Zaloguj się, aby obserwować  
mtobi

Growi Milionerzy (z Hubertem Urbańskim) - gra forumowa

6183 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2014 o 17:14, aragorn14 napisał:

Cóż, chyba zaufam publiczności i poproszę odpowiedź D.

Wygląda na to, że nie jesteś do końca przekonany, czy ta odpowiedź jest słuszna. Ale postanowiłeś postawić na odpowiedź wskazaną przez widzów, a czy była to dobra decyzja, dowiemy się po przerwie na reklamy!
...
Żartowałem, mamy przecież AdBlocka. Tak jak pisałeś, Van Buren brzmi jak nazwisko i tak też nazywał się ósmy prezydent USA. Autorowi pytania nie udał się ten sprytny zabieg :P Poprawną odpowiedzią nie jest też na pewno wariant B.
Być może istnieje jakiś holenderski DJ o takim pseudonimie i może nawet stworzył jakąś fanowską ścieżkę dźwiękową do trzeciej odsłony Fallouta, ale to całkiem mało prawdopodobne, a poprawną odpowiedzią jest ta spod literki D! Tak brzmiała kodowa nazwa gry przygotowywanej przez Interplay, po której pozostało jedynie kilka szczegółów na temat fabuły oraz jeśli się nie mylę, grywalny fragment wersji alpha. Oraz tysiące zawiedzionych fanów. Za to Ty możesz być zadowolony, bo grasz dalej, już o drugą gwarantowaną sumę! Podekscytowany? Oto pytanie za 40000:

Jesper Kyd NIE stworzył muzyki do gry:
A. Darksiders II
B. Dragon Age II
C. Assassin''s Creed II
D. Hitman 2: Silent Assassin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 19:10, ManweKallahan napisał:

Podekscytowany?

Trochę pewnie tak ;)

Dnia 14.09.2014 o 19:10, ManweKallahan napisał:

Jesper Kyd NIE stworzył muzyki do gry:
A. Darksiders II
B. Dragon Age II
C. Assassin''s Creed II
D. Hitman 2: Silent Assassin


Wiem, że na pewno stworzył muzykę do AC II. Przypuszczam, że mógł też stworzyć muzykę do Hitmana. Darksiders II jest jeszcze na liście do ogrania, więc niestety nic nie umiem powiedzieć. Dragon Age mnie nie interesuje, więc tym bardziej nic o nim nie wiem. Skorzystam z telefonu do przyjaciela. Zadzwońmy do niejakiego Gerwanta, może on mnie oświeci. A jak nie to trzeba będzie uzbroić się w celne oko i spróbować strzelić. Za blisko gwarantowanej wygranej jestem, żeby odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 19:59, aragorn14 napisał:

Wiem, że na pewno stworzył muzykę do AC II. Przypuszczam, że mógł też stworzyć muzykę
do Hitmana. Darksiders II jest jeszcze na liście do ogrania, więc niestety nic nie umiem
powiedzieć. Dragon Age mnie nie interesuje, więc tym bardziej nic o nim nie wiem. Skorzystam
z telefonu do przyjaciela. Zadzwońmy do niejakiego Gerwanta, może on mnie oświeci. A
jak nie to trzeba będzie uzbroić się w celne oko i spróbować strzelić. Za blisko gwarantowanej
wygranej jestem, żeby odpuścić.

Hmm. Tak jak wspominałem przed pierwszym pytaniem, telefon do przyjaciela polega na wskazaniu innego forumowicza, który pomoże Ci z pytaniem. Statystyki nie znajdują żadnego usera o nicku Gerwant :/ To ja nie mogę go znaleźć, czy mamy jakieś drobne nieporozumienie? :)
Jakby co to user nie musi być uczestnikiem Growych Milionerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 20:07, ManweKallahan napisał:

Hmm. Tak jak wspominałem przed pierwszym pytaniem, telefon do przyjaciela polega na wskazaniu
innego forumowicza, który pomoże Ci z pytaniem. Statystyki nie znajdują żadnego usera
o nicku Gerwant :/ To ja nie mogę go znaleźć, czy mamy jakieś drobne nieporozumienie?
:)

