Zaloguj się, aby obserwować  
holo

Emulator 3dfx-a

16 postów w tym temacie

Czy zna ktoś jakiś dobry emulator kart 3dfx? Chętnie pograł bym znów w Incubation i inne starocie...
Linki mile widziane :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:36, holo napisał:

Czy zna ktoś jakiś dobry emulator kart 3dfx? Chętnie pograł bym znów w Incubation i inne starocie...
Linki mile widziane :) ...

ostatnio zainstalowalem tombraidera 1, wygladal paskudnie i sie wieszal ale pomogl glidos - obsluguje jeszcze kilka innych gierek
http://www.glidos.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:36, holo napisał:

Czy zna ktoś jakiś dobry emulator kart 3dfx? Chętnie pograł bym znów w Incubation i inne starocie...
Linki mile widziane :) ...


Te najlepsze i najpopularniejsze:
dgvoodoo
zeckensack''s glide wrapper
i glidos zapodany przez kolegę gmx-a

Na google znajdziesz linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I małe uzupełnienie: nie ma idealnego emulatora, w jednych tytułach lepiej sprawdzi się dgvoodoo, w innych zeckensack czy Glidos. W części gier w ogóle nie da się zaemulować 3dfx, bo np. engine gry sprawdza czy karta jest fizycznie obecna w slocie PCI.

Aha - Glidos jest płatny 10$, niezarejestrowana wersja pokazuje w trakcie gry wielkie obracające się logo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:36, holo napisał:

Czy zna ktoś jakiś dobry emulator kart 3dfx? Chętnie pograł bym znów w Incubation i inne starocie...
Linki mile widziane :) ...

W Incubation nie pograsz niestety na żadnym emulatorze 3DFX (a właściwie, to Voodoo, bo 3DFX to nazwa firmy). Wiem coś o tym, bo przetestowałem masę tzw. wrapperów (prawdziwego emulatora Voodoo nie widziałem). Masz dwie możliwości - albo grasz w trybie software (fuj), albo polujesz na np. Allegro na jakąś sprawną używaną kartę (przygotuj się na wydatek przynajmniej 15-20 zł plus koszty wysyłki ~7 zł). Na szczęście ze sterownikami pod 2000/XP nie jest tak źle. Mimo, że oficjalnie wyszła tylko wersja beta dla 2000, to można znaleźć nieoficjalne (działające całkiem dobrze) sterowniki np. na http://www.3dfxzone.it/. Pytanie tylko, czy Incubation w ogóle pójdzie na Windows 2000 lub nowszym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi demo Incubation chodzi z dgvoodoo na 6600GT i WinXP, trzeba grać w trybie zgodności z Win95. Nie wiem jak full, ale chyba tez powinien chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 13:25, Blackhand napisał:

> Czy zna ktoś jakiś dobry emulator kart 3dfx? Chętnie pograł bym znów w Incubation i inne
starocie...
> Linki mile widziane :) ...
W Incubation nie pograsz niestety na żadnym emulatorze 3DFX (a właściwie, to Voodoo, bo 3DFX
to nazwa firmy). Wiem coś o tym, bo przetestowałem masę tzw. wrapperów (prawdziwego emulatora
Voodoo nie widziałem). Masz dwie możliwości - albo grasz w trybie software (fuj), albo polujesz
na np. Allegro na jakąś sprawną używaną kartę (przygotuj się na wydatek przynajmniej 15-20
zł plus koszty wysyłki ~7 zł). Na szczęście ze sterownikami pod 2000/XP nie jest tak źle. Mimo,
że oficjalnie wyszła tylko wersja beta dla 2000, to można znaleźć nieoficjalne (działające
całkiem dobrze) sterowniki np. na http://www.3dfxzone.it/. Pytanie tylko, czy Incubation w
ogóle pójdzie na Windows 2000 lub nowszym :).


Spoko! Gierka bez problemu chodzi na Glide Wrapper''ze. Wygląda całkiem nieźle, można nawet grać w wysokich rozdzielczościach (grałem 3 godziny w 1280x1024 - i żadnych problemów).
Co do XP - gra instaluje się i działa bezproblemowo, trzeba tylko instalator uruchomić w trybie zgodności z Win''95.
Swoją drogą kupiłem jakiś czas temu na Allegro VooDoo 1 z myślą o złorzeniu jakiegoś kompa specjalnie do takich staroci. Lecz sprawa utknęła. Mam w związku z tym następne pytanie. Gdybym włożył VooDoo do obecnego kompa i połączył go z Radeonem 9800 Pro - czy wszystko by działało? I czy nowe gierki nie "żarły" by się z tą kartą - konkretnie, czy obie karty równolegle mogą sobie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 18:41, holo napisał:

Swoją drogą kupiłem jakiś czas temu na Allegro VooDoo 1 z myślą o złorzeniu jakiegoś kompa
specjalnie do takich staroci. Lecz sprawa utknęła. Mam w związku z tym następne pytanie. Gdybym
włożył VooDoo do obecnego kompa i połączył go z Radeonem 9800 Pro - czy wszystko by działało?
I czy nowe gierki nie "żarły" by się z tą kartą - konkretnie, czy obie karty równolegle mogą
sobie pracować?

Z tego co wiem karta AGP wyklucza używanie karty PCI ponieważ jest tylko jedno przerwanie do przydziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 18:48, hans olo napisał:

Z tego co wiem karta AGP wyklucza używanie karty PCI ponieważ jest tylko jedno przerwanie do
przydziału.


Nie zgodzę się, bo używałem Voodoo 2 z GF2MX AGP i nie było problemów.

Holo, a masz w tym Radeonie wyjście D-sub? Jeśli tak, to nie widzę przeciwskazań. Choć może i z przejściówką DVI->D-sub też by zadzialało?
Nie wiem tylko jak ze stabilnością tych nieoficjalnych sterów 3dfx na XP, ja swojej karty pozbyłem się jeszcze przed przesiadką na XP. Jak już chcesz koniecznie 3dfx to lepiej poszukaj Voodoo 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->Zebius, holo
Widać ja mam jakiegoś pecha albo wy szczęście :(. Pamiętam jak dziś, jak przetestowałem (jeszcze pod W98) furę wrapperów na Motorhead i Incubation. Na Incubation żaden nie zadziałał (komunikat w stylu "3dfx card not detected") a w przypadku Motorheada miałem albo zwis systemu albo estetyczne migotające skośne białe pasy wybitnie ograniczające widoczność w grze. Może Incubation z Click!a jest jakaś trefny (akurat mam taką wersję)? W każdym razie, zapodajcie linki do wrapperów, których używacie - korci mnie, żeby je sprawdzić (przy okazji zobaczę, czy Incubation pójdzie na W2K :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 19:39, Blackhand napisał:

->Zebius, holo
Widać ja mam jakiegoś pecha albo wy szczęście :(. Pamiętam jak dziś, jak przetestowałem (jeszcze
pod W98) furę wrapperów na Motorhead i Incubation. Na Incubation żaden nie zadziałał (komunikat
w stylu "3dfx card not detected") a w przypadku Motorheada miałem albo zwis systemu albo estetyczne
migotające skośne białe pasy wybitnie ograniczające widoczność w grze. Może Incubation z Click!a
jest jakaś trefny (akurat mam taką wersję)? W każdym razie, zapodajcie linki do wrapperów,
których używacie - korci mnie, żeby je sprawdzić (przy okazji zobaczę, czy Incubation pójdzie
na W2K :)).


Incubation pójdzie na pewno (jak pisałem wcześniej musisz uruchomić instalator w trybie zgodności z W95, po instalacji to samo z plikiem startowym). Mam kilka nowych spostrzeżeń:
1)Glide Wrapper na GF 4 MX działa bezproblemowo, na Radeonie 9800 Pro gra się wykrzacza :(
2)dgvoodoo na odwrót :(
Może problem jest bardziej złożony, ale to zauważyłem na pierwszy rzut oka (platformy poza kartą graficzną bardzo podobne - AMD...)...

programy pobrałem z linków z postów w temacie lub po wpisaniu w Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jak sprawdzałeś to nie było jeszcze dgvoodoo? Szerzej znany jest gdzieś od dwóch lat. Nawet dzisiaj sobie zapuściłem to demo Incubation i chodzi (w trybie zgodności z 95). Z dgvoodoo grałem jeszcze w Tomb Raider 1, Need for Speed 2 SE, Unreal, Croc i parę demek, np. Redguard. Trochę mało mam gier z tamtego okresu, bo cienko z kasą wtedy stałem. :( A płytki z demami już dawno na wysypisku śmieci. :(
Ale tak jak pisałem, nie każdą grę odpalisz z wrapperem, a w niektórych będą błędy w wyświetlaniu grafiki. Wrappery to projekty amatorskie (tylko Glidos każe za siebie płacić), dlatego nie są w 100% dopracowane.

A linki na google znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że z zeckensack''s glide wrapper już miałem (wątpliwą) przyjemność. A dgvoodoo się u mnie wykrzacza :/. Tak nawiasem mówiąc, to gdyby nie MS Application Compatibility Toolkit, to bym pewnie Incubation w ogóle nie odpalił :) (nawet instalator witał mnie komunikatem "Ten program działa pod Windows 95/98"). Czyli wszystko po staremu :D. W każdym razie, na odpaleniu Incubation mi nie zależy, byłem raczej ciekaw, czy "nowsze" wrappery coś dadzą.
Dla ciekawskich załączam komunikacik towarzyszący próbie uruchomienia Incubation na dgvoodoo ;) (zresztą identyczny z tym z evoodoo :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj tak jak ja to zrobiłem z demem:

Rozpakowałem dgvoodoo 1.40+ do folderu z Incubation, plik Incubationdemo.exe przestawiłem w tryb kompatybilności z Win95, uruchomiłem go, na ekranie powitalnym wcisnąłem "Start game (3dfx)" i demo chodzi pięknie. Potem po wyjściu z gry odpaliłem dgvoodoosetup.exe i podbiłem rozdzielczość, głębię koloru itp. i wszystko wygląda jeszcze lepiej.

Szkoda, że nie mam fulla, to sprawdziłbym czy jest tak samo. Może coś pozmieniali na gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szkoda waszej fatygi :) - po pierwsze, jak już pisałem, nie zależy mi na odpaleniu Incubation (bylem tylko ciekaw działania tych wrapperów), a po drugie - mam Windowsa 2000, tam nie ma "trybów zgodności", można tylko zainstalować MSACT, który trochę pomaga, bo dzięki niemu instalator w ogóle zechciał Incubation zainstalować :) (ale HoMMII z dźwiękiem nie udało mi się na nim odpalić, więc taki świetny nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować