PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2007 o 12:22, blacklio napisał:

> ale na AM 2 podstawkę pasuje ? bo w opisie nie ma ???

Nie pasuje pod AM2, ten Arctic Cooling Freezer 64 Pro co zlinkował to jest tylko pod Socket
940, Socket 939, Socket 754,


a co byś poleciłe pod am2 tylko tak max do 100-120 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie Windows Vista Ultimate, i ciągle kiedy gram (mniej więcej po pół godziny ) resetuje mi się PC. Co ciekawe, jedyna gra która mi się nie resetuje to Company of Heroes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:54, mrosi napisał:

> /.../ w idle miałem 24*C a w stresie max 34*C.
Pozdrawiam

Musisz mieć z lekka walniety czujnik. Temperatura procesora musi być wyższa o kilka stopni od temperatury powietrza w pokoju. A teraz rzadko temperatura w pokoju spada do 24 stopni, jak na zewnątrz jest 28-30 stopni w cieniu. Chyba, że masz klimatyzację albo ogniwo Peltiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może i tak. Temperatury na Athlonie miałem jakieś dwa miechy temu. Teraz na C2D E6400 z AC Silver 5 i Scythe Ninja mam 47-48*C w idle i 54*C w stresie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:39, mrosi napisał:

/.../ mam 47-48*C w idle i 54*C w stresie.

Ja z Pentium IV mam 44-46 w idle i do 64 w Oblivionie albo Gothicu 3 ;-D. A chłodzenie Zalmana z "Loquid MetalPad". Ciekawe, że jak zmieniłem boxowy radiator na Zalmana, to procek ma niższą temperaturę a płyta wyzszą. Widocznie mam ciasno w obudowie. Ale nowego kompa na razie nie kupię, zaczekam, czy nowe procesory AMD będą tak rewelacyjne jak głoszą plotki i czy nowa grafika ATI też będzie taka dobra. Te parę miesięcy mogę poczekać ;-D

Dnia 18.06.2007 o 15:39, mrosi napisał:

Pozdrawiam

Ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:59, KrzysztofMarek napisał:

Ja z Pentium IV mam 44-46 w idle i do 64 w Oblivionie albo Gothicu 3 ;-D. A chłodzenie Zalmana
z "Liquid MetalPad".

Mam takie pytanie co do chłodzenia wodnego Zalman (RESERATOR ?)
Jakie masz z nim wrażenia ?
jest dużo wydajniejsze od standardowego chłodzenia BOXowego,
jak się podłączy jednocześnie do procesora i karty graficznej ?
z góry dzięki za odpowiedź ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:45, sig. napisał:

jak niema to niema, ten plik powinien być tylko na płytach cd/dvd (chociaż osobiście wolałbym
żeby i tam go nie było). jak przez prawoklik i otwórz się nieda a TC pokazuje to ci chyba eksplolator
windows się uszkodził


moja pomyłka. Da się wejść na dysk przez kliknięcie PPM i "otwórz". Ale bezpośrednio nie działą. Najwyżej zrobie format. Na tych partycjach na szczęście nie mam Windowsa zainstalowanego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 16:25, IMPERATOR1990 napisał:

> /.../ > Mam takie pytanie co do chłodzenia wodnego Zalman (RESERATOR ?)

Nie mam takiego chłodzenia, więc i wrażeń nie mam.
Ogólnie biorąc, nie jestem zwolennikiem chłodzenia wodnego, z dawnych lat zostało mi, może irracjonalne, przeświadczenie, że woda i elektryczność niezbyt się lubią. Nawet jak przewody są szczelne, to zawsze może powstać przeciek. Jak zalało mi łazienkę nic się nie stało, ale kompa byłoby szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Właśnie chciałem sobie czegoś posłuchać, a tu - ku mojemu zdziwieniu! - po raz KOLEJNY coś nie tak jest z lewym głośnikiem. Mianowicie, oba głośniki działają, ale dźwięk odtwarzany jest prawie wyłącznie na prawym... Wygląda to mniej więcej tak: jak odtwarza się jakąś dowolną muzyczkę w Winampie, to jest taki suwak "Balance". Jeśli jest na środku, to grają oba głośniczki, ale dźwięk generalnie odtwarzany jest tylko na jednym - prawym. Jeśli suwak jest na prawo - to gra tylko prawy głośnik (tu wszystko jest ok). Natomiast jeśli jest na lewo, lewy głośnik całkowicie milczy (a nie powinien, tego jestem na 100% pewien :). Wygląda to tak jakbym pochrzaniło się coś z kanałami, i mam to samo zarówno na słuchawkach jak i na głośniczkach do komputera.

Podobny problem miałem wcześniej, mając dźwięk podłączony do wieży Hi-Fi - myślałem, że to w samych głośnikach/wieży coś siadło... Podłączyłem więc dźwięk do starych głośników, które niegdyś kupiłem z komputerem i wszystko działało jak należy, a teraz taki zonk... Znowu coś nie tak i cholera już wie co jest grane - czy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności siadły mi 3 (TRZY!) pary głośników/słuchawek czy też karta dźwiękowa? A może mam coś namieszane w sterach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 12:56, bubel888 napisał:

Mam na kompie Windows Vista Ultimate, i ciągle kiedy gram (mniej więcej po pół godziny ) resetuje
mi się PC. Co ciekawe, jedyna gra która mi się nie resetuje to Company of Heroes


Próbowałeś TDU? FSX? Te gry są pod Vistę. CoH też, a komp się resetuje, bo inne gry mogą nie być zgodne z Vistą. Mam ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:22, Czerniawa napisał:

> Mam na kompie Windows Vista Ultimate, i ciągle kiedy gram (mniej więcej po pół godziny
) resetuje
> mi się PC. Co ciekawe, jedyna gra która mi się nie resetuje to Company of Heroes

Próbowałeś TDU? FSX? Te gry są pod Vistę. CoH też, a komp się resetuje, bo inne gry mogą nie
być zgodne z Vistą. Mam ten sam problem.

to chyba u was coś ze sprzętem - używam Visty i nie mam najmniejszego problemu z grami wszystko działa stabilnie - naset takie starocie jak stell panthers :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisalem o moim problemie w wielu miejscach ale nik nie mogl mi pomoc .
juz kiedys o tym pisalem np. tu --> http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=79703&hl= i szukalem błedu w róznych miejscach ale wszystkie okzały sie sprawne . Ostatnio znajomy Informatyk powiedzial mi zebym sprawdzil/dotknal Radiator na Chipsecie na płycie łownej i sie okazało ze jest gorący ! a najśmieszniejsze jest to ze radiator na zintegrowanej grafie 6100 tez jest gorący ! (ona jest odlaczona ,i wyaczona calkowicie ) tak wyglada meine plyta glowna > http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8n51gmf-9.html

Problme tego jest taki ze nieraz komputer mi sie resetuje ,a nie raz najpierw jest Blue Screen a dopiero potem sam musze zrobic reset (moge wyslać zdjecia )

No dobra to juz wiadomo ze mi sie grzeje Chipset plyty glownej , co moge z tym zrobić ? (miejsca na maluki wiatrak tam niema, bo wszsystko zasłania olbrzymi GF 8800 gts ! :/ ) ktos mi mowil ze moze tam trzeba PASTE włozyc ??

to moze byc ,,przezornym" i kupić nową plyte głowna ? ( bo ta chyba juz jest na spaleniu ?)

20070618205629

20070618205715

20070618205730

20070618205844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na założenie wiekszego radiatora, spróbj tą pastę kupić i przesmaruj go chciaż na tym radiatorze co masz koszt koło 20 zł taniej napewno jak nowa mobo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mój problem wygląda tak: komputer zaczął mulic, wiec wszystkie niezbędne pliki z C (dysk systemowy) przekopiowałem na dysk zewnętrzny. W komputerze są dwa dyski: C (120 GB, systemowy) i D (160 GB, dodatkowy). No i problem polega na tym, ze po sformatowaniu C i utworzeniu nowej partycji na tym dysku (na 100% nie ruszałem dysku D) oraz wgraniu Windowsa (z SP 1a) mój komputer nie widzi dysku D. A konkretniej BIOS widzi dwa dyski, menadżer urządzeń również, zarządzanie komputerem (a konkretniej zarządzanie dyskami) widzi nawet nazwę woluminu tego dysku (na screenie). Wszędzie wyświetla że dysk działa prawidłowo, nie wykryto żadnych błędów itd. No i co ja mam teraz zrobić? Czytałem ze nie tylko ja mam taki problem, ale szukając w internecie nie znalazłem skutecznego rozwiązania. SP2 do XPka tez wgrałem, zaktualizowałem wszystko przy pomocy Windows update (a było około 150 aktualizacji :/). Oczywiście nie pomogło :/ Mam nadzieje że Wy pomożecie :-)

Mój komputer:
- Microsoft Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek Service Pack 2.
- Intel Pentium 4 2,80 GHz
- 1024 MB pamięci RAM (2x 256 + 1x 512)
- karta graficzna Radeon 9600 Pro 128 MB
- karta sieciowa
- Napęd FDD, DVD, nagrywarka DVD
- Karta muzyczna Sound Blaster Live Player 5.1
- HDD 120 GB Seagate Barracuda 7200
- HDD 160 GB Seagate Barracuda 7200 8M
- Kabel HDD ATA 66/100


to właściwie wszystko co udało mi sie wyczytać z faktury i ustawień. Załączam w załączniku również kilka screenów.

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź
gogowitczak

20070618220304

20070618220314

20070618220331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak tam z partycjami na tym dysku? bo win xp nie obsługuje dysków powyżej 132 gb (chociaż partycje poniżej tej wartości powinien widzieć) bez specjalnej łatki (ponoć starczy zmodyfikować jeden klucz w biosie, ale nie pamiętam który ani jak), niewiem czy była ona w sp1 czy też po nim się ukazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam problem może i banalny, ale jedna uciążliwy: niestety nie włącza się autorun w napędzie jednym, a co dziwne nawet po wejściu "ręcznie" w mój komputer Cd-Rom nie wyświetla płyty (zawsze gdy coś jest to nie nazywa się Cd-rom tylko np. Football Manager 2007 i najczęściej jest ikonka) tylko nadal jest "napędem cd-rom" i dopiero jak klikam w niego 2x lpm to ukazuje mi się zawartość płyty. Prosił bym o przypomnienie jak się autorun ustawiało :) System oczywiście Windows XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się