Aj, rzeczywiście nieporozumienie :P Kiedyś było inaczej i przyznam, że tej zmiany nie zauważyłem. A ponieważ nie wiedziałem, że się zmieniło coś to myślałem, że się nie zmieniło, a więc nie doczytałem posta. Tak, wiem to deczko skomplikowane.
Nie ważne :D W takim razie dzwonimy do Kadaja. Wg gramsajta grał w 3 z tych 4 gier, więc może akurat będzie coś w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kadaju. Dzwonię do Ciebie, ponieważ aragorn14, który właśnie gra o gwarantowaną sumę 40000 złotych ma problem odpowiedzią na pytanie i postanowił zwrócić się do Ciebie o pomoc. Na pewno liczy na Twoją rozległą wiedzę i z tego co mówi, to powinieneś wiedzieć co nieco na potrzebny temat. A może wykorzystasz swoje doświadczenie z bycia prowadzącym? Tak czy siak, oto pytanie, w którym możesz mu asystować:

Jesper Kyd NIE stworzył muzyki do gry:
A. Darksiders II
B. Dragon Age II
C. Assassin''s Creed II
D. Hitman 2: Silent Assassin


Co mu doradzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hohoho. Z tego ze coś gram nie wynika, że czytam listę płac. Zwykle wkurza mnie, gdy tego cholerstwa nie mogę przewinąć. ;d

Tym niemniej pamiętam, że Bioware chwaliło się kiedyś, jakoby duży udział w tworzeniu muzyki do Dragon Age 2 miał Inon Zur. Jako że nie wydaje mi się, aby dwóch artystów chciało się dzielić chwałą przy jednej produkcji, obstawiam odpowiedź B. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kadaj powiedział co wiedział, na dodatek podał konkretny typ, więc co najmniej pod tym względem możesz być zadowolony ze swojego wyboru. To na pewno lepsze od rozmytych stwierdzeń. Teraz w Twoich rękach pozostaje decyzja czy zaufasz jego radzie, czy zdecydujesz się na inną odpowiedź, a może jednak postanowisz się wycofać. Zastanów się i powiedz co wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 23:17, aragorn14 napisał:

Myślę, że zaufam Kadajowi, zaznaczmy B :) Jak się uda to... ładnie podziękuję :P

I słusznie, bo to poprawna odpowiedź! Kadaj dobrze pamiętał, że ścieżka dźwiękowa do DAII to sprawka niejakiego Inona Zura, który swoją drogą odpowiada też za muzykę do wspomnianego w poprzednim pytaniu Fallouta 3 ;) Gratuluję, możesz być już pewny wysokiej wygranej, ale teraz przed Tobą najtrudniejsze pytania, a niestety, nie pozostało Ci już żadne koło ratunkowe. Może jednak nie będą potrzebne. Mam nadzieję, że jesteś gotowy na pytanie za 75000. A brzmi ono tak:

Za produkcję gry Dead Island 2 odpowiada studio:
A. Yager Development
B. Vigil Games
C. Techland
D. Capcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 23:53, ManweKallahan napisał:

Za produkcję gry Dead Island 2 odpowiada studio:
A. Yager Development
B. Vigil Games
C. Techland
D. Capcom


Wiem, że Techland na drugą część powołania już nie dostał. Capcom zaś kojarzy mi się tylko z japońskimi produkcjami, więc też odpada. Zostają Vigil i Yager. Ponieważ nie mam nic do stracenia pozwolę sobie na strzał. Poproszę A jak Yager Development :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:18, aragorn14 napisał:

Wiem, że Techland na drugą część powołania już nie dostał. Capcom zaś kojarzy mi się
tylko z japońskimi produkcjami, więc też odpada. Zostają Vigil i Yager. Ponieważ nie
mam nic do stracenia pozwolę sobie na strzał. Poproszę A jak Yager Development
:)

Dobrze kojarzysz, że Techland nie odpowiada za sequel swojej gry. Capcom ma do czynienia z zombie, ale w seriach Resident Evil i Dead Rising. Z kolei Vigil Games to jedna z ofiar bankructwa THQ, a jedyne gry jakie stworzyli to obie części Darksiders. To znaczy, że Twój strzał okazał się celny, prawidłowa odpowiedź to A. Idziesz jak burza, ale zobaczymy, jak poradzisz sobie z kolejnym pytaniem, którego stawką jest aż 125000.

