Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Mam to samo, czasem się zastanawiam, po co mi to wszystko, to przecież było tyle kasy, wydanej na coś używanego tak krótko. Do dziś mam gry, które mimo że są świetne i bawię się z nimi dobrze, to ciężko mi się zabrać do nich (awaria PSN sprawiła że wreszcie wziąłem się za przerwane kiedyś w połowie Okami) czy nawet w ogóle (King''s Bounty: Armored Princess czy Drakensang: the River of Time). Z PSNu ostatnio (w ciągu ostatniego miesiąca) ściągnąłem 5 gier, z czego raptem napocząłem dwie (i to ledwo). Moja lista trofeów ma już sporo pozycji, gdzie jest ich zrobione mniej niż 5%. Z drugiej strony, jak usiądę do multi U2 raz (jeszcze jak ze znajomymi) to parę godzinek minie jak z bicza strzelił.
A gier nie sprzedam, bo nie po to kupiłem pachnącą nówkę by komuś sprzedać, szczególnie kiedy nie widziałem w danym tytule wszystkiego :P I błędne koło się zamyka.
Czas ograniczyć ilość kasy jaką na to wydaje - nie ze względu na jej brak, ale ze względu na bezcelowość takich zakupów.
Używane gry kupuję tylko, kiedy chcę zaopatrzyć się w jakiegoś starego klasyka (i wtedy wcale nie wychodzi taniej) albo kiedy grę charakteryzuje bardzo słaby stosunek zawartości do ceny (jak Vanquish).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ah
A ja podjąłem decyzje o sprzedaży. Chyba zostawię sobie tylko MW2, U2, Shifta. 13 innych gier wyląduje na allegro.

EDIT: w sumie to planowałem to zrobić już od dawna, ale chyba rozpocznę od nowej generacji: co roku nowy cod i nowa fifa. I tak w kółko. Od czasu do czasu coś innego. Mam zdecydowanie za mało czasu na grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:28, MrGregorA napisał:

A ja podjąłem decyzje o sprzedaży.


Nie wiem czy dobrze robisz, sam sprzedałem kiedyś dość dużą kolekcję gier i teraz żałuję. Aż tak dużej kwoty na allegro nie dostaniesz, żeby było warto, ale to tylko moje zdanie :) Ja już podjąłem decyzję, że teraz wszystkie gry trzymam i sprawdza się, że do niektórych wracam w najmniej oczekiwanym momencie. Zresztą 13 to nie tak dużo, żeby rozpaczać za kasą, ja mam 24 i brak wyrzutów sumienia, bo przy każdym tytule się znakomicie bawiłem.

Jeśli się zdecydowałeś faktycznie to podrzuć link do Twoich aukcji, może akurat coś się trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:28, MrGregorA napisał:

ah
A ja podjąłem decyzje o sprzedaży. Chyba zostawię sobie tylko MW2, U2, Shifta. 13 innych
gier wyląduje na allegro.

Napisz w wątku z ogłoszeniami co tam masz na zbyciu, mam krótko PS3 to może byłbym czymś zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 21:38, knopfler napisał:

> ah
> A ja podjąłem decyzje o sprzedaży. Chyba zostawię sobie tylko MW2, U2, Shifta. 13
innych
> gier wyląduje na allegro.
>
Napisz w wątku z ogłoszeniami co tam masz na zbyciu, mam krótko PS3 to może byłbym czymś
zainteresowany.


:> okej. jak sprzedawalem psp, to tez gosc przyjechal i wszystkie 12 gier wzial. powtorka z rozrywki? napisze po weekendzie. jeszcze szybko partyjka we wszystko ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej wk#@$iony ! Już tydzień, jak PSN nie działa. Wczoraj zadzwoniłem do banku o zastrzeżenie karty kredytowej. Trzeba na nową czekać. Ciekawe czy trofea poszły się walić.

Podobno Sony pozwoli w zamian za blamaż rozmawiać "cross-game chat". Trochę k#$wa mało !
Powinni dać jakieś bonusy darmowe dla wszystkich i pozwolić zmienić nick (i bez awarii było to potrzebne, a jednak niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 17:03, MrGregorA napisał:

Wczoraj jak zobaczyłem swoją wieżę z gier coś mnie tknęło. Uświadomiłem sobie ile na
to wywaliłem pieniędzy i jak mało z tego korzystałem. Pamiętam, kiedy grałem na PC, nie
było gry, której nie przeszedłbym 3 razy. A teraz? Wydaje 2 razy więcej na gry, kupuje
3 razy częściej i czasami grę przechodzę rok (np. Heavy Rain, LBP). Kupuję tylko gry
zafoliowane, potem ich nie sprzedaje i prawdę mówiąc coraz mniej widzę w tym sensu. Ciekawy
jestem czy któryś z Was miał podobną chwilę refleksji. Kupujecie nowe czy używane gry?
Sprzedajcie je potem czy trzymacie?
Przepraszam za sentymentalność ;)



Ja miałem coś takiego.. Ja kupuje zawsze nowe lecz już przestałem kupować premierowe wydania.. czekam na takie do 100zł wersje ;) a cześć gier mam za 60zł ;P. Ogólnie trzymam gry bo jak kupie taka (jak kiedyś do 360) za 200zł to jak ją bym chciał sprzedać dostał bym 100zł więc tracę 100zł i produkt ;P. A jeszcze gorzej z grami za 60-100zł.. jak nówka tyle kosztuje to musiałbym ją oddać za grosze ;P a jako że bardzo o gry dbam to wolę trzymać w dobrym stanie na półce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da sie nabijac trofea teraz? Bo chcialem sobie Uncharted 1 jeszcze raz przejsc ale na wyzszym poziomie to odrazu bym achievy pozbieral nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 11:24, diablolod napisał:

da sie nabijac trofea teraz? Bo chcialem sobie Uncharted 1 jeszcze raz przejsc ale na
wyzszym poziomie to odrazu bym achievy pozbieral nowe

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 11:28, Deturis napisał:

> da sie nabijac trofea teraz? Bo chcialem sobie Uncharted 1 jeszcze raz przejsc ale
na
> wyzszym poziomie to odrazu bym achievy pozbieral nowe
Tak.


dzieki,to ja wracam do zabawy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Sony się zabezpieczyło cwaniacko przed takim czymś - w regulaminie, na który każdy się zgadza zakładając konto PSN, jest napisane że Sony nie ponosi odpowiedzialności za nasze konta i wszelkie problemy i w efekcie szkody, które mogą z tego wyniknąć. Czyli innymi słowy odwracają kota ogonem, i wcale nie muszą (wg. regulaminu) nam nic w zamian dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj mi, że jeśli jakoś nie wynagrodzą tego społeczności graczy, to stracą dużo więcej, niż jeżeli mieli by nam dać po powiedzmy 100zł na zakupy w nowym PSNie. Marketingowo rzecz ujmując wizerunek firmy dzięki takiemu zabiegowi się po części odbuduje, a straty poniesione przez danie takiego prezentu, będą nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku gdyby miał się popsuć wizerunek firmy i zaważyć w przyszłości na sprzedaży innych produktów pod brandem SONY.

Ale poczekamy zobaczymy czy mam rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 10:49, Kafar napisał:

Ja miałem coś takiego.. Ja kupuje zawsze nowe lecz już przestałem kupować premierowe
wydania.. czekam na takie do 100zł wersje ;) a cześć gier mam za 60zł ;P. Ogólnie trzymam
gry bo jak kupie taka (jak kiedyś do 360) za 200zł to jak ją bym chciał sprzedać dostał
bym 100zł więc tracę 100zł i produkt ;P. A jeszcze gorzej z grami za 60-100zł.. jak nówka
tyle kosztuje to musiałbym ją oddać za grosze ;P a jako że bardzo o gry dbam to wolę
trzymać w dobrym stanie na półce ;)


Ja mam identycznie. W dniu premiery kupiłem 3 gry. Reszta - po 100, a nawet, tak jak Ty, po 60. Jednak troche sie tego nazbierało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeoHot "staje" po stronie Sony i nie popiera ataku hakerów.

Implementowanie oraz odpalanie homebrew na swoich własnych konsolach, a także łamanie zabezpieczeń na SWOICH WŁASNYCH konsolach jest super. Włamywanie się na czyjeś serwery i kradzież baz danych z informacjami klientów już super niestety nie jest. Wy, którzy stoicie za atakiem na PlayStation Network, sprawiacie, że cała społeczność hakerska w oczach całego świata wygląda niczym ten główny zły, nawet jeżeli Wasze ataki nie były wymierzone w uczciwych użytkowników, a dupków z Sony...

Wina nie leży tylko po jednej ze stron. Nie powinniśmy winić za wszystko techników i programistów w Sony. Nie powinniśmy również winić w pełni ludzi, którzy projektowali rootkit BMG. Szczerze? W mojej opinii ogromnym błędem były dyrektywy prezesów Sony, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie wojny z hakerami, oficjalnie wyśmiali idee ludzi mających we krwi "zdobywanie fortec", takich jaką jeszcze do niedawna było Sony Computer Entertainment, po czym... zaczęli jęczeć o piractwie i sądzić się ze wszystkimi o wszystko. Zamiast zwracać uwagę na zabezpieczenia usługi, woleli ściągać najdroższych prawników. Przepraszam bardzo, ale "alienowanie" społeczności hakerskiej nie wypaliło, jak widzą teraz wszyscy posiadacze PS3...

Sony musi wiedzieć, że gdy sprzedaje konsolę PlayStation 3, to mimo, iż papiery sugerują inaczej, koncern nie ma już nad tą konsolą kontroli. Żadna inna firma nie "zgubiła" Waszych danych. Nie wyciekły one z Microsoftu, gdy X360 padł ofiarą ataku hakerów. Nie wyciekły one z iTunes, gdy przerobiono iPhone. Nie wyciekły one z Gmaila, gdy zrootowano Androida. Wiecie dlaczego? Bo żadna z wyżej wymienionych firm, ani Microsoft, ani Apple czy Google... nie są szalone!

Jasne, jesteście utalentowanymi ludźmi i w przyszłości będziecie pewnie zarabiać dużo pieniędzy, ale równie dobrze dostaniecie wyroki i czeka Was bankructwo. Nie bądźcie skończonymi chu**mi, nie sprzedawajcie osobistych informacji graczy!
- tłumaczenie ps3site

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 17:11, Kafar napisał:

Ta sytuacja nie jest dobra dla żadnej ze stron, ona jest tylko dobra dla Złodziei którzy
wykradli dane.


Niby oczywiste ;>.

A bony za gierki, to dla każdego proponujecie, kto stracił dane? Nawet dla tych, którzy nie podali kont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pierwszą styczność z PlayStation miałem kilka lat temu. Od tego czasu się pewnie dużo zmieniło i PS3 jest dużo inne od PSX. Tak w skrócie to mam kilka pytań:
1. Po tym ataku na PSN trzymacie się PS3 czy do x''a lecicie? :)
2. Co może mi zaoferować PS3?
3. Czy stany gry zapisują się tak jak na PSX tzn na karcie pamięci czy na dysku?
Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 19:08, Fimbulvinter napisał:

Cześć. Pierwszą styczność z PlayStation miałem kilka lat temu. Od tego czasu się pewnie
dużo zmieniło i PS3 jest dużo inne od PSX. Tak w skrócie to mam kilka pytań:
1. Po tym ataku na PSN trzymacie się PS3 czy do x''a lecicie? :)
2. Co może mi zaoferować PS3?
3. Czy stany gry zapisują się tak jak na PSX tzn na karcie pamięci czy na dysku?
Dziękuje i pozdrawiam.

1. Ja nie wydam 800 zł od tak, nie jestem bill gates ;D
2. To co Xbox 360, tylko trochę inaczej. Ma blu-raya zamiast DVD. Ma bezpłatny multi i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Xbox 360 też ma swoje zalety np. MS point albo brak cziterów w multi.Jednak mi jakoś bardziej pasuje PS3
3. Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Trochę by było bezsensu z tymi kartami pamięci jak są dyski po 320GB.
Kolejna seria pytań:
1. Awarie PSN są częste?
2. Cziterzy to zmora czy raz na jakiś czas się znajdzie?
3. Dużo ludzi gra np w Fight Night lub CoD w multi?
4. Miałem coś napisać, ale zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować