PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Ja miałem AMD Semprona 2400+ podkręconego do 2800+ z GF FX5500 i 512MB RAM na pokładzie więc musiałem kupić coś żwawszego. Nawet dzieciaków Harry Potter się przycinał na tamtym sprzęcie. Na nowym (już po upgradzie do C2D) jeszcze nie miałem gry, która by się przycięła.
Jeśli chodzi o karty to cały czas jest taki sam scenariusz. NVidia ma karty wydajniejsze, ATI tańsze. Co zaś do AMD, to czytając o kłopotach finansowych AMD/ATI, planowanym wprowadzeniu w przyszłym roku przez Intela technologii 35nm, testach, w których najmocniejsze AMD przegrywają z najsłabszymi Intelami, jakoś nie widzę tego za różowo. Choć nie zaprzeczam, do lutego tego roku byłem zagorzałym wielbicielem AMD i dałbym się za "niego" pociąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś (w sumie jak w temacie) jak połączyć partycje bez utraty ich zawartosci? Pilnie potrzebna mi pomoc :) prosił bym o instrukcje jak dla zielonego a nie jak dla wtajemniczonego bo jestem słaby (żeby nie powiedzieć beznadziejny) w te klocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne że są jakieś różnice(no chyba że wynikają np z NCQ), żeby "zatkać" ata 133 trzeba było przynajmniej 2 dysków i to szybkich. główna przewaga sata to wspomniane cienkie kable zamiast szerokich taśm, co ułatwia przepływ piewietrza w obudowie (a dyski lubią się grzać, i to do wyższych temparatru niż cpu.
ps 1 wersja sata była niedużo szybsza niż ata (155 vs 133 mb/s), obecna ma już chyba 300, tyle że jak dotąd nie da się tego wykorzystać (kontrolery mają za mało gniazd żeby podłączyć macierz zdolną wykorzystać taką wydajność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:13, sig. napisał:

dziwne że są jakieś różnice


są to różnice rzędu 3-5% na korzyść SATA

>... główna przewaga sata to wspomniane cienkie kable zamiast szerokich taśm, co ułatwia przepływ piewietrza

Dnia 19.06.2007 o 22:13, sig. napisał:

w obudowie (a dyski lubią się grzać, i to do wyższych temparatru niż cpu.


też

Dnia 19.06.2007 o 22:13, sig. napisał:

ps 1 wersja sata była niedużo szybsza niż ata (155 vs 133 mb/s), obecna ma już chyba 300,


konkretnie SATAII

Dnia 19.06.2007 o 22:13, sig. napisał:

tyle że jak dotąd nie da się tego wykorzystać (kontrolery mają za mało gniazd żeby podłączyć macierz
zdolną wykorzystać taką wydajność)


co w sumie sprowadza się do tego, że dla przeciętnego użytkownika i tak nie ma różnicy w wydajności. Tym bardziej, że jak tuszę macierz buduje jakieś 10-15% użytkowników HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:19, mrosi napisał:

co w sumie sprowadza się do tego, że dla przeciętnego użytkownika i tak nie ma różnicy w wydajności.
Tym bardziej, że jak tuszę macierz buduje jakieś 10-15% użytkowników HDD.

co fakty to fakt, macierze to raczej domena firm (np bazy danych)
ps te 10 -15% to ogół użytkowników komputerów czy wśród prywatnych? bo ja szczerze mówiąc nikogo z posiadaczy takowej nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:22, sig. napisał:

ps te 10 -15% to ogół użytkowników komputerów czy wśród prywatnych? bo ja szczerze mówiąc nikogo
z posiadaczy takowej nie znam


To procent ze znajomych, którzy używają komputerów w szerokim pojęciu (jedni do pracy, inni do gier, jeszcze inni do OC). Choć co ciekawe żaden z nich nie mówił o jakimś znaczącym wzroście wydajności. Tyle tylko, że jest zapewnione pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam koście dwie do duala Twinmos''a po 256 MB i jedną 512 Kingstona. Gdy włożę te Twinmos''a(dwie) to gry po różnym czasie grania zawieszają się i wtedy muszę zrobić reset. To się zaczęło dziać gdy kupiłem His Radeon''a X1950 Pro, zasilacz CHFT 500 W i kartę dźwiękową SB Live 5.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to już inna macierz, po prostu dane zapisywane są na 2 dyskach zamiast na jednym (jak jeden padnie to jest jeszcze drugi) tu rośnie tylko szybkość odczytu. do wzrostu szybkości zapisu trzeba by taką że połowa informacji na 1 a połowa na drugim, tyle że jak któryś padnie to tracisz wszystko (da się połączyć oba te typy, ale wtedy 4 dyski potrzebne.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:58, thenat17 napisał:

pisalem o moim problemie w wielu miejscach ale nik nie mogl mi pomoc .
juz kiedys o tym pisalem np. tu --> http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=79703&hl= i
szukalem błedu w róznych miejscach ale wszystkie okzały sie sprawne . Ostatnio znajomy Informatyk
powiedzial mi zebym sprawdzil/dotknal Radiator na Chipsecie na płycie łownej i sie okazało
ze jest gorący ! a najśmieszniejsze jest to ze radiator na zintegrowanej grafie 6100 tez jest
gorący ! (ona jest odlaczona ,i wyaczona calkowicie ) tak wyglada meine plyta glowna > http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8n51gmf-9.html

Problme tego jest taki ze nieraz komputer mi sie resetuje ,a nie raz najpierw jest Blue Screen
a dopiero potem sam musze zrobic reset (moge wyslać zdjecia )

No dobra to juz wiadomo ze mi sie grzeje Chipset plyty glownej , co moge z tym zrobić ? (miejsca
na maluki wiatrak tam niema, bo wszsystko zasłania olbrzymi GF 8800 gts ! :/ ) ktos mi mowil
ze moze tam trzeba PASTE włozyc ??

to moze byc ,,przezornym" i kupić nową plyte głowna ? ( bo ta chyba juz jest na spaleniu ?)


pomoze mi ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:28, thenat17 napisał:

> pisalem o moim problemie w wielu miejscach ale nik nie mogl mi pomoc .
> juz kiedys o tym pisalem np. tu --> http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=79703&hl=
i
> szukalem błedu w róznych miejscach ale wszystkie okzały sie sprawne . Ostatnio znajomy
Informatyk
> powiedzial mi zebym sprawdzil/dotknal Radiator na Chipsecie na płycie łownej i sie okazało

> ze jest gorący ! a najśmieszniejsze jest to ze radiator na zintegrowanej grafie 6100 tez
jest
> gorący ! (ona jest odlaczona ,i wyaczona calkowicie ) tak wyglada meine plyta glowna >
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8n51gmf-9.html
>
> Problme tego jest taki ze nieraz komputer mi sie resetuje ,a nie raz najpierw jest Blue
Screen
> a dopiero potem sam musze zrobic reset (moge wyslać zdjecia )
>
> No dobra to juz wiadomo ze mi sie grzeje Chipset plyty glownej , co moge z tym zrobić
? (miejsca
> na maluki wiatrak tam niema, bo wszsystko zasłania olbrzymi GF 8800 gts ! :/ ) ktos mi
mowil
> ze moze tam trzeba PASTE włozyc ??
>
> to moze byc ,,przezornym" i kupić nową plyte głowna ? ( bo ta chyba juz jest na spaleniu
?)
>
>
pomoze mi ktoś ??

Moj sasiad mial taki sam probelm bluescreeny i resety. ie jest to wina plyty tylko pamieci . Jego plyta to jakis gigabye na nforce550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:28, thenat17 napisał:

> pisalem o moim problemie w wielu miejscach ale nik nie mogl mi pomoc .
> juz kiedys o tym pisalem np. tu --> http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=79703&hl=
i
> szukalem błedu w róznych miejscach ale wszystkie okzały sie sprawne . Ostatnio znajomy
Informatyk
> powiedzial mi zebym sprawdzil/dotknal Radiator na Chipsecie na płycie łownej i sie okazało

> ze jest gorący ! a najśmieszniejsze jest to ze radiator na zintegrowanej grafie 6100 tez
jest
> gorący ! (ona jest odlaczona ,i wyaczona calkowicie ) tak wyglada meine plyta glowna >
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8n51gmf-9.html
>
> Problme tego jest taki ze nieraz komputer mi sie resetuje ,a nie raz najpierw jest Blue
Screen
> a dopiero potem sam musze zrobic reset (moge wyslać zdjecia )
>
> No dobra to juz wiadomo ze mi sie grzeje Chipset plyty glownej , co moge z tym zrobić
? (miejsca
> na maluki wiatrak tam niema, bo wszsystko zasłania olbrzymi GF 8800 gts ! :/ ) ktos mi
mowil
> ze moze tam trzeba PASTE włozyc ??
>
> to moze byc ,,przezornym" i kupić nową plyte głowna ? ( bo ta chyba juz jest na spaleniu
?)
>
>
pomoze mi ktoś ??


wymienilem mu pam iec tzn wlozylem mu swoja i smiga bez zarzutu. dlatego wes od kogos pamiec wloz do siebie wlacz 3dmarka i niech chbodzi jak ci sie nie zresetuja albo zawiesi to bedziesz mial probelmz glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 11:54, blacklio napisał:

ściągnij memtesta http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=340&t=47
Rozpakuj z zipa iwypal na CD jako iso, testuj pamieć przynajmniej 4 - 5h, jak są błędy to kość
do wymiany ( acha testuj po jednej kości ) jak nie ma to trzeba szukać dalej :)


jakbys zobaczyl link do idg.pl do forum to bys zobaczyl ze testowalem RAM ijest wporzadku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 11:07, MLODY2K6 napisał:

wymienilem mu pam iec tzn wlozylem mu swoja i smiga bez zarzutu. dlatego wes od kogos pamiec
wloz do siebie wlacz 3dmarka i niech chbodzi jak ci sie nie zresetuja albo zawiesi to bedziesz
mial probelmz glowy


to nie ram ! testowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się