wszelkie informacje na temat dwóch zakonów przepadły, ale jednak to mało prawdopodobne, żeby któryś z nich zwał się Troskliwymi Misiami ;) To tak gwoli wyjaśnienia dwóch odrzuconych odpowiedzi.
Z pozostałej pary oczywiście poprawną odpowiedzią jest A, czyli Krwawe Kruki. Twórcy nie zmienili głównych bohaterów drugiej części swojej gry. Z kolei Tysiąc Synów jest zakonem Space Marines Chaosu, dodatkowo z tego co wyczytałem, istnieją między nimi a Krwawymi Krukami pewne niejasne powiązania. Ale mówię to już jedynie w ramach ciekawostki.
Pora na pierwsze pytanie za 5-cyfrową kwotę, konkretnie za całe 10000. Oto ono:

Który z wymienionych poniżej detektywów był bohaterem gry komputerowej:
A. Adrian Monk
B. Theo Kojak
C. Krzysztof Rutkowski
D. Sławomir Borewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 23:29, ManweKallahan napisał:

Który z wymienionych poniżej detektywów był bohaterem gry komputerowej:
A. Adrian Monk
B. Theo Kojak
C. Krzysztof Rutkowski
D. Sławomir Borewicz


Tak się składa, że to wiem :D Z tych czterech panów kojarzę tylko Krzysztofa Rutkowskiego. No, jeszcze prawdopodobnie Adrian Monk to ten Monk z Detektywa Monka - nie wiem, nie oglądałem. W każdym razie kiedyś czytałem ciekawostkę o tym, że Rutkowski dostał swoją grę. Może nawet widziałem kiedyś gameplay, nie pamiętam. Najważniejsze jednak, że poprawna odpowiedź to C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 23:55, aragorn14 napisał:

Tak się składa, że to wiem :D Z tych czterech panów kojarzę tylko Krzysztofa Rutkowskiego.
No, jeszcze prawdopodobnie Adrian Monk to ten Monk z Detektywa Monka - nie wiem, nie
oglądałem. W każdym razie kiedyś czytałem ciekawostkę o tym, że Rutkowski dostał swoją
grę. Może nawet widziałem kiedyś gameplay, nie pamiętam. Najważniejsze jednak, że poprawna
odpowiedź to C :)

Być może nie pamiętasz, bo Twój umysł postanowił zakopać te wspomnienia głęboko w podświadomości. Detektyw Rutkowski - is back! (bo tak się ta gra nazywa) jest uznawany za jedną z najgorszych gier w historii. Był o niej nawet tekst na gram.pl :) Gratuluję, Twoja wiedza pozwala Ci grać dalej!
Dodam, że detektyw Rutkowski jako jedyny z wymienionych to realna postać, reszta to bohaterowie seriali. Dobrze skojarzyłeś Adriana Monka, a pozostali to prawdę mówiąc nie do końca detektywi, a raczej policjanci śledczy. Kojak to bohater serialu z lat 70-tych o takim właśnie tytule, grany przez Telly''ego Savalasa. Mogłeś go nie kojarzyć, ja sam znam go wyłącznie ze wspomnień rodziców. To taki łysy gość z lizakiem i w ciemnych okularach. Za to troszkę dziwię się, że nie kojarzysz Borewicza, bohatera znanego polskiego serialu "07 zgłoś się" :) Ale nie przeszkodziło Ci to w udzieleniu poprawnej odpowiedzi. Pozwól, że przeczytam pytanie za 20000.

Van Buren to:
A. Holenderski DJ, autor muzyki do Fallout 3
B. Finałowa lokacja w Final Fantasy VII
C. Nazwisko dwunastego prezydenta Stanów Zjednoczonych
D. Robocza nazwa nigdy nie wydanej kontynuacji klasycznych Falloutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 01:20, ManweKallahan napisał:

Van Buren to:
A. Holenderski DJ, autor muzyki do Fallout 3
B. Finałowa lokacja w Final Fantasy VII
C. Nazwisko dwunastego prezydenta Stanów Zjednoczonych
D. Robocza nazwa nigdy nie wydanej kontynuacji klasycznych Falloutów


Hmm, brzmi mi to bardziej jak nazwisko (zwłaszcza, że przypadkiem ósmy prezydent Stanów takie nazwisko nosił ;) ), ale na wszelki wypadek poradzę się kochanej publiczności. Poleciłem filmy, to teraz czas na odwdzięczenie się za ową życiową mądrość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 01:44, aragorn14 napisał:

Hmm, brzmi mi to bardziej jak nazwisko (zwłaszcza, że przypadkiem ósmy prezydent Stanów
takie nazwisko nosił ;) ), ale na wszelki wypadek poradzę się kochanej publiczności.
Poleciłem filmy, to teraz czas na odwdzięczenie się za ową życiową mądrość :D

Publiczność dostała dużo czasu do namysłu, a jej typy prezentują się następująco:

A. 35%
B. 20%
C. 4%
D. 41%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować