Zaloguj się, aby obserwować  
Hitmanu

Industrial.

14 postów w tym temacie

Nie znalazłem takiego topicku na tym forum więc postanowiłem takowy zacząć. Czy ktoś tutaj słucha/lubi industrial ? Ja poprostu uwielbiam ten rodzaj muzy ^.^ Od siebie moge polecić bandy Celldweller i Nine Inch Nails. Zaprszam do dyskusji, podzielcie się industrialowymi bandami jakie znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój braciszek tego słucha i powoli zaczyna mnie to wciągać więc polecam to każdemu ;)
Ale nie znam jeszcze wykonawców ani nic może ktoś cos mi polecić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia póki co płyta KoЯna,See You On the Other Side zawiera kilka kawałków z gatunku industrial rock.Ale myślę,iż Rammstein,jako najlepszy dla mnie zespół grający industrial metal,jest najlepszym wyborem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 20:23, wdowiakm napisał:

Mój braciszek tego słucha i powoli zaczyna mnie to wciągać więc polecam to każdemu ;)
Ale nie znam jeszcze wykonawców ani nic może ktoś cos mi polecić???

jak na poczatek polecilbym najwazniejszy zespol industrialowy czyli Ministry i ich dwa najlepsze albumy z lat 90tych - "A mind is terrible thing to taste" i "Psalm 69".Poza tym sporo dobrych kapel industrialowych jest (bylo) w Niemczech - nie tylko Rammstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 20:01, Hitmanu napisał:

Nie znalazłem takiego topicku na tym forum więc postanowiłem takowy zacząć. Czy ktoś tutaj
słucha/lubi industrial ? Ja poprostu uwielbiam ten rodzaj muzy ^.^ Od siebie moge polecić bandy
Celldweller i Nine Inch Nails. Zaprszam do dyskusji, podzielcie się industrialowymi bandami
jakie znacie.

HA! Masz gust ;p. NIN jeśli dobrze pamiętam robili muzę do Quake 3 Arana, :) Cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nine Inch Nails jest fajne,jednakże z industrial rocka bardziej przypadły mi do gustu kawałki z SYOTOS KoЯna.Z industrial metalu fajne jest Fear Factory - szybkie i mocne,chociaż trzeba się nastawić na to,że FF w sporej części grają także death metal (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nine Inch Nails jest fajne,jednakże z industrial rocka bardziej przypadły mi do gustu
> kawałki z SYOTOS KoЯna.Z industrial metalu fajne jest Fear Factory - szybkie i
> mocne,chociaż trzeba się nastawić na to,że FF w sporej części grają także death metal
> (?).

Korn i industrial.. korn to po pierwsze dziady a po drugie nie maja nic wspólnego z industrialem ;) to samo tyczy sie Fear Factory.. ehh.

chcecie pożądnego industrialu to polecam wczesne Ministry, NiN, niemieckie grające fantastyczny industrial Einstürzende Neubauten ( ciekawe kto z was zrozumie ten zespół jeśli wymieniacie w tym temacie jakieś korny ;) , belgijski genialny Front 242, któremu bliżej do elektroniki, a zważywszy na rok powstania grupy to elektroniki experymentalnej dającej efekt w postaci industrialu, Skinny Puppy.. będzie tego więcej, poszukajcie to tu to tam, a nie na siłe podczepiacie kategorie w muzyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio, to żaden zespół poza NIN (i może jakimiś wyjątkami), który uchodzi za industrial rock (np. American Head Charge) nie ma tak na serio cokolwiek wspólnego z tym gatunkiem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 15:30, Skywalker560 napisał:

Tak na serio, to żaden zespół poza NIN (i może jakimiś wyjątkami), który uchodzi za industrial
rock (np. American Head Charge) nie ma tak na serio cokolwiek wspólnego z tym gatunkiem
:D.


ja mówie o prekursorach gatunku jakim jest industrial, a ty wyjeżdżasz z kolejną pomyłką jaka jest American Head Charge.. w ogóle wiesz na czym polega industrial? zapuść sobie płytke "twitch" Ministry z ''86 roku choćby, albo "ende neu" Einstürzende Neubauten, Front Line Assembly, Cabaret Voltaire.
teraz jest pełno kapel, kapelek które wykorzystują elementy elektroniki w swojej muzyce ( a sama elektronika to jeszcze nic, bo w industrialu dochodzą również dźwięki z otoczenia - taka zasada kolego w industrialu jest ), ale to nie znaczy od razu że to industrial który święcił triumfy w latach 80-90.. teraz jest pełno pseudo industrialu który ty wymieniasz jako podstawe, jest na odwrót kolego ;)

co do NIN to sie zgadzam, ale im bliżej im do współczesności tym bardziej rozmijają sie z gatunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem, czym jest industrial, bo interesuję się tą muzyką (powiedzmy). Nie pokazuj, jakim to jesteś znawcą, mówiłem tylko o elementach industrialu na ostatniej płycie Korna, zresztą popatrz kiedy to napisałem, rok temu, a od tego czasu mogło się wiele zmienić...

Nic nie wymieniłem jako podstawy, pisałem tylko o industrial rocku/metalu. Get it?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 14:14, Skywalker560 napisał:

Dobrze wiem, czym jest industrial, bo interesuję się tą muzyką (powiedzmy). Nie pokazuj,
jakim to jesteś znawcą, mówiłem tylko o elementach industrialu na ostatniej płycie Korna,
zresztą popatrz kiedy to napisałem, rok temu, a od tego czasu mogło się wiele zmienić...

Nic nie wymieniłem jako podstawy, pisałem tylko o industrial rocku/metalu. Get it?


"nie pokazuj jakim to jesteś znawcą" - żeś wymyślił, nikt sie nie wypowiada na tematy ( przynajmniej nie powinien ) na których sie nie zna, więc twoje słowa zabrzmiały nieco.. no ja sie na przykład zaśmiałem z politowaniem ;)
.. tak, wiem kiedy to napisałes i wiem również że mogło sie w twoich przekonaniach wiele zmienić, ale użyłeś pewnego słowa którego ja ewidentnie nie trawie - korn, bo o to tu chodzi, amerykańska POPowa kapelka dla dzieci, a ty ich jeszcze pod industrial chciałeś podczepić.

a tak po za tym to chce nieco rozruszać ten temat, stąd moje tutaj wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie, że nie trawisz słowa Korn, ja akurat uwielbiam ten zespół, ale to nie ma w tym temacie nic do rzeczy. W każdym razie - SPK, Coil, Laibach, Merzbow, Throbbing Gristle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 15:23, Skywalker560 napisał:

Nie interesuje mnie, że nie trawisz słowa Korn, ja akurat uwielbiam ten zespół, ale to
nie ma w tym temacie nic do rzeczy. W każdym razie - SPK, Coil, Laibach, Merzbow, Throbbing
Gristle.


i very good!! zwłaszcza za Laibach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować