PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2010 o 15:56, Jackal-pl napisał:

To już było zaawansowana gra. Budowałem eksperymentalne jednostki by zmieść wroga. Wszystko
chodziło na najwyższych obrotach. TEMPERATURY były w normie.

Temperaturę pamięci RAM też ci jakiś program podaje? Bo jakoś w to wątpię.

Dnia 19.07.2010 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Teraz patrzałem na jakiś serial z siostrzerńcem i znowu wyskoczył. I po wybraniu uruchom
system windows normalnie pisało: Uruchamianie (...) i jak już pojawiło się logo kolejny
blue screen. Potem z płyty windowsa zrobiłem test pamięci, miał się rzekomo pojawić po
uruchomieniu, ale się jeszxcze mnie pojawił.

Proponuję uaktualnić sterowniki do karty graficznej/chipsetu płyty głównej/dźwiękowej itp. To raz.
Po drugie - masz je zainstalowane wszystkie w wersji dla 64-bitowego Windows 7? Bo da się na nim zainstalować wersje 32-bitowe, tylko potem są mniej więcej takie błędy co u ciebie.

Dnia 19.07.2010 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Skanowałem rano kompa tym windowsowym skanerem, a w tle chodzi avast, bo darmowy. Na
razie nie stać mnie na kupno normalnego anty wira, a z crackowaniem i znajdywaniem lewych
kluczy już dawno wyrosłem.

Avast...jak ja nie lubię tej nazwy...A tak, już pamiętam dlaczego. Akurat w SupComie, gdy chciałem włączyć multiplayer, to uznał, że to wirus, którego należy usunąć...16 GB instalowania od nowa...
To tak przy okazji doskonałości Avasta.
Proponuję zamianę na (również darmowy) AVG.

Dnia 19.07.2010 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Najprawdopodobniej są to ramki, bo jak w weekend wyskoczyły 2 blue screeny to też coś
tam było opisane z ramem. Zobaczę je tym mem testem. Chociaż sprzęt jest nówka. Pierwszy
raz odpaliłem kompa właśnie w piątek.

Wsadź pamięci RAM w inne sloty. Czasem pomaga. No i to że sprzęt jest nówka to jedno, ale może być tak, że po prostu twoja płyta główna gryzie się z konkretną marką pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mem test wykrył błędy w ramie.
Co do tych temperatur - temp procka i kg były ok.
Spróbuję dać je do innych slotów i powtórzę test. Te blue screeny były zapewne gdyż jak się gra w sup coma to na początku jest wykorzystywany 1GB, a potem rośnie i to bardzo.
Jak to nic nie da - gwarancja jest na 5 lat :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem. Kupiłem dzisiaj wiatrak: Acutake FAN 80 PWM. Nie wiem czy ja coś zrobiłem źle w banalnej czynności podłączania, ale wiatrak w ogóle się nie uruchamia :/
Wg. LCD-ka na panelu z przodu temperatura kompa to 32 oC. Jest to drugi wiatrak podłączony z tyłu na wywiew. Pierwszy zamontowałem z boku tuż obok karty, ale jest on podłączany wyłącznie do zasilacza, więc pracuje z całą mocą :/ Przy większej pracy temperatura dochodziła do 45 oC. Nie jest to zbyt dużo, ale zależy mi na dużej wentylacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 17:39, fajlozof napisał:

Witam. Mam mały problem. Kupiłem dzisiaj wiatrak: Acutake FAN 80 PWM. Nie wiem czy ja
coś zrobiłem źle w banalnej czynności podłączania, ale wiatrak w ogóle się nie uruchamia
:/
Wg. LCD-ka na panelu z przodu temperatura kompa to 32 oC. Jest to drugi wiatrak podłączony
z tyłu na wywiew. Pierwszy zamontowałem z boku tuż obok karty, ale jest on podłączany
wyłącznie do zasilacza, więc pracuje z całą mocą :/ Przy większej pracy temperatura dochodziła
do 45 oC. Nie jest to zbyt dużo, ale zależy mi na dużej wentylacji.



Może to złe ustawienia biosu. Niektóre mają tak, że po prostu włączają go automatycznie jak jest zbyt gorąco. Spróbuj rozgrzać komputer jak się da i zobaczyć czy się włącza. Jak nie - to spróbuj podłączyć do innego złącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna wewnętrzna szybkość transmisji: 748 Mbps (Mbit/s) czy 300 MB/s
czyli który dysk twardy szybciej zapisuje i kopiuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiatrak wystartował, ale nie wiem jeszcze jak go najlepiej ustawić :/ Dolny (z boku) pracuje cały czas na 1600RPM, a ten nowy z tyłu (pod zasilaczem) pracuje dość wolno. Nie wiecie jak je ustawić? Tzn. który ma wprowadzać zimne, a który wyprowadzić ciepłe powietrze z kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 20:27, fajlozof napisał:

Dobra, wiatrak wystartował, ale nie wiem jeszcze jak go najlepiej ustawić :/ Dolny (z
boku) pracuje cały czas na 1600RPM, a ten nowy z tyłu (pod zasilaczem) pracuje dość wolno.
Nie wiecie jak je ustawić? Tzn. który ma wprowadzać zimne, a który wyprowadzić ciepłe
powietrze z kompa.


Wyprowadzać ciepłe powietrze ma za zadanie wiatrak ustawiony z tyłu komputera. Z przodu na dole wprowadza do jednostki centralnej zimne powietrze.
Wiatraki i ich prędkość można ustawić albo programem albo z biosu. Ale tylko te, które mają taką funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem gdy usuwam dane z partycji np 1 giga nie zwiększa mi się ilość wolnego miejsca.
Ktoś wie czemu tak się dzieje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 20:27, fajlozof napisał:

Dobra, wiatrak wystartował, ale nie wiem jeszcze jak go najlepiej ustawić :/ Dolny (z
boku) pracuje cały czas na 1600RPM, a ten nowy z tyłu (pod zasilaczem) pracuje dość wolno.
Nie wiecie jak je ustawić? Tzn. który ma wprowadzać zimne, a który wyprowadzić ciepłe
powietrze z kompa.


Podpowiedź - zgodnie z prawami fizyki ciepłe powietrze unosi się w górę. Nie wiem, jak wygląda twoja obudowa, ale dobry obieg powietrza to taki, w którym wlot chłodnego powietrza masz na dole, a wylot rozgrzanego na górze. Odwrotna kombinacja da znacznie gorsze efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny sposób na usunięcie starego antyvirus ,niż przez dodaj/usuń programy?(norton 2004)
Bo niestety tym sposobem się nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:16, oskiiq napisał:

Czy jest jakiś inny sposób na usunięcie starego antyvirus ,niż przez dodaj/usuń programy?(norton
2004)
Bo niestety tym sposobem się nie da .


Zainstaluj sobie uninstallera i usuń za jego pomocą.
Np. Revo Uninstaller jest darmowy i dobry.
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:22, Phobos_s napisał:

> Czy jest jakiś inny sposób na usunięcie starego antyvirus ,niż przez dodaj/usuń
programy?(norton
> 2004)
> Bo niestety tym sposobem się nie da .

Zainstaluj sobie uninstallera i usuń za jego pomocą.
Np. Revo Uninstaller jest darmowy i dobry.
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

Usunąłem wszystko ,włącznie z wpisami z rejestru , a eset wykrywa ,że Norton nadal jest zainstalowany ...
(Na dysku twardym nadal jest folder nortona z jego plika [nie mogę ich ręcznie usunąć])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:27, oskiiq napisał:

Usunąłem wszystko ,włącznie z wpisami z rejestru , a eset wykrywa ,że Norton nadal jest
zainstalowany ...
(Na dysku twardym nadal jest folder nortona z jego plika [nie mogę ich ręcznie usunąć])


Jak usunąłeś? Tym uninstallerem?
Resetowałeś potem kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:30, Phobos_s napisał:

> Usunąłem wszystko ,włącznie z wpisami z rejestru , a eset wykrywa ,że Norton nadal
jest
> zainstalowany ...
> (Na dysku twardym nadal jest folder nortona z jego plika [nie mogę ich ręcznie usunąć])


Jak usunąłeś? Tym uninstallerem?
Resetowałeś potem kompa?

1.Tak 2.Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam Windows 7 Enterprise (wersja 90-dniowa), więc chcąc nie chcąc musiałem kupić nowy system - zdecydowałem się na Windows Xp. Pierwszy raz będę zmieniał system samodzielnie (wcześniej kumpel mi pomagał przy formatach, ale niestety wyjechał na wakacje), więc mam pytanie: co po kolei robić? Muszę jakoś najpierw usunąć siódemkę, czy wystarczy, że włożę płytę z xp i jakoś sie zainstaluje?

2. Jeśli to nie problem to mógłby mi ktoś podać linki do potrzebnych sterowników? (informacje o podzespołach na zdjęciu) - jeśli czegoś nie widać to proszę pisać czego i gdzie tego szukać (jestem jaskiniowcem przeniesionym do ery komputerów, nie znam się :))

3. Aktualnie mam dwa dyski lokalne (C: 98 GB i D: 498 GB). Zostawić tak jak jest czy podzielić na mniejsze? Jeśli to drugie to jak.

Dzięki za każdą pomoc.

20100720105114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:48, oskiiq napisał:

1.Tak 2.Tak.


Dziwne.

Odpal msconfig i zobacz czy przypadkiem tam coś z nortona jeszcze nie siedzi.
Możesz też uruchomić system w trybie awaryjnym i zobaczyć czy ten katalog da się wtedy usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się