Slardar (Slithereen Guard) to jedna z postaci z której gry MOBA:
A. League of Legends
B. Smite
C. Defense of the Ancients
D. Guardians of Middle-Earth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:36, ManweKallahan napisał:

Slardar (Slithereen Guard) to jedna z postaci z której gry MOBA:
A. League of Legends
B. Smite
C. Defense of the Ancients
D. Guardians of Middle-Earth


Absolutnie nie wygląda mi to na postać ze świata śródziemia. Co do pozostałych... Nie wiem, ale ośmielę się zaryzykować i obstawić najbardziej przemawiającą do mnie opcję, czyli C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:53, aragorn14 napisał:

Absolutnie nie wygląda mi to na postać ze świata śródziemia. Co do pozostałych... Nie
wiem, ale ośmielę się zaryzykować i obstawić najbardziej przemawiającą do mnie opcję,
czyli C.

Masz rację, Slardar ze Śródziemiem nic wspólnego nie ma. Smite to MOBA, w której gra się bogami z różnych mitologii, a takim też nie jest. Zostaje LoL i DotA. I powiem, Ci, że zaskakująco dobrze strzelasz ;) To postać z modu do Warcrafta, a także z gry Valve z dwójeczką w tytule. Przed Tobą ostatnie trzy pytania w grze, a oto pierwsze z nich:

Który z poniższych dodatków do gier z serii The Sims pojawił się wyłącznie dla części pierwszej?
A. Wakacje
B. Zwierzaki
C. Kariera
D. Podróże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 19:49, ManweKallahan napisał:

Masz rację, Slardar ze Śródziemiem nic wspólnego nie ma. Smite to MOBA, w której gra
się bogami z różnych mitologii, a takim też nie jest. Zostaje LoL i DotA. I powiem, Ci,
że zaskakująco dobrze strzelasz ;)

Ma się to celne oko i intuicję ;)

Dnia 15.09.2014 o 19:49, ManweKallahan napisał:

Który z poniższych dodatków do gier z serii The Sims pojawił się wyłącznie dla części
pierwszej?
A. Wakacje
B. Zwierzaki
C. Kariera
D. Podróże


Przygodę z Simsami skończyłem na trójce mając jeden dodatek. Z pierwszej części nie mam wszystkich dodatków, a dwójkę ze wszystkimi zgarnąłem za dawno w niedawnej promocji na Originie. Z marszu nie jestem w stanie powiedzieć, więc przeanalizujmy po kolei. Zwierzaki były na pewno w częściach 2 i 3 i nie wykluczyłbym ich także w części 1, więc odpada. Kariera - było coś takiego dla trójki. Podróże na pewno były dla części 2 i 3. Zatem najpewniej będą to Wakacje (nota bene pozwalający na to samo co Podróże, co mogłoby powodować zmyłkę), jeden z tych kilku dodatków, które akurat mam. Zatem decyduję się na odpowiedź A.

Swoją drogą ciekawe czy pytanie stanie się nieaktualne po wypuszczeniu odpowiedniego dodatku do 4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 20:20, aragorn14 napisał:

Przygodę z Simsami skończyłem na trójce mając jeden dodatek. Z pierwszej części nie mam
wszystkich dodatków, a dwójkę ze wszystkimi zgarnąłem za dawno w niedawnej promocji na
Originie. Z marszu nie jestem w stanie powiedzieć, więc przeanalizujmy po kolei. Zwierzaki
były na pewno w częściach 2 i 3 i nie wykluczyłbym ich także w części 1, więc odpada.
Kariera - było coś takiego dla trójki. Podróże na pewno były dla części 2 i 3. Zatem
najpewniej będą to Wakacje (nota bene pozwalający na to samo co Podróże, co mogłoby powodować
zmyłkę), jeden z tych kilku dodatków, które akurat mam. Zatem decyduję się na odpowiedź
A.

Swoją drogą ciekawe czy pytanie stanie się nieaktualne po wypuszczeniu odpowiedniego
dodatku do 4 ;)

Cóż, ważne, że jest aktualne w tej chwili ;) Przeprowadziłeś dokładną analizę i nie pozostaje mi w sumie nic do dodania, jak to, że podałeś dobrą odpowiedź! Jedno małe sprostowanie, "Podróże" były tylko dla części drugiej, a dodatek do części trzeciej nazywał się "Wymarzone podróże". Mała różnica, ale jednak znacząca. No i też nie tak mała, jeśli wziąć pod uwagę oryginalne, angielskie nazwy tych dodatków.
Publiczność coraz mocniej obgryza paznokcie, da się wyczuć atmosferę wielkiego napięcia, bo przed Tobą przedostatnie pytanie. Zobaczmy, jak sobie z nim poradzisz:

Ze względów licencyjnych, w grach z serii Football Manager nie pojawia się prawdziwa reprezentacja:
A. Argentyny
B. Polski
C. USA
D. Niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 00:48, ManweKallahan napisał:

Ze względów licencyjnych, w grach z serii Football Manager nie pojawia się prawdziwa
reprezentacja:
A. Argentyny
B. Polski
C. USA
D. Niemiec


Czas rozwiać napięcie. Nie znam się na grach typu Footbol Managery, Fify itd. Strzelając obstawiłbym odpowiedzi A lub C, ale jak to się mówi: do 3 razy sztuka. Nie będę dalej ryzykował i wezmę to co wygrałem. Pięknie dziękuję za grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 14:04, aragorn14 napisał:

Czas rozwiać napięcie. Nie znam się na grach typu Footbol Managery, Fify itd. Strzelając
obstawiłbym odpowiedzi A lub C, ale jak to się mówi: do 3 razy sztuka. Nie będę dalej
ryzykował i wezmę to co wygrałem. Pięknie dziękuję za grę :)

Gdybyś zdecydowałbyś się na jedną z tych odpowiedzi, to... straciłbyś dużo pieniędzy. Zarówno Argentyna jak i USA mają w tej grze swoje grywalne reprezentacje. Jakiś czas temu autorzy FIFY nie dogadali się z PZPNem w kwestii licencji i w którejś z odsłon gry nie było polskiej ligi, ale... w FMie reprezentacja jak i rozgrywki ligowe są grywalne. To dość zaskakujące, ale to fani reprezentacji Niemiec w piłkę nożną muszą obejść się smakiem, jeśli liczą na wirtualną posadę selekcjonera ich kadry. Obok kilku reprezentacji z Dalekiego Wschodu, to właśnie Niemcy nie są grywalni w serii od Sports Interactive.
Bardzo miło grało się z Tobą w Growych Milionerów. Cieszę się, że zaszedłeś tak daleko, bo i moja przygoda z rolą prowadzącego trwała przez to dłużej. Nie pozostaje mi już nic innego jak podziękować za grę i ogłosić powrót Kadaja na stanowisko, jak i eliminacje do kolejnej edycji.
A Ty, Krzyśku, wygrałeś niezłą sumkę 125 000 PLN! Tak jak wspominałem, tę edycję sponsorował Bruce Wayne, także po wygraną proszę zgłosić się do Alfreda.

=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:52, ManweKallahan napisał:

A Ty, Krzyśku, wygrałeś niezłą sumkę 125 000 PLN! Tak jak wspominałem, tę edycję sponsorował
Bruce Wayne, także po wygraną proszę zgłosić się do Alfreda.


Chyba 250 000 PLN, skoro dwóch pytań do miliiona mi zabrakło (w tym na jedno z nich z odpowiadania zrezygnowałem) ;) Myślę, że wiem zatem na co przeznaczę pieniądze - kolekcjonerka najnowszego Batmana plus dofinansowanie przyspieszenia premiery :D W końcu Bruce zasłużył ;)

A teraz już do następnego prowadzącego i jednocześnie mojego pomocnika w minionej edycji: zapisuję się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:59, aragorn14 napisał:

Chyba 250 000 PLN, skoro dwóch pytań do miliiona mi zabrakło (w tym na jedno z nich z
odpowiadania zrezygnowałem) ;) Myślę, że wiem zatem na co przeznaczę pieniądze - kolekcjonerka
najnowszego Batmana plus dofinansowanie przyspieszenia premiery :D W końcu Bruce zasłużył
;)

Ech, a chciałem połowę zgarnąć do kieszeni :( Nagrody pożerają lwią część budżetu i dla prowadzących nie zostaje już za wiele...
A tak na serio, to oczywiście masz rację, mój błąd na koniec gry, wygrałeś ćwierć miliona!

I też się zapiszę do nowej edycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lato się kończy, niektórym urlopy, innym wakacje. Będzie coraz zimniej. Będzie coraz ciemniej. I co najważniejsze - Wasz znienawidzony prowadzący wraca na swoje miejsce. :3

Jak do tej pory zgłosili się:
-aragorn14
-ManweKallahan

Poszukujemy jeszcze przynajmniej 3 śmiałków. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować