PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Też mam Microsoftu : D
Ok. Jeszcze popróbuje z tym odbiornikiem. Może pomoże ^^

Właśnie, mam jeszcze jeden, dużo poważniejszy problem.
Od jakiegoś czasu bardzo spadła wydajność kompa. Wszystko bardzo wolno chodzi. Procesy bardzo mocno obciążają komputer (największy, firefox.exe 120 000 K). A przed tym maksymalnie było 5 000 K. Proszę o pomoc. Skanowałem kompa i niby były jakieś wirusy, to je usunąłem, ale dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 14:31, Oloninho napisał:

Też mam Microsoftu : D
Ok. Jeszcze popróbuje z tym odbiornikiem. Może pomoże ^^


Zapomniałem dodać. Odinstaluj oprogramowanie od tej myszki i klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 13:39, Wrukos napisał:

No to ja nie będę oszczędzał i wezmę tego OCZ 500W, bo w "moim" sklepie jest. Czy on
zniweluje to obijanie się FEELa i komputer nie będzie się szybko, i tak mocno, nagrzewał?


Nowy zasilacz raczej nie wpłynie na nagrzewanie się kompa ale na pewno wpłynie na stabilność pracy i żywotność jego komponentów.
Co do nagrzewania to należałoby pewnie włożyć jakiś jeden wentylator wciągający (z przodu obudowy) i może jeden wyciągający (z tyłu) ale to zależy jakie masz możliwości ich zamontowania. Wentyle te poprawią cyrkulację i w obudowie będzie chłodniej.

Najlepiej jakbyś zarzucił fotkę z HWMonitora
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Zobaczymy co ma jakie temperatury i co się najbardziej grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządku - zrestartowałem BIOS poprzez wyjęcie baterii (na 45 minut według sugestii z innych for) i problem został rozwiązany.
Jest jeszcze jedna drobna sprawa związana z ekranem POSTu:

Warning! CPU has been changed.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remeber to save before quit.


Re-enter? Mam załadować fabryczne ustawienia w niebieskim oknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2010 o 18:02, Kardithron napisał:

Warning! CPU has been changed.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remeber to save before quit.


Re-enter? Mam załadować fabryczne ustawienia w niebieskim oknie?


Nie.
Masz wejsc do biosu i ustawic cokolwiek recznie np. dac 1 mhz wiecej dla fsb, kliknac F10 i enter.
Po restarcie nie powinno byc tego komunikatu.
Oczywiscie znowu sobie wejdziesz do biosu i ustawisz fsb jak bylo wczesniej czyli o 1 mhz nizej i znowu F10 i enter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zabawy z fanfixem nie pomogły. Przedwczoraj czyściłem komputer i co ciekawe problem przestał występować (cały następny dzień wszystko było ok), niestety dziś wrócił :/
Natomiast co zauważyłem, podczas uruchamiania komputera (gdy ekran jest od samego początku czarny) nie trzeba nawet ponownego rozruchu- wystarczy wyłączyć i włączyć monitor i obraz od razu się pojawia.
Monitor mam podłączony pod wyjście cyfrowe, w ustawieniach monitora mam również zaznaczone Digital (domyślna opcja to szukanie sygnału Digital / Analog, ale już dawno przestawiłem to na "manualne" określanie sygnału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry.
A ja mam taki problem.
Mam zainstalowany Windows 7 Home Premium 32 bit, i wykrywa mi tylko 3.25 z 4 Gb RAMu.
Chciałem zainstalować Windows 7 64 bit, ale się nie chce zainstalować, bo wali mi wtedy, że ten program nie jest przeznaczony dla tego systemu, i żebym sprawdził oprogramowanie etc. krótko mówią, komunikat sprowadza się do tego, że Windows 7 x64 bit instalki nie uruchomię na 32 bit.
Trochę to bez sensu jak dla mnie, ale ok.
Czy to faktycznie tak jest, czy to przez mój komputer jakoś, czy wogóle jest jakiś sposób, żeby cały ten RAM wykryło na tym systemie ?
Domyślam się, że nie ma, ale jednak proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystkie te zachowania są całkiem normalne.
Po pierwsze primo - system 32-bitowy będzie wykazywał nie więcej niż 3,27GB pamięci RAM. Wynika to ze zbyt małej ilości przestrzeni adresowania (wyższa jazda).
Po drugie primo - jeśli chcesz instalować system - musisz to robić z DOSu. Czyli w chwili uruchamiania komputera płytka instalacyjna jest w napędzie. W BIOSie włączone bootowanie z CD-ROM. Wówczas wyświetli Ci się komunikat "Aby rozpocząć z CD/DVD naciśnij dowolny klawisz". Naciskasz i zaczynasz instalować system.
Z autopsji wiem (też mam identyczny układ), że jeśli masz 4GB RAMu i nie chcesz go zwiększać, to lepiej odżałować te 0,75GB i pozostać przy systemie 32-bitowym.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chcę zwiększyć to 3.25 GB RAMu, żeby z powrotem wykrywało 4 GB
Oczywiście, że instalację systemu odpalam z DOSu.
Oczywiście, że wiem, że 32 bitowe systemy nie wykrywają więcej niż 3.27 GB RAMu, nic na to nie umiem poradzić, dlatego pytam się tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 19:30, Bezi_113 napisał:

Oczywiście, że chcę zwiększyć to 3.25 GB RAMu, żeby z powrotem wykrywało 4 GB


Nie chcesz zwiększyć tylko chcesz aby wykrywane było 4GB. Niewykonalne w systemie 32-bitowym.

Dnia 25.07.2010 o 19:30, Bezi_113 napisał:

Oczywiście, że instalację systemu odpalam z DOSu.


Nie wiem czy to takie oczywiste skoro opisujesz komunikat wyświetlany podczas próby instalacji systemu 64-bitowego kiedy komputer ma uruchomiony system 32-bitowy.

Dnia 25.07.2010 o 19:30, Bezi_113 napisał:

Oczywiście, że wiem, że 32 bitowe systemy nie wykrywają więcej niż 3.27 GB RAMu, nic
na to nie umiem poradzić, dlatego pytam się tutaj ;)


Skoro wiesz to po co się pytasz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że jak odpalam z DOSu to wogóle się nie odpala.
I to napewno nie wina tego, że ustawiłem na odpalanie ze złego napędu, bo ustawiłem wszystkie na odpalanie z płyty.
Odpala się wtedy system .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 22:06, Bezi_113 napisał:

Mam na myśli, że jak odpalam z DOSu to wogóle się nie odpala.
I to napewno nie wina tego, że ustawiłem na odpalanie ze złego napędu, bo ustawiłem wszystkie
na odpalanie z płyty.
Odpala się wtedy system .


A nie zapominasz może nacisnąć dowolnego klawisza gdy wyskoczy takowy komunikat żeby startowała instalacja?
Bo jeśli tego nie robisz to się nie dziwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja po wizycie w serwisie. Wziąłem tego OCZa i wziąłem 2 wentylatorki, z czego mam miejsce na jeszcze jeden, z tyłu. Mam nadzieję, że to koniec problemów.

Z tego miejsca dziękuję użytkownikom Phobos_s i Czarek188 za pomoc. Polecam się do nich skierować w razie kłopotów z tym darem od Boga, który szerzej znany jest jako komputer :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty masz oryginalnego windowsa w ogóle? Nie dziwiłbym się jakby to był jakiś szajs z torrentów który nie ma bootowalna. Jeżeli ustawiłeś w biosie, żeby Ci botowało płytę to tak powinno być. Powinieneś przy starcie słyszeć jak napęd próbuje czytać płytę...

@Wrukos - nie ma za co. Od tego tu jesteśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 10:39, Bezi_113 napisał:

Żaden komunikat nie wyskakuje, ani jak uruchamiam przez DOSa ani jak przez płytę.


A być powinien.
Gdy uruchamiasz kompa z włącznym bootowaniem z płyty (mając oczywiście płytę z Windowsem w napędzie) to po pierwszym ekranie od biosu następuje czarny ze zdaniem: "naciśnij dowolny przycisk jeśli chcesz...". Jak coś naciśniesz to uruchamia się instalator, jak nie to startuje system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 16:34, Bezi_113 napisał:

Nic się nie wyświetla, po prostu się system uruchamia.


Innymi słowy, zapomniałeś o BIOS-ie. Tuż po kliknięciu przycisku włączającego kompa, będziesz mieć możliwość uruchomienia BIOS-u, zazwyczaj po naciśnięciu DELETE. Tam musisz znaleźć zakładkę Boot Sequence (lub 1st Boot Device itp.) i zmienić na CD-ROM. Zapisz zmiany i wyjdź. Teraz komp włączy się z płyty, a nie dysku, a ty będziesz mógł w spokoju zainstalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem potrzebuje port com w laptope. Czy takie użądzenie jak PCMCIA na RS232 działa ze wszystkim programami wymagającymi rs232?

czy np. mogę trafić na taki odsetek programów że to rozwiązanie nie będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się