• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

Icewind Dale przez internet?

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.11.2005 o 21:05, balduran2 napisał:

Czy ktos wie jak grac przez internet w Icewind Dale? Cos trzba ustawić czy co? bo jak się chce połączyc to pisze że nie
da rady?POMOCY


1)Musisz mieć ip serwera do którego chcesz się podłączyć.
2)Wydaje mi się, że musisz posiadać globalne ip, inaczej nie zagrasz (jestem tego tak na 95% pewien, pamiętam, że identyczny problem występował w BG2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2005 o 21:05, balduran2 napisał:

Czy ktos wie jak grac przez internet w Icewind Dale? Cos trzba ustawić czy co? bo jak się chce
połączyc to pisze że nie da rady?POMOCY

Jezeli chcesz grać wyłacznie używając samej gry, to musisz mieć publiczny IP, a zapora internetowa musi pozwalac na otwarcie portów TCP i UDP: 47624 oraz 2300..2400 w obie strony. Część firewalli (np. ten wbudowany w Windows XP akceptuje w każdy otwierany przez grę port jeżeli tylko plik programu gry znajduje się na liście wyjątków).
Te same numery portów stosują wszystkie gry na silniku Infinity z obsługa sieci czyli BG, BG2, IWD, IWD2 (oraz wszystkie dodatki).

Natomiast używając Game Spy Arcade możesz nie mieć publicznego IP bo to oprogramowanie potrafi wyszukać graczy i otwarte sesje dla tych gier oraz dzięki własnym serwerom, które stają się pośrednikami możliwe jest wysyłanie pakietów do własciwego komputera z lokalnym IP. Trzeba tylko pamiętać, że Game Spy Arcade bywa wykrywane jako oprogramowanie typu szpiegowskiego oraz ad-ware, co uruchamia alarm lub ostrzeżenie na niektórych antywirusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam następujący problem z multi w Icewind Dale II: kiedy tworzę sesję gry, kumpel nie może się z nią połączyć. Probaliśmy zarówno połączenia wewnątrz gry, jak i przez GameSpy. Ja (host) mam zewnętrzne IP, kumpel nie. Nie mam żadnych firewalli (w tym zapory z Wina XP), nie używam proxy, administrator sieci twierdzi, że nie blokuje mi żadnych portów. Pomimo tego gra na multi nie chodzi (kumpel dostaje komunikat "nie można połączyć się z sesją gry"). Aha, w netstacie po odpaleniu gry porty (TCP) używane przez IWDII i przez directplaya pozostaja na "nasłuchiwaniu". Jaka może być przyczyna problemu. Aha 2, wersje gry są identyczne. Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2006 o 00:25, kimorsen napisał:

Ja (host) mam zewnętrzne IP, kumpel nie.

I dlatego nie można się połączyć. W IWD2 zawórno serwer jak i klient muszą mieć zewnętrzne IP. Rzekomo można ominąć ten problem mając zainstalowane Gamespy Arcade, ale ja tego nie widziałem, więc nie potwierdzę, że się da.

Dnia 13.01.2006 o 00:25, kimorsen napisał:

Nie mam żadnych firewalli (w tym zapory z Wina XP), nie
używam proxy, administrator sieci twierdzi, że nie blokuje mi żadnych portów.

To nie u ciebie jest problem tylko u kumpla. To on ma firewalla niemal na pewno (a właściwie dostawca jego internetu) i to jego adres nie istnieje w sieci internetowej. Twój komputer wysyła więc pakiety do serwera jego dostawcy internetu. Trochę jakby w złe miejsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i przepraszam za niepotrzebne założenie nowego tematu - jestem (jak widać) nowy na forum i nie bardzo orientuję się jak szybko czytacie nowe posty. W związku z czym obawiałem się, że jak pozostawię gow pierwotnym miejscu to zostanie pominięty albo przynajmniej zdaży pokryć się kurzem zanim ktoś nań odpowie. Treść odpowiedzi nie napawa jednak optymizmem - oznacza, że raczej nie pohulamy :(. Niemniej jestem wdzięczny za zdiagnozowanie problemu. A tak btw znasz może jakieś stałe serwery IWD2?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.01.2006 o 21:33, kimorsen napisał:

A tak btw znasz może jakieś stałe serwery IWD2?

Nie ma żadnych stałych serwerów IWD1/2. Każdy komputer z grą może być serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2005 o 21:05, balduran2 napisał:

Czy ktos wie jak grac przez internet w Icewind Dale? Cos trzba ustawić czy co? bo jak się chce
połączyc to pisze że nie da rady?POMOCY


Ściągnij sobie darmowy program "hamachi" łatwy w obsłudze i świetnie zrzesza graczy aby możnabyło grać przez neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2006 o 02:41, Olamagato napisał:

Nie ma żadnych stałych serwerów IWD1/2. Każdy komputer z grą może być serwerem.


Szkoda :( A chyba jednak nie każdy komp z IWD2 może być serwerem (przy braku zew IP choćby) - ale to problem w istocie drugorzędny. Mam jeszcze dwa pytanie w podobnej kwestii - rozumiem, że IWD oraz BG i BG2 mają multi przez TCP/IP rozwiązane identycznie jak IWD2? I jeszcze jedno, tak tylko dla upewnienia - ten sam problem mam z Mechwarriorem 4 Mercenaries - czy Twoim zdaniem przyczyna jest tożsama jak w wypadku IWD2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2006 o 10:20, kimorsen napisał:

IWD oraz BG i BG2 mają multi przez TCP/IP rozwiązane identycznie jak IWD2?

Tak. Te same silniki, te same rozwiązania, te same porty.

Dnia 15.01.2006 o 10:20, kimorsen napisał:

ten sam problem mam z Mechwarriorem 4 Mercenaries - czy Twoim zdaniem
przyczyna jest tożsama jak w wypadku IWD2?

Nie znam tej gry, ale chyba tak. Generalnie jezeli do gry nie ma dedykowanych serwerów, to połączenie sieciowe na lokalnych IP nie jest zwykle możliwe. Lokalne adresy nie przeszkadzają w żadnych grach typu SC/Warcraft (battlenet), C&C i podejrzewam że wszystkim MMO. również. Ale każda z tych gier ma serwery dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować